Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Aggregátor feszültség szabályzó
Lapozás: OK   4 / 18
(#) fokormanyzo hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Tisztelt Fórum!

Ismételten segítséget kérnék.
A Straus 3 fázisú aggregátorról lenne szó. Az előbbiekben szét kellett szednem a szimering cseréje miatt. Rendesen üzemelt viszont beindítás után 2-3 percig a feszültség ingadozott majd a hiba megszűnt.
Most viszont teljesen megszűnt áramot termelni. A feszültség szabályzó kiméréséhez kérnék segítséget. A szénkefe +,- sarunál 10,4 v-ot mérek. Áramot nem termel.

Előre is köszönöm.

Üdvözlettel:
(#) mpisti válasza fokormanyzo hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Ha a forgórész is megkapja a 10,4V-ot, akkor a kimeneten is kell hogy legyen némi feszültség.
Próbáld ki külső DC feszültségforrásról, ha lehet olyanról ami tud kb.30V-ot és 2-3A-t, és szabályozható. Ha a csúszógyűrűre jutó feszültséget változtatok, a leadott feszültségnek is változni kell. Ezzel a módszerrel tudod tesztelni hogy a generátorban nincs-e menetzárlat. Ha terheletlenül a forgórészre jutó feszültséget növeled és eközben a motor hallhatóan erőlködik, akkor a generátor állórésze zárlatos. A polaritásra figyelj!
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) P1251500 hozzászólása Júl 11, 2015 /
 
Üdvözletem Mindenkinek!
Nem tudom,hogy valaki csinált-e már ilyet,de nekem egy tekercselési rajz kellene egy aggregátorhoz.
Eddig aluval volt tekerve,de szeretném meg csináltatni rézzel,hogy kicsit jobb legyen,meg le is pörkölődött. A gép tipusa: MR/GGT-3003. 220/380V.
Esetleg ha van hozzá egy megépíthető szabályzó kapcsolás rajta is,az lenne a bónusz!
Segítségeteket is előre köszönöm!
Választ priviben is fogadom!
Kellemes napot Mindenkinek!
(#) fokormanyzo hozzászólása Júl 13, 2015 /
 
Köszönöm a jó választ.
Így kiderült, hogy nem a feszszabályzóval volt a baj.
Sajnos alumínium huzallal van tekerve a forgórész.
A bekötésnél viszont egy réz vezeték darabot ragasztottak hozzá amit ki sem rögzítettek.
A rázkódástól egyszerűen eltörött az alumínium huzal, méghozzá a tekercs mögött tört el.
A kitört vezeték darab el is repült. A műanyagot Kivésve meg lehetett toldani.
Jelenleg működik, de ahogy a fentiekben is írták, jó lenne réz huzallal újra tekercselni.
Ha valaki tudna segíteni a méretezésben megköszönném.
Kérdésem az, hogy az aluhuzal szerinti huzalátmérő és hosszúság megfelelő-e rézhuzal esetében is.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) mpisti válasza fokormanyzo hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Nem a huzal hosszúsága, hanem a menetszáma számít. A hosszúságból kiindulva bizonyosan más menetszámot kapsz, ebből következően a létrehozott mágneses gerjesztés is más lesz. Egyébként a réz kifejezetten jobb választás mint az alu, a terhelést is jobban bírja, és mellette még jól is forrasztható. Az aluval azonos átmérőjű rézhuzal tökéletesen megfelel.
(#) fokormanyzo hozzászólása Júl 30, 2015 /
 
Köszönöm a választ.

Azt szeretném kérdezni, mi történik akkor ha a forgórész menetszáma oldalanként 80-80 menettel kevesebb a rézvezeték pedig 0,1 mm-rel vastagabb mint az eredeti alu vezeték volt. A nagyobb átmérőből csak ennyi férne rá.
Lehet-e a feszültség szabályzón korrigálni az eltérést.

Köszönöm:
(#) mpisti válasza fokormanyzo hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
A kevesebb menetszám nem lesz jó. Mint korábban írtam, az eredetivel megegyező méretű rézhuzal tökéletesen megfelel, nem kell vastagabb. Ugyanabból az átmérőből viszont rá kell hogy férjen ugyanaz a menetszám. Az aggregátor teljesítménye a gerjesztéstől függ elsősorban, és ha kevesebb menetszámot tekertél a forgórészre akkor ugyanakkora kimeneti teljesítmény eléréséhez nagyobb gerjesztőáram kell( gerjesztés=menetszám*gerjesztőáram), amit egyértelműen nem fog tudni a szabályzó előállítani. Ha esetleg sikerülne a szabályzónak, akkor az állórészen levő gerjesztőfeszültséget előállító tekercs terhelődne túl, s emiatt leégne. Tehát újratekerés, az eredetivel egyező átmérőjű huzallal és menetszámmal.
(#) fokormanyzo hozzászólása Júl 31, 2015 /
 
Köszönöm a választ.
Akkor keresem a megegyező méretű réz vezetéket.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2015
(#) fokormanyzo hozzászólása Szept 7, 2015 /
 
Tisztelt fórum!

Kérdésem lenne a Straus kínai csodával kapcsolatban.
A probléma tovább gyűrűzik benne.
Most tudtam csak foglalkozni a tekercseléssel.
A forgórész, réz huzallal meg lett tekercselve, eredeti méret és menetszám szerint.
Elindulni az eredeti feszültség szabályzóról nem hajlandó.
Ha kívülről adok a szénkefékre tehát a forgórészre áramot akkor elindul.
A feszültség is rendben van.
Tökéletesen működik, ha rádugom menetközben az eredeti feszültség szabályzót akkor is.
Viszont ha leállítom már ismét csak külső áramforrásról indul el.
Ha valaki tudna segíteni megköszönném.
(#) Peter65 válasza fokormanyzo hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Szia!
Terhelés nélkül sem indul el magától?
Elvileg a remanenciának fel kellene gerjesztenie, de ha nagy terhelés van rajta induláskor, akkor lehet, hogy az nem elégséges. A gerjesztés egyszeri telítésbe vezérlése is segíthet. Álló állapotban a gerjesztő tekercset gerjeszd meg legalább a névleges árammal, de ha tudod, rövid időre a névleges dupláját is ráadhatod. Ezzel elősegíted, hogy a vason minél nagyobb remanencia alakuljon ki. Fontos, hogy olyan irányú árammal gerjessz, mint amivel a szabályzó gerjeszt!
(#) mpisti válasza fokormanyzo hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
A forgórészbe beépített mágnes nem képes akkora feszültséget előállítani az állórészbe épített gerjesztőfeszültséget előállító tekercsben, ami kinyitná a gerjesztőelektronika kapcsolófokozatát(6-7V)Lehet hogy ez a tekercs néhány menettel kevesebb lett újratekerés után mint eredetileg volt, és ez okozza a problémát. Ha nem akarod újratekerni, akkor a gerjesztőfeszültség tekercsét egy graetz kockán keresztül polaritáshelyesen egy 24V 40W-os izzó közbeiktatásával a forgórészre kötöd egy nyomógombon keresztül. Ha a nyomógombot kis ideig működtetve a generátor felgerjed, akkor a gerjesztőtekercs menetszáma kevés, de ezzel a módszerrel felgerjeszthető. Nem elegáns megoldás, de jobb híján működik így is. Teszteld a szabályzó nyitófeszültségét egy szigetelt toroidtrafó segítségével. A kimenetére teszel egy 100 ohm 25W-os ellenállást és addig emeled a bemenő feszültséget amíg az izzó nem kezd el izzani. Ekkor megméred a bemenetre kapcsolt váltakozó feszültséget, ez lesz a nyitáshoz szükséges váltakozó feszültség, ahol már biztosan felgerjed a generátor. Ha ennél lényegesen kevesebb indukálódik a gerjesztőtekercsben akkor csak a gerjesztőtekercs menetszámában lehet a hiba,- vagy a forgórészbe épített állandómágnes törött.
(#) fokormanyzo hozzászólása Szept 7, 2015 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Amit nem értek.
Lehúzom a feszültség szabályzót és egy egyszerű 12 v-os akkumulátort
egy pillanatra hozzáérintek a szénkefék + - sarujához majd visszadugom a feszültség szabályzót a
helyére és már működik is rendesen, amíg le nem állítom.
A gerjesztő feszültséget megmértem az is 12 V az miért nem tudja fölgerjeszti.
(#) mpisti válasza fokormanyzo hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
"A gerjesztő feszültséget megmértem az is 12 V az miért nem tudja fölgerjeszti."
Na ezért írtam azt, hogy meg kell vizsgálni hogy a szabályzó nyitási feszültségét.
(#) fokormanyzo hozzászólása Szept 8, 2015 / 1
 
Köszönöm a válaszokat a probléma megoldódott.
A gerjesztő elektronikára menő sorkapocs volt kontakthibás.
Véletlenül jöttem rá amikor idegből megrángattam azonnal fölgerjedt a kínai csoda.
Most rendesen működik, de még ellenségemnek se ajánlanám.
Engem is az tévesztett meg, hogy ezelőtt kb. 4 évvel vettem egy 220 v-ot tudó kinézésre is hasonló csodát. Ami viszont a mai napig tökéletesen működő szerkezet.
Eddig 4-500 órát üzemelt volt szerencséje fűrészgéphez inverteres hegesztőhöz és soha nem volt vele baj. Keveset fogyaszt könnyen indul a motorja. Az olaját se nem eszi.
Ezeket a 380 v-ot tudókat erre az van írva, 2015-ös gyártású, viszont még ajándékként se nem szabad elfogadni.
További üdvözletem mindenkinek.
(#) mpisti válasza fokormanyzo hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Örülök hogy megoldódott a probléma. Azt azért feltételeztem hogy legelőször a lehetséges kontakthibákat kizárod.
(#) fokormanyzo hozzászólása Nov 5, 2015 1 /
 
Ismét egy kínai aggregátor a páciens.
rendesen működik.
Viszont sötétben láttam meg, hogy folyamatosan világít az egyik szénkeféje.
Megnéztem már majdnem el is fogyott teljesen.
A működésében eddig semmi zavart nem vettem észre.
Ha valakinek lenne ötlete, hogy mi lehet a hiba, várom a válaszát.

Üdvözletem.
(#) Gafly válasza fokormanyzo hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Rugó?
Csere?
(#) fokormanyzo hozzászólása Nov 5, 2015 /
 
Igen belefaragtam 2 db szénkefét rendes rúgóval, letakarítottam a kommutátorokat,
viszont a szikra nem szűnt meg most fölváltva szikráznak igaz az az oldali ami el volt kopva sokkal erősebben mint a másik.
A szénkefék jól fölfekszenek.
Nem lehet, hogy a forgórésszel történt valami.

Üdv.
(#) granpa válasza fokormanyzo hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Milyen a kommutátor felülete, színe, az árkokat is kipucoltad a szeletek közt?
(#) mpisti válasza granpa hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Hol van kommutátor egy áramfejlesztő aggregátorban? Szerintem csúszógyűrű van benne, 2 db egymás mellett,vagy csúszótárcsa,bár ez utóbbi megoldás nem jellemző a mai kínai gépekre.Kommutátor a régi dinamókban szokott lenni, de olyant már vagy 30 éve nem gyártanak.
Ha szikrázik a csúszógyűrű,az azért van,mert kicsi a leszorító erő a bronzkefén, vagy üt a csúszógyűrű felülete.
(#) granpa válasza mpisti hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Főkormányzó írt kommutátort, amúgy a ~5 éves német aggregátorában van egyik barátomnak; most volt javítva. A többi stimmel.
(#) fokormanyzo hozzászólása Nov 6, 2015 /
 
Bocsi értsd jól...csúszógyűrű.

A másik aggregátorba áttettem a szénkefét. Megcseréltem őket.
Ott nem szikrázik egyik sem.
Nem tudom ezzel mi történt.
Levettem róla az állórészt a tekercseken se milyen elváltozást nem látni.
Így használhatatlan.
Lehet, hogy a rizsföldre szeretne visszamenni.
(#) mpisti válasza fokormanyzo hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
A forgórészen a szikrázó csúszógyűrű üt. Le kell szabályozni, de lehetőleg köszörüléssel, csúcsok között,vagy saját csapágyon futtatva.
(#) fokormanyzo hozzászólása Nov 7, 2015 /
 
Köszönöm a választ.
Szétszedem és megnézetem.
(#) ue37 hozzászólása Jún 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Egy kínai áramfejlesztő (3500W 400/230V).
Ad áramot de üresjáratban ( terhelés nélkül 180V mérhető ) terhelve 800W-tal 2-3 V -ot csökken a feszültség.
Mind a három 1 fázisú alfzatban ez a mérhető feszültség (akkor is ha két fázis van terhelve).
A frekvencia 50-53Hz között van. ( terhelés alatt is) gondolom, hogy a motor fordulatszáma a megfelelő.
( motor fordulatát változtatva a frekvencia változik)
Hogyan tudom a feszültséget beállítani? ( nem javítottam még kínai áramfejlesztőt)
A gép a fenti hibával került hozzám.
Ha valaki tud kérem segítsen a beállításban, javításban.
Előre is köszönöm mindenkinek.
(#) fokormanyzo válasza ue37 hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
Helló!
A feszültség szabályzó belső oldalán van egy kis poti állító csavar azzal meg lehet emelni a feszültséget.
220 voltra ajánlatos mert terhelés esetén emelkedni fog.
Ha nem lenne elég a maximum beállítás sem, akkor a feszültség szabályzót kell kicserélni.
Nekem egy rossz 50 méteres hosszabbító csatlakoztatása után történt ugyan ez a jelenség.
Feszültség szabályzó csere után megjavult.
Nem veszélyes az ára kb. 4000 Ft-ba kerül.
(#) ue37 válasza fokormanyzo hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Szia!

Köszönöm a segítséget. Sikerült beállítani a 220V-ot bár a gépre rakott műszer többet mutat. A kimenetre( dugaljba) dugott műszeren pontosan megvan a 220V és terhelés alatt is pontosan tartja.
Nagyon szépen köszönöm mégegyszer a segítségedet.
Szép hétvégét!
(#) zsozsopapi hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Tisztelt Szakemberek!

GT-2700 aggregátor feszültsége leesett 220voltról 185-190 voltra.Feszültséget a motor alapjárati fordulatszámával tudom fölemelni 205-210 voltra.Nagy teljesítményű dolgok (kompresszor,micro)nem indulnak el így sem.A fesszabályzón nincs potméter,ha esetleg ezzel lehetne a gerjesztést növelni.Nem tudom,hogy ebben a tipusban van-e esetleg szénkefe,hogy jobban szétbontsam.
Képet mellékelek.
Előre is köszönöm a válaszokat,mert a telken csak ez a készülék szolgáltat áramot,és nehogy jobban tönkremenjen.
(#) Gafly válasza zsozsopapi hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Azon gondolkozom, hogy az az "AVR rendszer" nem-e kondenzátort takar?
(#) zsozsopapi válasza Gafly hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Huh!Most megleptél.Van egy nagy kondi a dobozban,de kimérve a rajta lévő adat stimmel.
Azért kérdeztem a szénkefés dolgot,mert belevilágítva nem láttam a csúszógyűrűt,amit a többi hozzászóló írt illetve fotón mellékelt.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
Következő: »»   4 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem