Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztási 1×1 forrasztástechnikai miértek
Lapozás: OK   1 / 81
(#) peti80 hozzászólása Márc 29, 2006 /
 
Hali!

Ismereteket szeretnék gyűjteni a forrasztopákákról, mivel kezdő vagyok e téren; aki tud, legyen szíves segítsen!

Tehat hobbi áramkörök építéséhez milyen teljesítményű, méretű páka szükséges? Szeretnék vegyes áramköröket is forrasztani, tehát olyan forrasztópáka kellene, amivel SMD méretet is lehet forrasztani!
De nem tudom, az mekkora hegyméretet jelent!
Ill. milyen hegy a megfelelő egyes alkatrészekhez?
Nem akarok hatalmas összeget áldozni rá, csak amennyi feltétlenül szükséges!

Illetve milyen forrasztóón átmérő kell egy "vegyes" NYÁK beültetéséhez? Mitől függ?

Köszönöm a válaszokat!
(#) Tomee válasza peti80 hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
Szerintem akkor jársz a legjobban, és a legolcsóbban, ha olyan pákát veszel, amiben gyárilag benne van a hőelem és egy vezérlő elektronika segítségével lehet a hőmérsékletet szabályozni.
De csak a pákát vedd, meg mert a vezérlő elektronikát simán meg lehet építeni házilag...

Hirtelen nem tudom, hogy hol lehet ilyen pákát venni, de az egyik haverom is így csinálta és emlékeim szerint pár ezer Ft-ból kijött az egész.
Az áramkört meg legfeljebb kölcsönpákával megcsinálod.
Ja és lehetőleg cserélhető hegyűt nézzél, mert akkor a kisebb-nagyobb alkatrészeket is simán be tudod rakni.
De én ugyanazzal a heggyel forrasztom az SMD és a standard alkatrészeket is.
Ónnak meg valami jót. Lehetőleg ne piacon 5Kg-os kiszerelésben vedd meg egy benszülöttől.
De nézd meg, hogy legalább 2 v. 3 folyasztószer (gyanta) csatornával rendelkezzen.
Én 0.56 és 1mm átmérőjű forraszanyagot használok a kisebb, illetve nagyobb forrasztásokhoz.
(#) seedz válasza peti80 hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
Hello!

Én nem vagyok valami profi...sőőt szerintem nagyon kezdőnek számítok!

De ahogy olvastam, szerintem egy kisebb teljesítményű páka elég lenne neked! És ahhoz, hogy SMD méretet forrassz, ahhoz meg csak hegyesebb pákahegy kell, és semmiképpen nem forrasztópisztoly
(#) Chip válasza peti80 hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Szia!

Ha olyat akarsz, ami tartós és jó is, akkor 24V-os Weller-pákát vegyél, ami kb. 40W-os.

Ha kis teljesítményűt veszel, átkozni fogod majd magad, amikor nem tudsz majd vele ezt-azt kiforrasztani.

A hőelemes szabályzós páka jó dolog, de egy fix hőmérsékletű Weller élettartama legalább 3-szoros.
(#) KeserűCukor válasza Tomee hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Nem tudnád megosztani velünk azt a kapcsolást?
(#) tszaboo válasza peti80 hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Őszintén szerintem akkor jársz a legjobban (lehet rám hurrogni), ha veszel egy 230V 20W-os pákát. Bedugod - forrasztasz vele - kihúzod - kész. Semmi elektronika, csak egy 230V-os csatlakozó egy elosztóban. Kevés helyet is foglal el. Egyszerűen szállítható. Az ára sem egetverő, 1500Ft-nál kezdődik. Vegyél vagy építs hozzá még egy pákatartót. A 20W teljesen elég, egyedül akkor van gond, ha vastagabb vezetéket akarsz egymáshoz forrasztani vagy hűtőbordát. Itt kell egy kicsit melegíteni, de ráérünk. Ez is megvan 10-20 másodperc alatt.
A hegyéről meg annyit, hogy a mérete akkora, mint a kb. 5mm-es csavarhúzó hegye. Lehet ceruzahegy-végű is, azzal is forrasztottam már. Az ón meg 1-2 mm-es legyen, válaszd ki a pénztárcádnak megfelelőt! Ha veszel még egy ónszippantót is, akkor teljes a paletta. Nagyon hasznos, egy IC-t vagy egy soklábú trafót csak ezzel tudsz kiszedni. Az egész nincs több 5-6 ezernél, de akkor már márkásat vettél mindenből...
(#) Pavel válasza peti80 hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Szia!

Én csak a tapasztalataimat tudom megoszatani veletek!

Nekem egy Fahrenheit típusú pákám van (40W - os hőfokszabályzós) már 6 éve, és még nem volt vele gondom. A pákahegy könnyen cserélhatő, és nem is drága, és nem is sűrűn kell cserélni. (Én most cseréltem, mert elejettetem a pákát és pot a hegyére érkezett )
Nem túl olcsó mutatvány egy ilyen, de van drágábban is

Az enyém 6 éve volt 16 ezer forint, de múltkor láttam az eggyel újabbat, az csak 15 ezer forint volt, de hozzáteszem, ezt a pákát egyszer kell megvenni!

Üdv: Pavel
(#) erobi82 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Ha jól tudom, van ilyen topic; de nem baj, ide is berakom azt a rajzot, amit a kollegákkal csináltunk. A hozzávaló páka 1800Ft körül van az ElektroArt-ba
(#) Chip válasza peti80 hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Én még megtoldanám a készletet egy jó fajta ón-harisnyával is!
(#) isamisa válasza erobi82 hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Helló!
Tudom nem kivánságmüsor de nincsen hozzá nyákrajz???
Köszönöm :Isa
(#) dilan válasza tszaboo hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Hali!

220as pákát használok, amivel az a baj, hogy vagy nincs elég hője, vagy folyton elég a pákacsúcs. Megérett már a cserére. Pedig Weller, és - ismert, hogy a weller csúcsát nem szabad reszelni - a második nap után akkora kráter volt a hegyén, hogy muszály volt ismét síkot csinálni belőle. Annak már mindegy volt. :no: Azóta 5-6mmes rézrúd van benne, azt is minden 10üzemóra után reszelni kell. Egy hőfokszabályzós páka az efféle dolgoktól mentes.
(#) Balu válasza dilan hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Sziasztok!

Nekem egy (németo.-ban vásárolt) Meiser 100 wattos pillanatforrasztóm van. Érdemes lecserélni??? 220 voltos.

Nem akartam, új topicot nyitni: van 3 telefon: Nokia 6610i és 6230 és 6100, mind a 3-nek ugyanolyan a adatkábel helye. Lehet-e hozzájuk "infradaptert készíteni?" A nagyobb hatótávolság lehetséges? Illetve a 6610i és 6100-val nem tudok bármit fogadni infrán! Ezt szeretném megoldani.
(#) Tomee válasza KeserűCukor hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Szerintem az a rajza amit az előttem szoló kolega már felrakott. Havaromat kérdeztem és azt mondta, hogy valamelyik hobbi elektronika ujságban találta. A pákát meg szerezte. De az se drága.
(#) dilan válasza Balu hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Ha elégedett vagy a pákával, akkor semmiképpen. Ha már bosszant, hogy folyton új huzalt kell bele rakni, mert mindig elég, akkor érdemes elgondolkodni a cserén.

A telefon témához nemtok hozzászólni.
(#) erobi82 válasza isamisa hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Van nyákrajz eagle-féle nem én rajzoltam nekem csak átküldték hogy nyákot gyártsak, (kicsi hiba van is benne)
beültetésről csak fénykép van, azon látni az esztétikai hibát, de szerintem átrajzolható(1keresztezés+1kondi nagyon közel van 1ellenálláshoz)
(#) KeserűCukor válasza erobi82 hozzászólására (») Ápr 1, 2006 /
 
Hali!
Pákám már van... Sima noname, Parkside, ha ez mond vmit...
Ha veszek tekerős villanykapcsit, azzal nem tom megoldani a szabályzást, vagy az árt a szálnak?
A pákahegytől nem függ a hőfok, ha pl veszek egy hegyesebbet /0,8/, akkor az nem "hűti" egy kicsit?
Kössz: ---ZoLee---
(#) patexati válasza peti80 hozzászólására (») Ápr 1, 2006 /
 
A hagyományos Weller pákánál 24v-40w még nem tudtak jobbat kitalálni!Megéri egyet beszerezni minden forrasztásra alkalmas több tipúsu heggyel természetesen álom vele forrasztani ez nem hül ki ha odanyomom egy nagyobb forrasztáshoz és sokkal jobb mint az elektronikus szabályzású páka én 10éve használom és nincs rá panaszom.:yes:
(#) tszaboo válasza dilan hozzászólására (») Ápr 1, 2006 /
 
Nekem is weller van. A forrcsúcs ideje viszont nagyon egyszerűen meghosszabítható.
1. Be kell ónozni mielőtt használod a hegyét. ezt csak az első alkalommal kell csinálni.
2.Nem szabad alkatrészeket feszegetni vele. Főleg a lábakat nem, mert megsérti a védelmet a forrcsúcson, és ott elkezd tönkremenni.
3 használj külön csúcsot a kiforrasztáshoz. Egy régi rosszabb megteszi. És tényleg ne reszelj egy csőcsot, csak ha már nagyon mindegy neki. Nemrég egy boltban láttam 150Ft-ért ilyen forrcsúcsot, csak kicsit hosszú volt. Levágtam belőle 3 cm-t így tökéletes. Mivel kb 10 órát használtam ezt, és még csak a színe változott el, ezért kinézek belőle 15-20 órát. Ha elosztod 10Ft óránként, ami nem igazán drága. Persze egyszer majd ki kéne próbálni egy nagyon drága hegyet, mi a jobb benne.
(#) patexati válasza tszaboo hozzászólására (») Ápr 1, 2006 /
 
A drága hegy azét jó mert nehezen megy tönkre és sokkal jobbak a hőparaméterei mint az utángyártottna!Én csak gyári Wellert használok csak egy utángyártottam volt de már ki is dobtam ha könnyen akar valaki forrasztani vegyen Wellert nem csalódik benne!
(#) tszaboo válasza patexati hozzászólására (») Ápr 1, 2006 /
 
220v-osod ha volt, meddig használtad?
(#) magellan4 válasza tszaboo hozzászólására (») Ápr 2, 2006 /
 
nekem ilyen somogyi elektronikás pákám van és a hegye nagyon gyorsan elég kb 3-4 nap ha sokat használom ezzel mit lehet tenni ?(sztem az volt a baja hogy nem volt szivacsom és nem húztam le a pákát)
(#) tszaboo válasza magellan4 hozzászólására (») Ápr 2, 2006 /
 
A szivacs csak tisztítani kell. De legyen tocsogósra bevizezve, különben gyakran kell cserélni! A nem húztam le alatt azt érted, hogy 3-4 napot folyamatossan ment??? Mert akkor elég sokat bír!
(#) magellan4 válasza tszaboo hozzászólására (») Ápr 2, 2006 /
 
Nem nem folyamatosan olyan 1-1 órákat
de a gyanta ami az ónban van az párolgáskor nem marhatja a hegyet??
(#) magellan4 válasza magellan4 hozzászólására (») Ápr 2, 2006 /
 
a nem húztam le alatt pedig azt értem hogy nem töröltem bele egyszer se a szivacsba
(#) isamisa válasza erobi82 hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
Sziasztok!
Nem tudom megnézni a nyákrajzot mert csak egy fekete üres rajzasztalt mutat a progi.

Lehet én vagyok a béna de felraktam a EAGLE 4.13-ast 4.11-est és nem tudom bekrackelni. nem fogadja ela kulcsot.

Ha valaki lenne olyan kedves csinálna a nyákról egy printscreent és azt felrakná nekem, mert a sprint layout-al meg tudnám rajzolni. (azt használtam már)

Köszönöm: Isa
(#) Sheffield válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
Tessék...

Páka.jpg
    
(#) eSDi válasza Sheffield hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
Jaj! Ne legyünk már ilyenek! Lehet azt normálisan exportálni a vágólapra vagy akár képfáljba(TIF) is.

pcb.gif
    
(#) Sheffield válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
:kerdes: :whatever:
(#) isamisa válasza Sheffield hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
Hali!
Remek, Köszönöm mindketöt!!
Isa
(#) luxmanpower válasza patexati hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Hello Van nekem egy ilyen 24V os weller pákám. Az lenne a kérdésem, hogy normális az hogy kb 20sec időkönzönként kapcsol be illetve ki? Köszi
Következő: »»   1 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem