Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók

Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   78 / 78
(#) OFK válasza kristikoma hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /

Persze, így hagyom, csak sávváltáskor recseg-ropog...
(#) kristikoma válasza OFK hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /

Kapcsolókat tisztítsd meg rendesen!

Megtörpént...
(#) kristikoma válasza OFK hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /

Ha ezek után is recseg, át kell nézni a vezetékelést. Tesláék a B4 sorozatban nem túl jó árnyékolt vezetékeket használtak. Szükség esetén cserélném a hibásakat.

Köszi, úgy lesz.
(#) Abukodonozo válasza Abukodonozo hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /

Szervusztok!

Először is Áldott Húsvéti Ünnepeket mindenkinek. Más locsolkodik, én természetesen magnózom. Itt egy kis update: arra jöttem rá, hogy már felvétel előtt is hallható az, hogy az egyik csatorna mélyebb. Ha felvétel állásba kapcsolok és Source állásban belehallgatok a műsorforrásba, már akkor hiányoznak a magasak. Ezt minden bemenetnél produkálja, ami nem meglepő, mert rajz szerint ugyanaz az erősítő fogad minden csatornát (Aux, Tuner, Phono stb.). Akkor feltételezem, hogy a hang már egyből ezzel a hangszínnel kerül a szalagra, tehát mielőtt továbblépnék, azt a részt kéne átvizsgáljam amin a jel átmegy a bemenet és a LINE OUT között. Meg is találtam a rajzot csak azt sem tudom, hol keressem a bajt...
(#) Abukodonozo válasza Abukodonozo hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /

Előmágnesezést állítva javult kicsit a helyzet. Nagyon be kell szerezzek egy szkópot, hogy rendesen beállítsam...
(#) joci hozzászólása Máj 10, 2017 /

Hozzánk is megérkezett!!!
A magyar Djabe együttes megjelentette lemezét kétféle orsós magnószalag formátumban.
Link: http://djabe.hu/product-category/reel-to-reel/
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Jún 13, 2017 /

ÜDV!
Ma úgy döntöttem szeretett mambó orsósomat egy picit rendbe rakom, mivel a mehanikájával ezer gond van. Nos kezdtem is ott hogy a fejtakaró alatti részeket letakarítom. Kiszedtem a fejhidat.
NOS, itt van egy rugó ami a görgőt nyomja a lendkerék csonkjához. De ezt nem tudom vissza rakni!
Esetleg itt volna itt egy olyan kedves mambó tulajdonos és megtenné nekem hogy ezt a rugót lefotózná hogy hogyan kell vissza tenni! Tényleg nem tudom hogy kell!
Előre is nagyon szépen köszönöm!
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Jún 14, 2017 /

Közben egy barátom segített a dologban. Sikerült vissza tenni. Viszont van vele még dolgom rendesen
(#) blasz hozzászólása Aug 4, 2017 /

Sziasztok szert tettem egy AKAI MK 2-es magnóra aminek mindene kifogástalanul müködik szinte,kivéve hogy nem törli le a szalagot teljesen.Törlés után nagyon halkan hallani a törlés előtti felvételt. Nem nagyon javitottam még orsós magnót de ha van segitség a hiba megkeresésére neki ugornék.Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2017
(#) Massawa válasza blasz hozzászólására (») Aug 4, 2017 /

Ennek több oka lehet. Elöször is el kell dönteni, hogy mi töröl; a törlöfej vagy a felvételi elömágnesezés. Ragassz egy szigetelöszalagot a felvételi fejre és ugy inditsd el a törlést/felvételt. Ha változik valami akkor jön a köv lépés.
A törlöfej kopása, a törlöoszcillátor szintje, a szalag vezetése és tipusa stb.
(#) blasz válasza Massawa hozzászólására (») Aug 4, 2017 /

Köszönöm hazajövök kiprobálom amit irtál.
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Aug 14, 2017 /

A törlőfej állása is lehet a probléma oka, bár most így nem tudom lehet-e ebben állítani a törlőfej állását!
(#) gabi98 hozzászólása Okt 3, 2017 /

Üdv mindenkinek!
Egy akai 4000 ds-Mk2 magnóval kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A magnóba az előző tulaj GX fejeket rakott. Ezekkel lejátszás állásban nincs is probléma de a felvételt nem tudom működésre bírni. Szkóppal mértem a fej kapcsain az előmágnesezést és arra jutottam hogy ha leforrasztom a fejet akkor a kábelen mérhető a kb. 15V előmágnesező feszültség de ha rácsatlakoztatom a fejet akkor rögtön leesik olyan 4V-ra. Próbáltam állítani rajta a Bias szabályzó trimer kondikkal de ez volt a max amennyit ki tudtam hozni belőle. Próbáltam másik GX felvevőfejjel és próbáltam másik elektronikával is (volt itthon egy bontott), de a mért értékek minimálisan változtak. Mindeközben a törlés gond nélkül működik. Lehetséges hogy a gép csak szimplán nem tudja kihajtani a GX fejeket? Egyáltalán mennyire csereszabatosak ezek a fejek az eredeti 1 mikronos fejekkel?
Előre is köszönök minden választ!
(#) kristikoma válasza gabi98 hozzászólására (») Okt 3, 2017 /

Mechanikailag megoldható a csere, többen csináltak ilyet. Viszont elektromos oldalról már nem csereszabatos. A helyedben szereznék belevaló fejeket. Azzal jó lesz. Ha mégis ragaszkodsz a GX fejhez: műszerek, beállító szalag és cserealkatrészek segítségével hozzáállítható a felvételi korrekció. De ez nem egyszerű.
(#) gabi98 hozzászólása Okt 4, 2017 /

Köszönöm a gyors választ. Esetleg akad itt valaki aki csinált már ilyet? Minden tanácsot szívesen vennék.
(#) blasz hozzászólása Okt 8, 2017 /

Sziasztok,elképzelhető hogy az AKAI MK2 magnómban elfáradtak a kondik?Néha kihajitja a mutatokat,és nagyon pattog minden kapcsoló már,de a kapcsolók nem kontaktosak.Szétszedés előtt áll,előtte inkább kérdezek.
40 éves már...
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2017
(#) doktor válasza blasz hozzászólására (») Okt 8, 2017 /

Szia!
Nem jellemző, de előfordulhat.
Én ha már hozzá kell nyúlni, javaslom a teljes felvevő-lejátszó elektronika teljeskörű felújítását.
(#) blasz válasza doktor hozzászólására (») Okt 8, 2017 /

Szia az miből áll?
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Sze, 18:10 /

Sziasztok!
Szereztem egy Tesla Sonet Duot. Elázott szegénykém, és bekapcsolt állapotban hagyták, így lett a lendkerék gumiján egy mélyedés, és ezért kopog az egész.
Tehát keresek bele jó állapotú lendkereket, és egy jó állapotú fa dobozt.
Köszönöm
(#) Bubó1971 hozzászólása Szo, 23:39 /

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem rég vettem egy Philips N4414 típusú lejátszót. Szíjakat kellett cserélni rajta, a régiek elfolyósodtak( ilyet még nem láttam olyan lett mint a folyékony bitumen). Három motoros a mechanika. Külön motor hajtja az orsókat és egy a szalag továbító tengelyt. A gondom az hogy akár lejátszásra, előre vagy hátra csévélésre kapcsolok, mind a két orsó meghajtó motor dolgozik egyszerre. Valaki találkozott már ilyen jellegű problémával? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) ozpecs válasza Bubó1971 hozzászólására (») Szo, 23:52 /

Ennél a tipusnál konkrétan nem tudom de 3 motorosnál ugy szokott lenni, hogy a lejátszás felvétel során a hátrafelé tekerő motor kisebb nyomatékkal teker és igy oldják meg a szalagfeszítést ez nem gond általában
(#) pjg válasza Bubó1971 hozzászólására (») Szo, 23:54 /

Persze. Lejátszáskor a baloldali orsó visszafelé forog, fékként dolgozik.
Tegyél rá szalagot. Vissza tekeréskor, előre tekeréskor a másik orsó fékként visszafelé forog.
A hozzászólás módosítva: Szo, 23:55
(#) Bubó1971 hozzászólása Vas, 0:06 /

Köszi. Megpróbálom.
Következő: »»   78 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Okt, 17. Kedd
4:05:26
Jelenleg 49 fő olvassa az oldalt
Online tagok: