Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED az autóban
 
Témaindító: scatman, idő: Ápr 3, 2006
Lapozás: OK   19 / 21
(#) szudan válasza szudan hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
ilyesmire gondoltam
(#) szudan válasza atiotezer hozzászólására (») Máj 15, 2015 / 1
 
Na ilyesmire gondoltam, nem tudom így működik-e? tök amatőr vagyok. van itthon BUZ71 vagy IRFZ44 erre kéne valami... az ellenállás nem működött.

Névtelen.jpg
    
(#) villanyipi hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
Üdv!
Vettem egy ilyet! de csak a reflektor szálát tudom égetni a másikat nem, ohm mérésnél szakadt, dióda vizsgálónál úgy szint, mennyire nehéz ezt szét kapni és átnézni a forrasztásokat, majd újfent összerakni? (bocsi ha rossz a téma de ez áll a legközelebb hozzá)
(#) nedudgi válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
A leírás szerint 10-30V az üzemi (nyitó)feszültség. Próbáld meg (ellenálláson keresztül, vagy labortáp 20mA áramkorláttal) működtetni.
Nem láttam még IRL ilyet, én így kezdeném.
(#) villanyipi válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Közben ráleltem a módjára, a negatívot a másik oldalra téve működik, nem egy xenon lámpa de a simsonban azért ez már nappali fény
(#) Attis 79 hozzászólása Jan 6, 2016 /
 
Szép délutánt urak.
Egy kis segítséget szeretnék kérni.Az autómba szeretnék ajtó világítást bővíteni, (szerelni).A meglévő hagyományos 5w izzó mellé egy led szalagot akarok (kb 30 cm) kiegészítésként tenni.Mindegyik ajtóhoz külön külön,a kérdésem az hogy Milyen led szalagot érdemes használni és kel-e esetleg valami kiegészítő hozzá??
Urak a válaszokat előre is köszönöm.
(#) Szuhiz hozzászólása Jún 16, 2016 /
 
Sziasztok! Szeretnem megvalósítani az alábbi linkeken található képeket a valóságban is.
Arra lennék kiváncsi, hogy milyen "anyagokat" használnak, és hogy hogy kezdjek hozzájuk?
http://mazda323f.gportal.hu/gindex.php?pg=28043144&gid=2404677
http://mazda323f.gportal.hu/gindex.php?pg=28043144&gid=2414784
http://mazda323f.gportal.hu/gindex.php?pg=28043144&gid=2418505
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2016
(#) zolika60 válasza Szuhiz hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Ha a képekről nem tudod mit kell vegyél, akkor szerintem ez halott projekt. Valamint használd a LINK gombot, ha képet teszel fel valahonnan.
(#) proli007 válasza Szuhiz hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Hello! Itt a mechanikai munka a lényeges rész, vagy is a kihívás. Led-et veszel olyan számban és színben, amennyire szükséged van. Ez után már csak a sorba kapcsolható Led-ek számát kell meghatározni és az ehhez szükséges előtét ellenállások értékét. Ebből csoportokat alkotni.
Ha a Led-ek száma meg van, akkor lehet segíteni, vagy ezzel a programmal Te kiszámolod a szükséges ellenállások értékét..
(#) Szuhiz hozzászólása Jún 17, 2016 /
 
A led tipusara lennek kivancsi amivel csinaltak a kilincset es a kalaptartot.
(#) HA5AWS válasza Szuhiz hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Szia!
Típusra színre méretre válogathatsz: Bővebben: Link
Üdv: Gábor
(#) bbb válasza Szuhiz hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Szia!

Életedben forrasztottál már egyáltalán? A srác a képeken sima mezei 3528-as ledeket használ szinte mindenhez. Viszont pl. a kilincs világításának megoldásához a végén ha jól látom sima hőre lágyuló ragasztópisztolyos trutyit ken rá és azt fújja le... Na ezt ne tedd, hacsak nem akarsz mindenhova odaolvadt trutyit szedegetni a kilincsről
Viszont pl. a kmóra részt túlspilázza, másik galériának a képei között látszik, hogy ott elég csak a ledeket kicserélni olyan színre, ami neked szimpatikus.
(#) Szuhiz hozzászólása Jún 18, 2016 /
 
Köszi szépen a segítséget!
Forrasztottam már életembe, csak megsúgom hogy villanyszerelő a szakmám és csak a led típusaira voltam kiváncsi!
(#) asprey hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni!

BMW E46 kapott szép ledes hátsó lámpákat és sajnos azt vettem észre, hogy ha bekapcsolom a vészvillogót jobb és a bal nem egyszerre villan fel. Olyan 0.5mp kb különbség. Elég hülyén néz ki mikor be-ki riasztom az autót.
Miért nem villog a két hátsó index egyszerre?
Van erre valami megoldás?
Ötleteket előre is köszönöm!
(#) Massawa válasza asprey hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Nem ismerem ezt a modellt, de az elsö BMW-mben ( mintegy 8-10 éve) hasonlo baj volt. A beépitett (valoszinü CAN -bus) vezérlés olyan lassu volt, mint a mozgássérült csiga. Ha bármit kezeltem mintegy 1-1,5 mp mulva intézödött el. Miután a LED-k igen gyorsak ezt a kommunikácios sebességet (késleltetést) láthatod.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Utánnanéztem hát ez pontosan abbol a korbol valo mint az én kocsim volt ( szidtam is ahol csak tudtam), egy beton virágágy meg egy pad is áldozatul esett, mert mire jelezte az akadályt már azok régen fel lettek döntva ( az éjszakai sötétségben).
(#) asprey válasza Massawa hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Köszönöm a választ! Igen can buszos az autó és a hátsó lámpákat is ugy vettem, hogy nincs hibajelzés. Arra gondoltam, hogy azon az oldalon ahol később villan valami egyszerü késleltető elektronikát kellene beszerelni ha eggyálzalán van ilyen.
(#) Xanyi hozzászólása Dec 4, 2016 /
 
Sziasztok!

2007-es Suzuki Swiftben a beltér világítás egy darab sofita izzó a belső tükörnél elhelyezve. Ebből adódóan a hátsó sor teljesen sötét. Kellene valami világítás hátra.
A gyári elhalványulós és késleltetett. Ezzel szinkronban kellene működnie az utólagos hátsó fénynek is.
Vettem is világítótestet, 2 db 4 LED-ből álló lámpa, eredetileg teherautó szélességjelző, de jó erős fénye van, két oldal hátul parádés fényt csinál (akksiról megpróbáltam).
A gyári világítás kapcsolási rajz alapján a pozitívot direktbe kapja, a negatív jön a body computerből. Kibír az ennyi plusz fogyasztót? Ráköthetem?

Köszi!
(#) Johnycorp válasza Xanyi hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Szia!

Szerintem tegyél az eredeti izzó helyére is LED-et. Kapható ilyen foglalattal is.
Így az áramfelvétele az egésznek jelentősen csökkenhet, mert csak LED lesz mindenhol.
(#) Zolar hozzászólása Dec 22, 2016 /
 
Sziasztok!

Az autómban a DRL jelenleg 6db ledből áll. Olyan a foglalat, hogy egyszerű ledek is belerakhatók ez leegyszerűsíti a cserét, mert nem kell specifikus ledeket vennem.
A kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e olyan ledet ajánlani, aminek különösen nagy fénye van? Most is nagy fényű van benne, de az erejét kevésnek tartom.
Akár smd is jó ha van rajta 2 láb, mert utólag nem tudom ráforrasztani.

Köszönöm a segítséget!

Üdv!
(#) morzsa15 hozzászólása Jan 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Rendeltem egy ledet izzót fényszóróba és olyan problémám lenne vele hogy ha indexelek vagy fékezek vagy felhúzom az ablakot vibrál illetve villog, menet közben megfelelően működik. Mi okozhatja ezt a hibát?

Üdv.
(#) gyuszo válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 21, 2018 / 2
 
Szerintem tedd vissza az eredetit, mielőtt azon töprengsz, hogy mi okozza a hibát, az alábbiakat is vedd figyelembe :
A gépjárművek világítóberendezésekre vonatkozó, Magyarországon elfogadott ENSZ-EGB (ECE) előírások a mérvadóak.
A fényszórók és a hozzájuk tartozó fényforrások biztonságtechnikailag releváns gépjárműtartozéknak tekintendők, vagyis a gépjármű forgalomba állása előtt hivatalos jóváhagyást igényelnek, és az eredeti konstrukció szabályoknak ellentmondó átalakítása vagy manipulálása nem megengedett.
Minden fényszóró azzal a fényforrással (halogén, xenon vagy LED) együtt kapja meg a típusvizsgát, amellyel üzemeltetni kell. Ha a fényforrást egy nem típus ellenőrzött, a fényszóró engedélyében nem szereplő fényforrásra cserélik, akkor az engedély, és ezzel a jármű forgalmi engedélye is érvénytelenné válik.
(#) Gafly válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Milyen autó?
Sok írás van a neten, bár elég sok reklám ízű.
Ebben nincs reklám.
Ebben van.
Ebben is van.
De nem értek hozzá
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2018 / 1
 
Idézet:
„De nem értek hozzá”
Az látszik.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Ezt nem tagadom, sőt büszke is vagyok rá

Gondolkoztam persze rajta, hogy mi okozhatja (testelés, egyebek), de ugye konkrétumok és egyéb ismeretek nélkül nehéz megmondani a "tutit"
Mondjuk ezzel persze sokat segítettünk a kérdező morzsa15-nek, és erre mindketten legyünk nagyon büszkék
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Neki már megmondta a kolléga a teendöt. (Eltenni a LEDet a spájzba). Minden más csak szoszaporitás..
(#) morzsa15 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Rendesek vagytok!
(#) Massawa válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 26, 2018 / 1
 
Mi csak jot akartunk, meg a zsebpénzedet ovni...
(#) sajt hozzászólása Márc 25, 2018 /
 
Üdv, ebay-ről rendeltem egy ledes fényszórót motorra, a problémám az lenne, hogy 3 fokozatban tud működni. Tehát bekapcsolom világít teljes fényerővel, majd ki és bekapcsolás után halványabban világít, újra ki-be után villog. Olyan mint egy kínai zseblámpa, szétszedtem lefotóztam, valaki tudna segíteni hogy melyik alkatrészt cseréljem ki mire? Lényeg hogy mindig csak teljes fényerővel tudjon világítani! Elektronikában valamennyire jártas vagyok de ennyire nem

Jobboldali két vezeték az angeleye ledeskarika kivezetése, 3 vezetéken jön be a feszültség, középen a led ami a fényszóró, a bal oldali led az le lesz forrasztva mert az nem szükséges.
Köszi!

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=74020180325_135604.jpg
(#) uniman válasza sajt hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Hello! Ezt nem valószínűleg nem fogod tudni megoldani. De mielőtt tovább lépnél, ajánlom az ezzel kapcsolatos előírások tanulmányozását. Ha ezeket nem ismered ...az itt leírtakat ajánlanám a figyelmedbe.
Persze, ha nem közúton akarsz ezzel világítani, akkor nem szóltam...
Következő: »»   19 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem