Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sütő javítás
 
Témaindító: kereszke, idő: Márc 5, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 14
(#) TafiGabi válasza TafiGabi hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Idézet:
„Üdv. Találkozott valaki érintő fólia hibával, javítással?
Sajnos nekünk már csak 1-2 gomb érzékel és nem látszik semmilyen fizikai elváltozás. Köszönöm a tanácsokat.”


Ilyen hibával még senki?
(#) Gafly válasza TafiGabi hozzászólására (») Márc 10, 2023 / 1
 
A hajlékony fólián miért más színű az egyik csík?
Megnézném/megmozgatnám a csatlakozó(ka)t.
Alaposan megvizsgálnám a másik oldalát, nincs-e repedés a fólián (különös tekintettel a "gombok" szélére ), ahol pára/kosz bejuthatott.
Visszarajzolnám a mátrixot, és a csatlakozón próbálnám rövidzárakkal, behatárolásképpen hogy "tényleg gombhiba"-e. De ugyanitt Ohm mérővel mérni is tudsz.
Javítani szerintem nem igazán lehet, ha ez a hibás, venni kell másikat...
(#) Latya_1 hozzászólása Márc 18, 2023 /
 
Sziasztok!

van egy ilyen sütőm: whirlpool oaskp8v1 nem igazán süt egyenletesen, ahogy nézem alul nem melegít azon a fokozaton ( meg egyiken sem) , amin az alsó és felső sütés jelölve van. ( Feltéve, ha a gyártó szerint is ilyenkor alul is és felül is melegítenie kellene, illetve h egyáltalán van-e benne alul fűtőszál...) Kézzel ilyenkor a felső fűtőszál tűzmeleg, alul a sütő háza nem melegszik, illetve egy idő után kezd meleg lenni, de kb csak attól, hogy felülről melegíti a fűtőszál. A gőzölős funkciókban, az alulra öntött víz csak melegszik, de nem forr. lakatfogóval mérve kb a 0 és a 10A között működik a hőfokszabályzás ki/be kapcsolgatása mellett az egész sütő, nem igazán látszik azon se, hogy lenne 2 fokozata amikor felül vagy mindkét helyen fűtene. A Pyro fokozata alatt - soha sem alkalmaztuk- 0A -t vesz fel. Jól sejtem, hogy ez bizony hibás?
(#) akovacs15 hozzászólása Aug 6, 2023 /
 
Üdvözlet.
Az alábbi Gorenje tűzhely sütővezérlő bekötésével van gondom. Az ügyfél kiszerelte a tűzhelyből és előtte sajnos nem fényképezte le a bekötést.
A hálózati tápot azt tudom. Azt be is kötöttem, az óra működik, és tudom beállítani a sütési időt.
a fennmaradó 4db vezetékkel van problémám. A Google nem barát, sajnos.
(#) zolika60 válasza akovacs15 hozzászólására (») Aug 6, 2023 /
 
Ha jól értelmezem ami rá van írva akkor a két felirat nélküli megy a fűtőszálra. L a fázis. N a nulla, (bár ezek felcserélése nem okoz gondot) a Therm feliratú valószínűleg a hőérzékelő, a Pot pedig a beállító potméter. Nem ismerem a masinát de így próbálkoznék.
(#) akovacs15 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 11, 2023 /
 
Köszönöm a segítséget. Kaptam huzalozási rajzott így sikerült bekötni,de sajnos a relé érintkezői nem zárnak, így a fűtőszálak nem működnek.
Rövidre zárva minden rendbe van .de az mint tudjuk nem az igazi megoldás egy 4 hónapos garanciás gépnél.
(#) proba válasza akovacs15 hozzászólására (») Aug 11, 2023 /
 
A relé működik benne? Lehet csak programozás gond.
(#) sany válasza akovacs15 hozzászólására (») Aug 11, 2023 /
 
Idézet:
„... Az ügyfél kiszerelte a tűzhelyből ...”
Idézet:
„...egy 4 hónapos garanciás gépnél.”

Ennek mi volt az oka? Ha nem titok.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2023
(#) akovacs15 válasza proba hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Üdv. Az biztos hogy a relé munkaérintkezői nem vezetnek át. Áthidalva tökéletesen műküdik. Csak így a sütési idő végén nem kapcsol ki a sütő.
(#) akovacs15 válasza sany hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Üdv. Sajnos én se tudom. A tulaj azt hazudik amit akar, én meg azt hiszek el amit akarok.
Nálam van a garancia papir 2023.04 havi vásárlás Euronics.
A lényeg hogy nem működik szabályosan.
(#) renegat1 válasza akovacs15 hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Szia!
Nekem egy gorenje k55303iw-ben ment tönkre a relé. Kicserélve azóta is működik rendesen. Csak Aliexpress-ről lehetett beszerezni. Ez volt a típus: RFH54009WG 9VDC
(#) czapu hozzászólása Okt 16, 2023 /
 
Jó reggelt.
Van egy Gorenje K 775W kombi tűzhelyem aminek a villany sütője tegnap óta sztrájkol.
Nem megy a belső világítás a légkeverő és a sütés.
A gázgyújtó az igen, de azzal nem tudok sütni.
Visszaolvasva valami hőkioldóra terelődik a gyanú, de azt hogy néz ki?
Levettem a hátsó borítást és a tetejét is, de nem tudom hol keressem.
Köszönöm a segítséget előre is.
(#) proli007 válasza czapu hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Hello! Valami ilyesmit keressél.
(#) Bakman válasza czapu hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Vagy ilyet, lásd melléklet.
(#) czapu válasza Bakman hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Köszi, közben szétkaptuk és esélyes a programkapcsoló, mert a hökioldó jó.
(#) czapu válasza czapu hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Sajnos a programkapcsoló a hunyó, beégett.
9700ft.
(#) JMarton87 hozzászólása Márc 21, 2024 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Ikea Mattradition sütőm. Nincs 2 éves. Ma reggel levágta a fí relét és a kismegszakítóját.
Ezen az áramkörön csak a sütő van. Jól sejtem, hogy ez így mindenképpen sütőprobléma?
Azóta viszont működik. Nem tudom rekonstruálni, pedig jön a szerviz.
Van valakinek ötlete?

Előre is köszi!
(#) Gafly válasza JMarton87 hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Simán lehet hogy megrepedt a fűtőbetét, szerintem bemondásra is elhiszik.
Még talán garanciális is.
Annyit tehetsz a reprodukáláshoz, hogy visszaemlékezel milyen sütést csináltál: Alsó, felső, grill...
Ugyanakkor pára nélkül lehet hogy nem veri le, most éppen...
(#) JMarton87 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Garis még.
Pontosan emlékszem, hogy alsó felső fűtőszál ment 200fokon, légkeverés nélkül.
Azóta próbálkoztam már ezzel, de nem sikerült.
Pedig az hogy a kismegszakítója leoldott nekem azt jelentené hogy ott nagy zárlati áram volt.
És arra gondoltam hogy nem vezeték, mert gyanús hogy pont be volt kapcsolva, valamint feltételezem ha vezeték szigetelése sérült, akkor azok folyamatosan összeérnek.
(#) Gafly válasza JMarton87 hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Nekem is dettó ugyanez volt, csak már nem garanciális.
Miután kizárásos alapon megvolt hogy az alsó fűtőbetét a hibás, kiszedve azonnal látszott, hogy van rajta hosszában egy szép hosszú repedés.
Annak nagyon fognak örülni, ha elmondod hogy alsó sütés, kétszáz fok, mert akkor eleve úgy készülnek, meg nem kell szétkapni az egészet...
(#) imichip hozzászólása Márc 29, 2024 /
 
Sziasztok, megbolondult az AEG B5741-5 típusú sütőnk, tegnap este a fiam pizzát sütött 160 fokon, de feltűnően gyorsan kész lett és kicsit meg is égette. Akkor még azt gondoltam, hogy rosszul kezelte a sütőt, de ma az asszony disznótorost rakott be 140 fokra. Negyed óra múlva égett szag jött a sütőből, és amikor kinyitottam az ajtaját, hangosan sistergett a zsír a kacsasütőben, a hurka szét is durrant.
A ventillátor a szokásoshoz képes jóval hangosabb is volt, így kikapcsoltam a sütőt.
Innentől érdekesebb a történet, mert hiába kapcsoltam ki, a ventillátor még 10 perc múlva is ment, a sütő még mindig forró volt nyitott ajtó ellenére is.
Nem értettem az egészet, megnéztem a felső fűtőszálat, és KIKAPCSOLT állapotban is vörösen izzott.
Így kénytelen voltam a relét lecsapni, hogy ne izzon tovább.
Kis idő múlva visszakapcsoltam, és néhány szám felvillanás után (először 131, utána 48 1) újból el kezd melegíteni.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

Köszönöm.
(#) Gafly válasza imichip hozzászólására (») Márc 29, 2024 /
 
Nagyon termosztát (vagy egyéb hibának néz ki), szerintem ne használd, mert minden "szénné" fog égni...
Következő: »»   14 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem