Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sütő javítás

Témaindító: kereszke, idő: Márc 5, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 7
(#) Epu2 válasza Atti128 hozzászólására (») Nov 8, 2017 / 1

Üdv! Valószínűsítem, hogy megy az órára legalább 2 db nagyobb csúszósau, vagy 2 nagyobb átmérőjű vezeték. (A védővezetőn kívűl.) Az egyikre a hálózati feszültség megy, a másikra fűtésszabályző kapcsolók felé. Ezeket összekötöd és ki van iktatva. Feszültségmentes állapotban!
(#) Atti128 válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /

Szia! 4 db vezeték megy rá. 2-2 párban, a panel különböző pontjaira.az egyik pár vezetéket összekötöttem és majd meglátjuk. Addig is köszönöm. A panel amúgy ez lenne.
(#) Gafly válasza Atti128 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /

Kinagyítottam, de így sem látom jobban
(#) Inhouse válasza Atti128 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /

Idézet:
„az egyik pár vezetéket összekötöttem és majd meglátjuk”
Azért ez így elég merész. Ha 2 pár vezeték van, akkor vagy fázis és nulla az egyik magának az órának (digitális?), ez valószínűleg vékonyabb vezetékkel, és van 2 vastagabb a fűtőszálnak. Ez esetben az utóbbit kell összekötni. Ha véletlenül az első kettőt zárod össze, akkor zárlat. Ill. lehet, hogy fázist és nullát is szakít az óra, ez esetben mindkét párt át kell hidalni, mert nem fog menni a sütő...
(#) dzsoki hozzászólása Nov 14, 2017 /

Sziasztok, kérnék egy kis segítséget, hozzám került egy AEG kerámialapos tűzhely, esetleg valakinek lenne huzalozási rajz, nagyon megköszönném
Typ: 57BDP04AD
(#) Atti128 válasza Gafly hozzászólására (») Csü, 20:25 /

Bocs. kinagyítottam és így már én sem látom... De a sütő működik!
(#) Atti128 hozzászólása Csü, 20:28 /

Viszont teljesen más kérdés.
Karácsonyra lecserélném az alul-felül gáztűzhelyünket kombira. ( alul villany felül gáz).
Az rendben van hogy fogyasztói társadalomban élünk de melyiket érdemes megvenni. Nem konkrét típusra gondolok hanem pl: villanyrészénél mi az a funkció ami mindenképp legyen és mi az ami nem fontos. Persze ha tudtok fix típus mondani az sem baj!

Köszönöm: Attila
(#) Gafly válasza Atti128 hozzászólására (») Csü, 20:39 / 1

Légkeverés!
(#) botesz válasza Atti128 hozzászólására (») Csü, 21:15 / 1

Légkeverés ahogy előttem is írják.Én személy szerint a Whirlpool t nem ajánlom AEG electrolux konszern gépei egész elfogadhatóak.ha jót akarsz vegyél pirolítikusat!
(#) Atti128 hozzászólása Pé, 19:27 /

Pirolitikus az a tisztitás ha jól gondolom. Gorenjéről mi a véleményetek? Csak mert 3 év garanciát ad.
(#) uniman hozzászólása Pé, 20:05 /

Üdv! Megtudná valaki mondani, hogy az ehhez hasonló gőz-sütő felső gőzkivezető csonkját hová kellene szakszerűen bekötni/elvezetni?: Bővebben: Link
Iszonyú mennyiségű forró gőz áramlik ki ott... 10 kW az "áramfogyasztása".
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Pé, 20:10
(#) botesz válasza Atti128 hozzászólására (») Pé, 23:56 / 1

Most néztem egyet.4 évesen 10 centi hosszan lyukasra rohadt az alja...
(#) botesz válasza uniman hozzászólására (») Pé, 23:57 /

Az ilyenek fölött elszívóernyő szokott lenni.
(#) uniman válasza botesz hozzászólására (») Szo, 5:13 /

A gond az, hogy 2 méterrel távolabb van is egy nagy ipari páraelszívó (4 m széles), amely alá hőálló csövezéssel be is van vezetve a a gőz. De sajnos annak tetemes része lecsapódik a páraelszívó hideg fémfelületein és lecsöpög az alatta lévő tárgyakra (gázzsámoly).
Emiatt kellene más megoldást találni...
(#) botesz válasza uniman hozzászólására (») Szo, 9:45 /

Belvezeted direkt az ernyőbe.Ott meg ha lecsapódik kell lennie elvezetőnek amin a zsír folyna ki.
(#) uniman válasza botesz hozzászólására (») Szo, 11:21 /

A páraelszívó tetején vízszintes a a lemez (a lámpa feletti részen)...az ott lecsapódó gőz, nem folyik el semerre, hanem nagy cseppekben hullik egyenesen lefelé...
A hozzászólás módosítva: Szo, 11:24
(#) botesz válasza uniman hozzászólására (») Szo, 12:15 /

Csinálsz neki egy olyan elemet ahol nyugodtan kicsapódhat a gőz és van neki összefolyója is.
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 21. Kedd
23:47:58
Jelenleg 198 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu