Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Világítós kapcsoló bekötése 230 V AC
Lapozás: OK   1 / 3
(#) witti hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Több topicot is megnéztem, de nem találtam a megoldást. Szeretnék az erősítőmbe egy világítós power kapcsolót rakni. De valami miatt nem világít. Az a probléma, hogy a 230V átmegy rajta, mert működik az erősítő, de nem világít a kapcsi!
Valamit rosszul kötöttem?
Csupán az eredetileg "sima" billenő kapcsolót kicseréltem világítósra, de nem alakítottam rajta semmit sem.
Kipróbáltuk édesapámmal, hogy rákötöttünk egy "próba villanykörtét" a kapcsolóhoz. Az égő világít, de a kapcsoló nem. Megjegyzem két kapcsolóm is van, teljesen más típusúak, de egyik sem világít. Fordítottunk a dugaszon is a konnektorban, hogy esetleg nem érné a fázis a kapcsolót, de nem műxik, viszont az izzó igen.
Valami még hiányzik az áramkörből. Miért nem világít?
(#) titi válasza witti hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Hali!

A szélesebbik, ami a fázist, és a nullát is kapcsolja, vagy a keskeny, ami csak fázist kapcsol?
(#) Fery válasza witti hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
A legtöbb ilyen kapcsolón külön be kell kötni a visszajelző izzót. Ha nem változtattál semmit csak a régi helyére kötötted akkor csak a kapcsoló van most bekötve a visszajelző izzó nincs. Kösd be azt is és világitani fog.
(#) titi válasza Fery hozzászólására (») Okt 9, 2007 / 4
 
Kétáramkörösnél, (széles) a fázist és a nullát is meg kell szakítani a kapcsolóval. Bővebben: Link
Azoknál nem kell külön kötni semmit.
Egyáramkörösnél, (keskeny) a fázist kell szakítani, és a 3. érintkezőre az izzónak kell nullát adni. Bővebben: Link
(#) witti válasza titi hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Szia Titi! Épp ilyen, mint amit belinkeltél először, 2 áramkör 4 lábacska, csak az enyém piros.
Nekem, mint a TDA2030-as topicban is láthattad, az erősítőmhöz szeretném ezt a kapcsolót, mert azt ajánlották, hogy a két áramkörössel kapcsoljam a benne lévő két külön trafómat.
De megmondom őszintén, még most sem értem, hogy kell bekötni. Így akkor csak az egyik trafót tudom rákötni? Vagy mi van? Igazából az segítene, hogy melyik lábra mit tegyek...
(#) witti válasza witti hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Asszem rájöttem, pár perc gondolkodás után! Szóval az egyik oldalán a fázist, a másik oldalán meg a nullát szakítsam meg, de úgy, hogy mondjuk a fázist a nagyobb trafónál, a nullát meg a kisebb trafónál! És a kapcsinak meg világítania kell. Az lényeges, hogy melyik oldalára a fázist, mert egyik felén ír, 1A; 2A; 6A; a másik oldalán másfajta információk vannak? (Annyit azért megjegyeznék, hogy 170.- ért vettem, furcsa hogy más helyeken duplája ill. triplája...)
(#) titi válasza witti hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Lásd rajz.
(#) Fery válasza titi hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Igy igaz.
(#) titi válasza witti hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Az mindegy, hogy melyik oldalra kötöd a fázist.
De ha lehet, ne variálj az:
Idézet:
„fázist a nagyobb trafónál, a nullát meg a kisebb trafónál”


Egyszerüen a 230-as bejövő vezetéket kösd a kapcsolóra, és onnan tovább mehet a két trafóra párhuzamban.
(Remélem érthető, mire gondolok.)
(#) Szentgyörgyi Lajos válasza witti hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Ha a kapcsoló 3 lábú akkor a nullát is be kell kötni.Ezt
műszerrel kell kimérni melyik 2 érintkező a tulajdonképpeni kapcsoló,a harmadik a lámpa nullája.Ha bekötöd a kapcsolót és a kapcsoló állásától
függetlenül világít állandóan akkor a kapcsoló ág bekötését kell fel cserélni ,a nulla marad a helyén.Elő-
fordul hogy a nulla csatlakozó rézszinű.
Jó keresgélést.
üdv:Lajos rd meg sikerült-e
(#) witti válasza titi hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Igen-igen! Szuper, így gondoltam (azért nem is rajzolgattam, csak leírtam...)
Általában ilyen tök egyszerű dolgok fognak ki rajtam, de most már értem, ezt a részét is!
(#) Georgee válasza witti hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Fölösleges műszerrel mérni, mert jelölve van a kapcsin a láb 1 láb fázis be 2 fázis ki 3 null de láttam már olyat is hogy a1 a2 b
(#) Georgee válasza Georgee hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
jah lemaradt van olyan is amin a csatlakozó saru 2 aluminium 1 réz. vagy a be illetve kimenetén kis furat van, és a nulla csatin a furat el van nyujtva. Arra viszont figyeli kell hogy a fázis az 1es lábra menjen mert ha 2es lábra teszed akkor nem csak az 1es állásban hanem 0is világítani fog
(#) titkovics hozzászólása Feb 14, 2008 /
 
Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi hogy létezik-e olyan világítós kapcsoló (a fenti hsz-ban említetthez hasonló) ami kikapcsolt állapotban világít ??!! Mert ilyet adtak ami bekapcsolt álapotban világít, pedig nem ilyet kértem (de az nekem nem jó, mert éjszaka nem találom meg a kapcsolót )
(#) kobold válasza titkovics hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Ha a kapcsoló két ága (bemenet, kimenet) közé át tudod kötni, lekapcsolt állapotban világít, mert akkor van potenciálkülönbség a kontaktok között; ha felkapcsolod, rövidre zárod a világítást, azaz kialszik. Gondolom, glimm-lámpa van benne, annak az áramától nem fog az eredetileg is kapcsolt lámpád izzani (mert a glimm áramköre ugye azon át záródik), szóval ha tudod, kösd át.
Persze csak óvatosan a 230 V mellett...
(#) titkovics válasza kobold hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Értem amit mondasz, de nekem nem ízzóhoz kell hanem fénycsőhöz és a kapcsolóban lévő glimm áramfelvétele nem fogja a fénycsőelektronikus előtétjét "tönkretenni, vagy zavarni"?
(#) bbb válasza titkovics hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
igen, létezik. bármelyik barkácsáruházban (obi, praktiker, baumax, bauhaus, ...) kaphatsz.
(#) Pafi válasza titkovics hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Tönkretenni biztosan nem fogja, ki lehet próbálni, legrosszabb esetben időnként villan egyet halványan a fénycső.
(#) kobold válasza titkovics hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Na látod, azt nem tudom... Nem volt még a kezemben elektronikus fojtó.
De tényleg vannak olyan kapcsolók is, amik így működnek (én izzóban gondolkodtam, és a "ne vegyünk duplán" elv lebegett a szemem előtt).
(#) Proci_85 hozzászólása Aug 9, 2008 /
 
Sziasztok!

Van egy világítós, egyáramkörös kapcsolóm, úgy működik ahogy kell. Fázis közvetlen a kapcsolóba alumínium érintkezőbe, áramkörön át a nulla vissza a másik aluba. Nulla közvetlenül a réz színűbe. Bekapcsoláskor világit, de gagyi sárgán. Olyasmi szinen, mint mikor egy ledet nagyobb feszültségen hajtunk és már kezd eldurranás előtt besárgulni (pl. egy piros v. zöld led).
Alapból látszik, hogy szép kék kapcsoló lenne, de igy bekapcsolva elég bután néz ki. Egy 230V/24V 100VA-es trafót kapcsolnék majd vele.
A kék kapcsolók ilyenek? Pirosat láttam már csomó helyen beépítve, korrekt szine van...esetleg gyártó függő lenne a dolog? Sosem használtam még világítós kapcsolót.
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Hori95 hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
hát egy egyszerű kérdésem van én annyira nem értek ehez hogy megkérdezem hogy kell egy világito kaplcsolot bekötni?

02721.jpg
    
(#) vikipapa válasza Hori95 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Helló. Külön kivezetése van az égőnek ami benne van? 1 vagy 2 áramkörös? Ha 2 két áramkörös és nincs külön kivezetése az égőnek akkor megsaruzod a (gondolom 230V-os) kábeleket és ráhúzod az alsó sarukra, a felsőre pedig a kapcsolandó eszközt. De ezért új topic-ot nyitni... Legközelebb használd a "Kezdő kérdések" topic-ot.
(#) Hori95 hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
ööööö hát van rajta 3 kivezetés vagy micsoda és ketöre rákötötem de ics nem világit viszont már legalább ki be kapcsolgatja a gépet
(#) SzervízMacska válasza Hori95 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Nagyon ügyes vagy, már csak írni kellene megtanulni, és ezen az oldalon a megoldást elolvasni és értelmezni. Segítek: itt van.
(#) nagygabor679 hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Sziasztok! Nekem egy áramkörös kapcsolóm van, 3 kivezetéssel. Kettő közt szépen tudom kapcsolni a 220V-ot, a harmadikat pedig a nullára kötve szép pirosan világít, vagy épp nem világít a kapcsoló állásától függően. Röviden: tök jól működik. De csak addig amíg a villásdugót meg nem fordítom az aljzatban

Ez viszont így nem egy szépségdíjas megoldás, én olyan eszközt még nem láttam, aminek működése attól függött volna, hogy hogyan dugom be a konnektorba.

A kérdésem, hogy van valami egyszerű (vagy jobb híjján bonyolult) megoldás, hogy attól függettlenül épp hogy sikerül bedugni a konnektorba, mindíg jól működjön a kapcsolóm?

Köszi előre is!
(#) nagygabor679 válasza nagygabor679 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Kezdő kérdések fórumban megoldódott, ha valakit érdekel, katt ide.
(#) vodka86 hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Olyan kérdésem volna, hogy: dyras duo mat kávéfőzőm. Elszállt az egyik kapcsoló , de nem írtam le hogy volt bekötve , amikor elvittem a boltba a kapcsolót!
Csináltam képet, hogy néz ki belülről. Segítenétek bekötni? Mert már párszor leküldtem a kismegszakítót :eek2: !
Ja meg a kapcsolóról is egy kép
Előre is köszi!
(#) Gafly válasza vodka86 hozzászólására (») Máj 21, 2011 / 1
 
Fázis középre, terhelés az egyik szélsőre, nulla a lámpának a másik szélére. Ha volna egy multimétered akkor ki tudnád csipogtatni hogy melyik szélső a nulla és melyik a terhelés. De ne kösd be a nullát, akkor nem veri le a kismegszakitót. Ha a kapcsolóban a glimm világit, akkor forditva kötötted be. Ha nem világit akkor jól kötötted be és ráteheted a nullát is. Bővebben: Link
(#) kistotti01 válasza vodka86 hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Hello!
A Rézszinű csatlakozó a nulla ez biztos. A maradék 2 lesz a fázis be, illetve kimenete(ami ha jól látom a tartály). Nos a kapcsolón 100% hogy jelölve van valahogy a 2 fázis bekötése. A lehetőségek: számok, betűk, esetleg a kettő kombinációja. Alapszabály a páratlan szám a bemenet, a páros a kimenet. Az ábécé előrébb lévő betűje a bemenet a hátrébb lévője a kimenet. Jelen esetben a bemenet a hálózati fázis, a kimenet a tartály fázisa.
Igazából, ha nem egyértelműek a feliratok 2 lehetőséged, van: leírod ide a kapcsolón lévő felíratokat és mi megmondjuk a pontos bekötést, vagy magad végzed el. Kárt nem tudsz tenni. A rézszínűre rákötöd a 0 vezetőt, a fázist és a tartályt pedig tetszőlegesen rákötöd a maradék a kivezetés egyikére. Kiprobálod, ha müködik akkor minden rendben, ha folyamatossan vílágít akkor a bejövő fázist és a tartály csatlakozóját cseréldd fel. 230V-al vigyázz!! A fejleményeket írdd meg.
(#) vodka86 válasza vodka86 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Üdv ismét! Köszi a válaszokat!
Van multiméterem! De nulla nincs, csak 2darab fázis( a képen látszik, hogy elágazik)!!! meg a tartályból ami jön vezeték! ez a 3 kábel megy a csúszkára. A másik kapcsolóhoz nem nyúltam
A kapcsoló tipusa:R13-222 Link
Ha nincs benne a kapcsoló, úgy a szomszéd kapcsoló nem is megy, valahogy a két tartály adja át egymásnak a fázist
próbálok csinálni egy kapcs.rajzot
Msn címem: vodka86@citromail.hu
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem