Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   46 / 607
(#) lapose válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
ÁÁÁ!

Mire megkerestem megelőztél!
(#) Kovidivi válasza lapose hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 

Te mindig az igazság mellett állsz ki Ez tetszik
(#) Bassmester válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Nekem is megvan az adalapja és nem szokásom valótlant állítani. Amit ott írnak az 10%-os torzítás mellett értendő, még ha nincs is konkrétan ott.
Majd nézd meg azt is hogy 0.5%-os torzítás mellet mekkora a szinuszos teljesítménye.
Nem a 10% torzítás melletti teljesítményt kell figyelembe venni a gyakorlatban, hanem azt hogy milyen teljesítményig használható, normális üzemszerű körülmények között.
(#) lapose válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Szia!

Pont ezért szoktam furcsán nézni mikor valaki hídban 200W-ról regél! Igaz lehet, de 10% torzításnál!
Viszont a katalógus szerint 0,5%-nál 70W a teljesítménye.
Szorozva kettővel....

TDA.gif
    
(#) Bassmester válasza lapose hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Ez így van :yes:
Amit az adatlapokon leközölnek az nagyon elméleti és nagyon határeset.
Na majd ha egy kicsit rá tudom szánni magam csinálok egy mérést, hogy mit is tud a cucc +/-41 V-ról 8 Ohm-ra...aztán majd publikálom az eredményt.
(#) gb197 válasza MPedro hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Mpedro, teljesen egyetértek a tda7294 jelemzésedben. Megtudhatnám milyen műsorforrások, kábelek, hangsugárzókat használsz. CD, LP, DAC ?
(#) ptesza hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Ha már így számolgatunk ,megkérdezhetném ,mennyi a kimeneti teljesítménye annak a tda7294 szimpla végfoknak,ami +-30 V eszik , csutkára tekerve 25 V a kimenőjel .

Köszi
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Terhelés alatt mértél ennyit?
Ez szinuszjellel 8 Ohm-ra elvileg 78W teljesitményt jelentene.
Méréskor szkóppal nézzed a kimenetet, és addig növeld a szintet amíg nem jelentkezik látható torzítás.
Ennél a pontnál mérj kimenőáramot és kimenőfeszt, hacsak nincs direkt W mérőd.
(#) MPedro válasza gb197 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Válasz priviben ment.

Pedro
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Sajna szkópom nincsen. A mérésre a balansz beállításhoz volt szükségem. 1kHz szinuszjellel mértem, a kimenten hsz nélkül. A hangerőt feltekertem csumára, majdnem 28V ot mértem , a trimmert beálítottam 25 V -ra , majd a másik csatornán is ugyanígy.


(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Elvileg jó lehet így ahogy csináltad, mivel feltételezhetően a terhelés is egyforma lesz a csatornákon. (két egyforma hangfal)
Egy műterheléssel korrektebben tudnád elvégezni a beállításokat és a méréseket.
(#) otisz válasza ptesza hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
n megcsináltam de ígyaz ut+ on és az ut- on 66v van!az nem baj??
(#) ptesza válasza otisz hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Nem hinném ,hogy baj lenne.

Inkább a testhez képest mérjed akkor viszont +33-at a másik oldalán -33-at kellene mérned. Mint ahogyan korábban számoltam +- 34 volt lenne , de az csak elméletben volt.

(#) ptesza válasza otisz hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Puffer elkónak legalább 4700 µF /60 V -os elkókat használjál , azzal párhuzamossan 100 nF /50 V kerámia kondikat , a magasabb frekvenciájú zajok szűrésére.

(#) MPedro válasza ptesza hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Ha javasolhatnék, inkább 10.000 µF (szereti a vastag puffert), és elég az 50V.

P.
(#) ptesza válasza MPedro hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
:yes:
(#) ptesza hozzászólása Dec 23, 2008 /
 
Mint írtam ,korábban megépítettem a csatolmányban levő végfokot.KIT

Eddig nem vettem észre ,de most feltűnt ,hogy kikapcsolásnál koppan! Amikor elkészült akkor biztosan nem volt ilyen!

Valamit elbxtam? Volt pár kísérlet mostanában...
(#) gb197 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Ha van elötte aktív fokozat okozhatja az is, egyébként meg érdemes lenne valami relét tenni ami levágja, és a DC jelet is távol tartja, biztos ami biztos.
Én túl vagyok 25-30 sztereo panelen, de egyiksem koppant...
A P1-es trimmert meg biztosan Te sem építetted be, mert ekkora szarvashibát nem lehet elkövetni. :yes:
(#) ptesza válasza gb197 hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Bennvan az a trimmer ...

Miért lenne hiba? Hiszen tök jól be tudtam álítani a szimetriát.

Ha jól sejtem a 9 és a 10 lábaknál van valami diódás kavarás.(stdby ,mute) Lehet meg kellene mérnem azokat a diódákat.

Nincs előfok ,nagyon natúr, csak egy poti.
(#) gb197 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Az a baj, hogy beraktad a diodákat ((lehet)), nem kell az a dioda, az enyémen sincs, mégis jó.
A trimmerel meg csak az a baj, nem csak a jelet csökkenti, a minőséget is. Szintillesztésre használj 2 db elleállásból kialakított feszosztót. / a hifi alkotmánya/
(#) Amarton válasza gb197 hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
A diódának akkor van értelme, ha mute/stby ugy van bekötve, hogy a földet is rá lehet kapcsolni, mert akkor a dióda kisöntöli az ellenállás és hamarabb elcsöndesedik a cucc.
Ha fixen van tápra kötve, akkor nincs értelme.
(#) otisz hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
sziasztok!megépítettem a TDA 7294 hidalt erősítőt és nagyon szépen hibátlanul szól először is szeretném megköszönni a segtségeteket!és még az a kérdeésem h az adatlapján azt írják hogy 25v 8ohm lead 150w-ot és 35v 16ohm lead 170w-ot igaz ezek az értékek már 10% T.H.D-n vannak írva!na és az lenne a kérdésem hogy 34v 8ohm hány wattot kapok? nem kell pontos érték csk kb hogy tudjam milyen mélynyomót vegyek!köszi
(#) otisz hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
amúgy van egy mélynyomom 150w 8ohm de szerintem ez nem elég neki!
(#) ptesza válasza otisz hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Gratulálok ! A hsz névleges teljesítménye akkor jó ha jelentősen meghaladja az erősítő teljesítményét.Ez akár 50% lenne nálam.


Láthatunk képeket is a műről?



Mindenkinek örömökben ,és ajándékokban gazdag boldog karácsonyt kívánok!
(#) Bassmester válasza otisz hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Ha még nincsen akkor készíts egy 8 Ohm-os műterhelést és azon mérd le a kimenő teljesítményt, szinuszjellel. Amiket az adatlapon írnak azok elméleti adatok, a valóságban nem tud ennyit. A gyakorlatban nem szabad nagy (10%) torzítással hajtani, mert úgy könnyen kinyírhatja a hanszórót.
Az enyém +/- 40V-ról megy, és az a tapasztalatom, hogy 8 Ohm-ra kb 170 W-ig hajtható biztonságosan.
Ez persze tápfüggő is, mivel nem mindegy hogy az impulzus csúcsokban mennyire rátja le a tápfeszt.
Mindenképpen olyan hangszórót vegyél, aminek legalább 250 W a névleges teljesítménye és ezt a valóságban is tudja.
(#) MPedro válasza otisz hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Hi !
Elviekben a hidaltnak 8 Ohm-on 2x annyit kellene tudnia, mint amennyi azonos feszültég mellet tud 4 Ohm-on a "szoló" darab. Valami bődületes adat jön ki, ami a valóságban elméleti marad. Annó a saját tervezésű TDA7294 hidamnál nagyon komoly hűtéssel, műterheléssel és rövid ideig tartó méréssel +/- 43V-ről 300W környéken mértünk (oszt vissza lett fogva...).

Az, hogy milyen hangszóró, elsősorban attól függ, hogy mihez kivánod használni. Értelemszerűen, ha - mint az egyszeri gyereknek - a 3mx4m szobában kellene szólnia, akkor majdnem mindegy.

Ha otthon hallgatni akarod, olyat vegyél, ami legalább 250W-ig terhelhető. Ha hangoskodni akarsz, vegyél nagyobbat (és ügyelj, hogy elfogadható legyen az érzékenysége !). Ha PA-hoz, vegyél Eminence-t.

Boldog Karácsonyt mindenkinek !

P.
(#) otisz hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
szóval akkor 200w-os mélynyomó + 50w-os magassugárzó + egy 300w-os hangváltó!na akkor ünnepek után megyek és megveszem!4x csinálom meg! ja és itt van pár kép a művemről!
(#) ptesza válasza otisz hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Szia.

Akkor ha jól nézem ,te azt a fajta táp variációt csináltad amit én linkeltem. Tapasztalat? Brumm? Látom te is a 100nf-et fólia kondiból építetted.

Egyébként szépen dolgozol!


A hangfalépítést ne nagyoljad el ! Igy nem lehet : 200W mély , 50W magas + 300W hangváltó.Hangváltót venni? Minden hangszóró párosítás ,doboz variáció külön hangváltót igényel!

Javaslatom ,az hogy csak olyan hsz-eket vegyél amihez jának a T-S paraméterek, és a frekvencia átviteli görbék! Ekkor tudunk neked segíteni az optimális térfogat, reflexnyílás , csillapítás, hangváltó tervezésében . Ha nincs hozzá akkor sincsen nagy baj ,csak egy 'mérőlabort' kell felépítened, hogy meghatározzad a T-S paramétereket! Nem nagy ügy ,csak el lehet vele szöszölni pár hónapot!( bejáratás, jig építés ,miki beszerzés stb)

Íme egy példa ami neked meg is felelne:Bővebben: Link 9900 Ft.Az adatok hitelesek , és tökéletesen megbízhatóak.

Ez csak egy példa ,nem reklám ,de nem titkolom ,hogy h2000 fan vagyok!

(#) Carter válasza ptesza hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
ez gitárhangszóró, nem?
(#) Bassmester válasza otisz hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Mennyit szeretnél rászánni a hangrendszerre?
AZ alább belinkelt hsz, az gitár hsz, egyébkét meg nem is gyártják már.
Következő: »»   46 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem