Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   31 / 1384
(#) Georgee válasza Ricsa hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Sztem a HMLI égővel próbálkozz a levilágítás több idő de egyszerűbb mint a HGLI égő
(#) Ricsa hozzászólása Dec 6, 2006 /
 
Minek a rövidítése a HMLI és a HGLI? Nem tudok még ilyeneket És hol lehet ilyet beszerezni?
sajnos a témában tök kezdő vagyok
(#) Müszi válasza Ricsa hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Mindegyik higanygőz annyit tudok
(#) raron válasza Ricsa hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
OLVASS VISSZA!

az egyik beső, a másik küsőfolytós, ha jól tom
(#) Georgee válasza raron hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
a HMLI az kevert fényű azaz ugy néz ki a belseje h van benne egy hagyományos izzószál és alatta az állványon van még egy búra amiben van még egy izzószál h az milyen gázzal van kitöltve azt nem tom de a külső rész az 100 h kriptonnal...(javítsatok ki ha tévedek) Ebbe belenézhetsz mert nem káros(annyira) mint a HGLI de ha teheted hagyd ki ezt a belekukkolást jah előnye még h nem kell hozzá folytó illetve indítóáramkör stb ezt csak becsavarod és üzemkész!!! H hol tudsz venni??? Sztem bemész egy villamossági boltba és ott 100 h lessz mind a kettőből. Jah még lehet KVARClámpával levilágítani azt nem tom h hogy kell. A HMLI nél 30 perc a levilágítás a HGLI nél sokkal kevesebb (de annak a búráját is el kell vágni az nekem időhúzás és el is lehet cseszni ugyhogy inkább várok 20 perccel tovább)
(#) MaSTeRFoXX válasza Georgee hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Én HMLI-vel 18 percig világítok 160W-osal, gyári NYÁK panelt.

Kétoldalast úgy szoktam hogy egyszerre egy oldalt világítok majd megfordítom, és utána hívatom elő
(#) Georgee hozzászólása Dec 6, 2006 /
 
Bővítem a leírást:

A HMLi és HGLi lámpák között lényeges különbség, hogy az előbbiben van egy normál izzószál is, emiatt képes fojtó nélkül üzemelni (gyakorlatilag az izzószál látja el ezt a szerepet). De emiatt a benne levő cső csak fele akkora teljesítmenyű, mint a lámpa névleges teljesítmenye. Tehát pl. 250W HMLi lámpa áll egy 125W-os normál izzószálból és egy 125W-os csőből. Búráját letörni az izzószál miatt szigorúan tilos, különben annyi neki.
A HGLi típusban csak cső van, és névleges teljesítményű. Ez viszont csak és kizárólag fojtóval üzemeltethető, a búrája nyugodtan letörhető.
(#) Ricsa hozzászólása Dec 6, 2006 /
 
OK. Köszönöm a hozzászólásokat. Én úyg döntöttem, hogy HGLI-t veszek. Inkább dolgozok az elején a búra letöréssel, mit hogy 20 percet várjak pluszba. Képzeld el 10 panel az annyi mint: 10*20=200 min; 200/60 = 3,33 óra veszteség az életemből. Na mindegy. Még annyi, hogy mi az a fojtó meg a indító kapcsolás. Lécci valaki magyarázza meg hogy kell beüzemelni egy vagy két(kétoldalas panel) HGLI lámpát?
(#) Georgee válasza Ricsa hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Ahhogy jónak látod én HMLI-s vok az biztonságosabb de te tudod csak ha lereszeled a búrát óvatosan egyszer hibázhatsz de ezt inkább attól kérdezd aki ilyennel dolgozik (árban kb egy kategóriások csak a HGLI hez kell folytó is az minusz x ft) amugy én saját célra vagy haveroknak csinálok nyákokat amíg levilágítom iszok ek kávét és elmegy egy cigi
(#) Frankye válasza Georgee hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Idézet:
„... és elmegy egy cigi”


Ejnye! Mire akarod Te rávenni a kiskorúakat?!

Na jó, igazad van, én is jobbnak látom a HMLI lámpát, még ha +20' a levilágítási idő, akkor is. Mert:
1. Nem kell búrát törni! (Nagyon könnyen el lehet vele b...ni a lámpát, aki nem hiszi, kérdezze meg fureszk-től!)
2. Nem okoz visszavonhatatlan szemkárosodást, ha véletlenül belenézel.
3. Nem kell hozzá külön fojtó, indító cucc. Csak bele a foglalatba (porcelánba!!!! A műanyaggal ne is kísérletezz! Elolvad, mint hóember a hősugárzó mellett!), és már lehet is használni.
(#) fureszk válasza Frankye hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Hja...De már sikerült letörni egy hgli-jét! Minidrill 4ever!
(#) TAdamm hozzászólása Dec 7, 2006 /
 
Hello

Nem-e tudja itt vki, hogy Budapesten merre lehet munyomo papirt kapni es milyen jo belole?
(#) raron válasza TAdamm hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Panton.hu 90g-os fényes.

Most csináltam 1 nyákot foto eljárással lézernyomtatóval(fóliára állitva) kivetitőfóliára TN120 fotolakkal. Az eredmény a mellékletben.
(#) Georgee válasza raron hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
ahogy veszem észre az utántöltött tintapatronokat nem szereti a fólia (szétfolyik) próbáltam alkoholos filccel kihúzni de átvilágítja az égő kinyomtatom natur papírra és elmegyek vmi fényképécchez h fénymásolja át fóliára (drága a tintapatron)
(#) Moderátor hozzászólása raron hozzászólására (») Dec 8, 2006
 
raron!

A mellékletek nem mentek fel, vagy hibásak (0 byte mérettel szerepelnek!)
Ha megvannak még a képek, javítsd lsz!
(#) Frankye válasza Georgee hozzászólására (») Dec 8, 2006 /
 
Jó oldalára nyomtattál? Az egyik fele a fóliának "érdesebb", éppen azért, hogy megtapadjon rajta a festék! Arra az oldalra nyomtatva jó (elvben) a tintasugarassal nyomtatás.
(Ha igen, akkor bocs, ez esetben valóban nem jó minőségű az utántöltő tinta. Anno én is nyomtattam - nem NYÁK-ot - tintasugarassal, utántöltöttel, fóliára, és gyönyörű, éles kontúrú lett. Csak vigyázni kell, hogy amíg meg nem szikkad a festék, el ne mázgáld. Utána szuper.)
(#) Georgee válasza Frankye hozzászólására (») Dec 8, 2006 /
 
Most töltetem a tintapatront fel majd elvállik mert eddig másik gépről nyomtatták
(#) Georgee válasza Frankye hozzászólására (») Dec 8, 2006 /
 
Nem ártana ezt az olajos dolgot kipróbálni bár nem tom ha teszek egy átlátszó fóliát még a NYÁK és a zolajos papír alá segít e valamit...
(#) raron válasza (») Dec 8, 2006 /
 
Elnézést.
Levilágitás: HMLI 160W 25min.
A képek: egyik másik. nekem tetszik.
(#) Georgee válasza raron hozzászólására (») Dec 8, 2006 /
 
Hááát... elmegy de megvan szakadva az egyik részen
(#) raron válasza Georgee hozzászólására (») Dec 8, 2006 /
 
Az csak azét van, mert nem sikerült a lakkot tökéleteasen felvinni. Nem vártam meg, amég a nyáklemez kihül. (egyébként 2 van.)
De azonkivül szerintem nagyon jó!
(#) Ricsa válasza raron hozzászólására (») Dec 8, 2006 /
 
Szija!
Mi kell a HMLI lámpa beüzemeléséhez? Mit vegyek hozzá? A NYÁKHOZ meg annyi hogy egész jó.
(#) _JANI_ válasza Ricsa hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
A HMLI-hez semmi tartozék nem kell.
Csak egy porcelén foglalat, lehetőleg zárt kivitelű, h. a bekötésekhez ne lehessen hozzányúlni... Méhány méter vékony MTK kábel. Valamint egy 230V-os dugvilla, és egy megfelelő teljesítményű kapcsoló is kelhet h. ne a dugvilla legyen a kaocsoló...

Tartónak egy leselejtezett fém állólámpa vagy íróasztallámpa tökéletesen megfelel, amibe a HMLI kényelmesen elfér.

A fém lámpatestet és érinthető fém részeket feltétlen védőföldeléssel kell ellátni!
Valamint vigyázni kell, mert a HMLI (és a HGLI - HGL,) elég sok hőt is termel...
(#) Frankye válasza raron hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Semmi baj!
Tényleg szép lett! De mik azok a kis pöttyök? Por?
(#) Georgee válasza raron hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
tettem fel egy videót az áramkörök gyártásáról nézd meg megéri jah és ott nem a lakkal van a baj sztem szíros volt a lemez és lepergette a lakkot (szárítani csak sütőben...)
(#) raron válasza Frankye hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Szerintem a alkkal lehet valami, mert most kiprógáltam egy másik nyák-on(hined zsiroldóval zsirtalanitva), és ott is ilyenek vannak. Amikor lefújom, akkor nagyon szép, aztán el kezd egyre pöttyösebb lenni. Mit lehet ellene tenni. Jah és a TN120-as lakkomn van, és nem positiv20
(#) Ricsa hozzászólása Dec 10, 2006 /
 
Hát nem vagyok ott a szeren a fototechnikában. Mivel szárítod? Hajszárító vagy valami fújós dolog? Mer az nem jó, mer belemennek a porszemek. és nem lesz szép szerintem bizti nem a lakkal van a gond. ha rendesen szárítod akkor mielőtt levilágítanád takard le valamivel, vagy tedd valami alá pl.: szekrénybe vagy valami zárt helyre. így nem megy annyi porszem bele. ---szerintem---
(#) raron válasza Ricsa hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
Szia! Idáig a sütőben száritottam, de miután lefújom lakkal, azutána néhány sec. múlva lessz pöttyös
(#) raron válasza raron hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
Nem tudjátok, hogy lehet-e kapni ic-tok szerüséget TQFP tokozású pic-hez?
(#) uli válasza csaadaam hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
csá.
énis 1 mmes fúrót használok, és azt sime akksis csavarbehajtóba rakom.
a nyákot dekopírfűrésszel, flex-szel szoktam darabolni
alapkellékek..
hát kell a nyák, maratószer, meg egy spéci filc amivel kirajzolod az "utvonalat"
oszt ennyi
sztem.
Következő: »»   31 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem