Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű labortáp építése
Lapozás: OK   4 / 7
(#) Attila86 válasza Suncorgo hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
A rezonáns táp tudtommal nehezen szabályozható, de ehhez annyira nem értek.
(#) lui144 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Üdv!
Tetszett a leírásod a kapcsolóüzemű előszabályozós, négydigites labortápegységről ami 0-40V-ig képes a kimenetén a feszültség, 0-10A-ig pedig az áram szabályozására. Az volna a kérdésem, hogy ilyen 300VA-es toroid trafót (38V/7A+15V500mA)-est hol lehet szerezni? Mert én nem találtam sehol.
(#) Attila86 válasza lui144 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Üdv.!

Kléh Györgynél tekertettem.
(#) _JANI_ válasza lui144 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Sok vállalkozás van, ahol a szükséges paraméterek alapján nagyon szívesen elkészítik a transzformátort.
:google: : "Transzformátor tekercselés". ÉS - Vagy. "Transzformátor készítés".
(#) vtsoftware hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
Sziasztok

Egy "fordított" kérdésem lenne.
Általában a kapcsolási rajzhoz keresünk alkatrészt, de én most alkatrészhez keresnék kapcsrajzot.

Egy teljesen ismeretlen PC tápból kitermeltem 3 trafót.
2 kicsi, 1 nagy.

Egy olyan kapcsolást szeretnék tőletek kérni amibe ezt felhasználhatom.
Keresnék én is, de nem tudok elindulni, nem értek a kapcsolóüzemhez annyira... utánépítenék egyet.

Előre is köszönöm
(#) PetAd válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Talán ehhez jó valamelyik kicsi, de ha megvan még a táp akkor tedd vissza őket és alakítsd át így.
(#) niches hozzászólása Nov 23, 2010 /
 
Sziasztok!

Második nekifutásra csinálni át szeretnék alakítani egy tápegységet. Azonban a csodás LC-A300ATX tápegységem vezérlő IC-jének típusa:
2003
IFF67M0224E

Valószínűleg én vagyok béna, de nem találtam adatlapot ehhez az IC-hez.
Ki tudnátok segíteni némi tudással?
Mert enélkül nincs értelme a táp feltérképezésének...egyébként találtam kapcsolást, ami egy szerintem hasonló típusé, de nyilván majd azért meg kell nézni a különbségeket.
Mellékeltem a fotót az ic-ről és a kapcsolást.

Üdv,
niches
(#) sirály12 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Egy kérdésem lenne. A 100uH-s tekercsnek jó-e ez?
Nem szeretek tekergetni.

Bővebben: Link


És még egy kérdés, a potiknál milyen feszültségek lehetnek min-max? Nem titkolt szándékom kicsit átervezni, de ezt már írtam neked is, és digitális vezérlést akarok rá.
(#) rajmon.k hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Van itt olyasvalaki, aki foglalkozik pc táp labortáppá alakitással? Szeretnék egyet készittetni valakivel, ha lehetséges. (persze nem ingyen)
3-4-5 különböző fogyasztású eszközt (pl: power led) szeretnék egyszerre illetve külön-külön müködtetni, és mindenképpen pc tápról.
Ha akad valaki irjon ráp privátba. Köszi!
(#) radiomano hozzászólása Ápr 7, 2011 /
 
Sziasztok!

A legutóbbi labortáp-segítség kérésem óta eltelt egy kis idő, még anno újraépítettem az Attila féle táphoz a vízszintes panelt, ami működik is. Használom a tápot, most jutottam el odáig, hogy be kéne dobozolni. A dobozolás azért húzódott mert lusta vagyok, de egy hibajelenség is az oka. Belátom, kicsit nagy fába vágtam a fejszém, elnézést kérek hogy a fórumozókat nyaggatom a problémáimmal. De rátérek a lényegre: a hiba elég rég fennáll, és kicsit idegesítő. Az áram mérés hol működik, hol nem. Először gondoltam, hogy a két panel között nem jó a kontaktus, mert ha finoman előre feszítettem akkor mutatott. Átforrasztottam a találkozásokat, jó is lett egy ideig. Aztán ismét elő jött. Eljutottam odáig, hogyha csak éppen hozzáérek a pákával az egyik forrasztáshoz, akkor életrekel az áram mérés, aztán egy idő után megint meghal. A pákám ha minden igaz földelve van. (ha solomonék a páka dugaszának az árnyékoló búráját a hegyéhez kötik) Nem tudom hogy a föjdre húzáshoz köze van-e a dolognak vagy se, de gondoltam minden körülményt leírok. Valaki esetleg sejti a probléma esetleges forrását?
Ezer köszönet minden válaszolónak. Szép napot minden fórumozónak!
(#) erősáramú hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
T. Szakértők!
PC-tápból szeretnék szabályozható tápot készíteni. Azt a megoldást néztm ki, ahol a trafó szekunderének a középmegcsapolását kiiktatják és a két tekercsvégre egy graetz-híd kerül. Ezután persze szűrés, pufferelés, visszacsatolás, stb. A kérdéseim a graetzre vonatkoznak: lehet-e/szabad-e 3 db kettős Shottkyból megcsinálni a hidat ? Szabad-e a kettősdióda két diódáját párhuzamosítani? Ha egy bontott kettősdióda egyik fele szakadt, de a másik fele multiméterrel nézve jónak tűnik, az még használható? Az eredeti kétutas egyenirányításnál egy db 200 V-os dupladióda volt, a graetzben egyszerre két dióda dolgozik, tehát elég lenne 100 V-os is ? Egyszerre elég is ennyi kérdés, nem szeretnék visszaélni a türelmetekkel!
Előre is köszönöm az okítást!
(#) Ge Lee válasza erősáramú hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
A kettős diódákban (benne van a nevében is) tulajdonképpen 2db dióda van egy tokban, katódjukkal (esetleg anódjukkal) közösítve. A 30A-es (pl. PC táp 5V-os ágából bontott) úgy lesz 30A hogy ha a benne lévő 2db 15A-es dióda párhuzamosan van kötve, de ez kiolvasható az adatlapjából is.
Azt hiszem ezzel elmondtam mindent. Lehet 3db dual (közösített katódú) diódából graetz-et csinálni.
Hogy PC tápból 200V-os diódát bontottál azt erősen kétlem, abba 40V-osnál nagyobbat nem tesznek.
(#) erősáramú válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Egy 350 W-os tápban a 12 V-os ágban MOSPEC F10c20C , az 5 V-os ágban SBL 3040 PT duál diódákat találtam, előbbi az adatlapja szerint 200 V/20 A, utóbbi 40 V/30 A. Többi kérdésemre van észrevételed ? Én tulajdonképpen arra gondoltam, hogy nagyobb árameléréséhez a kettősdiódák anódját is összekötöm és egy darab diódaként használom.
(#) shield válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Nem rég bontottam szét néhány régi tápot és én is szedtem ki belőlük 200V-os diódát. Pl.:UF1002F,STPR1020CT.
Bizony néha ki lehet fogni.
(#) erősáramú válasza shield hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Köszi, hogy igazoltál . Tulajdonképpen milyen feszültségtűrésű diódák kellenek, ha max 30 V-ig akarom szabályozni a tápot? Mert azt még én is tudom, hogy nem a 30 V az irányadó, hanem az időnként fellépő feszültség tüskék.
(#) erősáramú válasza erősáramú hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Én a mellékelt kapcsolást szeretném elkövetni, és ott is a szekunder graetzben 200 V / 12 A-es diódák vannak. Gondolom nem véletlenül.
(#) kralikandras válasza erősáramú hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Ez nagyon frappáns megoldásVolnászives egy kicsit nagyobban kitenni,ha a gépen nagyítok-sokat romlik a minőség.Elöreis köszi.
(#) sirály12 válasza kralikandras hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Itt megtalálod!

Bővebben: Link
(#) kralikandras válasza sirály12 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) Ge Lee hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Egy labortáppá alakított ATX táp tesztjéről két kis videó: műterheléssel, izzókkal.
Az átalakításhoz csak 2db potit és 2db 2W-os ellenállást vettem. Jelenleg 1,2V és 26V közötti kimenő feszt és kb. 40mA és 7,5A közötti kimenő áramot tud. Mivel a szabályozáshoz kell némi tartalék is, kb. 23V-ig tudja stabilan tartani nagyobb terhelésnél a kimenet feszültségét.
(#) Jonny86 hozzászólása Szept 28, 2011 /
 
Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni? Egy kapcsoló üzemű tápegységre lenne szűkségem a következő para méterekkel.
A kimenetein egy időben tudjon 5,8,12,24v-ot kb 2A-en és ezek stabilak legyenek.
A bemenete 10-15V legyen vagy ha ez nem megoldható, akkor legvégső esetben lehet 20-30V is.

Előre is köszi!
(#) jocy0823 hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Sziasztok!
19V 3A kapcsoló üzemű tápegységet szeretnék építeni.
Nem tudna nekem valaki segíteni? Kapcsolási rajz kéne.
Előre is köszönöm!
(#) bensepeter hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Sziasztok! Szükségem lenne egy kezdő labortápegységre!
Hallottam hogy számítógép tápból is lehet készíteni.
Nekem a műhelyben 6db is porosodik. van köztük 450w-os, 400w-os is. Alkalmasak lehetnek a célra?
Akkor 1. Codegen 450W. model: 400X
2. M-Tech 450W. model: KOB AP4450XA
3. Codegen Sowah 400W model: 300xx

A többi kisebb ezért nem is írtam őket le.

üdv: Petya
(#) Gezaba hozzászólása Aug 1, 2012 /
 
5-6A es kapcsolóüzemű állítható kimeneti feszültségű ic tipusokat tudnátok mondani?
Esetleg készen panelre szerelve mint a PTN780060H de ez csak 3A es.
(#) tothtechnika hozzászólása Máj 28, 2013 / 2
 
Elkészült végre várva várt labortápom. A labortáp kapcsolóüzemű Skori féle előszabályzóval ellátott kivitelü. A szabályozás analóg, de az analóg szabályozót PIC vezérli.
A táp 4 csatornás, csatornánként 800W-os, 80V maximum kimenőfeszültségű, 20A maximum kimenőáramú.

A kimenő feszültséget és áramot 0,01V és 0,01A pontossággal méri. A PIC-es vezérlést barátomnak, Kiss-Vámosi Gábornak köszönhetem. A tápot egy 320x240-es érintőkijelzős LCD panellel lehet vezérelni, és 2 encoderrel. A bal oldali a feszülsgéet, a jobb oldali az áramot állítja.

A második kijelzős képen 4A-es áramkorlát van beállítva.
A doboz úgymond összedobott, már nagyon nagy szükségem volt a tápra.
(#) gordonfreemN válasza tothtechnika hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Ej ha, aztamindenit. Gratula
(#) Medve válasza tothtechnika hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Először azt hittem egy flipper! Respect!
(#) Alex2 válasza tothtechnika hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Nagyon jól néz ki. Remélem, a feliratok is meg lesznek csinálva rendesen, mert a barátod nagyon szuper munkát végzett a PIC-es vezérléssel és kijelzővel, de nagyon nem illik a képbe a filctollas feliratozás.
(#) papus51 válasza tothtechnika hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Gratulálok a munkádhoz!
Jól látom, hogy a kapcsolóüzemű előszabályozót is egy kapcsolóüzemű táp hajtja meg?
(#) Ge Lee válasza tothtechnika hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Szép szép, de a PIC programja az értékeket is kordában tartja vagy van külön teljesítmény limit? Mert akárhogy számolom 80V-on a 20A az már 1600W és ez négyszer.
Következő: »»   4 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem