Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   61 / 191
(#) icserny válasza sunnysys hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
1. Hobbi célra bármelyik megfelel. Digitális kijelzőért vagy egyéb csicsáért erre a kategóriára pénzkidobás 10-12 eFT-nál többet adni.
2. Weller TCP 24 (a "kattogós" páka), 2-3 féle heggyel általános célokra jó választás. (vastagabb vezetékekhez, nagyobb darabokhoz muszáj szélesebb hegyet beszerezni a jobb hőátadás végett). "Hagyományos" (ólmos) forraszanyaghoz nálam a 7-es jelzésű hegyek hőmérséklete vált be.
(#) sunnysys válasza icserny hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Köszi szépen!
Több TCP 24-et láttam a napokban hirdetni mindenféle oldalakon. Ezek egy része egészen újszerű állapotban, 15-19.000 Ft körül volt. Ha tartom magam a 25.000 Ft-os korláthoz, tudok vajon venni max. 6-10.000 Ft-ért hozzá való tápot? Ha igen, milyen típusokat keressek, melyek lehetnek megfelelőek?
(#) nedudgi válasza sunnysys hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Transzformátort vegyél, a TCP mechanikus hőkapcsolójának nem tesz jót az egyenáram. 24V 50-60VA kell
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
(#) Petjaa válasza sunnysys hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Helló!

Weller TCP24-hez elég egy sima 24V 50VA-es trafó. Ez Bővebben: Link megfelelő is. A maradékból ha szükséges veszel még dobozt, csatlakozókat, kapcsolót hozzá és kész is az állomás.
Üdv Petjaa
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
(#) sunnysys válasza Petjaa hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Köszi mindkettőtöknek!
Látszik, hogy mennyire nem értek hozzá... Az a helyzet (korábban írtam is), hogy még sosem forrasztottam, semennyire nem értek (még) az elektronikához, így attól tartok, nem tudok összerakni egy állomást. Inkább vennék egyet, olcsót, használtat. Ilyenre hogyan keressek rá a neten?
(#) nedudgi válasza sunnysys hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
TCP-t vegyél. Felér egy állomással. Ha már lesz gyakorlatod, majd összerakhatsz állomást is. De ne vacilálj sokáig, ezek egész jó árak szerintem...
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
(#) Gabó válasza sunnysys hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Szerintem is TCP a legjobb kezdőknek. Én is azzal kezdtem, engem jó 10évig szolgált, de előttem is futott vagy 15 évet! Az "állomás" annyi, hogy van a 230/24Vos trafód, teszel rá egy kapcsolót amivel áramtalanítani tudod, (nekem nem volt, kapcsoló, mert én kihuzogattam) és egy csatlakozót, pl banándugót. Ezeket felszereled egy dobozra, és csatlakoztatod a pákát és kész. Vannak olyan csatlakozók is, aminél még forrasztani se kell, mert csavaros!
Tesség egy példa a gugliból!
(#) sunnysys válasza Gabó hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Köszi! Viszont most eléggé összekeveredtem, ezért ha nem gond, inkább üzenetben kérdeznék, mert ez már annyira kezdő lesz, hogy nagyon offtopiknak számít majd. (Ha gond, jelezd, kérlek, akkor nem teszem. Most úgyis el kell rohannom.)
(#) Gabó válasza sunnysys hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Oks, jöhet pübe is
(#) Collider válasza sunnysys hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Valahol volt utalás arra, hogy vzolee univerzális állomását könnyen meg lehet toldani hőfokkijelzéssel. Tanulmányoztam a témát, eljutottam a 7107 IC-ig és a kalibrálásig. Elméletben.
Az a kérdésem, hogy vzolee állomásán hova kell kötnöm ezt a hőmérő panelt? (Nem a reklám helye...)
Azért szeretném összehozni ezt az állomást azzal a panellal, mert már rég megvoltak a vzolee állomásához az alkatrészek, mire rájöttem, hogy hőm. kijelzést is tudok csinálni hozzá, és ez a hőmérő panel pont azt csinálja.
Remélem, tud valaki segíteni, előre is köszönöm.

Szerk: ebből véletlenül válasz lett, de új hozzászólásnak számít
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
(#) qvasz2 válasza Collider hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Főleg, hogy rossz a linked: error 403
(#) Collider válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Nálam mindkét link jó. Nálad melyik rossz?
(#) granpa válasza Collider hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
A hőmérő panelos.
(#) Collider válasza granpa hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Hőmérő

Ha segít, belinkelem hozzá azt a pákaállomást is...
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
(#) qvasz2 válasza Collider hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Itt a cikk, amiben leírta Attila, amit keresel:
Idézet:
„Ha valakinek megtetszett vzoole kapcsolása, de netán digitális hőmérséklet-kijelzőt is szeretne a forrasztóállomásához, annak itt egy alternatíva.”

Bővebben: Link
(#) qvasz2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Átolvastam Attila cikkét: a pákában lévő hőelem jele egy erősítőre érkezik, és ennek az erősítőnek a kimenetét kell a hőmérő panelre rákötni.
(#) Collider válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Ja, hogy az a cikk itt is itt van, ráadásul hivatkozik vzolee-ra is.
Biztos láttam, de annak idején nem foglalkoztam még sok mindennel, amivel ma már igen.

Tehát jól értem, hogy vzolee állomásán is a műverősítő 1-es lábára megy a hőmérő bemenete?

A kapcsolási rajzokat összehasonlítva pont ott van az az ellenállás, ami vzolee kapcsolásánál kritikus:

vzolee: Bővebben: Link
Attila: Bővebben: Link
(#) NooooP hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Használ valaki ilyen forrasztópákát? Milyen minőségű? Nem túl merev a vezeték? Jól lehet vele dolgozni?
Előre is köszönöm a vélemény nyilvánítást...
Üdv.
(#) kistee válasza NooooP hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Szia,

Ilyen van nekem is. Használható, nem túl merev vezetékű...

Üdv.
(#) NyariG válasza NooooP hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
nekem is ilyen van, szerintem használható
(#) NooooP válasza NyariG hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Köszi a válaszokat!
Lenne még kérdésem. Van 60VA-s 18V váltó feszültségű trafóm. Működne ezzel a pákával? Melyik állomást építsem meg hozzá, melyik lenne a legjobb? (A 3. a legszimpatikusabb) A pákának mi a jobb, a váltó vagy az egyenáram?
Köszönöm a segítséget! Üdv.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) SzervízMacska válasza NooooP hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
A pákának ugyan édes mindegy... Szerintem jó lesz hozzá.
(#) Collider válasza NooooP hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Üdv!
Én is itt tartok. Szerintem ezt a vezérlőt építsd, ez a vzolee vezérlőjének digitális hőmérséklet kijelzésűre továbbfejlesztett változata, de 1-2 dologtól eltekintve teljesen ugyanaz: Bővebben: Link
Ha nem akarsz még hőmérséklet kijelzést bele, működik anélkül is.
(#) Collider válasza Collider hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Bár azt nem értem, hogy miért van az Attila kapcsolásába kvad-opamp tervezve, miközben csak két csatornát használ belőle.
(#) FRayal hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Ma megjött a pákám (Fahrenheit 28020), ki is próbáltam gyorsan de amikor elkezdett melegedni akkor egy szisszenést hallottam utána egy kevés fehér füst szállt ki belőle.
Ez csak azért van mert még nem volt használva vagy valami baja lett?
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) orcika70 válasza FRayal hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
A jelenségek után működik, akkor talán nem kell a cseregaranciát érvénybe léptetni a forgalmazónál.
(#) Gabó válasza FRayal hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Honnan szállt ki a füst? A páka fűtőrészéből, vagy a szabályzóból?
(#) FRayal hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
a fogó rész és a hegy között
(#) NyariG válasza FRayal hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Biztos valami kosz vagy zsir volt ott....
Müködik még? Ha igen akkor nincs baj, ha nem akkor gari
(#) Collider válasza FRayal hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Üdv!
Csak alig fél éve foglalkozok elektronikával, de én is látom, hogy nem érdemes az ilyen játék pákaállomásokkal foglalkozni. Ezek ráadásul nem önszabályzók, csak melegítenek a poti állásától függően. Sokra megyek vele, ha nagy felületet kéne olvasztani. Én is vettem a Lidliben egy "állomást" 3500 forintért, 3 hónap után be is szakadt a hegye... Ilyet előtte még csak nem is hallottam.
Szerintem elsőre egy forrasztópisztolyt érdemes venni, az olcsó is, erős is és megbízható. Vagy 230V-os pákát, de azt valamiért sose éreztem közel magamhoz. Később pedig érdemes megépíteni egy saját pákaállomást, az olcsó is, jó is. Kb. 8000 forintból kijön egy önszabályzó, digitális hőmérséklet kijelzős állomás+páka, ehhez képest nagyon rossz ár/érték arányú egy 5000 forintos játék, ami első bekapcsoláskor hajlamos még elfüstölni is...
Következő: »»   61 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem