Fórum témák
» Több friss téma |
Most már csak illendőségből is ki fogom próbálni, hogy reális véleményt tudjak mondani róla.
Megrendelem, és ha megjön nekifutok, és beszámolok mire jutottam. Ezzel együtt, számomra az egyebek is fontosak, ezért aligha fogok saját panelokat gyártani, mert a fúrás, a felirat, az ónozás a lakk, és a film is fontos részek. De nyitott vagyok, várom az eredményt.
Helló mindenkinek!
Problémáim adódtak a Dry fóliával és nem tudok rájönni mi a baj! 1. Tisztítom a panelt 2. Eltávolítom a első védőfóliát 3. Rálaminálom a panelra 4. Eltávolítom a második védőfóliát 5. Előhívom (mosószóda vizes oldata) és itt kezdődik a probléma: Ne tudom lemosni megfelelően a nem levilágított részeket ha erősebb előhívót keverek akkor egy idő után a vékonyabb vezetősávok is leválnak pedig szinte sötétkékre világítom és mégsem jön le aminek le kell. Esetleg erősebb előhívó folyadékkal nincs gond csak nem laminálom rá kellőképpen a panelra azért válik le vagy esetleg nincs megfelelően megtisztítva a panel laminálás előtt? Tanácstalan vagyok Próbáltam egyréteg utánna kétréteg pauszpapírt extra sötét tonerhasználattal szerintem ezzel nincs baj a levilágítómban 3m UV ledszalag van "belegöngyölve" azzal próbáltam 3perctől 6,5 percig terjedően mindenhol mindig fennáll ez a probléma szerintem ez is rendben van. Tehát a fentebb leírtakkal lehet gond. Mi a véleményetek??? Köszönet MRD!!
A baj az hogy túlvilágítod (a paus és a lézernyomtató nem ad tökéletes fényzáró filmet) csökkentsd a levilágítási időt ! Én rossz filmmel már 5 másodperces levilágítással is csináltam tökéletes nyákot , a gyári ajánlás 45s . Ja ! Ugye a 3. és a 4. pont közt van a levilágítás ? És még egy trükk : én laminálás után sötétben (papírdoboz+fiók) pihentetem a nyákot 1 -2 órát levilágítás előtt , de sokszor előfordult hogy már egy héttel a levilágítás előtt lelamináltam a panelt .
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2016
Egy próba volt csak a 6 éves kisfiam és a 3 hónapos kislányom jóvoltából de ez van első a család. Már sokkal jobb lett kevertem 1%os előhívót 2 perc levilágítás de szerintem nem volt elég ideig az előhívóban és maradt rajta pici amit maratás közben le tudtam dolgoztatni az anyaggal de nem lett a legszebb lényeg hogy közeledek az igazsághoz és ha egyszer megvan a megfelelő idő arány akkor minden ok..
köszönöm kaqkk!! Idézet: Az előhívót melegen (30 fok) használod ? „a gyári ajánlás 45s” A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2016
A dry-ra nem kell pihentetés, a lötre igen. Jó film kell és akkor nincs ez a talán ez a baj, talán az.
Ártani nem árt neki , nem emlékszem már miért hogyan kezdtem a pihentetést de az utóbbi 4 éveben minden nyákot így csináltam .
Idézet: (én is nyomdai filmmel dolgozom ) „Jó film kell” A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2016
Mivel a nyákgyárakban is ezt a fóliát használják, kevéssé hihető hogy órákig pihentetni kéne. Az egyetmen ha jól néztem a folyamatot, pihent vagy 3mp-et mielőtt beküldték a levilágítóba, és ott is ugyan ez a fólia van. Ártani lehet nem árt, de nem is használ.
Sziasztok!
Már a második rendelésem dry fóliából nem jött össze. Az előzőnél az volt a baj, hogy rendelés után csak fél évvel vettem elő tényleges használatra és akkor már süthettem. De most megreklamáltam. Mindkettőnél ugyanaz a jelenség: Nem ragad. Lehúzom a védőfóliát, egymásnak nyomom a fólia két végét és simán széthúzom károsodás nélkül. Ez a régi ragadós fóliámmal nem ilyen volt, de azt egy fórumtagtól vettem még. Ez a mostani két vásárlásom két különböző eladótól volt, ezért elbizonytalanodtam, hogy valmit lehet én csinálnék rosszul?
Gondolom ebay-ről rendelted. A kínai hidegen nem fog felragadni.
Én több mint két éves kínait használok és semmi baj vele, csak melegen kell fellaminálni. A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019
Én 5x vettem ebay-ről és úgy ragad, hogy nagyobb panelekre vizesen teszem fel, hogy tudjam igazítani.
Az a kérdés nálad, ha rálaminálod akkor letudod-e húzni, vagy fent marad. Ha fent marad és csak lekaparni tudod, akkor nincs probléma.
Nyáron jobban, de nálam hűtőben is van, meg ilyenkor a nyák is 8-10 fok a műhelyben , így hidegen nálam sem ragad, de melegen laminálva semmi gond.
Ok, csak itt nem arról ír, hogy a fagyasztóban próbálgatja
Már csináltam pár nyák-ot laminálással, de csak vasalóval. Meguntam, mert nem mindig hibátlan az eredmény. Lamináló gépet akarok venni, de olyat amit nem kell megmókolni, mert szeretném az eredeti céljára is használni.
Ha valakinek van típus infója, ossza meg velem legyen szíves. Ha itt a reklám miatt nem lehet, akkor privátban is szívesen veszem.
Bármelyik jó, a legolcsóbb teszkó, metró...stb.
Nem kell alakítgatni.
Sajnos nehéz olyan információhoz jutni, ami alapján el tudod dönteni alkalmas-e egy lamináló.
A hőfokot még megadják általában, sőt akár még állítani is lehet, de van két kulcsfontosságú sajátosság, amit nem lehet megkerülni, de az adatlapokon nem szerepelnek. 1. A nyomóhengereknek képesnek kell lenni egymástól annyira eltávolodni, hogy a panel közéjük férjen. Ez kb. 2 mm elvárt távolságot jelent. 2. A papírvezetésnek (nálad panelvezetésnek) egyenesnek kell lennie. Tehát nem lehet benne hajlítás, mert a panelt nem lehet hajlítani. Talán csak kényelmi okokból, de a laminálók általában végeznek egy kismértékű hajlítást. (Megjegyzem, a laminálós technológia nem tökéletes. Lehet vele panelt készíteni, de szinte mindig vannak apró problémák. Sok vele a macera, és bizonytalan az eredmény. Jó eséllyel az olcsó keleti panelgyártási lehetőségek jobb és gazdaságosabb eredményt ígérnek.)
A fényérzékeny fóliát csak laminálóval érdemes felvinni . (itt nem a lézernyomat felvitele a téma)
valahogy így A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2023
Elolvastam ismét Laca13 kérését, és nem látom benne amit említesz (vasalóról ír, amit ki akar váltani).
De a lamináló kiválasztása szempontjából mindegy is, milyen célból akarjuk átengedni rajta a panelt, csak az a lényeg, hogy át tudjon rajta menni.
Erősen tulgondoltad ezt a kérdést.
Kb 8 éve használom ezt, és van még 2db más tipus is ugyanebben a 3000ft- os kategóriában. A témában nem a lézernyomtatós monyiról van szó, hanem a fényérzékeny fóliáról.
Ha én értettem félre a kérdezőt, akkor elnézést kérek.
Még mindig azt látom, hogy vasalást említ, ami nem kapcsolódik a fényérzékeny fóliához (hiába ez a téma címe).
Nem kizárt, hogy igazad van, és csak reménykedtem, hogy a tonerpor vasalás és a fényérzékeny fólia közt felismerhető a különbség.
Réges régen egy messzi messzi galaxisban kipróbáltam a toner vasalást , majd a toner laminálást és ezt felváltottam a DRY fóliával
Értem pontosan. Én azt feltételeztem, hogy a vasalást akarja kiváltani, ti pedig azt, hogy a tonerporos technológiát.
De nem ez a lényeg, hanem hogy milyen lamináló alkalmas a panel átengedésére. Én szinte mindig olyan eszközöket látok használni, amiknek a burkolata el van távolítva. Szerintem ez nem véletlen, így lehet elérni a "beférést" és az egyenes paneltovábbítást.
Csak azért van levágva, hogy az első 3cm-t ne a semmibe kelljen tolni a burkolat miatt.
Ettől nem lesz egyenesebb az egyenes, vagy más a működése a laminálónak. Idézet: „De nem ez a lényeg, hanem hogy milyen lamináló alkalmas a panel átengedésére.” A laminálók 99%-a alkalmas. A legolcsóbbtól kezdve. Semmi extra nincs, nem is volt.
Én úgy emlekszem, hogy a gumihengeres a jó, a szilikonhengeres meg nem (vagy fordítva?).
Nekem először a kemény hengeres volt, az nem volt egy sikersztori. A sima 2000ft-os tesco-s na az már jó lett.
Vagy x+1 erre, a Σy meg arra esküszik
Teljesen mindegy, mert ha a fényérzékeny fóliához használod akkor igy is úgy is jó, akimeg azt gondolja, hogy a vasaló helyett majd laminálóval milyen jó lesz a tonerpor, annak nem kis csalódás lesz a vége.
Elnézést hogy vitát generáltam, nem állt szándékomban. Azt hittem hogy a
Idézet: leírásom egyértelműen utal a fényérzékeny fóliára, de úgy tűnik tévedtem. Nem gondoltam hogy a tonerporos megoldás is minősülhet annak, mivel ott nem az egész panel fóliázásáról van szó, csak a nyomat átviteléről. Párszor próbáltam, a sikertelensége nem győzött meg. Én a vasalóval melegítettem fel a panelt, majd kézzel, papír törlővel simítottam rá a fényérzéken fóliát, ami nem mindig sikerült hibátlanul. Ezért szeretnék laminálót venni. „Már csináltam pár nyák-ot laminálással” Köszönettel tartozom niedziela-nak, ő konkrét típust jelölt meg, kérdés hogy lehet-e még kapni. Ha másoknak van bejáratott típusa, amit esetleg jelenleg is lehet kapni és átalakítás nélkül használni, annak szívesen venném a típusát, márkáját. Bocs, ha nem voltam egyértelmű. Köszi.
Bármilyen olcsó, egyszerű lamináló jó.
Én mindig vizesen teszem fel a fóliát, mert szárazon 5-ből 3-szor buborékos marad. Láttam, hogy meg lehet csinálni, de nekem nem megy úgy
Én próbálkoztam vizesen is, de annak a szárítgatásával volt problémám. Vasalóval úgy csináltam, hogy rátettem a nyáklemezt, megvártam míg felforrósodik, majd levettem róla és rátettem, rásimítottam a fóliát papírtörlővel. Ez sajnos nem mindig sikerült még melegen, így nem volt jó a tapadás.
Már rendeltem egy olcsó laminálót, persze pont azt sikerült, ami csak külső raktáron van az adott webáruházban, így most várok. |
Bejelentkezés
Hirdetés |