Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   25 / 137
(#) linx válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Két ESP-t szeretnék összekapcsolni RF-en keresztül. Az egyik csak egy hőmérőt üzemeltetne, és mérné az adatokat, a másik fogadná azokat, és megjelenítené egy weboldalon. Azt szeretném elkerülni, hogy mindkettőnél be kelljen állítgatni a wifi hozzáférési adatokat, ezért lenne jó, ha csak RF-en keresztül közvetlenül tudnának kommunikálni.
(#) linx válasza pipi hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Köszönöm, nem ismertem a mesh-t. Utánaolvastam, de úgy tűnik, a a mesh csak wifi hálózatok összekapcsolása egy nagy hálózattá. Nem pont az, amit kerestem, de érdekes!
(#) freesite válasza linx hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Ez a két ESP összekötése engem is érdekel! Jelenleg a thingspeak-re küldik wifin a hőmérséklet adatokat,onnan egy wemos-al időközönként lekérdezve (animálva,ikonokkal) kiraktam egy lcd-re. Már rá untam az időszakos wifi problémák megoldására. Valami irányt adó ötlet jól jönne a közvetlen kapcsolatra!
(#) nedudgi válasza linx hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Félek, nem tudom beleélni magam a helyzetbe.
Gondolom, valamilyen program fut mindkettőn. Egyszer beleírtad, hogyan éri el a másikat. Hogy jön ide az állítgatás? Ha bizonytalan a kapcsolat, irányított antenna segíthet. Esetleg pár arasznyival elmozgatod valamelyiket, és megjavul minden. Ha az egyik routerrel való kapcsolata bizonytalan, akkor AP/kliens kapcsolat megoldás lehet?
(#) linx válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Nem akarom a programkódba beírni a hozzáférési adatokat. Mi van, ha új wifi-t állítok? Akkor a programokban is módosítani kell a hozzáféréseket. (Netán másik helyre viszem az egész szerkezetet, ahol másik wifi van.) Így azonban csak az egyik webes felületén kellene megadnom az új adatokat, az pedig továbbítja a többinek.
Jelenleg csak azt látom megoldásnak, hogy míg a központi ESP wifi kliensként a routerre csatlakozik, addig egy előre definiált jelszóval új AP-t nyit a többi ESP-nek, akik így ezen a titkos WIFI-n keresztül kaphatják meg az új router hozzáférési adatokat. Vagy nem is kapják meg azokat, hanem ezen a csak ESP-k számára fenntartott WIFI-n kommunikálnak egymással.
(#) nedudgi válasza linx hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Igen, így már értem.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) Skori válasza linx hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Miért nem oldod meg, hogy a webfelületen lehessen felvenni wifi hálózatokat? Persze nem kis feladat (legalábbis nekem sok munkámba került), de csak egyszer kell megcsinálni...
(#) linx válasza Skori hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Mert két ESP-hez két webfelületnek kellene tartozni.
Ez egy kazán termosztát kapcsoló rendszer lesz, ahol a konkrét mérést végző hőmérők (eleinte egy, később több is), és a kazánt kapcsoló ESP messze vannak egymástól. A hőmérőknél lévő ESP-ken nem akarok külön manuális beállítást csinálni, hanem azt akarom elérni, hogy a lehető legegyszerűbben kapcsolódjon a kazánt vezérlő ESP-hez, és küldje neki a hőmérsékletadatokat, akkor is, ha változik a WIFI elérés.
(#) lastewer hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Hát nem tudom , én meggyújtom már ezeket az esp modulokat és kivágom a szemétbe az összeset.
(#) Bakman válasza linx hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Nem teljesen értem, miért bonyolítod feleslegesen az életed. Szenzorok adatait gyűjti egy mikrokontroller, világgá kürtöli egy RF modulon keresztül. Vevő oldalon RF modul testvére, mikrokontroller, ESP. Nem?
(#) Bakman válasza lastewer hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Mi a kérdés?
(#) zenetom válasza lastewer hozzászólására (») Márc 5, 2017 / 1
 
Előtte azért oltsd el.
(#) nedudgi válasza lastewer hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Ne gyújtsd meg őket, és megyek gubizni.
Amennyire sikerült visszaolvasnom, van három darab ESP-12 modulod.
Valami user programot emlegetsz, amivel halálba hajszolja a routereket. Nem tudom mi lehet az, én a helyedben egy egyszerű terminál programmal esnék neki.
Ha sima AT parancsokkal nem ölik meg a routert, akkor az a "user program" a hunyó.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
(#) lastewer válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Az a helyzet , hogy már nem is reagál az AT parancsokra, se a firmware frissítésre.... Pedig nem csináltam semmit vele

Lett egy 3. féle router most, mondom kipróbálom azzal mit művel , de már nem is válaszol nekem a modul

Frissítésnél mikor csatlakoznék hozzá, annyit ír , connection failed. Nem tudom, de nekem ezeket az esp modulokat valaki megátkozta
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
(#) Bakman válasza lastewer hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Túlgondolod a dolgot. HAsználd úgy, mint egy WiFi - UART modult, nem érhet baj. Köss rá egy mikrokontrollert és hajrá.
(#) lastewer válasza Bakman hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Van usb-s ttl-em , amivel tudok neki adatokat küldözgetni meg olvasni róla. Az is jó , nem?

Mellékeltem a kapcsolási rajzot, ahogy adom neki a tápot. Ez jó lehet?
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
(#) nedudgi válasza linx hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
"Mert két ESP-hez két webfelületnek kellene tartozni." Miért?
A kazánt kapcsoló ESP a meglevő WiFi hálózathoz csatlakozzon, kliensként. Egyúttal lehet egy külön WiFi hálózat központi eleme, ahova a többi jelenti a hőmérsékleteket. A hőmérőket már nem kell többé piszkálni, hacsak pont azt a nevet akarod adni a meglevő WiFinek.
(#) nedudgi válasza lastewer hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
A 3,3V honnan jön, van rajta stabilizátor? Egy 100µF Ta kondenzátor sem árthat meg.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
(#) lastewer válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
12v --> step down 5v-ra -> majd egy 3.3v stab ic
(#) nedudgi válasza lastewer hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Milyen IC?
(#) lastewer válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
ld33v
(#) nedudgi válasza lastewer hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Annak bírnia kell, persze, ha van hozzá a 10µF és 100µF kondenzátor.
A "Connection failed" a terminálprogramból jön, ugye?
Ha igen, akkor mindent megtettél, amit lehet. Ha reszetet csinálsz, a kék LED villog?
(#) lastewer válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
A connection failed a firmware frissítő programból jön. Ha resetet csinálok , akkor villog a kék led igen. És vannak a stabilizátor IC-hez kondenzátorok is.
(#) nedudgi válasza lastewer hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
NodeMCU?
(#) lastewer válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Nem. AT.
(#) nedudgi válasza lastewer hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Az "ESP_DOWNLOAD_TOOL" valamelyik verzióját használod? Sikerült már frissíteni valamikor?
(#) lastewer válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Igen azt használom és sikerült már frissítenem. Csináltam már 5x-6x.
(#) nedudgi válasza lastewer hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Találkoztam már hasonlóval, akkor a NodeMCU/ESPbasic/AT firmware váltogatatásával sikerült beleszuszakolni azt a verziót, amit szerettem volna eredetileg. Jobb ötletem most sincs.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
(#) lastewer válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Köszi
(#) brumbrus hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
Üdv!
Szeretnék a webszerveren szereplő adatokat ajaxon kereszül div-ként frissíteni:
  1. client.print("<!DOCTYPE html>\r\n<html>\r\n<head>\r\n<title>ESP8266 Ajax Switch</title>\r\n<meta name='viewport' content='width=device-width', initial-scale='1'>");
  2. client.print("<script>\r\nfunction GetSwitchState() {\r\nnocache = \"&nocache=\" + Math.random() * 1000000;\r\nvar request = new XMLHttpRequest();\r\nrequest.onreadystatechange = function() {\r\nif (this.readyState == 4) {\r\nif (this.status == 200) {\r\nif (this.responseText != null) {\r\ndocument.getElementById(\"switch_txt\").innerHTML = this.responseText;\r\n}}}}\r\nrequest.open(\"GET\", \"ajax_switch\" + nocache, true);\r\nrequest.send(null);\r\nsetTimeout('GetSwitchState()', 3000);\r\n}\r\n</script>\n");
  3. client.print("<script>\r\n function gomb_1() {\r\nvar request = new XMLHttpRequest();\r\nrequest.open(\"GET\", \"gomb_1aktiv\" + nocache, true);\r\nrequest.send(null);}\r\n</script>\n");
  4. client.print("</head>\r\n<body onload=\"GetSwitchState()\">\r\n<center><h1>ESP8266 Ajax Switch</h1><hr>\r\n<div id=\"switch_txt\">\r\n</div>\r\n<br>\n");
  5. client.print("<button type=\"button\"id=\"b1\" onclick=\"gomb_1()\" style='height:50px; width:225px'>KI</button><br><br>\n");
  6.  
  7.        
  8.          
  9.           if (HTTP_req.indexOf("gomb_1aktiv") > -1) {
  10.             gomb_1();
  11.           }
  12.           client.print("</body>\r\n</html>\n");
  13.           delay(0);

És a void
  1. void gomb_1() {
  2. digitalWrite(P1,!(digitalRead(P1)));
  3.   }

Ez így jó is, azonban szeretném azzal kiegészíteni, hogy a gomb szövege is(BE/KI) változzon az IO pin logikai állapotától függően. Ebben szeretném segítségeteket kikérni.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2017
Következő: »»   25 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem