Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Suzuki Ignis kijelző
 
Témaindító: pifu85, idő: Okt 6, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) akos70 válasza jumi hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Írtam lentebb, kell egy mini ISO - RCA átalakító.

Ijen.
(#) jumi válasza akos70 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
ok.igy már világos! köszi a segitséget.
(#) keresztespapa hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
Sziasztok! Én jumi kérdésének ellenkezőjére lennék kiváncsi. Nevezetesen a Suzuki Ignis gyári Blaupunkt -ra tudok külső forrásról jeleb bevinni, pl. jack csatlakozón, vagy más megoldással? Nem transzverterre, pendriver-re gondolok. Előre is köszönöm!
(#) keresztespapa válasza keresztespapa hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
transzverter = transzmitter
(#) hg5cfj hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek
Bár nem Opel de azért TiD-nek lehet nevezni az Ignis kijelzőét is. Egy ideje már kerestem hozzá "programot" arduinonra, de csak az Opelhez volt egy - két leírás. Majd a lengyel Suzuki klub oldalán (köszönet nekik) találtam megoldást. Viszont olyan módosításokkal most nem foglalkoztam mint az óra beállítás. Az egyik ok, a kocsiban két szabad gomb van és inkább a kijelző csatijára vezettem ki a belül lévő be nem forrasztott gombok lábát és nem foglal az arduinon két port esetemben fölöslegesen. A másik ok, hogy nem rég kezdtem foglalkozni az arduinoval, ennyire nem látok bele a lelkivilágába.
Íme az eredeti Opel kijelző vezérlő ami leginkább az Agila A-ban lévő kijelzővel működik, ez pedig az Ignis kijelző vezérlője és manualja az Ignishez.
Jó bütykölést mindenkinek
Samu
(#) VIM hozzászólása Feb 24, 2017 /
 
Sziasztok! Wagon R kilométeróra mutatója, műszerfal világítási izzócsere után leesett a "nulla" alá 20km-rel mínuszba. Mi okozhatta ezt a helyzetet? Odaigazítva a nullára a mutatót ott marad de gyújtás ráadásakor a mutató leesik hét óra magasságába. Jeladó vagy meghajtó processzor forrasztási hiba vagy a csatlakozó tüskéknél van forrasztási hiba? Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a kilométeróra műszer és a fordulatmérő hogyan szedhető szét a panel átvizsgálásához? Köszönöm.
(#) adapter hozzászólása Aug 17, 2017 /
 
Sziasztok,
Van a családban egy Suzuki Ignis 2003-as amelyen hirtelen eltűnt minden műszerfal kijelzés, (fordszám, km, üzemanyagszint stb). Szerelő mondta, műszerfalat kell cserélni.
Aztán, egyszer csak egy vasúti átjáróban zöttyent egy nagyot, és visszajött minden működött egy hétig, azután ismét elment minden. Ezt azután, random ismételgette. Lehetséges, hogy valami kontakt hiba, mondjuk tápfesz vagy test vezeték hiba, esetleg törött forasztás?
Hogy lehet kiemelni az óracsoportot?
Valaki találkozott már ilyennel?
(#) hg5cfj válasza adapter hozzászólására (») Aug 17, 2017 / 1
 
Szia
Elképzelhető, hogy valami kontakt hiba, kilazult csatlakozó. Kivenni a műszer egységet nagyon egyszerű. Itt találsz robbantott rajzot. Itt is találsz segítséget.
Samu
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2017
(#) adapter válasza hg5cfj hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Köszi!
Hétvégén próbát teszek!
(#) (Felhasználó 127598) válasza hg5cfj hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Kedves Samu!
Az Ignis kijelző vezérlőjéhez a link döglött, esetleg fel tudnád tölteni megint?
Előre is köszi!
Üdv, Dávid
(#) hg5cfj válasza (Felhasználó 127598) hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Szia
Itt az új link a vezérlőhöz. A Link
Az eredeti linket is javítani fogom, ha lehetséges.
Samu

Nem tudom miért de nem lehet már módosítani.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2019
(#) (Felhasználó 127598) válasza hg5cfj hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Köszönöm szépen!
(#) hg5cfj válasza (Felhasználó 127598) hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Ha kérdésed van írj. Megpróbálok segíteni. Itt egy video a 2.3-as verzióról.
(#) (Felhasználó 127598) válasza hg5cfj hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Köszi, rögtön ki is próbáltam, nem jött össze így hirtelen. Te milyen arduino-val használod? Nekem Atmega 168p nano-val nem ment, de lehet hogy a bekötés a rossz, a próba kedvéért nem vagdostam a kábeleket hanem csak a rádió hátlapi csatijába dugdostam bele, de elvileg azzal is mennie kéne nem? A próba erejéig power bankról ment az arduino.
(#) (Felhasználó 127598) válasza (Felhasználó 127598) hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Rip, atmega 328p-vel sem csinál semmit, nem az lesz a baj
(#) hg5cfj válasza (Felhasználó 127598) hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Szia
A képen ha jól láttam, akkor csak három vezetéket kötöttél (SDA (12), SCL(14), MRQ(13)). A Bosch a biztonságos adatátvitel miatt kitalált egy Display enable csatlakozót is. Ide 12V-ot kell kötni. Bárhonnan. A kijelző csatlakozóján ez a 15-ös csati. Enélkül nem jelenik meg semmi.
Én egy Arduino Megát használok a sok periféria miatt
Samu
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2019
(#) (Felhasználó 127598) válasza hg5cfj hozzászólására (») Feb 19, 2019 / 1
 
Wow, nem is tudtam, köszi. Próbálkozhatok én így
Dávid
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2019
(#) (Felhasználó 127598) válasza hg5cfj hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Hali!
Minden sikerült, nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Sikerült az órát is beállítani.
https://www.youtube.com/watch?v=jV5mlMYB8yk
A program: https://pastebin.com/zkBnituW
Dávid
(#) hg5cfj válasza (Felhasználó 127598) hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Szia
Gratulálok. Ha 11 szóközt raksz a crawl szöveg elé és mögé, akkor képen kívülről indul a szöveg és ki is fut.
Én Bluetooth használok a beállításhoz és ezt a programot.
Samu
(#) (Felhasználó 127598) válasza hg5cfj hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Köszi, de már benn vannak a gombok a kesztyűtartó mögött alul ahol még épp befér az ujjad.
Még egy kérdés, kicsit off topic, olyan problémám van az új fejegységgel, hogy:
-A járó motornál a motor fordulatszám változásával párhuzamosan változó zaj hallható a rádióból.
-Leállított motornál nincs zaj.
Ezek a tünetek az antenna kihúzásával eltűnnek.(járó motornál sincs zaj ha az antenna nincs bedugva)
Ezzel mit tudok kezdeni, vagy ha veszek egy antenna zavarszűrőt akkor az fog-e segíteni a problémán?
Dávid
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) hg5cfj válasza (Felhasználó 127598) hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Szia
Ez egyértelműen generátorzaj. Okozhatja a generátor, vagy a rádió szűretlendége. Nekem még ilyen nem forult elő. A gyári rádiónál és a mostani másik rádiónál sem tapasztaltam ilyet. Érdemes megpróbálni egy zavarszűrőt lehet, hogy segít.
Viszont ha már ez szóba került. Milyen tápot csináltál az arduinonak?
Samu
(#) (Felhasználó 127598) válasza hg5cfj hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Szia
Majd nézek akkor zajszűrőt valahol, azt mondták még nekem az ismerősök hogy lehet hogy rosszul van testelve a rádió és az antennáról veszi a testet, de ezt nem hiszem, mert a gyári csatira dugtam rá a szabvány iso dugót, nem fabrikáltam, szóval elvileg jónak kéne hogy legyen. Meg fogom nézni holnap multiméterrel, hogy mizu, honnan jön a test.
Az arduino meg biztos nem okozhatja mert első dolgom volt azt lekötni amikor ez jelentkezett.
Amúgy a szivargyújtóról hoztam le egy szivargyújtós usb adaptert és arról megy.
Dávid
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) hg5cfj válasza (Felhasználó 127598) hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Szia
Fontos a jól szürt táp az arduinohoz. Az autó indításakor a behúzó tekercs olyan zavart okoz ami szép lassan megöli az arduinot. Nekem egy-két darab már tönkre ment. A mostanihoz ezt a zavarszűrést használom.
Samu
(#) (Felhasználó 127598) válasza (Felhasználó 127598) hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Megoldódott a gond az antennával, annyi volt a baja, hogy az antennáról jött a testelés egy része és az zavarta a rádiót, a suzukiban az antennán alapból van test, nem a rádiótól kapta, szóval a csatlakozónál tekertem rá egy réteg szigetelőszalagot, így már a rádió nem két helyről kapja a testet.
(#) hanichmilan hozzászólása Nov 16, 2020 /
 
Üdvözlet!
Olyan kérdésem lenne , hogy egy PIONEER FH-S 720 BT fejegységet egy 2004-es suzuki ignisre
Mennyire komplikált bekötni? Kell forrasztani kábelt atkotni vagy csak simán rálehet dugni?
Köszi
(#) shirke válasza (Felhasználó 127598) hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Szia!
Tudnál segíteni abban hogy a 20+8+8-as csatlakozón melyik pin micsoda?
Köszi
(#) Lezli46 hozzászólása Jún 29, 2022 /
 
Suzuki Ignis 2007. belsővilágitás lámpa állandóan világit becsukott ajtónál is!!!

Elsőkörben lekötöttem mind a négy ajtókapcsolót, de ezeket kivéve is világit!!!

Mi szokott ilyenkor történni általában?? Kapcsoló? Esetleg van valami BCM szerú vezérlőmodul is valahol?

Esetleg egy rajz jó is volna az egész belsővilágitásról..

Köszi minden infót!

Üdv C.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem