Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   285 / 371
(#) nyekk válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Azt, előre is megköszönném!
(#) solowing válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Nyilván nem arra gondoltam, hogy 3 nap alatt CNC programozó leszek. Inkább egy olyan alternatívát keresek mint habvágásra a Jedi. Ill. lézer gravirra is vannak kisebb progik melyekkel könnyebb boldogulni. Elkezdtem utána olvasgatni, hogy mivel lehetne mozgatni motorokat és ezt dobta ki a Google. Nem ragaszkodok a mach3-hoz de igazából nem találtam semmit amivel meg tudnám oldani a mozgatást. üdv.
(#) benko_balazs válasza solowing hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
arduino+grbl, ennél nincs egyszerűbb szerintem.
(#) Pali79 válasza solowing hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Értem én! Szóval a lényeg az, hogy a Mach3 egy nagyon jó progi, de mint a párhuzamos portnak ennek is megvannak a maga korlátai, illetve már talán picit eljárt felette az idő. Vannak ma már modernebb USB-s programok és vezérlők, de ezek is jellemzően fizetősek. Ahogy a kolléga javasolta az ardunio jó alternatíva lehet és ingyenes.
(#) kaqkk válasza solowing hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Vegyél cncusb vagy uccnc vezérlőt és a g kódhoz használj aspire-t ez a legegyszerűbb megoldás , mindkét vezérlő megy usb ről (sőt az uccnc nek eternetes változata is van ) és akár egy laptopról is elmegy mindkettő (én arról használtam a cncusb-t és arról fogom a most épülő gépen az uccnc -t is)
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2017
(#) solowing hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Nem erről van szó! Nekem kifejezetten tetszik a mach3! Tetszik, hogy szinte minden cnc masinához használható. Ahogy olvasgattam az egyik leg elterjedtebb és legjobb progi. Párhuzamos porton keresztül vezérlem a habvágóimat is és XP-t használok hozzájuk! Hogy miért? Mert működik. Nem érdekelnek a leg modernebb kütyük. Viszont vannak hiányosságaim ezen a téren és azért keresgetek hasonló célprogramokat mint pl. a Jedi. Volt egy neje bóvli lézergravírozóm ami viszonylag szépen dolgozott de egyszer csak megállt. Most szeretnék építeni egyet saját kezüleg. A vezérlés kész, a motorok forognak, a mechanika készül, már "csak" az lenne a feladat, hogy egy vektoros rajzból egy olyan formátumot tudjak kreálni amit egy valamilyen progival meg tudok etetni. Itt tartok most. Keresek egy könnyen használható progit amit meg is veszek csak előbb működjön és tudjam kezelni.
Én tisztelem mások munkáját, ezért is veszem meg a játékkonzolokhoz is az eredeti játékokat. Nem kell nekem ingyen semmi, csak így vaktába minek vegyek olyan szoftvereket melyekről azt sem tudom, hogy alkalmasak-e erre a célra.
(#) kaqkk válasza solowing hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Az aspire a fusion 360 teljesen jó a mach mellé is és nem kell megtanulni gkódul csak lerajzolod beállítod a méreteket és legenerálod a g kódot
(#) Pali79 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Ezzel csak az a baj, hogy a demo verziót szeretné tesztelni. Nem ismerem az általad említett programokat, de a legtöbb generált gkód nem fér bele az 1000 soros demó korlátba.
(#) Pali79 válasza solowing hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
A Mach3-nak vannak letölthető kiegészítői, keresgélni kell egy kicsit, lehet van olyan ami neked pont jó.
(#) solowing válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Rendben, köszönöm, utána nézek...
(#) Pali79 válasza solowing hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Most néztem, hogy a lazycam tud habvágónak megfelelő gkódot készíteni, de nem tudom milyen lehet. Annak is a demó verziója csak 25 sort készít. Ha küldesz vagy teszel fel rajzot akkor a megpróbálok neked egy akkora gkódot csinálni ami még a Mach3 demojába belefér, mondjuk egy sima A betűt ami ilyen szögletes.
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Az mindkét program fellelhető a neten okosított változatban kipróbálásra jó az is ...
(#) solowing válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Köszönöm, kedvesek vagytok! Találtam itt közbe több konverter programot. A Lazy Cam habvágós profilja jó lehet de szerintem be van korlátozva demo mivolta miatt. Egyébként tényleg jó lenne.
Találtam most néhány kisebb célprogit.... ezekkel birkózok éppen. üdv.
(#) guliver83 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Én ha nyákot szeretnék marni egy ilyen mechanikát letesztelnék azért.
A levegőben lévő végét max még meg lehetne támasztani.
Egy pici marómotorral amibe csal 1/8-os maró megy esetleg Weldon befogással.

d06047c.jpg
    
(#) morfondi válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Tök jó videókat láttam a cyclone pcb factory nyákmarásáról. Ki gondolta, hogy 0.05 mm rézlemez lemarásához erőmű meg eszméletlen merevség kell. Ezért lenne jó néhány progi beállítás, hátha ezzel még javítható az eredmény. A cégnél sokat kell melózni, most alig tudok a cyclonnal foglalkozni, bár már kész az új kocsi.
(#) guliver83 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Ez a gép amit linkeltem az egy nyákmaró volt anno azért gondoltam, hogy jó lehet akkor.
Na majd megépítem és kiderül mennyire bírja.
(#) gerleimarci válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Most is szívtam egy kicsit egy TB6600 modullal Fordítva rakták be a dip switch-et. Nem volt mellette másik, ezért elsőre fel sem tűnt, csak hogy furcsán viselkedik. Én meg csak lestem, hogy mi lehet a baja
(#) pjg hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
A
VERO.EDGECAM.V2018.R1-MAGNiTUDE
mire jó?
(#) Massawa válasza morfondi hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Minél kisebb dolgokat maratsz nagy pontossággal, annál merevebb szerkezet kell. Egy ilyen egykaru géppel legfeljebb rajzolni lehet krétapapirra, de nem marni 0,05 mm-s pontossággal, sajnos.
(#) Kicsa válasza pjg hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
EdgeCam. Professzionális,megmunkálópályát generáló szoftver folyamatos 5 tengelyig.
(#) pjg válasza Kicsa hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Köszi.
A Mach3-hoz hasonló, vagy azt kiegészítő program?
(#) Pali79 válasza pjg hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
A Mach3 egy vezérlőprogram a másik meg egy G-kód generáló. Tehát ilyen formán semmi köze a kettőnek egymáshoz.
(#) Kicsa válasza pjg hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Az Edgecam bemenete az legtöbb esetben testmodell. A kimenete pedig - ahogy Pali79 is írja - egy g-kód,ami pedig a Mach 3 (végrehajtó ) bemenete.
Kézi programozással is elő lehet állítani g-kódokat a Mach számára - nyilván egyszerűbb alkatrészeknél menni fog a dolog,csak lassúbb leszel. Egy felületmarást meg,kézzel lehetetlen feladat megalkotni.
(#) pjg válasza Kicsa hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Értem! Köszi nektek.
(#) brumbrus hozzászólása Nov 20, 2017 /
 
Üdv!
Átértékeltem a dolgokat. Egy multifunkciós gépet szeretnék készíteni, alu és nyák marására, esetleg 3D nyomtatásra. A mechanika az OX-hez hasonló C-Bema Sphinx-szen alapulna, 400x500-as munkaterülettet, 425 oz.in-es Nema 23-asokkal.
Megfelelne a célra, vagy érdemesebb lenne lineáris sínen alapulót keresni. Mi a hátránya a kerekeknek a sínnel szemben?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) Pali79 válasza brumbrus hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Akkor értékeld át újra! A 3D nyomtatás merőben más mechanikát igényel. Nem mondom, hogy nem házasítható össze, de szerintem nem szerencsés.
(#) kaqkk válasza brumbrus hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Hajrá ! Kezd el megépíteni , ne értékeld át többször "Az okoskodás a tett halála" Én senkitől nem kértem véleményt és (gyógyszergyártó szakmával) már a második gépemet építem , az első támasztott tengelyen mozgott a mostani u profilos kerekekkel készül .Képeket kérünk ..
(#) cua válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
En epp ezen gondolkodtam, marmint, hogy miben mas.
Ha van egy jo CNC mechanikad, miert nem eleg feltenni ra egy extrudert es ala egy futheto asztalt?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) gerleimarci válasza cua hozzászólására (») Nov 20, 2017 / 1
 
Igazából csak vezérlés kérdése, mert a 3d nyomtatónál még van egy step dir kimenet az extrúdernek, 1-1 kimenet a hot end-nek és az asztalnak, és ezekhez 1-1 érzékelő(bár az asztalt nem mindig figyelik, sőt PLA-nál el is hagyható).
A 3d nyomtatóknak gyengébb a vázuk, spórolásból, mert szinte semmi terhelés nincs rajta.
(#) cua válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Epp ezert kerdeztem
A vezerles persze mas teszta, de mechanikailag teljesen jo, eltekintve attol, hogy a munkadarab magassaga CNC eseteben altalaban joval kisebb (hobby kategoria).
Következő: »»   285 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem