Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   173 / 315
(#) RoliNyh válasza Fidel hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Előfordul, én is találtam már nagy ritkán ilyen cellát, semmit nem tudsz kezdeni vele...
(#) kovacsj76 hozzászólása Dec 29, 2017 /
 
Sziasztok
Vettem ezt a Bővebben: Link védelmet, és sajnos nincs leírás hogyan kell használni.
Remélem valaki használt már ilyet.
Az látszik hogy két oldalú a nyák, De hogy a + vagy a - oldalra kell forrasztani, vagy melyik oldalával, azt nem tudom, ezért kéne a segítség.
Köszi előre is.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2017
(#) martin96 válasza kovacsj76 hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Van azon a panelon egy teli réz fólia. Az lesz a - . Ami van két kiálló lemez, az egyikhez B+ van írva, az menjen a + ra. A másik az akkumulátor - sarkára. Így lényegében a - t szakítja meg.
Így talán jobban érthető.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2017
(#) RoliNyh válasza kovacsj76 hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Magyarul a két lemezt kell ráhegeszteni az akkura.
A hosszút a pozitív pólusára, a rövidet a negatív pólusára.
Az akku pozitív pólusa (hosszú lemez) a pozitív kimenet a terhelés felé
(és a pozitív töltési bemenet is egyben),
az áramkör másik oldalán a telibe réz (szerintem aranyozott) fólia pedig a negatív kimenet a terhelés felé
(valamint a töltési negatív bemenet is egyben).

(Egyébként ezt itt negyed áron (még jobb kivitelben) is megveheted ha ráérsz várni míg ideér...)

Talán így érthetőbb a leírás...
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2017
(#) vladcepes hozzászólása Dec 29, 2017 /
 
Sziasztok! Valaki belinkelné hogy 6 aksihoz milyen S6-os érdemes használni? ,na meg töltőt milyent lenne érdemes?
Köszönöm!
(#) 5914 hozzászólása Dec 29, 2017 /
 
Sziasztok .
Opus 3100-as töltő a tesztnél ezekre az akkukra 250-280 mAh-t ír ki töltöttségnek , létezik , hogy tényleg csak ennyit vesznek fel ? https://www.ebay.com/itm/12X-AAA-3A-1800mah1-2V-NiMH-rechargeable-b....l2649
(#) Kovidivi válasza 5914 hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
6$-ért 12db akksi töltővel, postaköltséggel? Örülj neki, hogy nem gyulladt még ki. Persze, hogy átverés. Olcsó húsnak híg a leve. Én ha veszek akksit, súly alapján válogatok, és nem a ráhazudott mAh érték alapján... Ahol nem szerepel súly, azzal nem is foglalkozok.
(#) merlingerin hozzászólása Dec 29, 2017 /
 
Szasztok!

Ismeri valaki ezt a BMS-t?
Bővebben: Link

Mi az a "Li-ion LMO Ternary Lithium Battery "?

5s15p 18650-es csomaghoz kellene...
(#) RoliNyh válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Litium Mangán Oxid aksi... (Lithium-Manganese-Oxide)
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2017
(#) kovacsj76 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Valamiért előbb megszólal a védelem mint kéne, nem hibáztam a forrasztással
A nyák hátlapját használom - ágnak, és a rövidebbik lábát forrasztottam a - sarkára
A hosszú lábat meg a + ágra.
De amint hozzá érintem a motorhoz, tesz egy negyed fordulatot és megáll,
Próbáltam POWER ledet azzal működött, vajon túl sok áramot vesz fel a motor azért
tilt le? vagy, alul van méretezve a védelem?
Úgy tudom 2 ampert tud a védelem.
Sajnos 12db vettem, és akkor kidobhatom mind mert megint rosszat vettem?
Tuti legközelebb csak úgy veszek cellákat ha tartalmazza a védelmet.
egy kisebb vagyont költöttem rá, és nem tudom használni.
(#) 5914 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Van valami táblázat , hogy melyik akkumérethez milyen súly tartozik ?
(#) 5914 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
AA és AAA méretben milyen típust érdemes beszerezni ?
( Ultrafire 18650 400-600mAh között mértem , Trustfire 18650 2500mAh mértem )
(#) RoliNyh válasza kovacsj76 hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Milyen motor az a motor? A motor induláskor akár tízszers áramot is felvehet a névleges áramánál. Úgy elképzelhető, hogy azért tilt le, ez nem a védőáramkör hibája, üzemszerű működés, azt teszi amire való, túláramnál letilt. Ha ez a helyzet, akkor alulméretezted az áramkört, nagyobbat kellett volna választanod. A 2A nem valami sok, egy motor indításához...
(#) Kovidivi válasza 5914 hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Ilyen méretben nincs sok gyártó. Ha biztosan jót akarsz, ne ebayről vegyél. Nem a gyártót kell nézni, vagy márkát, mert a gyárban azt szitáznak az akksira amit akarnak. Google biztos kidob találatot az akksik súlyára.
(#) kovacsj76 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Egy Black& decker csavarhúzó,
És Megmértem védelem nélkül, tényleg több áramot vesz fel.
Az a baj hogy én internetes hálózaton, nem merem használni a bank kártyám.
És az országban nincs megfelelő, áramkör forgalomban.
Már hetek óta nézelődök de nem találok sehol, csak az Eaby-en.
Kapcsolási rajzot sem találok, vagy ha mégis,akkor nem lehet beszerezni
A hozzá való áramkört.
(#) RoliNyh válasza kovacsj76 hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Kérj a bankodtól egy elektronikus társkártyát, vagy számlát, amit csak internetes vásárlásra használsz majd.
(Egyébként nem ismerem a hazai védő áramkör kínálatot, de megmondom őszintén, nem is érdekel.)
Vagy keress meg prvátban külföldi beszerzés kapcsán...
(#) antikzsolt válasza 5914 hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
18650 súlya 41 g +-1g fire az pedig csak a fele.
(#) nedudgi válasza 5914 hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
AA és AAA alatt a 14500 és 10440 méretet érted? Az AA és AAA nikkel alapú, a 10440, 14500 lítium alapú akkumulátorok esetén használatos.
Lítium akkumulátorokról lámpabolond körökben eléggé elfogadott összehasonlítás található itt.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2017
(#) 5914 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Nem , a sima AA és AAA típust értem alatta .
(#) Robi85 hozzászólása Dec 30, 2017 /
 
Sziasztok.

Cree ledes fejlámpához szeretnék egy akkupakkot összerakni. Bontott, de jó laptop akku cellákból lenne. 4400 mAh kellene és 7,2v. Egyenként 2200 mAh-s celláim vannak. Úgy szeretném, hogy kettőt-kettőt párhuzamosan kötök és utána sorba. Jó az elképzelésem? Így kijön a 4400 mAh és a 7,2v? Ezt hogyan kellene majd töltenem? Milyen töltő kellene hozzá és mekkora feszültséggel?
(#) szsrobert válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Udv.
Jo. Egy akku se toltodjon 4.2V fole es ne meruljon 3V ala.
(#) Robi85 válasza szsrobert hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Ez eddig rendben van. Viszont a kérdésem inkább arra irányult, hogy az ellészült 2s2p pakkot, hogyan és mekkora fesszel illetve árammal kell töltenem? Okostöltőm nincsen csak tp4056 moduljaim.
(#) vaszily válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Tudod őket tölteni CC/CV módban. A te esetedben 8.4V a töltő feszültség. A töltő áram pedig optimális esetben 0.2C. (880mA). Arra viszont figyelni kell, hogy ha az áram lecsökken ~200mA-re akkor vége a töltésnek és le kell kapcsolni. (A cella típusától függ, hogy mennyi a lekapcsolási áram.) Nekem hirtelen ennyi van a fejemben, de a fórumtársak lehet tudnak még jó tanácsokkal szolgálni.
(#) Robi85 válasza vaszily hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Köszi. Az előbb rosszul írtam, mert nem 2S2P csomagot készítek, hanem 2P2S, azaz két-két cella párhuzamba és utána ezeket kötném sorba. Mellékeltem egy képet róla. Így lehetne tölteni? Persze a két töltő áramkör külön tápról menne.

2p2s.jpg
    
(#) Kovidivi válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
A 2S2P és 2P2S ugyanaz. Szerezz inkább egy rendes töltőt, de legalább egy CC/CV képes step down konvertert Ebay-ről 1-2$-ért, az jelzi is, ha kész a töltés. Vagy amit mutattál, 2db TP4056, 2db teljesen különálló 5V-os tápról. Ha a két tápnak mégis van valahol közös pontja (pl. 2db USB a számítógépen), akkor annak szikra és füst lesz a vége. Sok sikert!
A 4Ah kapacitás pesig csak akkor lesz meg, ha a cellák tényleg tudják a 2Ah-t egyenként! Mivel akarod terhelni?
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2017
(#) 5914 hozzászólása Dec 31, 2017 /
 
Mindenki 18650-ből épít ? Mivel előnyösebb mint a 26650 a méreten kívül ?
(#) pjg válasza 5914 hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Elterjedtebb.
(#) Robi85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Cree T6 ledes fejlámpa tápja lesz. Bővebben: Link Ilyen akksi való hozzá eredetileg: Bővebben: Link

Laptop akkuból bontottam a cellákat. 4400 mAh volt ráírva az akksira. Egyébként persze külön tápról menne a töltés. 2db 5v 1A töltő lenne hozzá.
(#) RoliNyh válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Leírom újra (pedig már leírtuk párszor), sorosan kapcsolt cellákat csak erre képes töltővel töltheted.
Egy cellás töltővel pedig csak abban az esetben tölthetsz ilyen akkupakkot, ha előzőleg minden egyes cella soros kapcsolását megszüntetted!
(#) Robi85 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Oké megértettem. Akkor nincs mese kell beszereznem egyet. Köszi azért.
Következő: »»   173 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem