Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   174 / 312
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Kivéve, ha különálló, 2db 5V 1A-es tápot használ, 2db TP4056-tal.
(#) gerleimarci válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Szerintem pedig töltheti nyugodtan, csak az USB-t hagyja ki a buliból, mert akkor megvan az esély, hogy rövidre zárja a negatív kivezetés felőli cellát. De védelmet mindenképp rakjon túlmerülés ellen.
(#) RoliNyh hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
Rendben igazatok van, amennyiben valóban biztosított, hogy a töltők bemeneti testpontja semmilyen kapcsolatban nincsenek egymással, tehát külön potenciálon vannak...

(De egyébként miért jobb két (akárhány) tápot alkalmazni, mint egy normálisat...)

Egyébként meg BOLDOG ÚJ ÉVET mindenkinek!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2018
(#) RoliNyh válasza vaszily hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Idézet:
„A töltő áram pedig optimális esetben 0.2C. (880mA)...”

Ez neked honnan jött ki? 18650 -es cellát nyugodtan lehet tölteni 1C -vel...
(#) nedudgi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Persze, nem fog robbanni, kigyulladni.
Mindenesetre hosszabb élettartamra lehet számítani 0,8C és alacsonyabb áramoknál.
(#) erbe hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
Nem foglalkoztam eddig ilyenekkel. Tudja valaki, mi a szerepe a rajzon a "VL" kötéspontnak?
(#) Kovidivi válasza erbe hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Low middle high, alsó, középső, felső cella, mivel 2S-hez és 3S-hez is használható ez a védelem. Ezeken a pontokon méri a cellafeszültségeket, és kapcsolja le a terhelésről az akksit, ha kell.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2018
(#) yulo5310 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Ez 4s balanszer,de 3, vagy 2 cellát is rátehetsz.
(#) erbe válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Gondoltam én is erre. Alján 3S 12,6 V-os címke. Gondolom, szoftverből átállították az univerzálisnak készült panelt. A gép eredeti panelján volt cellahőmérő is és ennek a töltő felé menő tiltó vezetéke. Erre a funkcióra ezek az "univerzális" panelek úgy látszik, nincsenek felkészítve.
(#) yulo5310 válasza erbe hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Nem is próbáltad,hogy viszi-e az s4-et?
(#) erbe válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Minek próbálnám, ha hármashoz kell?
Mértem a kimeneteket. VL 0 V, VM 3,x, VH 6,x. Ha meg beállítanak 12,6 V lekapcsolási feszültséget, minek erőlködjek?
Tölteni még nem próbáltam vele, mert a töltő nincs nálam. Valamit majd összerakok hozzá.
(#) yulo5310 válasza erbe hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Az igaz.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Folyik a töltés. 400 mA-ről indult. Míg normál töltés ment, a bemenet és az akku feszültsége megegyezett. A FET-ek nyitóirányú ellenállása és az áram alapján ~1,4 mV eshetett. 20 V-os méréshatárnál ekkora eltérést nem érzékel a műszer.
Legutóbbi ellenőrzésnél a korábbi 12,36 V-ról visszaesett 12,32-re. Cellák: 4,11, 4,14, 4,07 V. megy a kiegyenlítő töltés. A biztonság kedvéért elé akasztott 6 Ohm-os ellenálláson 0.2 mV mérhető.
Az eredeti vezérlőt azért kell cserélni, mert töltésnél tisztességesen feltölti a 3 cellát, de terhelés nélkül is csak 2 cella feszültségét adja ki. Hogy miért és hogyan, még nem jöttem rá. Sok értelme nincs lebontani róla a műgyanta borítást.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Amit még kifelejtettem az előbb, a bemenő kapcsokon a feszültség felugrott 23 V-ra. 15 V DC kimenetű dugasztápról töltöm.
Most éppen 4,10, 4,11, 4,07 az állás. Azaz a kis kínai eddig tisztességesen végzi a dolgát.
(#) Kovidivi válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Mit csinálsz? 4S balanszer??? Ugyanarról a képről beszélünk? Bővebben: Link
Ez egy 2S vagy 3S védelem, balanszer nélkül!
(#) Kovidivi válasza erbe hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Nem szoftverrel lehet állítani, hogy 2S vagy 3S védelemként működjön, mivel nem is uC van a nyákon, hanem egy spéci IC. Az egyik lábával lehet az IC-t "átállítani". Csak úgy, mint azt is, hogy túláram miatti lekapcsoláskor automatikusan engedélyezze a kimenetet, vagy csak ha a töltő csatlakoztatásra került. Minden megtalálható az IC adatlapjában!
(#) yulo5310 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Akkor miért van ott a 3. forrasz hely? Az én négyesem is ilyen,a 3-4. cellákat kellett odaforrasztani.
(#) erbe válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Nem nézegettem, mit tud az IC.
(#) Kovidivi válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Rosszul írtam én is, közbe rájöttem. Nem 2S és 3S között változtatható az IC működése, hanem 3S és 4S között. De ebben nincs balanszer még mindig!
(#) yulo5310 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Azt hogy lehet felismerni,hogy van benne?
(#) uniman válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Látod (azt a sok apró alkatrészt)?: Bővebben: Link
Itt meg mivel nem említik a ""varázsszót"...
(#) yulo5310 válasza uniman hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Nem említi,de a kisütő ellenállások mintha ott lennének.
(#) uniman válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
A két (párhuzamosan kapcsolt) nagy SMD ellenállást látom...az "áramfigyelés" elemei...úgy, mint az itt is megfigyelhetők.
Mit akarsz te "sütni"...0,2-0,01 ohmos ellenállásokkal ? A kiegyenlítő (kis) áramokat amúgy is aktív felvezetőkkel szabályozzák...külön-külön, minden egyes cellánként.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2018
(#) vladcepes hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Sziasztok! A 6 db aksinak ez megfelelő ez a kombináció? Köszönöm a választ!

Töltő.jpg
    
(#) pjg válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Jó!
(#) Router hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Sziasztok!

Adott egy kerékpár lámpa aminek tönkre ment az akksija. Már vannak új celláim de a töltésvezérlővel gondban vagyok. 2 cella párhuzamosan van kötve majd ezek sorban. 8.8V-ra kellene töltenem a csomagot, tehát cellánként 4.4V a cél. Rendeltem párszáz forintos elektronikát de ez csak 4.2V-ra tölti ami nekem nem jó mert a lámpa elektronikája ezt már fél merültnek látja ezért rövid az üzemidőm. Milyen IC-t esetleg komplett megoldást javasoltok?

Előre is köszönöm!
(#) nedudgi válasza Router hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Biztos vagy abban a 4,4V/8,8V-ban? Milyen akku ment tönkre a lámpában??
(#) Router válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Kínai nevenincs kék színű borzalom. Biztos vagyok benne mert labortápról kipróbáltam. Négy színnel jelez vissza töltöttségtől függően, fullon kék majd zöld, sárga, piros. Ha csak 8.4V-ra van töltve a csomag akkor indulásnál már sárga. Labortápról fellöktem a pakkot 8.8V-ra, így kékről, indul és sokáig bírja is.
(#) Kovidivi válasza Router hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Lipo/li-ion téma kérdezel, de tudomásom szerint nincs 4.4Vcos cella. Ha eddig tudtad tölteni, akkor a normál cella károsodott, vagy nem is li-ion akksid van, hanem NiMh, abból 7db sorban pont 8.4V névleges, és 8.8V maximális feszülséget ad.
(#) erbe válasza Router hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
4 cellás ólomakku. Találkoztam már ilyen lámpával, abban fekete dobozkák voltak, minden jelölés nélkül.
Következő: »»   174 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem