Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Adott egy kapcsolás (visszafejtett forrasztó állomás) Atmega8L-8PU vezérlővel. Lehetséges klónozni a vezérlőt? Építettem egy STK200-at, vettem egy üres chipet, azzal tökéletesen kommunikál az avrdude, mindenféle adatot kiír. Viszont az eredeti áramkörből kiszedve az Atmega8-at nem tudom kiolvasni, "Initialization failed, rc=-1" hibaüzenetet kapok vissza.
Valószínűleg letiltották a kód kiolvasását, hogy ne lehessen másolni.
Igen olvastam ilyet az adatlapon, hogy lehetséges. Akkor ISP-n keresztül egyáltalán nem kommunikál? Legalább annyit, hogy kiírja milyen chip van a programozó végén, ID-t, vagy annyit, hogy LOCKED.
Hogy ID-t lehet e olvasni azt nem tudom, nem volt dolgom védett ic-vel. Úgy tudom törölni még lehet ilyenkor is, és ezzel visszaáll alaphelyzetbe, tehát van kommunikáció, de ugye így elveszik a program belőle. Egy ötletem van még, a kiolvasandó avr eredeti paneljén ha van kristály, akkor azt tegyél mellé a próbapanelon is.
Erre is gondoltam, de nincs kristály. Azok a lábak a kijelző vezérlésére vannak felhasználva.
Szerintem logikus, hogy ha valaki napokon át fejleszt/programoz, akkor a projekt végén azt a néhány jelölő négyzetet bejelöli. Én nem is reménykednék, hogy ki lehet a programot olvasni.
Persze. Nem is háborgok rajta, nem ismerem ennyire az AVR lelkivilágát. Azt hittem, hogy kapok valami bővebb infót a chipből vagy chipről, de nem nagyon akarja. Aztán lehet én voltam a béna, pedig párszor megpróbáltam.
Így most van egy üres Atmega8, tudok vele "játszani".
A cikkben ott a forráskód letöltési linkje. Nekem most sajnos nincs időm foglalkozni vele, de így azért nem olyan nagy móka. Hátha valaki kedvet kap hozzá neked.
Egy algoritmust keresek, hogyan lehetne ezt a feladatot egyszerüen megoldani.
Egy IC-be kell sorozatkodot küldeni két lábra az alábbi formában. Az egyik a data bemenet a másik a clk. Az átvitel egy magas szinttel indul - egy clk periodus hosszában. Azaz Data: H Clk: 1 periodus Ezután jönnek a valodi adatok, max 36 adat hosszban. Azaz ha pl. az elsö kimenetre akarok jelet adni, akkor kb igy néz ki ( a clk mindig egy periodus) Data: H. H. L. L. L. Itt az 1. kimenet van kapcsolva Clk: Clk clk clk clk clk. Ha a 3. Kimenetete akarom kapcsolni akkor Data: H. L. L. H. Itt a 3. kimenet van kapcsolva. Clk: Clk clk clk clk. Stb. Most egy olyan algoritmust keresek amivel a kimeneteket egyenkét kapcsolni tudom azaz 1,2,3,4,5 stb Azaz a H szint a Data Start bitjéhez képest egy egy orajellel ciklusonkét eltolodna a 1. Helytöl a 36. helyig. Elönyben az asm megoldás lenne. Kösz. ![]() Talán valamilyen diáknak egy érdekes feladat.
Egyszerűbb lett volna leírni, hogy egy MM5451-et szeretnél programozni.
Irhattam volna, de elég ritka az az IC, meg az adott esetben csak a logika hasonlo. A ciklus 50 periodus, de csak - hasonloan az MM-hez - 32-t használok a többi más miatt kell.
Már ne haragudj!
De ez inkább a felkérés, munka elvégzésére, topikba való lenne! És hiányzik a hsz. végéről a lényeg! Hogy mit tudnál felajánlani cserébe?
A kodot már régen megirtam. Csak mint érdekesség került ide.
Szia!
Evvel próbálkoztál már működés közben dekódolni az AVR lábain lévő I/O jeleket? 24MHz 8CH USB Logic Analyzer 24MHz 8 Channel Compatible to Saleae A...A M100 Sokat segíthet a klónozásnál. Üdv simonsen
Árulnak ilyet 2000 ft árkategóriában?
Eszméletlen lusta vagyok, még 8 kábelt bedugni is komoly nehézséget okoz, a 16 elég reménytelen.
Az is olcsó.
Előnyei: -Gyorsabb. -Minden csatorna külön ki/be kapcsolható. Ezzel még gyorsabb tud lenni. 1 bekapcsolt csatorna esetén akár 100 MHz. -Néha jól jön a 16. A minap kellett hibát keresnem egy 8 bites adatbuszon. Az ugye 8 adatvezeték plusz a kontroll vezetékek (cs, irq, wr, stb).
Üdv.
Gyors kérdésem lenne mert megzavarodtam ![]() Ez így feltételnek megfelelő felírás ha akkor akarom végrehajtani amikor az adott regiszter 0x0008 bitje magas?
Vagy ez így átírja a configuration_bits_1 értékét? A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2018
Ez így törli az összes bitet, ami a maszkban 0 értékű.
Hagyd el az = jelet.
Szervusztok !
Érdeklődöm az Atmel Studió 6.0 használatához kell-e a jungó telepítése is,vagy elegendő a benne lévő SuggerUSB Driver?
Sziasztok. Mostantól nem lehet letölteni a AVR Studiot? Vagy csak én nem találom?
Szia! Itt van az új archívum az összes Studio-val és egyéb Atmel-es dologgal.
Szívesen. A Microchip oldalán nem kerestem, lehet nem is hivatkoznak rá, vagy csak jól elrejtették. Én itt találtam a linket.
Mi volt az utolsó 'használható' verzió? Leszedtem a legfrissebbet, de nekem kicsit verébre ágyúval, ahhoz hogy egy Atmega8-at felprogramozzon az ember.
A használható alatt például a program méretét érted? Én először Studio4-et használtam, annak a telepítési mappája 160MB, majd telepítettem a Studio7-et is, ez 2.5GB. Jól használható a 4 is, de a 7-ben van kódkiegészítés és sok egyéb. Ha ezekre nincs szükséged, elég a 4 is.
Igen a program méretére gondoltam, kicsit meghízott. Mondjuk mostanában ez a tendencia sajnos.
Opcionális telepítés van a Studio7-nél. ASF-et és AVR32-t nem kell kérni, lényegesen kisebb lesz a helyfoglalás.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |