Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó
 
Témaindító: sultann, idő: Feb 15, 2008
Lapozás: OK   64 / 99
(#) bandika válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Férfiasan bevallom részletesen nem néztem meg. Abban meg egyetértek veled, hogy ritka szar a leírása. Pedig magyar verzió is van.
(#) Thomas10100 hozzászólása Feb 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Picit belekeveredtem a dahlander motor adat leolvasásba.
A frekvenciaváltóba írom az adatokat. A Motort Deltába kötöttem be, hogy Lassú fordulaton menjen.

Így az áramnál, teljesítménynél, cos finél a bal oldali értékek tartoznak a Delta(lassú) kapcsoláshoz igaz?
A feszültség pedig 400V.
Az kevert be, hogy a Delta / YY 400nál a csillag mellett van a 400V, de akkor a Deltához is 400V tartozik itt.

Bekötés
Adattábla

Köszönöm a segítséget!
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
A beállítás sikerült a paramétereknek. De a 3 vezetékes mód nem működik.
Így tettem rá egy 0-1 állású kapcsolót, amíg nem derítem ki hogyan működik.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
(#) Tomi111 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 21, 2018 / 1
 
Igen, ennél a motornál mindkét bekötéshez 400V tartozik. Csatoltam egy rajzot. Ez vonatkozik a Delta/YY motorra. ( többféle Dahlander is létezik) Láthatod, hogy mindkét bekötés esetén két fázisvezető között két sorbakötött tekercs van.
(#) bandika válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Pedig innen egyszerű. A P525-P530-ban állítod hogy melyik bemenet mit csináljon. A stop bemenetet 87-re kell állítani. 199. oldal.
(#) Thomas10100 válasza bandika hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Megvan mi volt a probléma. Az hogy a Jobbra Balra forgás csak az első és második bemeneten, megy. A P87-et hiába raktam a második bemenetre nem volt jó. A 4-esre rakva működik.

Tehát P412: 5 , P68: 71 , P87: 74
Így működik, mást nem kellett módosítanom.

Köszönöm a segítséget!
(#) Eticsiga hozzászólása Márc 7, 2018 /
 
Sziasztok! 1500w-os frekvenciaváltót 1100w-os motorral lehet használni?
(#) kadarist válasza Eticsiga hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Szia!
Lehet.
(#) Eticsiga válasza kadarist hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Köszönöm! Illetve lehet, hogy nagy hülyeséget kérdezek: 0-200hz között állítható, ha nem szeretném ~55hz felé tekerni és nem tudok programozni akkor ha kimérem ezt a frekvenciát, majd rámérek a potira és kicserélem egy ekkora ellenállású potira az működhet?
(#) kadarist válasza Eticsiga hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Ha van kijelzője a frekiváltónak, akkor nem kell külön frekvenciát mérned és a beépített vagy a külső potenciométert helyettesítheted egy miniatűr trimmerpotival, vagy akár fix feszültségosztóval is.
(#) Eticsiga válasza kadarist hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
sajnos nincsen semmi kijelző, egy poti és egy kapcsoló van csak rajta.
(#) kadarist válasza Eticsiga hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Típusa van ennek a váltónak?
(#) hthomas hozzászólása Márc 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy kicsi felvilágosításra lenne szükségem. Van egy FUJI frekiváltó, amiben a mellékelt iGBT modul van.
Miért van az, hogy a negatív ágak vezérlésének közös a tápfeszültsége, a pozitív ágaknak meg külön-külön van?
(#) c27 válasza hthomas hozzászólására (») Márc 7, 2018 / 1
 
Röviden, ha felrajzolod a 3 félhidat akkor láthatod, hogy az alsó 3 tranzisztornak az emittere egy potenciálon van, mivel össze vannak kötve. A felső 3-nak az emittere pedig pontosan azok a pontok amik a motorra is mennek. Ezeknek a pontoknak a feszültsége mindig változik attól függően, hogy az alsó vagy a felső kapcsolóelem vezet.
Próbáld ki hogy lerajzolod a 3 félhidat és megpróbálod elviekben a 3 felsőt is egy közös tápról működtetni akkor a 3 emittert össze kéne kötni, így elve rövidre zárnád a modul 3 kivezetését ami a motorra menne. Az alsó és a felső kapcsolóelemeket pedig azért kell elszeparálni, mert ha nem így tennél akkor lényegében átkötnéd az alsó félvezetőket.
Azért kell ilyen trükköket csinálni, mert a modulban (diszkrét alkatrészeknél is) N csatornás félvezetők vannak mind az alsó mind a felső ágakban. Ha felül P csatornás lenne akkor elég lenne egy közös az alsóknak és egy közös a felsőknek. Sajnos a gyártástechnológiája a P csatornásoknak nem nyújt olyan jó tulajdonságokat mint az N csatornás esetén.
(#) hthomas válasza c27 hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Köszönöm szépen a kimerítő választ, így már tiszta a dolog.
(#) laacika hozzászólása Márc 9, 2018 /
 
Sziasztok.
Segitséget kérnék,ehhez a váltóhoz mekkora külső potméter kell és melyik pontokra kell kőtnöm?
Toyo Denki
(#) vargaf válasza laacika hozzászólására (») Márc 9, 2018 / 1
 
1-10 kΩ ( 8. oldal ) potméter a PA és PB pontok közé ( 9. oldal, 2.2 ábra ).
(#) maszek0005 válasza vargaf hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
1- 10k a külső potméter az OKÉ! De a PA és PB pontok a fékellenállás bekötési pontjai. A potméter a CC, VIA, PP pontok közé jön kötve. (9. oldal, 2.2 Ábra szerint).
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2018
(#) maszek0005 válasza maszek0005 hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Bocsánat, de a válaszom laacikának szólt, csak mellé nyomtam véletlenül.
(#) vargaf válasza maszek0005 hozzászólására (») Márc 9, 2018 / 1
 
Elnézést kérek, a pontokat rosszul írtam.
(#) laacika hozzászólása Márc 9, 2018 /
 
Nagyonszépen köszönöm nektek!
Akkor akár egy ilyen is megfelel igaz?
Poti
(#) maszek0005 válasza laacika hozzászólására (») Márc 9, 2018 / 1
 
Igen.
(#) laacika hozzászólása Márc 10, 2018 /
 
Még egy kérdésem lenne,azt melyik menü alatt érem el hogy honnan kivánom használlni a potmétert?
Ugye álltalába 3 variáció van-kezelőfelületről-kezelőfelületről és kihelyezett potméter-csak kihelyezett potméter
Előre is köszönöm szépen válaszaitokat.
(#) naptukor válasza laacika hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Nincs ÉS.
Három lehetőség van:
1 Analóg bemenetről (nálad itt a külső potméter)
2 Az operátor panelről egy paraméterrel
3 A beépített potméterrel

Az Fnod beállítás dönti el.
0: analóg bemenet
1: Panel
2: beépített potméter
(#) laacika válasza naptukor hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Nagyon szépen köszi!!
Akkor itt nem lehet olyat hogy a külső potiról is és a beépitett potiról is menjen
(#) naptukor válasza laacika hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Hogyan szabályoznád két helyről a sebességet (mi az elképzelés ezzel kapcsolatban)?
(#) fege hozzászólása Márc 12, 2018 /
 
Sziasztok Fórumozók

A következőben kérném a segítséget. Adott egy Altivar 71 típusú frekvenciaváltó, és egy VZ M 12 M6 típusú motor. Ezt a kettőt szeretném ügyesen összehangolni. A motor üzem közbeni áramfelvétele: 6,2-6,5 amper szimmetrikusan. Tehát a fázisok között , áramfelvétel tekintetében, nincs nagy eltérés.
A hiba a következő: teljesen random módon letilt a freki váltó a következő üzenettel: Grund short circuit. A motor a freki váltó nélkül hibátlanul üzemel, az áramfelvétele se ingadozik...teszi a dolgát.
Azért nem értem a dolgot, mert van hogy megy 30 percet , van hogy 1-2 perc után tilt a váltó.

Minden ötletet, észrevételt előre is köszönök.
(#) naptukor válasza fege hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
1 tipp.: Kösd le a motort a frekvenciaváltóról és 500V-os szigetelés mérővel mérd meg valamelyik motor fázis és a motor háza között az ellenállást!

Kérdés: Milyen hosszú a motor kábele és árnyékolt-e vagy nem?
(#) fege válasza naptukor hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Köszönöm a gyorsaságot....

Szigetelés mérőt azt kerítenem kell, de megoldom.
Az árnyékolásra gondoltam én is, ugyanis nem árnyékolt. Ez mennyiben zavarhatja meg a váltót ?
A vezeték hossza a váltótól a motorig olyan 2,8 méter. Nem tudom , hogy ez sok vagy kevés, eddig csak lényegesen egyszerűbb váltókkal volt dolgom, mindegyik ment pöccre.
(#) fege válasza fege hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Sajna szigetelésmérő az egyenlőre nem megoldható.
Következő: »»   64 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem