Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   33 / 50
(#) frekivalto hozzászólása Ápr 2, 2018 /
 
Sziasztok!

A kijelzőről beadott adatküldést szeretném megcsinálni.
Adott egy szám (n5), ami globális, ehhez rendelve egy numerikus adatbeviteli mező.
Hogy tudom azt megoldani, hogy a adatbeviteli mezőn lévő OK nyomógombbal küldje el az adatot a PIC-nek?
Az n5 számhoz tartozó touch press event-tel megoldható, print n5.val paranccsal, de ez nem annyira jó megoldás.

Köszönöm.
(#) Kovabe válasza frekivalto hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Miért nem jó megoldás?
Amúgy én az ok gombhoz adom a parancsot.
Elég kesze kusza és még folyamatban van de sok mindenre találsz benne választ.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2018
(#) frekivalto válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Külön küldés gombot nem akartam (akarok) ezért kirakni. Ha beírtad az értéket, akkor nyomsz egy OK gombot, attól még csak a szám íródik át, nem küldi el a PIC-nek. Ahhoz hogy elküldje, újból meg kell nyomni a számot, ergo felugrik megint a numerikus billentyűzet. Vagy egy külön küldés nyomógomb...

Köszi a programot, belenézek!
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2018
(#) frekivalto válasza frekivalto hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Megnéztem...

Te is a PIC-ben oldod meg a változó beállítását. Ez is egy megoldás, én is alkalmazom ott, ahol ez kell.
A számbevitel, és elküldés a PIC-nek, azt most a numerikus billentyűzetről szeretném megoldani.
A billentyűzet zárt, nem lehet műveletet hozzá rendelni. Biztos van rá megoldás, hogy az OK gomb megnyomása után elküldje az adatot.
(#) frekivalto válasza frekivalto hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Olyat lehet tenni, hogy a billentyűzet ne legyen zárt (unlock), akkor hozzáférhetőek az utasítások.

Az OK billentyű (b210) touch release event részében az alábbi program van:

//Assign loadpageid.val and loadcmpid.val before call this page.
//loadpageid.val is the caller page id, loadcmpid.val is the caller component id.

if(p[loadpageid.val].b[loadcmpid.val].type==54)
{
cov input.txt,p[loadpageid.val].b[loadcmpid.val].val,0
}else
{
p[loadpageid.val].b[loadcmpid.val].txt=input.txt
}
page loadpageid.val

Ebbe kellene beleírni (gondolom én, nem biztos???), hogy a szám értékét küldje ki sorosan is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2018
(#) kszabi hozzászólása Ápr 4, 2018 /
 
Sziasztok!
PIC felől szeretném vezérelni a nextiont.
Létezik erre C library, vagy ne is keressek?
Arduinóra rengeteget találtam, de ehhez semmit.
Üdv Szabolcs
(#) Bakman válasza kszabi hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Miért kell ehhez bármilyen előre definiált könyvtár? UART-on kiküldöd a parancsokat és kész.
(#) kszabi hozzászólása Ápr 5, 2018 /
 
Ugyanolyan formában mintha belső utasítás lenne?
(#) Bakman válasza kszabi hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Mit értesz belső utasítás alatt? UART-on kiküldöd pl. ezt:

t0.txt="alma"

majd az idézőjel után küldesz három db. 255-ös karaktert. Ez utóbbi szolgál a parancs lezárására. A karaktereket ASCII kódolás szerint kell küldeni.
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 5, 2018 /
 
Felteszem itt is a kérdést ha nem gond, mert a másik topik eléggé kihalt!
Windows alá tudtok ajánlani egy jó soros port monitor programot?
(#) attika válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Nekem a Termite bevált, könnyen használható kis program de kinek mi a könnyű.
(#) freddyke hozzászólása Ápr 12, 2018 /
 
Sziasztok!

Bakman időzítő kapcsolása alapján úgy látom, hogy két PIC lábbal meg lehet hajtani ezt a kijelzőt. Meg tudjátok ezt erősíteni?

Alkalmas lehet néhány oldalnyi (max 10-20) szöveges információ (text és számértékek) megjelenítésére, szerkesztésére, ezek közötti navigálásra?
(#) Lamprologus válasza freddyke hozzászólására (») Ápr 12, 2018 / 1
 
Soros vonalon kommunikál a PIC-el, egyik láb adás, másik vétel. (UART RX/TX).

Alkalmas a szöveg megjelenítésre... Érdemes letölteni a szerkesztő programját (Nextion Editor), beépített szimulátor van, el lehet vele játszadozni, meg lehet nézni mit is tud!
(#) freddyke válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Köszönöm, megnézem. Ha jól értem a kijelző rendelkezik memóriával, tehát tud megjelenítési információkat tárolni. A változó megjelenítendő információt csak a PIC tudja átküldeni neki. Így működik? 10-20 oldanyi szöveges információ nem hangzik túl soknak a kijelző memóriakapacitása szempontjából? Helyileg szoktátok beszerezni vagy külföldről kedvezőbb?
(#) Bakman válasza freddyke hozzászólására (») Ápr 12, 2018 / 1
 
Telepítsd a szerkesztőprogramot. Ha ott túlléped a kijelző memóriáját, akkor a valóságban is túlléped, nem fog működni. Egyébként alaposan pazarlónak kell lenni ahhoz, hogy ne legyen elég a RAM/ROM.

Itthon is kapható, pár nap alatt házhoz jön ha úgy kívánod, kb. eBay-es árakkal dolgoznak (magarán nem nagyon éri meg heteket várni rá): HEStore, Nextion kijelzők.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2018
(#) helektro válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
"Egyébként alaposan pazarlónak kell lenni ahhoz, hogy ne legyen elég a RAM/ROM"

Hát ha ő 10-20 oldalnyi szöveget akar tárolni, akkor az nem fog menni még akkor sem, ha nem pazarol. Mondjuk nem tudom mennyi karakter egy oldal, de pl. egy 7"-os 800x480-as kijelzőn 16x16-os karakter mérettel 40x20 karakter kényelmesen olvasható. Ebben az esetben egy oldal 800karaktert foglal a memóriából. Mivel minden objektum több-kevesebb RAM-ot megeszik, ezért a nagyobb verzió esetén is a rendelkezésre álló 8K memóriából 5, max. 6k-t fog tudni karakter tárolásra használni, így 7-8 oldalnyi karaktert fog tudni tárolni az eszközön.
(#) Bakman válasza helektro hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Egyrészt a feladatról kb. semmit nem lehet tudni. Másrészt, ha a szöveg statikus, akkor azt háttérképként, illetve arra "ráégetve" is meg lehet jeleníteni. Ha folyamatosan változik, akkor pedig a vezérlő kontroller szab határt a dolognak.

Ami te leírtál, az éppen azt a feltétlet meríti ki, amiről írtam. Ez viszont könnyedén kikerülhető.
(#) helektro válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Azt írta az első hozzászólásban, hogy szerkeszteni akarja, tehát nem statikus.
(#) Bakman válasza helektro hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Idézet:
„megjelenítésére, szerkesztésére, ezek közötti navigálásra”
Ez messze nem egyértelmű leírás. Szövegmező, a tartalmat pedig egy mikrokontroller adja, máris kényelmesen elég a kijelző memóriája.
(#) TechToys hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
Sziasztok!

Talált már valaki megoldást arra, hogy a tjc3224t024_011 ben hogyan lehet a csájná firmware-t lecserélni Nextionra?

Talán az is elég lehet, ha egy régebbit teszünk rá, majd a Nextion Editor felfrissíti.

Köszi,
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2018
(#) TechToys hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
VS2013-al lefordítottam a https://github.com/x893/NextionEditor/tree/master/VS2013

Ez a NextionEditor állítólag képes a kínai TJC -kkel kommunikálni.

x86-ra van fordítva.

Megosztom ezt a programot a nagyérdeművel, használjátok!

G
(#) TechToys válasza TechToys hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Sajnos nem megy ez a program a tjc3224t024 -el.
Beleírtam, hogy a tjc3224t024 esetén a NX3224T024_011R szerint töltse fel a programot.
De felprogramozás közben megáll.

Vagyis más az utasításkészlete a tjc3224t024 -nek. Viszont erre utaló DS-t nem találok.

Sorry
(#) TechToys hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
Közben megszületett a megoldás. Köszönet forum társamnak!

Kérdés:
TJC -ből is kapható 7"-os verzió?
Sehol nem találok róla leírást, hogy milyen méretekben érhető el.
(#) Lamprologus válasza TechToys hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Esetleg mi is megtudhatjuk a titkot?
(#) kszabi hozzászólása Máj 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Pic felől küldenék adatot és parancsokat a nextionra.
Ez így működik:
char dim
sprintf(strTest1,"t0.txt=\"%d\"ÿÿÿ",dim);
dim változó értéke megjelenik t0-n.
Ez is ok:
sprintf(strTest1,"dim=80ÿÿÿ");
Ha viszont 80 helyett változó értékét szeretném küldeni, úgy mint a txt-nél:
sprintf(strTest1,"dim=\"%d\"ÿÿÿ",dim);
Akkor nem történik semmi.
Van erre valami megoldás?
Köszi Szabolcs
(#) Bakman válasza kszabi hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
A dim utasítás normál esetben így néz ki:
  1. dim=80
Ha jól értelmezem a dolgot, akkor te a
  1. sprintf(strTest1,"dim=\"%d\"ÿÿÿ",dim);
sorral kb. ezt küldöd:
  1. dim="80"
Vedd ki az idézőjeleket.
(#) kszabi hozzászólása Máj 19, 2018 / 1
 
Így már ok, köszi.
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Máj 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy 5 colos basic kijelzőm. Nagyon sokat reméltem tőle, mert fontos lett volna a sebesség. Most úgy néz ki hogy egy 2 oldalas szövegkijelzés a teszt. Mind 2 oldalon van háttérkép és azon a szöveg 2 oszlopban (egy oszlop 9 sor és egy sor 25 karakternyi, 40-es betűmérettel). Egyelőre csak tesztelgetem egy USB-UART átalakítóval 115200 a Baudrate. A lényeg: kiadom a page 0 majd a page 1 et és olyan 1,7 másodpercébe telik mire előjön a másik oldal. A vissza igazolást beállítottam, így az egér ahogy kattan már küldi hogy ok, de még ezt kiszámolja az tényleg ennyi idő? Mind 2 lapon lokálisak a változók 0 globális változóm van. Ez a célra sajnos teljesen elfogadhatatlan. Van amit nem jól csinálhatok? Lenne értelme a K-s verziót egyáltalán kipróbálni a 108Mhz ével javítana annyit, hogy legyen értelme beruházni?
(#) Bakman válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
A szöveg statikus vagy változó, amit meg akarsz jeneíteni?
(#) n_yálastrubadúr válasza Bakman hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
A szöveg természetesen változó a háttérkép az statikus.
Következő: »»   33 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem