Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 65
(#) krauszkrisztian válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Akkor a program tápellátáskor eilndul, és bootol is utána?
(#) tbarath válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Milyen program?
(#) krauszkrisztian válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Pl egy ledvillogtatós.
Vagy bármilyen.
(#) vargham válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
A PI nem mikrokontroller, inkább olyan, mint egy desktop. Tehát bootol rajta a Linux, majd indulás után indíthat automatikusan programot.
(#) tbarath válasza vargham hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Igen, kell egy oprendszer neki ahhoz, hogy bármi "hasznos" program fusson rajta. Ha megjön a power akkor először boot, aztán ha az OS felállt akkor tud futtatni programokat.
(#) krauszkrisztian válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
De akkor semmi beavatkozás nem kell neki.
Értem ez alatt a billentyűzeten a gombnyomást, vagy bármit.
(#) tbarath válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Alapvetően nem.
Persze a bootloader, az OS és sok minden más konfigurálható másképp, pl. boot jelszó kérése, titkosított root partíció esetén nyilván meg kell adni valahogy a nyitó kulcsot, sérülhet úgy a filesystem hogy beavatkozás kell neki, stb. De alapban nem kell neki semmi extra.
(#) Mate78 válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Be kell állítani,hogy a programod automatikusan induljon boot után.
(#) david10 hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Sziasztok,
Valaki vásárolt-e már ilyen kamerához való infravörös LED nyákot?
Ha igen, akkor megtudná-e mérni, hogy a külső (fekete) LED lencse tartónak az átmérőjét?
A választ előre is köszönöm!
(#) Gabó hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Raspberry Pi 3-on szeretném nézni a telekom TVGO-t. Erre melyik média playeres oprendszer jó?
Lényegébe a kábeltv-t szeretném kiváltani, ha már van ez a lehetőségem.
(#) tbarath válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Szerintem erre nincs lehetőséged: Bővebben: Link

Alapban a linux se tűnik támogatottnak (win/osx/ios/droid), hát még egy gyenge procis ARM lapocska. (Bár mehet linux alatt attól, hogy nem írják ki, de ha valamilyen win-only vackot használnak akkor nem fog menni.)
Első körben tölts le egy ubuntut, boot-olj be róla, és nézd meg hogy megy-e linux alatt firefox és/vagy chrome alatt. Ha nem, akkor jó eséllyel felejtős a téma.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2018
(#) Andralin hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy személyre szabott zenelejátszó rendszert tervezek építeni autóba.
Egyenlőre ott tartok, hogy mi legyen az egésznek az alapja. Raspberry Pi-n gondolkodtam, de fontos lenne a minél gyorsabb bekapcsolási idő, onnantól hogy elfordítom az indító kulcsot, addig, amíg megszólal a zene.

Mindenhol azt olvastam, hogy RPi nem támogatja sem a hibernálás sem a stand-by funkciókat. Valamint a leggyorsabban bebootoló image-el is eltart tizenegynéhány másodpercig a boot, ez pedig nekem már sok.

Nézegettem még a Banana Pi-t, de a neten sehol nem találtam arról infót, hogy a BPi esetén vajon mi a helyzet a hibernálás/stand-by módokkal, támogatja-e őket. Erről tud esetleg valaki felvilágosítást adni?

Vagy esetleg létezik másik RPi klón, amin nagyon gyorsan feláll a rendszer?
(#) dokidoki válasza Andralin hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Orangepi felfüggesztett állapotból 4 másodperc míg online lesz. Most néztem.
(#) tbarath válasza Andralin hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Egy pi zero-val simán elérheted a 80 mA alatti idle fogyasztást, amivel akár le se kell kapcsolnod, lineáris feszstab-bal 12 óra alatt fogyaszt 1 Ah-t az akkuból, egy 80%-os hatékonyságu stepdown konverterrel pedig 24 óra alatt.

Másrészt a linuxokat ki lehet reszelni úgy, hogy baromi gyorsan boot-oljanak, pi-nél is van videó 3 másodperces boot-ról is.
(#) Gabó válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Sajnos tényleg csak a felsoroltak támogatottak, mert linux alól kiírta, hogy win/mac op rendszer támogatott.
(#) Andralin válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Ez nagyon jól hangzik! Ezt hol olvastad, címet tudnál írni?
Ez igaz lehet mindegyik Orange Pi verzióra?
Konkrétan ezt néztem ki, vajon ez is tudja? Orange Pi PC Plus
(#) dokidoki válasza Andralin hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Konkrétan ez van nekem. Itt ketyeg pár hónapja mondhatni hiba nélkül. Így írásod után kipróbáltam és elküldtem aludni, és felébresztettem, mellette néztem az időt, míg újra konnektált a wifije.
ARMBIAN 5.38 UBUNTU 16.0.4.4 LTS 3.4.113 sun8i , fut rajta.
(#) Andralin válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
De szuper, akkor első kézből kaptam információt!
Hálásan köszönöm a segítséget!
(#) kitartás hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
Üdvözlet! Elég furcsa problémával küzdök. A pi3 -ra esp8266 klienssel küldök adatokat amit aztán mysql táblába írogatok. Ugyan ezzel a szkripttel szeretném egy távoli gépre is elküldeni az adatokat, a header:location dologgal. (a távoli gép egy bérelt tárhely mysql csak a localhoston van). És nem működik. Ha az esp hívja meg a php szkriptet a helyi sql rögzítés megy, de a távoli nem. Ha én hívom a gépemről, elméletileg ugyan azzal a megoldással "192.168.1.109/esp.php?ds=11.11&bt=11.11&bp=100095.09&bh=11.11" minden rendben. A logok közt em találok igazán semmit.
A pí ennyit ír minden esp bejelentkezésre: "192.168.1.112 - - [25/Apr/2018:06:12:13 +0200] "GET /esp.php?ds=11.19&bt=9.53&bp=100080.41&bh=89.36 HTTP/1.1" 302 230 "-" "ESP8266HTTPClient""
A pi n Raspbian fut.
Valami ötlet?
(#) ridelife hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
Sziasztok.
Segítségre szorulok ugyanis az elektonika, programozás stb számomra teljesen idegen terep.
Egy goldsprint elektronikát kellene összehoznom és erre github on találtam is kodokat arduinora/rasberryre, de sem telepíteni sem futtatni nem tudom.
https://github.com/search?p=1&q=goldsprint&type=Repositorie...;utf8=
https://www.youtube.com/watch?v=pj1VhZ3gMnE

Tudnátok nekem segíteni?Mit vegyek hol vegyek hogy telepítsem stb.
Angol megy bár a szakszavakat magyarul sem ismerem, de ha van jó tutorial tippetek azt is elfogadom.
Ha ne adj isten valaki összeállítana nekem egy ilyet azt anyagilag is meghálálnám.
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2018
(#) tbarath válasza kitartás hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
A logban az szépen látszik, hogy a szervered visszaadja a 302-es kódot, ami ugye a temporary redirect, és ezután a http kliensnek kellene lekérnie azt, amit visszakap, de ezek szerint nem teszi. Vagy nincs implementálva, vagy rosszul, akármi.
Szerintem ne header.location-nel vagy ilyesmivel próbáld, hanem hívd meg a távoli host-ot a saját esp.php-dből pl. curl-lal.
(#) tbarath válasza ridelife hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Használd a link nevű gombot linkekhez, úgy nem törik el.
Noha nem egyértelmű számomra, hogy mi a goldsprint, de ami a videón látszik, egyszer ilyet már csináltam.

A dolog úgy nézett ki, hogy egy ajtónyitás érzékelőt raktam fel az egyik hátsó villára, annak a mágnesét pedig az egyik küllőre rögzítettem. Ez ugye egy mágneses érintkező, ha közel vannak egymáshoz akkor szenzor 2 vezetéke rövidre van zárva, egyébként szakadás. Ezt egy arduino kezelte, egyik digitális láb input_pullup-ra volt konfigurálva, arra ment az egyik vezeték a szenzorról, a másik a GND-re. A loop-ban végig nézte a digit input lábat, amikor az LOW lett akkor történt egy fordulat. Az arduino soros porton kommunikált a PC-vel, ha kapott egy reset szignált akkor nullázta a számlálót és megjegyezte az aktuális millisec állást, és ehhez képest számolta a fordulatokat X másodpercig. Azt hiszem prell védelemként a számláló növelése után volt valamennyi delay is, de ez úgyis a gyakorlatban alakul ki.

A pi-nek van gpio lába, szóval az egész uC/soros kommunikációs témát ki lehet hagyni ha erre építesz. A PC program szintén nem túl sárkányos, a kerékátmérő és a megtett fordulatok ismeretében tudsz sebességet, megtett távolságot, akármit számolni, aztán a vizualizálni.
(#) ridelife válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget.
Sajnos annyira nem értek a témához hogy leírásod második felét már nem értem.
Addig értem hogy egy másgeses szenzor jelét kell használni, ami zárja az áramkört.
De ez után sajnos nincs elég imserem az értelmezéshez.
Nekem elég lenne ha be lehetne állítani két szenzorra két külön kerékméretet, egy verseny indítását és resetelését.A verseny maga 500m.A győztest értelem szerüen jelezze ki, ha ennél többet tud az már ajándék, de nem szűkséges.
Ezekhez kell hozzá plusz laptop vagy elég rádugni a perifériát esetleg egy kivetítőt és müködik?
Ismertek valakit/céget aki vállal ilyen elektronika összeszerelést és konfigurálást?
(#) tbarath válasza ridelife hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
A pi topic-ba tetted fel, ezért gondolom hogy pi-jal csinálnád. Ehhez nem kell külön laptop, ha rajta fut a program ami a grafikus infót adja, akkor mehet közvetlenül projektorra, az input pedig jöhet billentyűzetről, vagy látványos nyomógombokat is lehet más GPIO-kra tenni, és akkor futhat arról is.
Ha nem tud input_pullup jellegű dolgot a pi, akkor mehet 10-100k felhúzó ellenálláson keresztül a használt láb 3v3-ra, illetve a nyomógombon/mágneses érzékelőn kereszült a GND-re. Ennyi az elektronika, ez óvodás szint.
A programozás része se nagy dolog, ha valaki csinált már ilyet akkor kb. ujjgyakorlat, persze az ügyféligény ezt jelentősen megbonyolíthatja. Szívesen segítenék, de most el vagyok havazva sajnos.
(#) kitartás válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Köszi a tippet. Persze van más megoldás is. Csak nem találok magyarázatot, hogy mi a különbség ha a lapiról hívom a mellettem csücsülő pit "192.168.1.109/esp.php?ds=11.11&bt=11.11&bp=100095.09&bh=11.11" (a 109 a pi ipje), vagy ugyan ezzel "támadja" az esp a kinti fóliából. Tehát ha én hívom van redirect, ha az esp akkor nincs.
(#) tbarath válasza kitartás hozzászólására (») Ápr 26, 2018 / 1
 
Már leírtam tegnap is, de a mostani kérdésedre is egyértelmű a válasz: a különbség a http kliens, minden más ugyanaz.
(#) kitartás válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Köszi
(#) Pepebá válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Szia!
Python grafikus programot hogy lehet automatikusan indítani, Raspi3-rasbian-stretch 2017-11-29.
Tudom több lehetőség is van, de grafikus nem működik.
(#) tbarath válasza Pepebá hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Már hogy automatikusan?
Boot-kor, X indításkor, adott időben, stb?
(#) Pepebá válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
X server indulásakor.
Következő: »»   37 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem