Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   832 / 1119
(#) Pacso hozzászólása Júl 14, 2019 /
 
Szép reggelt kívánok mindenkinek!
Köszönöm a válaszokat ! Egér csere már volt (több is) Win 7. fut a gépen ! Megpróbálok minden lehetőséget még egyszer és ha nem megy akkor újra telepítem !
(#) Gombszem válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Egyszerű: A C:\Users\-Username-\AppData\Roaming\Mozilla mappát elmented, majd Firefox Uninstall. Átnézed a C:\ -t, és ahol még Mozilla, és/vagy Firefox van, mind törlöd. Újra installálod a kívánt verzióval. Az első futtatásnál kikapcsolod a frissítést (csak jóváhagyással). Ha rendben, kilépsz, és visszamásolod/felülírod az elmentett mappát. Ellenőrzöd, hogy ki van-e kapcsolva az automatikus frissítés
Legközelebb meg nem hagyod automatikus frissítésen. Bár ez a megoldás csak egy ideig fog működni, mert egy idő után az elavult böngészőt sok oldal el fogja utasítani.
Esetleg térj át a Firefox ESR verzióra. Ha nem válik be, az előbbiek szerint vissza lehet térni.

Bármelyik régebbi Firefox verzió innen letölthető.

Ps: most jut eszembe: ha Thunderbird is van a gépen, a törléseket ennek a figyelembevételével kell csinálni, különben belepusztul a levelező.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2019
(#) Pityu9 hozzászólása Júl 14, 2019 /
 
Sziasztok!

Az alábbi problémával kapcsolatban kérném a segítségeteket: Firefox-nál és Chrome-nál nem működik a hardveres gyorsítás Youtube videók lejátszásánál, csak a Microsoft Edge-nél, emiatt nem tudok FullHD 60FPS-es videókat nézni Firefoxon és Chrome-on (pedig a hardveres gyorsítás mindkét böngészőn engedélyezve van). A videókártya driver újratelepítése nem oldotta meg a problémát, a directx diagnosztika szerint minden rendben. Oprendszer: Windows 10 pro 64bit jogtiszta aktivált, Radeon verzió: 19.7.1, BIOS legújabb. Konfig: Asrock FM2A68M-HD+, AMD A6-7400K, FSP Hexa 400W táp, 2x4GB DDR3 Kingston HyperX RAM 1600MHz, hibátlan WD Blue WD10EZEX-en a rendszer.

A segítséget előre is köszönöm!
(#) Udvari Zsombor válasza Gombszem hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Áh, maradok a 68-as verzióban. Ugyanis ha a 68-asra frissülés után megkínálom a 67-est az eddigi profilommal akkor minden áron "védeni" akarja a profilt és kizárólag egy teljesen üresbe enged be (vagy különben kilép).
(Tulajdonképpen csupán az nem tetszik az új verzióban hogy az offline is kezelhető "Personas" helyett már a 100% online felületű "Firefox Colors" vette át a böngésző felületének testreszabhatóságát, amúgy más "gondom" nincs vele.)
Ps: Nincs és soha nem is volt egyik gépemen sem Thunderbird, a leveleket kizárólag online kezelem a Freemail felületén.
(#) Pityu9 válasza Pityu9 hozzászólására (») Júl 14, 2019 / 1
 
Ez alapján sikerült megoldani a problémát (érdekes módon amíg Win 7 pro 64bit volt fenn, addig ez nem kellett és mentek rendesen a videók), most már a Firefox és a Chrome is használja a hardveres gyorsítást (habár Firefox-on még mindig kicsit akadoznak a FullHD 60FPS videók): https://www.howtogeek.com/227940/why-youtube-in-chrome-and-firefox-...ix-it/
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 17, 2019 /
 
Sziasztok
van egy laptopom, mellékeltem a hardware összetevőket.
Használok egy Cura bevű programot, amihez minimum 4 giga ramot ajánlanak, namost nekem csak 3 van, lassú is a futása, viszont a feladatkezelőt megnyitva, se a processzor (50 százalák) se a memória (1,5 giga) nincs tele.
Én elhiszem, hogy kevés a ram, de miért nem használja ki ami van?
Üdv
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2019

renszer.png
    
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Szia! A többi RAM a videokártyának van odaadva.
(#) Kovidivi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Gondolom akkor eszik sok ram-ot a progi, ha nagy méretű fájlt töltesz be. Üresen miért enne 3GB-ot?
(#) Doky586 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
Ha van elegendő swapfileod akkor biztos működni fog, legfeljebb nagy munkafileoknál belassul.
(#) Pacso válasza Pacso hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Megoldódott a problémám az egérhibával kapcsolatban ! Kitakarítottam a gépet, kábelek,memória ki-be és megjavult !
További szép napot kívánok mindenkinek !
(#) golem hozzászólása Júl 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Volna egy problémám 8 Gigás USB pendrive-ot nem lása a gépem semmit sem tudok vele kezdeni.
Másik gépen meg kiválóan működik. Windows 10 64 bit van mind a 2 gépen.
(#) Doky586 válasza golem hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
LEMEZ-kezelő látja?

A file-kezelő nem érdekes.
(#) vargaf válasza golem hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
Másik pendrive-ot "lása" a rendszer azon a porton?
(#) golem válasza vargaf hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
igen Sőt még nagyobb méretű lemezeket is kezeli.
(#) golem hozzászólása Júl 18, 2019 /
 
Meg lett a hiba már működik rendesen.
Nem volt betűjel hozzá rendelve.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2019
(#) vargaf válasza golem hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
Akkor ez egy különleges hiba lesz. A port jó, mert másik pendrive működik róla. A A pendrive jó, mert másik gépben működik. Az operációs rendszer azonos, fájl formátumot azonosan kezeli. Akkor valami nem érthető.
(#) zsoltee0001 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Szia
Érdekes módon, az mindig szabad.
Van értelme szerinted +1 giga ramnak?
2 szlot van és ha jól látom erre a PC2-6400s csak max 2gigás ramokat találok.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Ha nem töltök be semmiféle file-t akkor is lassú, kipróbálom, rendelek az egyik 1gigás helyére egy 2-eset, hátha...
Üdv
(#) Kovidivi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Ha üresjáratban is lassú a gép, akkor én újratelepítem, és tiszta lappal kezdek. Lehet, hogy hiányzik a videókártya drivere, de akkor mindog lassú lenne, nem csak a programoddal. Egy HDD töredezettség mentesítés is tud segíteni.
(#) Doky586 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Ha felbővíted akkor akár lassulást is okozhatsz magadnak ha eddig dual channelben ment és most mivel asszimetrikus szingle channelre vált. Valami több infót mutató progival kéne ránézned..
(#) zsoltee0001 válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Letöltéskor mit kell választani? Mert nekem hibával leáll a telepítés?

Üdv
(#) zsoltee0001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
SSD-ről megy, nem rég lett újra rakva a gép, amivel egyébként tökre meg vagyok elégedve sebesség terén, egyedül ez a program nagyon lomha.
A video kari drivere okés, még amikor nem járt le az Aida 64, annak segítségével föltelepítettem.
Lementettem az eszközkezelő képernyőjét, egyéb eszközöknél van pár ismeretlen eszköz, de mivel azt se tudom micsoda, így nehéz hozzá drivert keresni.
Erre nincs véletlen ötleted?
Üdv
(#) bbb válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Ismeretlen eszközöket hardverazonosító szerint keresgélj! Ha sikerül megtudnod gugli segítségével, hogy mi hiányzik, akkor mehetsz gyártói oldalakra a drivert leszedni. (S ne driver.ru meg hasonlókon nézelődj, az csak a bajt hozza rád)
(#) zsoltee0001 válasza bbb hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Köszi, egy része össze is jött, ami más toshiba laptoppal is megegyezik (gondolom), mert, hogy szériaszám szerint, mintha nem is létezne, meg a pontos tipusazonosító szerint se.
De legalább mostmár tudom, hogy van rajta bluetooth
Nem gondolnám, hogy köze van a cura program lassúságához.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Sikerült beizzítanom ezt a programot, dual channel-t ír, de nem teljesen értelek, komolyan 4 gigával rosszabbul járhatok, mint 3 gigával? Ez komoly?
A videokártya tesztelésnál a memóriájára azt írja, hogy ismeretlen.
Üdv

mem.png
    
(#) Kovidivi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Nahát... Akkor mégsincs fent a ideókártya drivere.... Mésgem "okès"!
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2019
(#) zsoltee0001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Meg is lepődtem rajta, lehetséges, hogy feltelepitettem egy driveet gond nélkül ami nem is a sajátja?
Udv
(#) Doky586 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Pont hogy két egyforma méretű modullal járnál jobban. A múltkori bővitésed volt elhibázott amikor a 2GB-ot 3GB-ra bővítetted, 2x2GB lenne jó szerintem bele, azaz 4GB.

Furcsa hogy nálad az időzítések milyen lomhák, pedig jobbnak kellene lenniük mint nálam, de ez lehet csak abból fakad hogy a tied laptop az enyém meg asztali.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2019

hwinfo5.png
    
(#) villanyipi válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Ha a szemem nem csal sokat ddr2 kontra ddr3 versenyről beszélünk csúnya lenne ha a tiéd veszítene
(#) bbb válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Mint mondtam, a hardverazonosítók alapján keress! Az pedig mindegy, hogy utána dell, hp, lenovo, ibm, toshiba, asus, fujitsu, … oldalról szeded hozzá a telepítőt. A windows onnan fogja tudni, hogy az adott eszközhöz tartozik, hogy a telepítő inf fájlba bele van írva az adott hardver azonosítója.
Következő: »»   832 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem