Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   45 / 50
(#) D Wye válasza D Wye hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Csak nálam szórakozott, de már elmúlt
(#) Edem222 hozzászólása Aug 16, 2019 /
 
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni az új Nextion 0.58-as programozó felülettel kapcsolatban. Vettem egy Intelligent 7 colos kijelzőt. Tök jól működik + minden,kivéve a videó része. Ugye a programban be van építve egy konvertáló,de akármilyen formátumú videót rakok bele,mindig failed-et kapok vissza és sose csinálja meg a .video kiterjesztést. Ha audio benne van,az a baja,ha nincs akkor az. Valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatosan? A nextion nem hajlandó segíteni (leráztak) és dokumentumot se találtam ezzel kapcsolatosan.

Válaszokat köszönöm!

Untitled.png
    
(#) Edem222 hozzászólása Aug 16, 2019 /
 
Amúgy olvastam,hogy sok a kérdőjel a kijelzővel kapcsolatosan illetve a progiban. Azt az oldaluk feltüntette,hogy a régi verziójú program szerkesztőben létrehozott projekt nem minden esetben kompatibilis az újjal. Illetve sok mindent nem is hoz át. Maga a kijelző nekem szimpatikus. Hozzáadott ingyenes USB-UART is tök jól működik. Igaz,mire rá töltök valamit az egy életév,de ezért is szeretjük a soros kommunikációt. A HMI-be épített hangszóró is tök jól működik. Nem egy dübörgő,de egy normál háttérzajos környezetben is lehet még hallani. A benne lévő 128Mb Flash tárhely bőven elegendő egy komolyabb projektnek is. Ameddig ki tudtam próbálni,ott a tapasztalat az,hogy hasít az Enhanced verzióhoz képest,de ezt az adattáblája is alátámasztotta. Fájlkezelést is tud már kezelni SD kártyáról,bár ezt még nem tudtam ki próbálni. Gyakorlatilag egy media box-nak is használható lenne. Burkolata egyben van,nem érzem olcsó műanyagnak. Szóval tömören én idáig nagyon elégedett vagyok vele! Az más kérdés,hogy a support bunkó.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Aug 18, 2019 /
 
Helló!

Van egy nextion kijelzőm, és egy PIC-el szeretnék gombot beolvasni, és egy kijelzőt írni.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan kellene kiküldeni az adatokat UART- on keresztül?
(#) Bakman válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 18, 2019 / 1
 
Print parancs:
  1. print "Hello"
Ez UART-on küldi a 'Hello' szöveget a PIC felé.
(#) szucsistvan123 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Köszi a választ!

Kiróbáltam putty -al, gombnyomásra küldi az üzenetet. De akadt még egy kis problémám:
Próbálok lapot váltani, putty-ba beírom a következőt:
  1. page 1ÿÿÿ

és nem történik semmi a kijelzőn.
(#) Bakman válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Jön vissza valamilyen válasz a kijelzőtől?
(#) szucsistvan123 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Semmi.
(#) Bakman válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Ezt a részt hogyan kell érteni?

"Kiróbáltam putty -al, gombnyomásra küldi az üzenetet."

Reagál bármire is a kijelző? Ha nem, akkor nagy valószínűséggel nem a megfelelő UART sebesség van beállítva. Ha reagál, akkor vagy nincs 'page 1' vagy az elküldött üzenet nem megfelelő valamilyen oknál fogva.
(#) szucsistvan123 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Tehát adott egy gomb, ami elengedésre küld egy üzenetet UART-on, ami meg is jelenik a Putty konzoljában. Ha viszoont Én akarok küldeni egy üzenetet a kijelzőnek hogy váltson lapot, akkor nem csinál semmit. A szimulátorban kipróbáltam a page 1 utasítást ott átváltott.
Holnap írok majd egy progamot PIC-re, azzal is tesztelem, hátha a putty-al van valai.
(#) Bakman válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 27, 2019 / 1
 
Au USB - UART modulról kösd le a kijelző TX lábát. A modul TX és RX lába legyen összekötve és ezt az összekötött részt csatlakoztasd a kijelző RX lábára.

Így láthatod, hogy mit küldesz a kijelző felé.
(#) Elektro.on válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 27, 2019 / 1
 
Ilyen gondal én is találkoztam. A hiba ott volt, hogy az utasítás végén várja a lezárást. Hexa FF FF FF.
De a terminálban mikor hexa moidban beírtam és visszaáltam text módba, már nem hexa FF eket küldött ki.
Én úgy oldottam meg, hogy írtam saját terminál progit. Valshol ebben a topicban meg is osztottam.
(#) wbt válasza Elektro.on hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
br@y terminál tudja, azt küldesz, amit akarsz.
(#) Lamprologus válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 28, 2019 / 1
 
Mintha a Nextion editor debugja is tudna kiküldeni a uart felé adatot ... de még sosem próbáltan
(#) szucsistvan123 válasza Lamprologus hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Köszi a válaszokat, ha lesz időm kipróbálom!
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Üdv!

Elektro.on terminálprogijával hibátlanul működik!
Akkor csak a puttyal volt a gond. Köszi mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2019
(#) D Wye hozzászólása Szept 12, 2019 /
 
Sziasztok!

UART kommunikációval sokat foglalkoztam a Nextionban, de rég volt már.
Adott lenne egy 32Bites szám, pl 1848771335 - amit ki kellene küldeni, de így, ebben a formában. Sem a Print, sem a Printh és sem a Prints utasítás nem hajtja végre. Legjobb lenne változóból, pl va0.val.
De valamiért nem csinálja. Van erre megoldás?
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
  1. print va0.val
Ez nem működik? Illetve próbáld első lpésként pl. egy 16 bites számmal, lehet, hogy sok a 32 bit.
(#) Lamprologus válasza D Wye hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Idézet:
„...amit ki kellene küldeni, de így, ebben a formába...”
Azaz? Szövegként, vagy hogy?
Idézet:
„... utasítás nem hajtja végre.”
Azaz? le sem fordítja, és hibát dob,vagy a kimenetre nem küld semmit? Debugban sem vagy a valóságban? ...
Esetleg a kódrészletet láthatnánk amivel próbáltad?
A Nextion alapból 32 bites számokat használ, nem lehetne gond vele.
(#) D Wye hozzászólása Szept 13, 2019 /
 
Az a konkrét példa, amit írtam, az van benne egy numerikus változóba.
Tehát pl print va0.val eredménye, amennyiben a beltartalom 1848771335, 07 03 32 6E lesz.
Ha printh va0.val utasítást használok, akkor 76 2E 6C.
Amennyiben prints va0.val - t használok, úgy élből hibakód.

Mindazonáltal tudom, hogy ASCII kódokkal dobálózik HEX formátumban, ezért csak szöveges változót tud elvileg üríteni (leírásában legalábbis valami ilyesmit olvastam régebben).
Viszont ebben az esetben karakterenként bontja le és küldi: 31 38 34 38 37 37 31 33 33 35. Amennyiben Printh - ez B0 74 lesz, prints utasítással pedig ugyan az, mint az első, annyi különbséggel, hogy ide meg kell adni a kezdő karaktert is.

Azonban tudom jól, hogy valahogy annak idején rávettem arra, hogy pontosan azt küldje ki, amit ÉN meghatározok neki. Csak már rég volt és fogalmam sincs, melyik programomban kereshetném a részletet...
(#) Lamprologus válasza D Wye hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Lehet bennem van a hiba, de még mindig nem tudom mit akarsz kiküldeni!
Szöveget, számot, képet, ... sült krumplit?
(#) D Wye válasza Lamprologus hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
1848771335. Ennyi.

Rájöttem közben, hogy azt küldi, ami nekem kell, csak hátulról visszafelé. Ez nem baj, ezzel még tudok dolgozni.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2019
(#) Lamprologus válasza D Wye hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
De ez mi??? Szöveg? Szám? Számjegyek egymás után?
(#) D Wye válasza Lamprologus hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Számjegyek egymás után.
(#) Lamprologus válasza D Wye hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Akkor miért nem jó az, ha a számjegyek ascii kódját küldi ki?
(#) D Wye válasza Lamprologus hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Mert azt a túloldalon vissza kell fejteni.
De prints va0.val,0 utasítással kiküldi egybe, csak visszafelé, amit lényegesen egyszerűbb visszafordítani a túloldalon, mint az ASCII visszafejtést megcsinálni.
(#) Lamprologus válasza D Wye hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
A va0.val az egy 32 bites szám ...
A Te esetedben egymilliárd-nyolcszáznegyvennyolcmillió-hétszázhetvenegyezer-háromszázharmincöt. (1848771335)
ami hexában 6E320307
Akkor miért nem jó a 07 03 32 6E ? Ebből könnyedén vissza lehet állítani a számot a túloldalon.
(#) D Wye válasza Lamprologus hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Olvasd el a 8:18-kor írt kommentemet és megtudod, hogy jó.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Okt 5, 2019 /
 
Üdv!

Van valakinek tippje, hogy miért nem akarja elfogadni az értéket a kijelző, amit UART-on küldök neki?
Egy változónak küldenék adatot, (8 bites char) de a képen látható hibakódot küldi vissza.
(#) Bakman válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 5, 2019 / 1
 
Ha jól látom, a második sorban van egy felesleges 0xFF adat a sor elején.
Következő: »»   45 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem