Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2253 / 2488
(#) reloop válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Ápr 18, 2020 / 1
 
Az ábra most sem sikerült, de ha kap tápot és testet, akkor a 4011 biztos cserélendő. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2020
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Értem köszönöm én is ezt sejtettem. Azért köszönöm a fáradozásod.
(#) Helios válasza latyakosa hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Szia!

Köszönöm. Várok még egyéb kapcsolásokat is. Holtonom már van, egy AV400-as.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2020
(#) Tyson5 válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Nincs neki tápfesz. Nagynehezen megkerestem honnan kéne kapnia, de mire megmértem volna, addigra... Nos igen, nem kattannak a relék. Kicseréltem a kis trafót, ott van kb. 10V váltó, de a reléig nem jut el. Az "útjában" vannak tranzisztorok, kondik, diódák. Nem sok, de van egy pár. Megsült volna? Mi lehet a hibás? Kondi biztosan jó, mert most cseréltem. Forrasztások szintén jók, valami alkatrész hiba lehet. Relé kiforrasztva, külön tápról kattan!
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2020
(#) Karesz 50 válasza Tyson5 hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Ellenőrizd, hogy megvan-e a 10.4 VDC a C410-es kondin, illetve az 5.5 V a C411-en.
Ha nincs, akkor D414, vagy R409 lehet szakadásban.
(#) Karesz 50 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 19, 2020 / 1
 
De elég nagy a valószínűsége annak, hogy a rendszervezérlő processzor (IC826) rossz (valószínűleg emiatt nem működik a kijelzés sem).
Próbálj feszültséget mérni a 14-es (protect) lábon, ez megy a J10-es csatlakozó 4-es pontjára és itt 5 V-nak kell lennie üzemkész állapotban. Ez az 5 V húzza be a hangszóróvédő reléket.
(#) Ronin hozzászólása Ápr 19, 2020 /
 
Valaki nem tudja véletlenül hogy a Reflex PPA-200-as erősítőben melyik az eredeti meghajtó IC? LF357, vagy LF351?
(#) Beringer 600 hozzászólása Ápr 19, 2020 /
 
Sziasztok!
Megèpítettem ezt a fetes vègfok modult,s az vele a problèma hogy zárt bemenetnèl melegszik az egyik irfp240,a többi fet teljesen hideg.
Tudnátok segíteni hogy mi lehet a baj?
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Szia
Nekem is volt PPA-200 eredeti vègfok Castone modullal s azon le volt csiszolva az íc teteje
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2020
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 19, 2020 / 1
 
Szia! Mérd meg a source ellenállásokon eső feszültségeket! Vesd össze a melegedő MOSFET-ével!
(#) latyakosa válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 19, 2020 / 1
 
Össze lettek válogatva a FET-k ?
(#) Beringer 600 válasza latyakosa hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Sajnos nem
Kínai fet
Akkor ez lehet a problèma.
(#) feccus hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Sziasztok.
Van egy villámverte pioneer vsx 420,áram alá helyezve nem csinál semmit. Belül semmi égési nyom nem látszik sehol. Külsőre minden alkatrész hibátlannak tűnik. Van valakinek ötlete hogy hol kellene először keresni a hibát?
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Szia! Elsőként a tápokat kell ellenőrizned, kezdve a processzoréval.
(#) metabo123 hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy JVC Compact Component System MX-D85TR rendszerem.

A készülék két dobozból áll:
- kétkazettás Deck erősítővel,
- rádió tuner és CD lejátszó és ezen van a kijelző is.

A két dobozt egy un.: rendszer kábel köti össze. A CD és rádió része hibás, nem működik csak a kijelző mutatja, amit mutatnia kell, viszont az erősítő és magnó része hibátlan.

A problémám a következő:
Szeretném használni a készüléket, mint erősítő, a rádiós egység elhagyásával, mivel az úgy sem működik és a kijelző is nélkülözhető. Ha a két dobozt nem kötöm össze a rendszerkábellel, akkor nem tudom bekapcsolni a készüléket, csak „stand-by”-ban van. Ha összekötöm a kábellel, be tudom kapcsolni és ezt követően már bonthatom a system kábelt, az egység szépen üzemel, ki és be tudom kapcsolni, az első áramszünetig, vagy míg ki nem húzom a konnektorból. Utána ismét össze kell kötnöm az első bekapcsolás erejéig.
Kapcsolási rajzot nem találtam hozzá, de lefényképeztem a kábel ereinek megnevezését a panelen. Kérdésem az lenne, hogy milyen módon (milyen átkötéssel) lehetne végleg elhagynom a rádió – CD egységet és használhatnám, csak mint erősítőt?
(#) mlaci989 hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Üdv.
Véleményeteket kérném ezzel a kapcsolással kapcsolatban. Működőképes-e? Esetleg észrevételek hibákkal kapcsolatban. Csak demós Tinám van, neki ez nagy falat.
(#) metabo123 válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Közben odáig jutottam, hogy a szalagkábel erei közül kiszedtem azokat a szálakat, amik véleményem szerint nem nem szükségesek a bekapcsoláshoz, már csak a D.GND, +5.6V és a DCS maradt. A készüléket még így is be tudom kapcsolni.
Nem értek hozzá, de gondolom a rádiós dobozban lévő processzor a DCS-en keresztül küld valamit az erősítőben lévő kontroller felé. Lehet, hogy ez csak egy magas (vagy alacsony) jelszínt, vagy esetleg egy jel sorozat?
A DCS-nek is csak addig kell bedugva lennie, míg a készüléket bedugom a konnektorba, utána rögtön ki is húzhatom ezt a vezetéket is, a készüléket ezek után már be tudom kapcsolni.
(Mondom, nem értek a kontrollerek lelki világához.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020

JVC_4.jpg
    
(#) mindenes válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Szia! DCS talán = deck chip select ?
Ha már idáig sikerült eljutnod, sok veszetni valód nincs ha kipróbálod az alábbiakat: áramtalanítsd a készülét,válaszd le a Tunert/CD. DCS vonalra forrasztassz egy 10k ellenállst. Ha ez megvan visszakapcsolod a készüléket természetesen nem fog történni semmi hisz le van választva a bekapcs. jelet adó tuner. Végső lépésként a 10k szabadon álló végével végigpásztázod a DGND és 5,6V pontokat közben figyeled hogy mi történik. Egy próbát megér, veszteni valód nincs.
(#) metabo123 válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Szia!
Kipróbáltam amit mondtál, de sajnos semmi eredménye.
Először 10K-val, majd 1K-val kötöttem a DCS-t az 5V-ra, majd a D.GND-re, de semmi.
Ezt követően ellenállások nélkül is megtettem: semmi.
Valószínű nem alacsony, vagy magas jelszintet, hanem adatsort vár a cucc ezen a lábon.

Valakinek ötlete a megoldásra, vagy magyarázata okulásként erre?
(#) Tyson5 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
C410-es 10.4V helyett 14.3V van! valószínűleg a kicserélt trafó kicsit többet ad.
C414-es 5.5V maradt. Diódák, kondik, ellenállások a közelben jók. Egyedül a zenert D417 nem tudtam kimérni, mert nem tudom hogy kell Bár szerintem az lesz a ludas, túl sok fesz esne rajta. A tranzisztorokat se tudtam kimérni, szintén, nem tudom hogy kell.

!!Ennek a relének hibás IC esetén is működnie kéne. Egyébként mikor kicseréltem a trafót, akkor behúzott ez a relé és a hangszóró védő relék is. !!
(#) Tyson5 válasza Tyson5 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Kiszedtem, rámértem
(#) mindenes válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Igen valószínűleg egy jelsorozatot vagy parancsot vár a tuner felől. Az eredeti procit megkerülni úgytűnik nehézkes lessz.
(#) mindenes válasza Tyson5 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Szia! A tranzisztorokat Skori irásai alapján ki tudod mérni. Q401 kicsit csalóka lehet a dolog mert nem hagyományos alkatrész. Műszer szerint a zénered jó. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) latyakosa válasza Helios hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Szia,
Még néhány ötlet, hátha megtetszik valamelyik:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
üdv:
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) Tyson5 válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Q401 csalóka lehet, igen. Nem egészen tudom mi az Valójában másra nem nagyon tudok gondolni, ami hibás lehet. Kondik, ellenállások, diódák jók.
Tehát vagy Q401, vagy Q411 !szerintem!
(#) tothbela válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Sajnos legtöbbször ez a gond. Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni.
(#) mindenes válasza Tyson5 hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Ha letöltöd az adatlapját látni fogod hogy nem egyszerü tranzisztor, beépitett ellenálásokat tartalmaz, kimérésénél az adatlapban feltüntetett értékek kell legyenek . A mérések eredménye mi lett Q411 esetében?
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020
(#) Karesz 50 válasza Tyson5 hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Felesleges alkatrészeket kiszedegetned. A J10-es csatlakozó azon pontjain mérj feszültségeket amiket bekereteztem. 1-4 a processzor kimenetei. 5-6 a processzor bemenete. Nézd meg, hogy megvan-e a 9-es lábon az 5.6 V-os tápfesz és a 13-14-es lábon a fűtőfeszültség. Ez utóbbi AC, tehát ide kapcsold a multit. Úgy emlékszem a fűtőszál ellenállását már mérted és jónak találtad.
Ha a stand-by relé nem húz be, kényszerítheted rá úgy, hogy D417 anódját a GND-re kötöd egy darab vezetékkel. Ha mindent jónak találsz, de továbbra sincs kijelzés akkor a processzor rossz és mehet a kukába az erősítő.

J10.JPG
    
(#) Tyson5 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Minden relé behúzott! Igazából úgy nézett ki, mint ami működik, de idő közben elromlott a tápellátás, így nem tudok feszt mérni sehol se! Tehát az a relé sem húz be, aminek akkor is be kéne húznia, ha minden más rossz. Ez a relé kapcsolja be a trafót. Lehet nem voltam elég egyértelmű idáig. Ez már egy másik probléma.
(#) Tyson5 hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
A két tranyó. Valószínűleg ezek a hibásak. Értékek alapján?
Következő: »»   2253 / 2488
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem