Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2255 / 2486
(#) Ronin válasza reloop hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Szia.
2.láb -9,3V , 3.láb -15,6V GND-hez mérve.
Rajzot kértem, de válasz nem érkezett.
(#) reloop válasza Ronin hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Ezek elég szélsőséges értékek. A két negatív feszültség közül csak az indokolható amelyik a visszacsatolás felől érkezik. A kimenet azért negatív kéne legyen.
(#) Ronin válasza reloop hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Gondoltam lehet tévedtem, de nem, a kimeneten +12,7V van. 2db ilyen IC-t vettem, mind a kettővel ugyanez van.
(#) Beringer 600 válasza Ronin hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Szia.
Nekem PPA-400 volt,én is hasonló bajjal küzdöttem s nekem ellenállás volt megnyúlva,és megszakadva is minden égés,törés nélkül.
Azt mondom mérj meg külön minden ellenállást hogy meg e vannak az értékek.
(#) Ronin válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Szia.
Bárcsak nálam is ez lenne, de nem.
Még azt lehet megteszem hogy a jó oldal eredeti LF357N IC-jét átteszem próbából, mást jelenleg nem tudok tenni.
(#) reloop válasza Ronin hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Erről lebeszéllek, mert nem egészséges, hogy a tápfeszültségénél nagyobb bemenőjelet kap a műveleti erősítő. Kár lenne érte. Inkább a jó oldalban teszteld az IC-t, természetesen áramkorlát használatával. Használj az IC-hez foglalatot!
(#) Beringer 600 válasza Ronin hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Èn is mindent így kezdtem ahogy te.
Mèg az íc ket is ki cserèltem ne 5534 re,de teljesen máshol volt a hiba.
Ha jól emlèkszem reloop fórumtárs vezetett a jó irányba.
Nekem ott volt baj,ahol a bd237-238 tranzisztorpár van
Emlèkeim szerint 2 ellenállás szakadt volt 2 meg majd a duplájára nyúlva.
Van Reflex PPA-100 ès 400 as kapcsolási rajzom ha ha úgy gondolod hogy segít,akkor szívesen fel teszem ide.
(#) Ronin válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Az ellenállásokat már azelőtt megnéztem mielőtt írtad volna, egy oldallal előrébb írtam.
Most annyit tettem hogy kipróbáltam egy eredeti LF351-el, de ezzel sem jó. Ennek a kimenetén +1.30V van, 2-es láb -7V körül ugrál, 3-as láb -0.25V, Hangszóró kimenet -6,7V.
PPA 100, 400 hasonlít erre?
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2020
(#) Cannon hozzászólása Máj 2, 2020 /
 
Sziasztok! Passzív hűtésű D osztályú aktív hangsugárzónak mennyire tesz jót a napi 8-10 órás bekapcsolt állapot? Gondolok itt a kondikra. Abból adódóan, hogy aktív és viszonylag kis helyre vannak összezsúfolva az alkatrészek gondolom a meleget nem igazán köszönik meg. Mennyivel rövidülhet így az élettartama, mikorra száradhatnak ki? Főleg, ha nem a legminőségibb kondenzátorokkal van szerelve. Tapasztalatotok alapján mire lehet számítani? Úgy gondolom, hogy ilyen használat mellett, ha nem is szól, csak be van kapcsolva, 4-5 évenként ráférhet a kondi csere. Mit gondoltok erről?
(#) nandika76 hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Sziasztok!
Szert tettem egy Dynacord Power Mate 600 tipusú keverőre.
Sajnos hibás a jobb oldala. Bekapcsolás után minden funkció rendesn működik, csak a jobb oldalból gyenge teljesítményű és torz hang halható. Plussz szinte azonnal jelez a limiter led.
Látszik a javítás nyoma mert a 0.22Ω-os ellenállás már meg van tákolva. A kimeneten nincs fesz semmilyen.
Az előfok jó, simán az erősítőre adott je is torz.
Addig jutottam a magam tudásával, hogy előttem van a végfok, labortápról járatva, mérve a kapcsoláson lévő mérőpontokat nem találtam hibát.
Kérném a mesterek segítségét ha lennének szívesek foglalkozni az én problémámmal nagyon megköszönném.
Előre is köszi!
(#) Ronin válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Megvan a hiba.
Nagyon nehezen vettem észre. Aki előttem "javítási kísérletet tett", persze nem lett jó, az a képen látható, illetve már nem látható ökörséget csinálta. Bővebben: Link Gyönyörűen össze forrasztotta, de legalább olyan helyen tette volna ahol jól észrevehető, hogy a kolera essen belé.
(#) Beringer 600 válasza Ronin hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Helló
Örülök hogy jó lett
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 1
 
Szia! Ellenőrizd a végtranzisztorokat és a tákolt 0,22 Ω ellenállásokat. A kimenetre csatlakozó R383 ellenálláson keresztül beáll a DC egyensúly, tehát a végtranzisztor-meghajtókig akár rendben is lehet az erősítő.
(#) Karesz 50 válasza nandika76 hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 2
 
A Dynacord minden végfokába ezt az agyonbonyolított ezer tranzisztoros védelmet használja. Ha elszáll a végfok általában visz magával a túláram védelem tranzisztorait is. Ha megcsináltad amit reloop írt, hogy kiforrasztottad a végtranzisztorokat, még mielőtt tovább lépnél mérd át az összes védelmi tranzisztort Q319-322-ig és Q335-342-ig. Szerencsére ehhez a művelethez nem kell őket kiforrasztani, elég ha a multiméter dióda vizsgálójával mérsz nyitófeszültségeket a bázis-kollektorok és a bázis-emitterek között (600 mV körüli értékeket kell mutasson a műszer).
(#) nandika76 hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Köszönöm mind kettőtök segítségét!!
Működik!!!
Q320, D310 volt halott. Most MPSA42 van benne!
Van egy félprofi keverőm!
Mégegyszer köszönöm a segítséget.
(#) Arcor hozzászólása Máj 4, 2020 /
 
Tisztelt Fórumozók!

Abban kérném a segítségeteket, hogy szerintetek miként és milyen értékre kellene beállítani a lenti képeken látható kínai kit-es végfoknak az áramfelvételét és kimeneti feszültségét.

A kínai eladó azt írta, hogy úgy állítsam a trimmert, hogy a kimeneten mért egyenfesz. nulla legyen.

Viszont ha -1,6 mV felől közeledek a nullához akkor az élesztéshez használt izzó szála felizzik, és a trafó egyik szekunder ágán (szimmetrikus) a lakatfogó 0.2 A -ről 0.5 A -re szökő értéket mutat. A végfokot +,- 40 V-ról táplálom.

Előre is köszönöm a segítséget, további szép napot kívánok!
(#) Csongi_ válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Sziasztok!
Megerkeztrek az uj elektrolitikus kondik, ki is csereltem az osszeset, de osszeszereles utan ugyanaz a problema, ugyanugy viselkedik, mint azelott. a jobb oldal most sem mukodik.
Valakinek van otlete, hogy hogyan folytassam a hibakeresest??

Azon gondolkodom, hogy kellene epitsek probapanelen egy egyszeru jelgeneratort, es a bemenettol egesz a vegfokig probalgassak rakotni az erositore kulombozo pontokon, es akkor igy megtalalnam, hogy a bemenet utan meddig er el a jel.
(#) reloop válasza Arcor hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Üdv! A beállítás alatt a kimenet legyen nyitott!
A hat 0,22 Ω-os ellenállás egyikére csatlakoztasd a voltmérőt és a trimmer segítségével állíts be rajta 5 mV feszültségesést. Ez egy végtranzisztorra vonatkoztatva 0,005 / 0,22 = 23 mA nyugalmi áramot jelent, a három párhuzamos pedig 70 mA-t tesz ki. Mérd meg a többi 0,22 Ω ellenállás lábai között is a feszültséget, és úgy korrigáld a beállítást, hogy az értékek lehetőleg 3 és 7 mV közé essenek.
A végleges beállítást majd üzemmeleg állapotban meg kéne ismételned, de ahhoz a bordát nagyon karcsúnak látom. Ventilátor nem ártana mellé, ez egy 100 W erősítő ezzel a tápfeszültséggel.
A kimeneti egyenfeszültség állításához nem látok alkatrészt, ha ±200 mV alatt van, nem kell vele foglalkoznod.
(#) reloop válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 4, 2020 / 2
 
Szia! Tölts le a mobilodra Signal Generator applikációt és máris van jelgenerátorod.
Ha tudsz 2 V-os méréstartományban váltakozó feszültséget mérni, akkor haladj végig a C303/304, C317/318 és C333/334 kondipárokon. Meglátod hol mutatkozik különbség, ezzel behatárolható a hibás terület. Nekem az ilyen pár percet igénylő méréssorozat valahogy praktikusabbnak tűnik mint a vaktában végzett átkondizás.
A szomszéd áthozta a "szépkorú" Regent 300-asát, mert elhallgatott, abban például egyetlen elkót sem kellett cserélnem.
(#) Arcor válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Köszönöm a válaszát!
(#) VA211 hozzászólása Máj 4, 2020 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék.

kellene egy nyugalmi áram megoldás. A következőhöz:

esetleg mailra. ************

Előre is köszönöm

Mod: E-mail címet semmilyen fórumra nem írunk ki.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) reloop válasza VA211 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Szia! Üdvözöllek a fórumban!
Az email címedet ne írd ki a nyilvános felületre! Ha meg akarod osztani, tedd az adatlapon!
A működés szemléltetéséhez egyszerűsítettem a kapcsolásodat. Úgyis csak az R1, R2, P1, T1 érdekes számodra. Az IRF530 és a BD139 eltérő lábkiosztású, erre ügyelj!
Nem ismerem a rajz forrását, de meg kell jegyeznem, a rajz szerinti P2 csúszkájának érintkezési hibája viszi a végtranzisztorokat, ezért kerülendő megoldás.
Szerk.: az IRF530 természetesen a hűtőbordára kerül.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2020
(#) VA211 válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Először is köszönöm a gyors választ.

a modositasom jó?

FET lab kiosztás helyes?

Előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2020
(#) reloop válasza VA211 hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Helyesen értelmezted.
(#) Csongi_ válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Megprobaltam a fent emitett kondik labara raadni a jelet, es mindegyiknel szolt a zene a hangszorokon, de hogyha a masik csatornara tekertem at a potmetert, a hangerot maximumra tekerve igyis volt athallas.
Megprobaltam jelgeneratorrol 60Hz-es jellel betaplalni (arra gondoltam, hogy ezt a frekvenziat a meromuszer teg tudja kezelni), es igy merni az altalad megadott kondik laban. C303/304 laban sikerult merni 0.02V-os feszultseget, de 30-40 masodperc utan az R425 es 435 elegett. Kicsereltem oket, bekapcsolas utan az R425 ujbol elegett. Lemertem, a vegfokok zarlatosak lettek. A trafo primerevel sorba volt kotve egy 40W-os izzo.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2020
(#) VA211 válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Tökéletesen működik! Köszönöm !

ESETLEGES MUNKAPONTI ASZIMMETRIÁT A MINUSZ VAGY A PLUSZ OLDALON TUDNAM VALAHOGY FINOMITANI VALAMELYIK ALKATRÉSZELL ....?



Előre is köszönöm
(#) reloop válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Ilyen távolságból nem tudom megállapítani mi vezetett a végtranzisztor meghibásodásához.
Alapvetően arra a vizsgálatra van szükség, hogy a jel (érdemi része) miért nem jut el a bal csatorna bemenetére. Ehhez egyelőre a végfokot sem kell helyreállítanod.
A hangerő potit tekerd le, hogy a ne veszélyeztessük az épen marad végfokot.
A méréshez jól választottál frekvenciát, mivel a mély tartomány hiányát észlelted feltűnőnek, bár a multiméterek többsége 1 kHz-en is jól működik.
A fekete (COM) mérőzsinórt fixen csatold a testhez, mérés közben ne tudjon onnan elválni.
A piros vezeték tapogatócsúcsával, pedig az elkók negatív kivezetésén mérd a feszültséget!
(#) reloop válasza VA211 hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
A Caps Lock-ot ne használd, jó a hallásom
Mekkora a kimenő egyenfeszültséged testhez képest? Változik-e a bemelegedés során?
Az R44 elé csatoló kondi kerül?
(#) feccus hozzászólása Máj 6, 2020 /
 
Sziasztok! Van egy yamaha rx-v450-es erősítőm. Tegnap este egyik pillanatról a másikra elhallgatott. Bekapcsolt állapotban volt és nagyon halkan szólt a zene majd feljebb akartam venni és villant eggyet mintha kikapcsolt volna majd azonnal vissza és már nem volt hang. Ki-be kapcsolásnál nem kattan a relé. Van esetleg valakinek ötlete védelem vagy esetleg a végfokok?
(#) blasz válasza feccus hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Biztosítékokat nézted?
Következő: »»   2255 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem