Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 300B SE
 
Témaindító: konyak6, idő: Okt 15, 2019
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Hát elhiszem, aki szereti hallgassa, de engenm azokkal a zenékkel a világból ki lehet kergetni. amit eddig kinem álltam, azt ezutá is, már ez nem fog változni. Az meg nem igaz, hogy csak egy két műfajra való egy SE. Az hiányzik nekem, azoonal szerte szana széjjel is bontanám. Hidd csak el, hogy jól szól az más műfajjal is. most épp demjén Ünnep I-II albumát hallgatom azon a pár vatton és bele se görbűl a trióda. Tudod, kinek a pap, kinek a paplan
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2020
(#) Ge Lee válasza djhans hozzászólására (») Ápr 11, 2020 / 1
 
Jól látod. SE is van kismillió féle, lehet hogy van olyan is amin csak operát lehet hallgatni. Az enyémen bármit lehet, akár tuctucot vagy metált is, de mint írod minek. Lágy zenékhez, mint amilyen a Jazz is, amiből szintén nagyon sokféle stílus létezik, a triódás SE-nél jobb nincs, már ha eleve ahhoz van hangolva. A létező összes PP erősítőn amivel csak életemben találkoztam igyekeztem lágy zenéket is meghallgatni, és egyiken sem szólt olyan finoman, ezért is nem lett végül PP erősítőm.
Mert hát, mi másra kellene egy csöves, ha nem erre? A popra, rock-ra, de úgy általában minden keményebb műfajra tökéletes a félvezetős erősítő is. Popra meg elektronikus zenére főleg, ahol fel van tekerve a hangszín koppra, és csak puffog meg cicceg, na meg dübörög, leng a nadrágod szára. Erre csövest? Sehol se lesz a félvezetőshöz képest.
(#) djhans hozzászólása Máj 6, 2020 / 7
 
Sziasztok. Ide írok mert a csöves topik nem üzemel. Igan nem 300B SE hanem 6C4C SE de nem állnak messze egymástól. Már majdnem teljesen készen van. Még az alja hiányzik ami perforált rozsdamentes lemez lesz. Alu lábak lesznek rajta filckoronggal.
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Gyönyörű szép lesz
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Jól néz ki, olajpapír kondikat mégsem tetted be?
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Köszi. Nem találtam neki megfelelő helyet és nem vagyok meggyőződve róla hogy jobb lenne. Tervezem hogy teszek bele Clarity Cap csatolókondit, 220nF 630V-osat. Az befér a jelenlegi helyére.
(#) djhans válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Köszönöm. Igyekeztem a lehetőségekhez képest jóra és pénztárca barátra csinálni. Még a látszódó csavar fejek nem tetszenek. Talán ki kellene cserélni fekete imbusz csavarra.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2020
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Na, én a világon sehol nem kaptam imbusz csavart se fényeset, se feketét! Feketét??!! Az lenne a csúcs.
(#) granpa válasza djhans hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
A "Ki mit épített" téma is le van zárva?
(#) CHZ válasza granpa hozzászólására (») Máj 6, 2020 / 2
 
Bemutatni ott is belehet, de nem működésével kapcsolatos kérdéseket ott nem illene megvitatni.
(#) djhans válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Lehet hogy rendelek ilyeneket. Van többféle méretben. Rozsdamentes.
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Én csavarboltokban kerestem errefelé mifelénk. Itteszembe se jutott volna még. Na majd ezután.
(#) djhans válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Ahogy láttam neked süllyesztett fejűek vannak benne. Abból itt is csak csillag van.
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Máj 6, 2020 / 1
 
Ja. Ez is úgy történt, hogy haverom ment fel pestre és betért egy csavarboltba, ahol valóban minden van és nem nézik baromarcúnak a delikvenst, pedig az is egy közönséges általános csavar. SŐT! A Paraviciniben meg pici Reiser csavarok vannak mert csak azt tudtam beszerezni. Majd egyszer icserélem másra.
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Máj 7, 2020 / 3
 
Én meg, mivel nagyon szuper lett a 300b SE kitaláltam, hogy csövesítem az USB-s DAC-om végét. Bár most is nagyon kiváló a kimenete, de majd meglátom mi lesz a produktum eredménye. 6N16B-V duál triódàcskákkal fogom elvégezni a feladatot. Ma tekertem meg az ileesztőt permalloy C M42 magra:
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) Gery78 válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Nagyon szép lett!
(#) djhans válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Milyen átmérő és menetszám van rajta?
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Meg fogom írni neked.
(#) marone válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Ilyen vasakat hol lehet beszerezni ?
(#) TAttila77 válasza marone hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Egyik haveromtól szereztem 5000 pénzért. De nem hittem volna, hogy valaha is kezembe foghatok ilyen magot. Szerintem rádió amatőr találkozókon, ilyesmi helyeken lehet, hogy találsz. Erre azóta már árnyékoló réz fólia kerűlt. Annyi biztos, hogy két szál 0,22-est egymás mellé gorigázni menet ment mellé nem semmi dolog majd 600 meneten keresztűl.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2020
(#) deklinacio hozzászólása Máj 8, 2020 /
 
Én DAC-hoz inkább ezt a vasat használom. A fotón látható a fajtája. Csak írom: u=50000. Ilyen vassal már viszonylag kevés menettel is jó mélyátvitel érhető el. Persze MC trafókat is ilyen vasra készítem. Beszerezni Németországból lehet, 2400 Euro kilója, s 4 kiló a minimális rendelés.
(#) deklinacio válasza tonya hozzászólására (») Máj 8, 2020 / 1
 
5AR4 van az eredeti Kondo féle Ongakuban is. Van olyanom, talán kettő is. Amerikai US Naval felíratos a doboza. Nem semmi cucc.
(#) deklinacio hozzászólása Máj 8, 2020 / 1
 
Én mikor 300B SE erősítőt építettem, az ilyen lett. Yotube fa az oldala, lv=2mm-es rézlemez a sasszija. De aztán gyógyultam, s eladtam. Mai napig megelégedéssel használja az új gazdája. Szép hangja volt. Szép, de nem természetes. Pedig nagyon meg volt építve kiváló kondikkal (AN, Rubycon) De kicsi volt a teljesítménye. Egy ilyen 300B csak kb 2,5-3 Wattig tud viszonylag kis torzítású hangot szolgáltatni. Ehhez viszont érzékeny hangfalak kellenek, de azok meg megint csak nem szólnak természetest megközelítő hangzással. Mindenesetre lehet szeretni ezt a hangot is, de az nem én vagyok. A kimenő a lelke az egésznek. Annak idején sokat foglalkoztunk ezzel. Érdemes elolvasni ezt a topicot
Főleg az első pár hozzászólást. Sem a Lundhal, sem a Márton féle trafókat nem én tekertem.

300B Amp.jpg
    
(#) ngyzoli válasza Cinema hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Annak az EL 84 single end-nek a rajza publikus? Ha igen,fel tudnád tenni? Csak azért kérdezem,mert éppen mostanában kotortam elő én is az ugyanilyen végfokomat módosítás céljából,és tkp. arra lennék kíváncsi,mi az a max. minőség,vagy mondjuk úgy,potenciál,amit ez a cső tud,és ki is lehet aknázni belőle.Amúgy főleg csak kíváncsiság... Ja,most látom,közben kihalt a topik...így jártam.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2022
(#) granpa válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 18, 2022 / 1
 
Az a topik él, amibe írnak. Új hozzászólással előre kerül.
Nem néztem meg, de szerintem a csöves erősító téma rajzai között szerepel a keresett kapcsolás.
Lezárása ellenére a téma rajzai, írásai most is hozzáférhetőek a szokott módon.
(#) ngyzoli válasza granpa hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Köszi,utánakeresek..hátha.
(#) Ge Lee válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 18, 2022 / 1
 
Biztos megvan az oka hogy EL84-gyel akarsz SE-t építeni, de nálam az a cső lenne a legutolsó amivel bármilyen erősítőt is építenék.
(#) ngyzoli válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Mi a gond konkrétan az EL 84-gyel?
(#) Ge Lee válasza ngyzoli hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Az egyik, hogy ez a 300B-s topik. A másik, hogy azzal a csővel én még jó hangú erősítőt nem hallottam. Jó SE-hez vagy trióda kell vagy triódába kötött tetróda, vagy enhanced triódába kötött pentóda, és alap a katódkövetős hajtás.
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem