Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1325 / 1384
(#) SlyChocolate válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Oksa.
Ránéztem de nem találtam semmilyen sárga papírt.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2020
(#) kaqkk válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Idézet:
„Ha sajátkezűleg akarsz nyákot gyártani, a lézernyomtató megkerülhetetlen.”
Ez nem teljesen igaz ! A fotó eljárásnál nem fontos lézernyomtatóval készíteni a "filmet" Én 8 évig minden hétvégén csináltam nyákot nyomdában gyártatott mesterfilmmel ...
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2020
(#) dolargaan válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Egy ebay-es forrást linkeltem. Ha azt megnézed, válogathatsz az eladók között.
A linkelt az számomra megbízható, sok más termék esetében is az volt. Nem reklámként mondom...
(#) Kovidivi válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Pl. Ebay.
(#) nedudgi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Én is használtam fotóplottert, évekig.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
Esetleg titnasugaras nyomtatóhoz való írásvetítő fólia.
(#) tothbela válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Eddig csak vasaltam, de éppen most kipróbáltam az oldószeres technikát. Egyetlen kis DC-DC izolátort akartam készíteni, és ha már kinyomtattam a mintát négy példányban, egyiket így transzferáltam a nyákra. Semmi lacafaca, csak egyszerűen a letisztított nyákra ráfektettem a műnyomó papírt, felé egy pár csepp toluollal átitatott papírzsepkendő, erre egy papírlap, majd egy vastagabb karton. Egy 12V/7Ah-ás akkuval súlyoztam le 10 percre. Utána levettem mindent, a "transzfert hagytam megszáradni, utána áztatás. Eddig úgy tűnik talán jobb mint a vasalás.
(#) tothbela válasza tothbela hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
A kontúrok egyértelműen élesebbek, viszont úgy gondolom be kell tartani az eredeti lötyi összetételét, mivel ez a hevenyészet transzferezés a műnyomó anyagát is kismértékben átvitte a nyákra.
(#) SlyChocolate válasza tothbela hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Minden tapasztalatot köszönök.
Lassan én is kipróbálom az aceton -alkohol módszert.......
(#) enginerus hozzászólása Júl 24, 2020 / 1
 
Émlékszem régebben napokig vitatkoztak itt a természetvédők, hogy a vaskloridot szabad e a csatornába önteni! Már nem emlékszem mi lett a vita vége, de üzenem nekik, hogy naponta több tartály vasklorid érkezik a szennyvíztisztitó telepre! (Úgy hozta a sors, hogy ott dolgozok.)
(#) Bakman válasza enginerus hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Ha jól tudom, nitrogén tartalmú anyagok kicsapatására használják, de kb. mindegy is.

Uyganakkor a hobbista nem tiszta Vas(III)-klorid vizes oldatát önti a lefolyóba (ha önti), hanem van benne bőven Vas(II)-klorid és Réz(II)-klorid is.
(#) tothbela válasza enginerus hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Nos nem akarok offolni, de mi is próbálkoztunk vasklorid szennyvízbe öntésével. Nem rombolás céljából, hanem a szűrhetetlen oldott ipari szennyeződés pelyhesítésére. A vasklorid ugyanis az oldott polikondenzációs anyagot oldhatatlanná teszi, az pedig leülepszik. A cél a kisebb kupac izé.
(#) NickE hozzászólása Júl 25, 2020 /
 
Régóta, de nem rendszeres olvasom a topicot. Érdeklődöm, hogy ónozásban nincs előrelépés? Nyákgyártókhoz hasonló minőségű ónozást nem lehet házilag készíteni?
(#) TavIR-AVR válasza tothbela hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Vas III klorid a vízben vas III hidroxidra és sósavra hidrolizál. A vashidroxid pelyhes csapadék (~hópihe), aminek nagy felülete van és a lebegő mindenféle apró szemcséket megköti.

A rézszennyezés necces. Sejtméreg és nem illik csatornázni.... A halak sem szeretik
(#) Vacok hozzászólása Aug 18, 2020 /
 
Sziasztok!
Nem tudom a képen mennyire látszik, de az utóbbi időben a vasalással készített nyákjaimon ilyen apró lyukak lesznek a maratás után. Olyan a huzalozás mint a szita. A nyomtatón ki van kapcsolva a festéktakarékos üzemmód és maximális festék vastagságra van állítva. Van valakinek tippje arra, hogy mivel küszöbölhetném ki ezt a hibát?
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2020
(#) kaqkk válasza Vacok hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Vagy aceton gőz kezeléssel egy nagy befőttes üvegbe beleteszed a papírt (élére állítva) majd bedobsz mellé egy acetonba áztatott papírzsepit és rázárod a tetejét . Ebből max 10 perc elég . Vagy ha jó a nyomtatód visszateszed a lapot és mégegyszer rányomtatsz a nyomatra .
(#) Vacok válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
A nyomtatóm sajnos nem ennyire jó és mintha romlana a nyomatok minősége, pedig a toner még egészen tele van. A korábban említett beállítások mellett is lámpafény felé tartva a papírt átszűrődik a vezető sávokon a fény.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2020
(#) chopper800 hozzászólása Aug 19, 2020 /
 
Szerbusztok.
Segítséget kérnék a két panel közül melyik az EPOXID és melyik a CELLU?
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2020
(#) tufatofu válasza Vacok hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Nekem a papír minősége okozott sok fájdalmat és persze többletmunkát is(lemosni lecsiszolni, újra nyomtatni). Sokszor a kész nyomtatott áramkört átvilágítva derült ki, hogy alá mardosott. Vidéken a papírboltokban sosem volt opció fotopapír választásakor a "mibe kell" .Egy nagyobb városi üzletben sikerült találni végül egy "color copy" márkájú (gagyi) 135gr-os matt A4-es fotopapírt (10db 180ft) kifejezetten lézer nyomtatóba való. Azóta az ilyen jellegű gondok megszűntek. Még haldokló toner esetén sem mart alá a vasalásnak.
(#) Bakman válasza chopper800 hozzászólására (») Aug 19, 2020 / 1
 
Mindkettő epoxy alapú hordozó. Nagy valószínűséggel a jobb oldali a frissebb. Újabban ilyen színe van a lapoknak, egyre ritkább a bal oldali sárgás.

A cellulóz alapú határozottan barna és kicsit sem áttetsző.
(#) kaqkk válasza Vacok hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Akkor marad az acetonos "gőzölés" ahogy leírtam az előző hsz-ben .
(#) chopper800 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Köszi az infót.
Üdv.
(#) nagym6 hozzászólása Aug 22, 2020 /
 
Tanulság.
Fotózásos nyáklemezkészítés nátrium hidroxid előhívóval. A megvilágított nyák előhívóban mozgatva lassan előhívódik. Másiknál ecseteléssel rágyorsítva új ecsettel, előhívás nincs. Talán megvilágítás probléma másik nyáknál, némi próbálgatás után jöttem rá, az előhívó nem jó, miközben percekkel előtte jó volt. Új előhívó, már jó, de amint az ecset belekerült, vége az előhívásnak. Újabb előhívóval ugyanilyen próba, és biztosra vehető, hogy az ecset teszi tönkre az előhívót. Megint új előhívó, másik másfajta ecset, azzal már minden rendben. Nem látszik az ecset szőrén semmi bevonat, valami mégis kioldódik belőle ami elcseszi az előhívót. Közönséges olcsó fanyelű festőecset.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Az sem biztos hogy az ecset szőre a bűnös , lehet a ragasztó is ami az egészet összetartja ...
(#) duke válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
"Vagy ha jó a nyomtatód visszateszed a lapot és mégegyszer rányomtatsz a nyomatra . "


Kiváncsiságból kérdem van olyan nyomtató ami képes olyan pontosággal ugyanoda nyomtatni, ami nyákokhoz kell ? Sacc per kb 0,1 mm pontosággal kéne a papirt ugyan úgy mozgatnia.
Persze csak a saját nyomtatommal probáltam, de ennek esélye sincs, plusz minusz 0,5 mm pontosággal találja el az előző nyomatot. Csak azért kérdem mert kisérleteztem vele de reménytelennek tünt.
Csak úgy sikerült, hogy 5x5 matrixban kinyomtattam egy kisebb rajzot, egymáshoz képest tized milliméterenként elcsusztatva, és a következo elcsusztatás nélküli nyomtatásnál a 25 rajzból az egyik a szükséges pontosággal eltalálta az elsöt. Ez így elég macerás inkább csak szorakozásból probálgattam hogy meg lehetne-e csinálni ha nagyon kéne.
(#) kaqkk válasza duke hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Nekem HP2100 as nyomtatóval működött ...
(#) bbalazs_ válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Az az alu összefogó a szőrök tövén nem pezseg és mattul nálad?
De mondjuk elképzelhetetlennek tartom, hogy a lúg olyan töménységvesztést szenvedjen el, ami már csökkenti az előhívást, hacsak nem nagyon híg.
Mit jelent nálad a lassan előhívódik?
Nálam kb. 30 sec alatt tökéletes, de 10 sec-en belül már látható a rajzolat.
(#) kaqkk válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Ezt tőlem akartad kérdezni ? Amikor még készítettem nyákot hajfestő (szilikon) ecsettel dolgoztam .azon semmi fém nincs tökéletes volt az előhíváshoz és egy öblítéssel a maratáshoz is ...
(#) kaqkk válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
(#) bbalazs_ válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
A közönséges fanyelű festőecset szőre egy alucsíkkal van odafogatva a nyélre, persze lehet benne ragasztó is.
A videódnál én látok fémet az ecseten, de lehet, hogy valami más csillogott?
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2020
Következő: »»   1325 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem