Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   987 / 1152
(#) killbill válasza mate886 hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Idézet:
„a többi pedig sima ÉS kapu”
Nekem NAND kapunak tünnek (7400).
(#) proli007 válasza mate886 hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Ebben az alkalmazásban nem lenne különbség. De a 155 két fele között van kapcsolat, míg a 139 ben két különálló fokozat van egy tokba. A 155 két felének engedélyező bementei is nem egyformák. A 139-et cím vezetékek dekódolására készült, a 155 meg a fene tudja mihez. Nem is túl gyakori volt. A 139 viszont igen.
(#) Hp41C válasza proli007 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Idézet:
„... a 155 meg a fene tudja mihez...”

Periféria dekódolt írás ill. olvasás engedélyezéséhez:
A-B select bemenet két cím vonalra kapcsolva. Pl. A0 és A1
A C és negált C a címdekódolótól jön.
Az engedélyező bemenet az egyik félen a kiolvasás (-RD) a mások félen az írás (-WR).
Az egyik fél 4 kimenete 4 maghajtó engedélyező jelére lehet kötni, a másik félét pegig 4 regiszter beíró lejére.
(#) Gobe54 válasza Bmw5 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Én mobiltelefont már "nem szerető" Li akksit tettem bele, jól bírja.
(#) Profisixx hozzászólása Nov 16, 2020 /
 
Üdv mindenkinek? Ez egy power sensor , de pontosan mire és hogyan használható?

069.JPG
    
(#) pipi válasza Profisixx hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
(#) Profisixx válasza pipi hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Bocs, de pont ugyan ezt már négy másik helyen is olvastam, ezek többnyire a technikai adatai.Frekvencia tartomány, 75 Ohm, kiváló SWR, hőelem, stb. Két rövid mondatban kérlek írd le mire használható, mit lehet vele mérni, mi az hogy hőelem teljesítmény érzékelő ? Köszi megtisztelő válaszod.
(#) Gafly válasza Profisixx hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Röviden:
Meglehetősen nagy frekvencia tartományban 75 Ohm. -> Kiváló SWR
Hőlem teljesitmény érzékelő -> A nagyfrekvenciás jelet a pontos 75 Ohm-os ellenálláson hővé alakitja, majd a hőmérséklet emelkedésből lehet következtetni a teljesitményre. Már ugye, ha van hozzá műszer is.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Meg egy adóberendezés aminek a teljesítményét mérni kell .
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 17, 2020 / 1
 
Idézet:
„Meg egy adóberendezés aminek a teljesítményét mérni kell .”

Az a húsz "darabméter" dBm szerintem sokaknak kiveri a biztositékot.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2020
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2020 / 1
 
Pedig érthető. Az az egy darab 5cm hosszon mér.
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Másik megfejtés: 1 dBm megfelel 1mW teljesítménynek (Ld. Wikipedia: dBm)
Accurate average power measurements over -30 to +20 dBm ---> Pontos átlagos teljesítmény mérés 1uW -tól 100mW -ig.
Megéri beírni a keresőbe egy két dolgot...
(#) Zsora válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Elírtad. Helyesen:
0 dBm = 1mW
1 dBm = 1 dBmW = 0,1 BmW = 100,1 mW ≈ 1,26 mW
(#) Profisixx válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Van hozzá kábel, műszer is.
Üdv, Hp41C ! Ezek szerint egy mikrohullámú sütő környezetbe áramló sugárzását is lehet mérni?

062.JPG
    
(#) nagym6 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Ebben a mérésben azt nem értem, hogy itt a keletkezett hőmennyiség egy fix mértékben el is van vezetve? Ha nem, akkor folyamatosan egyre nagyobb hőfokra melegszik bármekkora a "fűtő" teljesítmény.
(#) Zsora válasza Profisixx hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Egyébként ilyen műszerhez használatosak ezek a mérőfejek.
(A HP, Agilent ill. Keysight tulajdonképpen egy gyártót takar.)

42063288.jpg
    
(#) Gafly válasza Profisixx hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Ha az nem számoljuk, hogy a mikrosütő az már kivül esik a frekvencia tartományon, valamint a "méréshez" mondjuk kellene valami antenna és környezet is.
De egy darab dróttal, vagy hurokkal valamit esetleg lehet vele indikálni.
Pucuka meg fog ölni.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) pucuka válasza Profisixx hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Ha meg szeretnéd tanulni a használatát, itt találhatsz leírásokat.
A sugárzások méréséhez megfelelő antenna, és mérő környezet kell, ahogy Gafly is írta.
(#) lrogacs1 hozzászólása Nov 18, 2020 /
 
Szerintetek mi a SÁRGÁVAL bekarikázott alkatrész? Semmi felirat nincs rajta.

alkatresz.jpg
    
(#) CIROKL válasza lrogacs1 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Induktivitás
(#) lrogacs1 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
És vajon hogyan tudom megállapítani, hogy jó-e? Mintha le lenne törve belőle egy pici az alsó felén középtájon. Egy elég drága Microsoft tabletnek a táp-részében van, amiben lett egy rövidzár valószínűleg, emiatt valami elszállt.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) Bakman válasza lrogacs1 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy az hibásodott meg.

A két lába között lehet ellenállst mérni. De! Ahhoz, hogy biztosra menj, ki kell forrasztani a helyéről mert a környező alkatrészek zavarhatják a mérést. Kiforrasztva már az induktivitása is lemérhető.
(#) antiktelefon válasza lrogacs1 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Ott van a bekötése az induktivitásnak. De ha tudod, mekkora tápfeszültség megy a zárlatos helyre, akkor maximum annyit, vagy ha nem tudod, 1V-ot állíts be labortápon és nagyon lassan tekerd az áramkorlátot, amíg valami annyira melegedni kezd, hogy alkohollal meg lehessen találni a gyorsabb párolgás alapján.
Ha a két lába között 10 ohm felett mérsz, akkor szakadás, persze tévesen jónak is lehet mérni, de ezek a konverterek mind áram visszacsatolással rendelkeznek, túláramnál le szoktak állni.
(#) Profisixx válasza pucuka hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Köszi az infót, de az oldal fizetős.
(#) pucuka válasza Profisixx hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Igen az, de ha nem tanultad, akkor ez a tanulópénz. Ezek az ipari műszerek termelő eszközök, drága a műszer, drága a tudomány is.
Egy mikrohullámú oszcillátor, generátor kimeneti teljesítményét méri. Régebben nem is nagyon volt lehetőség mással mérni, mint a hőmennyiség mérésével (Bolométer). Ma már léteznek mikrohullámú diódás, és infravörös mérők is, de ezek kis teljesítmények mérésére korlátozottan alkalmazhatók.
A példák egy Marconi segédletből valók, de a mérési metódus, és a használt segégeszközök hasonlóak a HP műszerkészlethez.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2020
(#) Zsora válasza lrogacs1 hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Én nem látok azon a vasmagos tekercsen semmilyen sérülést. Gyárilag le van törve annak mind a négy sarka. Ha el is lenne törve a vasmag, az nem okozna zárlatot.
(#) Lucifer hozzászólása Nov 22, 2020 /
 
Nem tudja valaki véletlenül, hogy a HIOS behajtókon milyen típusú ez a csatlakozó?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2020
(#) villanyipi válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Szerintem erre hasonlít
(#) Lucifer válasza villanyipi hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Nem rossz, de sajnos a HIOSnál egyenlő oldalú ötszögben vannak elrendezve a pinek, ezeknél meg a felső kettő (ami a lapolásnál van távolabb van egymástól).
De lehet az lesz a vége, hogy veszek ilyet, kiszedem a krimpeket és 3D printelek neki házat.
(#) bbalazs_ válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 23, 2020 / 2
 
Sokszor kellett egzotikus, spéci csatlakozókat készítenem. Egyszerűen egy papírlapon keresztül beledöftem az érintkezőket, köréje valami papírcsövet és kiöntöttem kétkomponensű gyantával. Örök élet...
Következő: »»   987 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem