Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GSM alarm
 
Témaindító: mrkatona, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 19
(#) dbase hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Keresem a szokásos siemens telefonos riasztó programozási leírását, de ez nem a 3 zónás hanem a 6 zónás verzió még vaterán vettem de nincs meg a papírja elhagytam.
(#) aroxol válasza dbase hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
A http://sefa.hu oldalon kérd. Ez az új oldaluk.
(#) iimi hozzászólása Feb 25, 2015 /
 
Sziasztok. Régebben valamilyen telefont használtam riasztónak és úgy oldottam meg a hivás inditást, hogy a headet felvevőgobját 3mp.-re megnyomtam (talán nokia volt). Egy 555 meg egy relé segitségével. A telefon hivta a hiváslista utolsó számát. Ma elővettem egy új nokiát és ugyanezt a modszert akartam használni, rájöttem, hogy nem megy. Megpróbáltam vagy 10 féle nokiával és a legtöbb amit elértem, a headszet felvevő gombját nyomva tartva a készülék a beszédfelismerős hivást ajalja fel...
Tudja valaki hogy milyen készüléknél megy esetleg ez a funkció? (hivas inditás headszetről).
Vagy más egygombos módszer, a készülék szétszerelése nélkül... (vannak uj készülékeim, és sajnálom szétszedni forrasztgatni...)
(#) Lacika19 hozzászólása Júl 17, 2015 /
 
Helló ! Vettem használtan egy tell pager3 z6 gsm-et viszont nincs hozzá szoftver ! Sehol nem találtam hozzá ! valaki esetleg tudna segíteni ? Előre is köszi
(#) jdani hozzászólása Ápr 28, 2016 /
 
Üdv. Van egy kínia GSM riasztóm.
A gond hogy olyan helyen kell használni, ahol különben telefonom van térerő ( mondjuk ott is gyenge), de az alarmon nincs. Vagy éppen hogy csak van, néha beugrik.- Hogy lhetne a GSM erejét növelni? Azt a kis rugós antennát valahogy megerősíteni, vagy arra a kis dugaszra kapcsolni antennát?
(#) pucuka válasza jdani hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Sokkal jobb helyzetben vagy, mint egy kézi telefonnal. Ennek van külső antenna csatlakozója, a modul jobb alsó sarkában. "Csak" meg kell szerezned a csatlakozó ellendarabját, és egy kétsávos 900/1800 MHz -es külső antennát köthetsz rá.
De a modult elhelyezheted olyan helyen is (a fal külső oldalán), ahol a saját belső antennájával megfelelően működik.
(#) jdani válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Próbálgattam több helyen, nem volt jó.
Mégis milyen antenna tenné meg?
Találam ebayen elég sokat..
(#) pucuka válasza jdani hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Legalább kétsávos antennát, ahogy írtam.
Bővebben: Link
(#) jdani válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Dual Band a kétsávos?
(#) pucuka válasza jdani hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Legalább kétsávos. 900, és 1800 MHz -es sávra. Amit linkeltem, az jóval többet tud, 700 - 2600 MHz -ig, ebben benne van a ma, és a közeljövőben használatos GSM sáv.
(#) jdani válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Ez egy olyan helyzet, hogy a fickónak kell a bárra riasztó. Ha van GSM riasztó,a kkor legyen az. De mivel nincs elég térerő, igy megelégedett volna egy sima ajtókapcsolós, szirénás riasztóval.
Na ha már adott a GSM riasztó, akkor ha olcsón egy kis antennával fel lehet spékleni akkor legyen.
Nade anyira nagy felhajtás nem kell neki, hogy egy ekkora antennát vezetessen ki, mint amit küldtél.
Bővebben: Link
Ez az antenna segítene valamit?..
(#) pucuka válasza jdani hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Nem kell akkora, elég kisebb is. Csak kétsávos legyen, meg azért nem ártana azt is kívülre szerelni, hogy üzembiztos legyen.
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Márc 26, 2017 /
 
Nem ismertek olyan oldalt, ahonnan ingyen (vagy nagyon olcsón) lehet SMS-t küldeni?
(#) Perec1981 hozzászólása Nov 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Vettem egy Westman márkájú GSM riasztóközpontot,de a szendvicspanel épületben,nincs neki térerő.
Az S8-amnak sincs,max egy pöcök.
Arra gondoltam,rá lehetne-e kötni egy Gsm antennát??
Szétszedve így néz ki:
Segítsetek!
(#) merlingerin válasza Perec1981 hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Szia! Rá lehet kötni külső antennát. A 2. képen, a kijelző bal oldalán levő antenna helyére..
(#) Perec1981 válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Szia!
Kisípoltam,hogy a GSM chip 63-as lábán van az rf_ant.
Az is megy vele szemben a spirálra.
A két spirál a nyák két oldalán egybesípol..
Szerintem a felső kisebb spirál,ami a kijelző mellett van az a mozgásérzékelő és az ajtónyitás érzékelő jeleit veszi.
Idáig jutottam..
A gondom az,hogy még a szalagkábel csatlakozó két rögzítési pontja,meg a DC csatlakozó negatív pontja is egybesípol az antennákkal?????
Akkor mi az antenna melegpont,és mi az árnyékolás pont??
(#) Tasznka válasza Perec1981 hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Az a jó antenna,ami a modulnál van 2. kép bal oldalsó.A másik kettő(a kisebb,és a jobb oldali az rf adó,és a vevőé,így ránézésre .Az hogy összesípol,nem jelent semmit,mert általában,ha nincs csatolókondi az antennán,akkor utána test irányában szokott lenni 1 induktivitás,azt simán mérheted majdnem zárlatnak.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) Perec1981 válasza Tasznka hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Értem.
Mégis akkor hogyan tudok egy vezetékes antennát ráforrasztani?
Melyik lesz a melegpont,és hol lesz az árnyék?
(#) Tasznka válasza Perec1981 hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
az árnyék az a GND...A biztos a tápcsati,vagy ha jól látom,akkor a sorkapcson is van egy pár gnd.A meleg-pont az a spirálnál lesz...Próba-cseresznye.
(#) pipi válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
http://mobiltelo.hu
De nem írtad ki akar küldeni, egy mikrogép vagy egy emberke....
Ha mikrogép akkor nyilván csak az megy amit tartalmaz a szoftvere/dokuja
(#) Perec1981 válasza Tasznka hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Szia!
Ok, akkor a modulnál lévő rf kimenetre kötöm a meleget, a mellette lévő fóliára meg mehet az árnyék.
Ha jól értelek, akkor olyan antennát kell vennem amiben van ellenállás.?? Ez pl. Akkor nem jó nekem?
(#) Tasznka válasza Perec1981 hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Az ellenállásos,csak a felügyeletihez kell,amúgy otthoni ,sima átjelzős rendszerhez teljesen mindegy,Bár az antennákat annyira nem vágom,hogy melyik mennyire jó.Majd csak lesz valaki,aki tudja .
(#) Perec1981 válasza Tasznka hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Ok, köszönöm szépen a segítséget!
(#) Perec1981 válasza Perec1981 hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Sziasztok! Végül az alábbi antennát vettem meg.
Simán a kimenetre forrasztottam,meg mellé a fóliára.
Tökéletesen működik!

antenna1.jpg
    
(#) Geryko hozzászólása Dec 25, 2020 /
 
Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni, bár műszaki beállítottságú ember vagyok az elektronika nem igazán az én asztalom. Katonaként dolgozom a Déli határon és szeretjük össze a migrikket. Használunk különböző botló drótos jelzőket és a kollégáimmal arra gondoltunk hogy építenénk egy GSM alapú botló drótos berendezést. Ebben kérnék segítséget. Mi arra gondoltunk hogy egy egyszerű kis költségvetésű dolgot szeretnénk össze hozni próba képp. Damil ...mikro kapcsoló... Valami SIM kártyás modul... táp.... Az illető el húzza a damilt és jön az sms vagy hívás. Olcsó megoldás kellene neme tízen ezres mert, ha működne csinálnánk pár darabot, nyilván saját kontónkra. A segítséget előre is köszönöm.
(#) merlingerin válasza Geryko hozzászólására (») Dec 25, 2020 / 2
 
Szia!

Ha semmi bonyolult dolog nem kell, akkor régi gombos mobilt keress. Az egyik gyorshívó gombra ráprogramozod a telefonszámot, és oda kötöd be a mikrokapcsolót a botló dróttal. Ha "béla" átesik a damilon, eldől a kis bot, amihez rögzítve van a damil, a mikrokapcsolód NC lábát haszálva tartja a hívó gombot, és hív is.. Ennyi. Költség: kiszuperált mobil, SIM kártya, damil, mikrokapcsoló. Meg jó rejtekhely, mert ha megtalálja a "béla" adtál neki egy szép SIM kártyát a nevedre regsztrálva.. Lehet belőle bajod..
(#) superuser válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 25, 2020 1 /
 
Leszámítva a nulla üzembiztonságot, költséghatékony megoldás.
Itt azért kijön a különbség, hogy hogyan oldanak meg egy határvédelmi kérdést egy fejlett országban és hogyan nálunk.
a) pályázat, kiválasztás, megrendelés, végeredményként egy IP védett, ütésálló, ipari alkalmazás, nagy rendelkezésre állási idővel, moduláris felépítéssel, teljes szenzor családdal
b) a honvéd összerakja saját költségén egy használt mobilból és egy darab drótból
(#) Inhouse válasza Geryko hozzászólására (») Dec 25, 2020 / 1
 
Ahogy merlingerin írta, kell egy mikrokapcsoló, ami váltóérintkezős, tehát "3 lábú" (COM NC NO). A NC és a COM közé kötitek a gyorshívó gombot. Megfeszítitek a damilt, hogy a kapcsoló billenjen át, így a COM és a NO között lesz zárlat, a NC bontott, nem történik semmi. Mivel a gyorshíváshoz nyomva kell tartani, csak így lesz jó. Az élesítés után be lehet kapcsolni a készüléket. Ha kiold a damil, visszaugrik a mikrokapcsoló és a COM és a NC lesz zárva, ami a telefon egyik számgombjára van kötve (amire be van állítva a hívandó szám gyorshívásra). Csak régi mobil jó, ami gombos. A gombot vagy vékony lakkozott vezetékkel lehet kivezetni, vagy szét kell azt a gombot barmolni és PVC szigetelésűvel is. A készüléket védendő az esőtől, lehetne egy PET palack rajta, pl. egy leszúrt pálcán. Az elvitel ellen meg szerezzetek valami patront, ami durran, és füstöl, gondolom van valami ilyesmi a határőrségnél (vagy olyasmit, ami a pénzes kazettákat védi). Azt is elrejtitek és a kioldóját a telefonra rögzítitek damillal. Ha kirántja a helyéről, akkor csak megijed...
(#) Geryko hozzászólása Dec 26, 2020 /
 
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Ilyen modullal nem lehet megoldani?
Nem drága, kapna egy vízhatlan dobozt meg tápot a kapcsoló témával nem lenne gond csak azt nem tudom ezen van e olyan kimenet amit , ha zárok vagy oldok akkor riasztásra lehetne e bírni.
(#) Inhouse válasza Geryko hozzászólására (») Dec 26, 2020 / 1
 
Meg lehet, csak kell hozzá egy másik panel, ami vezérli, arra meg programot kell írni. Ezért javasoltuk a régi mobilt, mert azt közel 0 ismerettel is belátható időn belül (ráadásul valószínűleg piszok olcsón) hadra lehetne fogni. Sőt, ha jó az akkuja, akkor rögtön a táplálás is megoldott arra pár napra, amíg üzemkész. Egy Nokiával 2 hetet is elmehet.
A sok helyen feltett kérdésedre máshol kaptál egy GSM riasztós ajánlatot, annak már nagy valószínűleg van ilyen bemenete, ha a PIR szenzoros mozgásérzékelő nem lenne jó. Vagy maga a PIR szenzoros bemenet átalakítható úgy, hogy egy mikrokapcsoló jelét dolgozza fel.
Mi a baj a régi mobillal? Azt is berakhatod egy dobozba...
Következő: »»   18 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem