Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   339 / 360
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
De ... Egyébként te is felrakhatsz példát csak hogy okuljunk ...
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2020
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Éppen erről beszéltem. A Timer0 makróban (neve imr0) hívod meg a portkapcsolgatós makrót (nixi) és nem csak segédváltozó van benne. Attól, mert egy külön makróban van, még a Timer0 ISR-ben fog futni. Ez az, amit az LCD kijelzővel nem/sem szabad megcsinálni mert könnyen előfordulhat, hogy a fő program és a megszakítási rutin is "egyszerre" akar írni a kijelzőre. Erre figyelmeztet a fordító is.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Most már tényleg nem értelek , azt írtad hogy ne tegyük (és evvel egyetértek) az lcd-t a megszakításba , erre felteszel egy példát ahol benne van az lcd a megszakításban ,és bizonyítod hogy így hibát dob a fordító akkor most mi van ? Természetesen az ellenkezőjét bizonyítod annak amit már az elején mindketten mondtunk ...
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2020
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Példa arra hibára, amit javasoltál.

A leírásod szerint a kijelzőkezelőben csak segédváltozó van, de a program nagyon nem úgy néz ki.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Melyik az a program ami nem úgy néz ki ? A villogó tmr0 nevű lcd példa csak segéd változót használ a kijelző "mozgatásához" a megszakítás még csak makróhívást sem tartalmaz , most tegyél fel olyan példát ami szerintünk jó.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2020
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Karakteres LCD villogtatásról volt szó, a mátrix LED meghajtást te keverted bele. Azt írtad, az is villogtatás és te is csak segédváltozókat használsz, erre feltöltesz egy olyan programot, ami éppen az ellenkezőjét bizonyítja: nixi20Mhz tranzisztoros3.fcf Ha az LCD villogtatást úgy akarod megoldani, mint a mátrix meghajtás, akkor lesznek gondok, erre mutattam példát.

A villogtmr0.fcf programról nem írtam semmit, azzal nincs is gond, de ég és föld a mátrix meghajtáshoz képest.

A mátrix meghajtásban a megszakítás függvény hajtja a kimeneteket (tulajdonképpen a kijelzőt) még ha egy makró mögé is vannak bújtatva. A megszakítás rutin egy további rutint hív meg (nixi) de ettől még a megszakításban van. Ha leegyszerűsíted, akkor a mellékletben lévő programot kapod, így jobban látszik, mit csinál a kontrollerben a megszakítási rutin.

Tőlem példa nincs, mert
A: Nem villgotatok karakteres LCD-t (már nem is nagyon használok).
B1: Kevés karakternél nem mátrix hanem direkt meghajtást használok.
B2: Sok karakternél nem mátrix, hanem portbővítőt használok.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Az óra az nixi csőhöz készült , csak azt akartam demonstrálni vele hogy lehet a multiplexet az egyik és az órát a másik megszakításból kezelni . Ennek köze nincs az LCD hez ,kértem is rá moderációt hogy ne zavarjon ... Az Lcd hez írt példafájl hiba nélkül fordul ...
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2020
(#) bubuszoft hozzászólása Dec 30, 2020 /
 
Sziasztok.

Általában kis Pic-et tanulmányoztam, és programozgattam eddig. Ahol egy láb volt a táp- a másik az5 volt. Mi van akkor, ha két vss láb van és egy vdd Pl Pic16F887 esetén. ilyenkor elég, egy lábára a vss és vdd-vel ráállni, mert a pic belsejében ezek össze vannak kötve, vagy nekem kell a nyákon odavinnem minden lábra a vdd-t Vss-t?
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Minden lábra oda kell vezetni a tápfeszültségeket. Ha a kontrollernek van külön AVdd és AVss lába is, akkor oda is. A 40 lábúaknál két-két tápfeszültség láb van, mindkét pároshoz kell a 100 nF-os kondenzátor.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Köszönöm
(#) kralac hozzászólása Dec 31, 2020 /
 
Sziasztok!
Egyszerű címezhető kapcsolókat és címezhető fogyasztókat(pl lámpa) szeretnék bus-ra fűzni. A kapcsoló és a fogyasztó címe jumperrel állítható legyen. A kapcsoló és a fogyasztó közötti távolság akár 25m is lehet. Bus-okat még nem használtam. I2C a távolság miatt nem feltétlen jó megoldás, esetleg még CAN bus-ra goldolnék. Fontos szempont lenne az egyszerű megvalósíthatóság. Tudnátok segíteni, melyikkel lenne célszerű belefogni (esetleg lehet más bus is). Hálásan fogadnék master és slave mintaprogikat is.
(#) Bakman válasza kralac hozzászólására (») Dec 31, 2020 / 1
 
Szerintem egy RS485-ös hálózatnál nincs egyszerűbb. Start bájt(ok), cím bájt(ok), adat(ok), stop bájt(ok). Az eszközök lehetséges számát a busz terhelhetősége adja meg. Egy UTP kábelbe belefér a két tápfeszültség és a két adatvezeték úgy is, hogy a párban lévő színeket együtt használod.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2020
(#) Bakman válasza kralac hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Hogy ne a levegőbe puffogtassak. Mellékletben egy egyszerű program a vételi oldalra, kis lábszámú PIC-kel. Ha az UART (RS232) modul kap három megfelelő bájtot, be- vagy kikapcsolja az egyik kimenetet.

Bekapcsoláshoz: 255,5,1 (0xFF, 0x05, 0x01) Kikapcsoláshoz: 255,5,0 (0xFF, 0x05, 0x00).

UART - RS485 illesztéshez vannak IC-k, lásd melléklet, pl. MAX485. Ha a hálózatban egy mester és több szolga van, akkor egy-egy IC-t lehet fix vevő vagy adóként bekötni, nem kell a kontrollerrel kapcsolgatni. Természetesen Half Duplex esetén.

Célszerű úgy megválasztani a küldendő bájtokat, hogy azok ne nagyon tudjanak összekeveredni, ne legyenek átfedések. Pl. Start bájtként 255, stop bájtként 250, címek gyanánt 10 - 100 tartomány, adat gyanánt 0-9. Igaz, a programban nincs Stop bájt, de azzal kiegészíthető, igény szerint.
(#) kralac válasza Bakman hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Köszi a segítséget, így már el tudok indulni.
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 15, 2021 /
 
Sziasztok.
Egy elektronikát szeretnék csinálni, ami azt csinálja, hogy a bejövö jelet leutánozva a másik lábán kiadja. Jelalakról van szó, és nem ttl jelekről. Lefordítva magyarra, bejön egy Kb 1.2voltos csúcsokkal és 5mmmvolt alsóértékkel lévő jel, de a kimeneten 0.2volt alsó és 0.430volt csúcs lehet max. Van erre valami megoldásotok??
Köszi előre is
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Műveleti erősítő ,TL071 -TL081 vagy valami hasonló . Ezt piccel nem tudod megcsinálni .
(#) niedziela válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Ezt a kezdő elektronikás topikban tedd fel.
(#) bubuszoft válasza niedziela hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Picel akarnám megoldani!
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
adc méri a bejövő feszt pwm láb után egy ellenállás kondi ellenállás kondi amit meg mér egy másik adc, és a pwm jelet szabályozod. Kész..
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Ha netán színusz vagy fűrész jel jön azt a pwm leutánozza ???
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Hidd el hogy egy 8 lábú műveleti erősítővel sokkal hamarabb és egyszerűbben megcsinálod .
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Le.. Itt igazából a jelalak sebessége a kérdés, amit majd a sokadik beírás után megtudunk
Sajnos sose konkrét és jól körülírt dolgokat kérdeznek és nekünk kell kitalálni vagy 3-4 oldalon keresztül tippelgetni, hogy vajon mit is szeretnének egyesek..
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Azt azért megnézem hogy milyen pic és mekkora program fogja leutánozni 0,2v különbséggel a bejövő jelet . Ez éppen egy verébre ágyúval dolog , nem is értem miért ragaszkodik a pichez .
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Sziasztok.
Kicsit utána nézegedtem, és most leírnám akkor miről lenne szó. Van egy suzuki swift autóm, aminek köztudott, hogy nagyon élére álították az ECU-ban a lampdaszonda értékét. Én arra gondoltam, hogy egy pic- el (Picl18F14) megnézném a jelalakot, ADC és egy DAC-n keresztül, ahol én mondom meg, hogy az 1,0 Csúcs helyett max 650mvolt lehet a csúcsérték, adnám az infót az Ecu felé. Tehát ha jól olvastam, egy ADC/DAC konverter kell, és ehez valami gyakorlóprogi, amin elindulhatok.
Köszi előre is
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
milyen gyors a változás kb?
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
1Khz a jel, ha ez a kérdés
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Tehát ha egy műveleti erősítőt használsz ott tudsz negatív visszacsatolást alkalmazva egy potival állíthatóan játszani a bejövő -kimenő jel arányával (kb 5 alkatrész zéró szívás) még 5v os tápot sem kell csinálni neki mert röhögve elmegy a szuzi akku feszültségéről .
tessék
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
digitális potméter amit már tudsz szabályozni piccel.
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Igen, az, létezhet ilyen, vagy túl bonyolult??
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
S8AAOSwRQlXfyAz" target="_blank" rel="nofollow" >Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
Következő: »»   339 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem