Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   108 / 137
(#) Ragathol válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 9, 2021 / 1
 
Vissza olvasva láttam, elég sok feltöltési modót kipróbáltál, ezekben egy a közös, túl vannak bonyolitva.
Van egy egyszerübb programozási mód 4(5) szál drót, RX, TX, GND, 3,3V (GP100). A GP100 -at negativra kell kötni, ez az 5. vezeték.
Nemtudom milyen FT232 -es panelt vettél, ha annak a 3,3V -ja nem elég, akkor kell az ESP -nek adni tápot.
Bővebben: Link
Szerk:
Ez a kapcsolás csak a program feltöltésére jó, a GP100 -at rendes használatra nem kell a negativra kötni, csak a programozási módhoz kell.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) gyurma888 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Bocsánat, elnéztem, teljesen igazad van. Ez maximum a második lépésnek lehet jó, ha már felcsatlakozott az ESP a hálózatra (a név, jelszó megadása után), és meg kellene keresni, hogy milyen IP-t kapott.
Bocs! Acces pointot kéne keresni....
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) Gabesz85 hozzászólása Feb 9, 2021 /
 
Sziasztok! Egy wemos d1-el kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. 3D nyomtatáshoz szeretnék egy octoprint-hez csatlakozó printer monitort össze dobni viszont. Olyan problémám lenne ,hogy a wemos feltöltése utáni AP beállításnál valamit ellőttem és azóta nem tudom beállítani a hálozati csatlakozást meg igazából semmit sem és ezen az újbóli feltöltés sem javított. A kérdésem az lenne ,hogy valahogy vissza tudnám ezt egy alap állapotba varázsólni , mert most olyan mintha ki lennék zárva a wemosból. Sajnos most probálkoztam esp eszközzel először és zéró gyakorlattal nem jutottam messzire.Ha valaki tudna valami megoldást azt nagyon megköszönném.
(#) zsolt58 válasza Ragathol hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Köszönöm a választ. De GP100 alatt melyik PIN-re gondolsz?
(#) Gafly válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 9, 2021 / 1
 
Ha tippelnem kellene, akkor: General-purpose input/output (GPIO) 0
(#) zsolt58 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Igaz, nem esset le elsöre.
Amugy ki probáltam amit javasolt Ragathol.
De nem müködik.
Külsö táprol probáltam.
A prios és a kék led folyamatosan világitott.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021

rtt.png
    
(#) Ragathol válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 9, 2021 / 1
 
Ha jól csináltad müködnie kell.

Most próbáltam ki egy esp-07 -en.

Igaz nekem nincs arduino most egyik gépen se, ezért direkt esp -k programozására készült programot használtam. NodeMCU-PyFlasher-4.0-x64 -t.
https://postimg.cc/t1PqjPjC
FT232 -s modul volt a programozó, 3,3v -ra rakva az átkötés, és a tasmota 9.2.0 -s firmware ment rá, ami meglepő modón el is indult. Ez egy pozitiv meglepetés volt.

Szerk.
Galfy: Igen arra gondoltam. Ez a GP100, GP101 stb a saját becsipődésem, de igy valahogy könyebben jegyeztem meg mint GPIO0, GPIO1 stb..
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) zsolt58 válasza Ragathol hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Ki probáltam a programot egy FT232-vel. De még nem is akart connectelni. Szoval mostmár rá hagyom. Feladom. Szerintem eladom az esp-07-et szorakozon más vele.
(#) TavIR-AVR válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 11, 2021 / 2
 
FT232 : kevés az 50mA 3V3-ja...
(#) zsolt58 válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Külső táp egységről hajtottam.
(#) superuser hozzászólása Feb 11, 2021 /
 
Rakott itt össze valaki ESP-s WiFi áramkört ESP chippel és nem modullal?
Quartz problémám van. Beraktam a 10 PPM crystal-t, a freki jó, szkópon szép a jel, program fut, de csak a digit rész megy, az RF nem. Quartz típushoz kötött a hiba, de nem tudom mi az oka.
Mousertől vásárolt alkatrész, 235 fokon forrasztottam be. Több darabot próbáltam. Más típusra cseréltem és egyből elindult minden. Az okot is jó lenne tudnom, hogy ne a sorozatgyártásnál jöjjön elő széria hibaként...
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2021

ESP.png
    
(#) pipi válasza superuser hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Ez sima kvarc, vagy beépített oszcillátor is van benne? Az oszcisok, nem biztos hogy megfelelő H/L jelszintet biztosítanak
(#) superuser válasza pipi hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
sima quartz
(#) superuser válasza superuser hozzászólására (») Feb 12, 2021 / 4
 
Megválaszolom a kérdésemet, hátha valakit érdekel a tanulság miatt.
Sajnos az Espressif több adatlapra szétszórja a lényeges információkat és ez a része ezekből sem minden verzióban van benne.
Szóval a lényeg, hogy a kristály max. soros impedanciája Rs=65 Ohm. Amit használtam annál Rs=80 Ohm volt. A digital baseband futott, az RF nem. Az oszcillátor kör amplitudója 0,8..1,5V közé kell essen. Ezt alulról súrolta a kvarccal amit használtam.
(#) andyka válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Már bocsáanat hogy beleszolok
Valamikor ESP8266-e12 -ös modellt EZ szerint programoztam.
Szerintem szükség van a „CH_P0” lábra is, vagyis az ENABLE -re, probáld meg ugy
Egy próbát csak megér ...
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2021
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
ITT is igy mutatja
(#) enter1 hozzászólása Feb 22, 2021 /
 
Sziasztok,
ESP01-DHT22 3db AA elemről (nem aksi) fél óránkénti mérés küldéssel.
Egyenlőre ezzel a megoldással több hónapot szeretnék kihozni.

pl. kondis megoldással lekapcsolni mindenről a tápot kb. félórára (nem kell pontosan)

kédéseim :
Elérhető-e elvileg így az 1 év jóminőségű alkáli elmekkkel? (ha kell még ritkább méréssel)
Ha esélytelen akkor milyen más vezetéknélküli modul jöhet szóba amivel hőmérsékletet és párát tudok vezetéknélkül elküldeni? (kismértű fali dobozba szerelten)
pl nem wifi-t hanem más adóvevő modult, gyár összállítást stb... (A másik oldalon egy arduino megába kell az adat)

Mi a legjobb megoldás az elem - ESP01 megtáplálására? (hatékonyság, és merülésnél is sokáig amig lehet) (táp áramkör)
a táp lekapcsolásra kéne egy egyszerü áramkör ami kb. félóra múlva vissza kapcsol.
Az áramkőr indítását (monostabil) az ESP01 végezhetné.
De lehet astabil is 10mp és félórás váltással.
(Ha egy két mérési eredmény kimarad nem gond)
Mennyi lehet így az elvi max hónap jó minőségű alkáli elemekkel?

Más megoldás is érdekel vezetéknélküli távmérésre 50m max. (hő és pára)
Ami max:15 000Ft/ db-ből kijön 3db kellene
A lényeg hogy egy arduino megába jusson be a 3 helyről

Vezetékezésre nincs mód!!
(#) enter1 válasza enter1 hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Ha ennek a 3 szenzornak eltudnám kapni a jelét az is jó lenne:
https://www.mall.hu/belteri-kulteri-homero/tfa-30-3057-01-multi-sen...homero
(#) Inhouse válasza enter1 hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Volt ilyen visszafejtés talán épp itt a HE fórumban...
De ha nem ez, akkor is egyszerűbbek lennének 433Mhz-es RF modulok az átvitelre, nem?
(#) mnyugger válasza enter1 hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
A nRF24L01 modulokat javasolnám. Elég kicsi a fogyasztásuk és nagy távolságra képesek. Persze nem WiFi. De 2,4GHz-en ketyegnek.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2021
(#) nedudgi válasza enter1 hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
HT7333 LDO (plusz a két hidegítő), és egy módosított ESP-01 kell hozzá. Az ESP8266 adáskor körülbelül 200-300 mA áramot igényel, mélyalvásban a szenzorral együtt néhány mikroampert. Fel tudja magát ébreszteni maximum 71 percenként.
Egy svájci fazon csinált egy csomó tesztet: egy példa.
Nekem ESP-01 plusz DS18B20 egy 280 mAh akkuval körülbelül öt hétig működött, ThingSpeak loggolással.
Ha lehetőséged van napelemes támogatásra, elég szépen ki lehet tolni a működési időt.
(#) icserny válasza enter1 hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Támcsu Péter: Időjárásállomás külső érzékelőjétől érkező rádiójel feldolgozása c. előadását nézd meg (2019. január 3.) ezen a honlapon, hátha segít valamiben.
(#) Kera_Will válasza enter1 hozzászólására (») Feb 22, 2021 / 1
 
HA 433 MHz-ES akkor arra lehet megoldás ... githubon van rtl-sdr donglékhoz fejlesztett dekódoló program.
Nem rég láttam itt : https://www.rtl-sdr.com/big-list-rtl-sdr-supported-software/

RTL_433 (Linux) (Free) - Digital Signal Decoder:
githubon

A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2021
(#) nedudgi válasza mnyugger hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Az nRF24 hátránya, hogy kell még hozzá egy vezérlő.
(#) Inhouse válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Gondolom ez a link lett volna a Github-os. Tetszik, kár, hogy nincs Windowsra.
Köszönöm a fejlesztőknek, hogy végre a kijelölt szöveg lehet a link megjelenítendője!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2021
(#) enter1 hozzászólása Feb 23, 2021 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget
Egyenlőre a nRF24L01 tetszik a sok megoldás közül.
Csak nem tudom hogy a wifi zavarja?
Mert sajnos 2,4 en szinte tele van mind a 13 csatorna a felszerelési helyen.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2021
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 23, 2021 / 1
 
Idézet:
„Köszönöm a fejlesztőknek, hogy végre a kijelölt szöveg lehet a link megjelenítendője!”
Mégse...
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2021
(#) Kera_Will válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Igen ... köszönöm a javított linket ... én voltam a "fejlesztő" mert 2szer szúrtam be a linket url és a bővebben dobozokba
(#) andyka hozzászólása Feb 24, 2021 /
 
Sziasztok,
Adott a következő példakód, amit sikeresen módositottam úgy hogy a „button”-ba levő szöveg változzon, de szívem szerint azt szeretném ha a „button” színe is változna az event bekövetkeztével.
Van estleg valakinek valami ötlete ? Vagy valami hasonló példát látott-e valahol ?
Esetleg megoldható a „style” -ből, vagy „script” ?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2021
Következő: »»   108 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem