Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3592 / 3944
(#) Épületgépész válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Mint az elején is írtam,nem tudtam hogy jó helyre teszem fel-e kérdésemet! De azért köszi neked is az infót!
(#) Mukee hozzászólása Márc 20, 2021 /
 
Sziasztok! A motoromon a hűtőventilátor bekapcsolása miatt lassabban tölti az akksit a generátor, emiatt sokszori inditás után nem teker az önindító. Az akksi új és minőségi. Próbáltam keresni megoldást hogyan lehetne megoldalni még egy fesszabályzó nélkül a dolgot. Akinek van ötlete légyszi segítsen. A kapcsolási rajzot melléklem. 24 a ventilátor.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2021

exc.png
    
(#) antikzsolt válasza Mukee hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
1. nézd meg nem e szivárog el valahol az áram.
2. Nagyobb generátor ha lehetséges.
3. Kevesebb indítás több járatás nem alapjáraton.
(#) gkari válasza Mukee hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Lehet, hogy a ventillátor az indokoltnál többet fogyaszt - pl. ha kicsit szorul, csapágyhibás, stb.
(#) antikzsolt válasza gkari hozzászólására (») Márc 20, 2021 / 1
 
A sok indítás veszi ki az energiát az aksiból. Mikor házhoz vittem a tejet kocsival volt hogy egymás után 8-12 alkalommal is megálltam és indítottam. Ezért került a kocsiba egy 74Ah 600A aksi. Miközben a kocsi 1.4 8 szelepes Thalia. 55Ah is simán elment vele de azt hamar megette volna ilyen terhelések mellett.
(#) gsxr400 hozzászólása Márc 20, 2021 /
 
Sziasztok kellene egy kis segítség .... kiszakadt egy micro USB foglalat ami csak töltést szolgált. Kérdésem az volna : az USB kábelről mit kell rá forrasztani és hova hogy működjön?
Tehát direktbe szeretném rá kötni kihagyva a csatlakozási lehetőséget .
A segítséget előre is köszönöm!!!
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2021
(#) nedudgi válasza gsxr400 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
(#) gsxr400 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
IGN látom a képeket , de nekem csak 3 csatlakozó van vagy rosszul látom? Valahogy nem értem mit hova kell forrasztani.
(#) gsxr400 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Ne haragudj!!! Most vettem észre ahogy jobban megnéztem, le van szakadva a két szélső lába azért hittem hogy csak 3 van.
Banális hiba....
Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2021
(#) Sanyoo8 hozzászólása Márc 21, 2021 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kezdő kérdésem.
2 hajtóműves villanymotor (220v, 1A) mozgását szeretném összehangolni.
Az egyik egy fordulatot tenne meg a hajtóművön (1:30) ekkor leáll a másik elindul egy fordulatot tesz meg a hajtóművével (1:20) és szintén leáll majd újra indít az első motor és így tovább.

Hogyan lehetne ezt kivitelezni egyszerűen?

(Gondolgoztam valamilyen 2 végálláskapcsoló és mágneskapcsolók összehozásában, de eddig még nem állt össze. Továbbá a hajtómű "fogaskerék" részére, ha tennék egy kiálló csavart ami minden fordulatnál adna jelet egy mikrokapcsolónak az is jó lenne, csak ha fixen megállna mindig a mikrokapcsoló felett akkor indításnál is lezárna. Esetleg Arduino, amihez meg nem értek.)
(#) proli007 válasza Sanyoo8 hozzászólására (») Márc 21, 2021 / 2
 
Hello! Pld. így meg tudod oldani, ha megfelel és egy kis 12V-os dugasztápról tudod járatni.
(#) Peet19 hozzászólása Márc 21, 2021 /
 
Sziasztok!
Mi a különbség a folyasztószerek között ha mondjuk smd alkatrészeket szeretnék forrasztani? Van egy csomó féle, és az áruk nagyon eltérő. Ha jól tudom a flux a legjobb, de van még folyaszó paszta, folyasztó zsír, folyasztó víz, mi a különbség közöttük és melyikkel lehet smd-t forrasztani?
Előre is köszi a segítséget!
(#) Jonni válasza Peet19 hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
A flux a legtöbb forrasztási célra megfelel. A paszta előnye, hogy olyan helyen is lehet használni ahol a folyékony szerek lefolynának.
(#) Bakman válasza Peet19 hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Az angol flux magyar megfelelője (fordítása) folyasztószer.

A folyasztó- vagy forrasztóvíz többnyire valamilyen erősen savas anyagot tartalmaz, NYÁK/vezeték közelébe sem kerülhet, bádog forrasztására van kitalálva. Forrasztóvíz néven fordul elő leginkább.

Van olyan folyasztószer, amit le kell mosni forrasztás után, mert oxidálhatja a NYÁK-on lévő fémeket és van olyan, amelyiket nem kell lemosni. Utóbbiak "no-clean" jelzővel futnak és akkor sem okoznak gondot, ha évekig a NYÁK-on maradnak. Abból lehet probléma, ha a folyasztószer összeszed más anyagot, pl. valamilyen port, és vezetővé válik, ezért ajánlott mindig lemosni a folyasztószert forrasztás után. Manapság inkább "no-clean" típus kapható.

Van amelyik úgy folyik mint a víz és van, amelyik szobahőmérsékleten sűrű mint a fogkrém. Az áruk általában a benne lévő anyagokat (minőség) és koncentrációjukat (mennyiség) tükrözi, de a jó hobbisták egymást kérdezgetik, kinek melyik jött be legjobban.
A híg könnyen be tud folyni pl. SMD IC lábak alá is, általában maradék nélkül elpárolog. A sűrű nyugton marad, nem párolog el (másod)percek alatt. Én használok hígat és sűrűt is, a feladat határozza meg. Furatszerelt alkatrészekhez pedig elég a forrasztóónban lévő folyasztószer.
(#) Peet19 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Értem, köszi.
Ezeket néztem, ki:
https://www.eurobeat.hu/szerszamok-muhely-segedeszkozok/forrasztast...opasty
vagy
https://www.hestore.hu/prod_10031135.html

Melyik a jobb cucc? Találtam pár fél fecskendőnyi flux-ot, brutál áron, azt inkább kihagynám
Nem is tudom ki vesz meg 5ml-t 6-8k-ért.
(#) Peet19 válasza Jonni hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Köszi neked is.
(#) Bakman válasza Peet19 hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Az első link hibás, a második jó lehet de konkrétan nem ismerem. A gyártó oldalán azt írják, nem kötelező lemosni de ajánlott, alkohol bázisú oldószerrel.

A sűrített folyasztószernek is megvannak az előnyei, pl nagyon kevés is elég a boldogsághoz, az a kis fecskendőnyi sokáig elég.
(#) Peet19 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Oké, de ha pl. kb: 100db 44 lábú PIC-et kell beforrasztanom, akkor arra már nem hiszem hogy elég lenne az a kis fél fecskendőnyi. Nem?
Itt a link remélem most jó lesz.
https://www.eurobeat.hu/szerszamok-muhely-segedeszkozok/forrasztast...opasty
(#) Bakman válasza Peet19 hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Jónak tűnik ez is. Ez hígabb, gyorsabban fog fogyni.

Szerintem elég 100 db. 44 lábú IC-hez, tényleg kevés kell belőle. Nevezett IC-hez (TQFP 44) kb. négy gombostűfejnyi elég, szétkenve a forrasztási pontokon.
(#) Peet19 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Ez király, köszi
(#) jani1987 hozzászólása Márc 21, 2021 /
 
Minek a rövidítése az A.G.C.? PCL84-nél láttam.
(#) vargaf válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
AGC
(#) szili83 hozzászólása Márc 22, 2021 /
 
Ilyen vezeték toldót használ valaki, mennyire jó? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) zoka hozzászólása Márc 22, 2021 /
 
Sziasztok!
30-40VDC-ből szeretnék előállítani 12VDC-t (500mA)
Illetve +/- 12V-ot (ami csak 2db TL072 IC-t hajtana)
Szerintetek lehet szimpla feszültségből +/- feszültséget előállítani? A Földpontnak meg kell egyezni minden esetben, mert erősítőhöz kellene.
Köszönöm szépen!
(#) nedudgi válasza zoka hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
A 30-40V egyenáram egy trafóról származik? Ha igen, középleágazásos?
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2021
(#) zoka válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Szia!
2db Makita 18V-os akkupakk sorba kapcsolva. Tehát 0 - 18 - 36 V áll rendelkezésre (0-hoz képest). A fő terhelés egyszerre terheli a 2 sorba kötött pakkot.
De most gondolkodok rajt, mivel tápról is tud menni, így azzal is mennie kell, tehát csak szimpla 36V.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2021
(#) nedudgi válasza zoka hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Létezik ilyen. Ezt hasracsapásszerűen választottam ki, olcsób, jobb is lehet a piacon - mindössze a létezését demonstrálva.
(#) zoka válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Ez szuper, köszi. Akkor keresek egy ugyanilyet ami pozitív és olyat, ami negatív feszültséget tud. Illetve külön a 12Vot is.
(#) zoka válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Ezeknek van hatása a hangminőségre? Előfokot hajtana.
(#) J Balazs válasza zoka hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Megfelelő szűrést érdemes tenni a kimenetére, mert elég zajosak szoktak lenni, de megoldható.
Következő: »»   3592 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem