Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Időzítő
 
Témaindító: Mekkmester, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   71 / 75
(#) SVFeri válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Sajna a felhúzó ellenállásos módszer nem működik.
(#) Josi777 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Akkor marad a dióda/kondi kombó
(#) niedziela válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Ezt te irtad
Idézet:
„Ha a mágnes lassan megy fel-le kb. 0,5 másodperc, akkor az elektronika működik. Ha a mágnes gyorsan megy fel-le kb. 0,1 sec, akkor az elektronika nem működik.”


Ez hogy jön ezzel össze időben ?
Idézet:
„10-20 másodpercig pneumatikát vezérel. A következő Hall impulzus ezután jön valamikor,”
(#) Josi777 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Pontosítok: Ha csak a negatív impulzust szeretnéd meghosszabítani, akkor a felhúzó ellenállás helyett vagy vele párhuzamosan egy elkót köss (a + a Hall tápjára, a - Hall kimenetére). Ebben az esetben nem kell a dióda.
Szóval érdemes első körben egy 1-10 µF-os kondival próbálni.
(#) SVFeri válasza niedziela hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
0,5 mp az egyszeri fel-le mozgas ideje. Nem 0.5mp-enkent megy fel-le.
Kb. 30 mp-kent csinal egy fel-le mozgast.
(#) proli007 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Ha mindenképpen kapcsolásra vágysz, bár nem mértél meg semmit..
Az áramkör kb. 110ms-ra meghosszabbítja a bemeneti jel alacsony szintjét. Ha a bemeneti jel ennél hosszabb, akkor egyszerűen átviszi azt. Ha az invertált jel is megfelelő, akkor az 555 OUT jele is az áramkörödbe vihető. Ekkor a tranyó és a két utolsó ellenállás felesleges.

Hall-DLY.png
    
(#) SVFeri válasza proli007 hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Köszi!
Ha 500ms-ot szeretnék, akkor mit változtassak?
(#) proli007 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Az 1µF-ot 4,7µF-ra.
(#) SVFeri válasza proli007 hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Ez egy A3144-es hall kapcsolo. Magneses terre a kimenete 0V-ot ad. Ki kellene cserélni egy olyanra, amelyik fordítva működik. Az adatlapjan nem találtam melyik tipus mukodik forditva.
Melyik lehet az?
(#) proli007 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 7, 2021 /
 
Teljes mértékben felesleges. Semmit nem lehet tudni, de Te cserélgetnéd a dolgot. Mi az ami változna? A sejtésed?
Mert ha fordított (invertált) jel kellene azt egy tranyóval megoldható, mint ahogy az 555 kapcsolásban is láthatod. De nem változna semmi..
Azt sem tudjuk, mi ez a valami. Ha "nem férhető hozzá" Akkor valami gyári bigyó. Dw akkor miért nem működik? Mert a hall, meglehetősen gyors. Tehát maximum az "elektronika" bemeneti (zavarmentesítő) szűrése miatt nem bírja a rövid impulzusokat fogadni. Arra pedig jó, az 555-ös áramkör, ha a késleltetés ideje nem haladja meg a jel periódus idejének felét. )És nincs másra kihatással a késleltetési idő).

Szóval nem próbálgatni kellene mint a kutya a b.-t hanem valamit kideríteni. Mérni, és legfeljebb egy 555-ből készíteni egy áramkört, ami előállítja a Hall helyett az impulzusokat és ki lehet próbálni, mit visel el a készülék és hol vannak a határok. Ez a műszaki megfontolás, és nem az ész nélküli cserélgetés, ok és okozat nélkül..
" Doktor Úr! Eltörött a kezem. - Beszéljünk róla fiam?"
(#) SVFeri válasza proli007 hozzászólására (») Okt 7, 2021 /
 
Nem értek hozzá ilyen szintem, viszont meg kell oldanom a problémát, mert nincs aki megcsinálja helyettem.
A BC547B helyett használhatok BC337-et vagy BC309B-t?
(#) proli007 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 7, 2021 /
 
Oké, értem! Gyakorlatban bármelyik tranyó megfelelő, csak NPN legyen..
(#) SVFeri válasza proli007 hozzászólására (») Okt 7, 2021 /
 
A kondik nem elkók ugye? Sima kondenzátorok vannak a kapcsolásban.
(#) ferci válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 7, 2021 /
 
Sima kondi való oda.
(#) proli007 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 7, 2021 /
 
A Tina-ban nálam nincs csak sima kondi. De az mindig jobb mint az elkó. Nagy kapacitás esetén meg nem kérdés, vagy egy bőrönd, vagy az elko.
Az 1µF lehet elkó is, a 100nF (bár létezik elkóban is) értelmetlen. A tápfeszültségre is illene tenni egy 10..47µF-os kondit, de szerintem elmegy anélkül is, ha a Hall, nem egy kilométerre van a drót végén.
Apropó! Az áramkört a Hall közelébe célszerű telepíteni, hogy a jel már kisimpedancián menjen..
(#) SVFeri válasza proli007 hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Mértem javaslatod szerint és meglepődtem.
Ez egy gépi csavarhúzó. A nyomaték elérésekor a nyomatékkapcsoló a mágnest a hall elé löki. A csavarhúzó kikapcsol és jelet ad egy csavarbetöltő egységnek. A csavarhúzóban két elektromos panel van. Az egyik a csavarhúzó motorját kezeli, a másik jelet ad a csavarbetöltőnek.
Oszcilloszkópra tettem és "nem értem" dolgot tapasztaltam. Ha látom a hall jelét akkor a csavarhúzó megáll és bekapcsol a csavaradagoló. Ez így jó.
Ha nem látom a hall jelét a nyomaték elérésekor a csavarhúzó akkor is megáll, de nem kapcsolja a csavaradagolót. (mechanikus nyomatékkapcsoló, kézzel eltoltam a mágnes, a hall kapcsolja ki a csavarhúzót !! - ??.)
Na ez érdekes.
(#) proli007 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Ezek szerint nem az ipulzussal van a baj, hanem a hiányával. Nagyon mechanikus hibának hangzik a dolog. Nem feltételeztem, hogy van szkópod, mert gondoltam akkor már megmérted volna az impulzust. De talán célszerű megnézni, hogy a Hall milyen pozícióba kapcsol ki-be a mechanikus végálláshoz képest. Valamint körülnézni, nincs-e valami törés vagy szorulás a mechanikában. Meg átgondolni, mi változhatott, ha előzőleg megfelelően működött.
(#) SVFeri válasza proli007 hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Tegnap vettem szkopot.
Sosem működött helyesen. Ha kicsi a nyomaték jól működik, ha nagy akkor nem.
Azt viszont nem értem, hogy lehet az, hogy a csavarhúzó mindig kikapcsol a nyomaték elérésekor, pedig semmilyen jelet nem látok. Valahonnan tudnia kell, hogy ki kell kapcsolnia.
(#) niedziela válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Làtatlanban megmondom neked.
Nagy nyomatéknàl azért nem kapcsol mert nem haladja meg a beállitott eröt, hanem megfullad a behajtò motorja.

Az viszont öröm, hogy. lassan kiderül miröl is van szò.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2021
(#) SVFeri válasza niedziela hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Ötleted alapján megvizsgáltam.
Az ötlet jó, de nem fullad meg a motor, egyszerűen kikapcsol.
Kiderült, hogy van egy másik, egy elektronikus nyomatékkapcsoló is a rendszerben, ami valószínűleg a motor áramát figyeli. Amikor rosszul dolgozik, akkor az elektronikus nyomatékkapcsoló kikapcsolja a motort, de a mechanikus, hallos nem, mert hamarabb kapcsol az elektronikus, minthogy a mechanikus elérné a nyomatékot.
Ez a legrosszabb variáció.
(#) proli007 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Ebben az okfejtésben már van logika..
(#) SVFeri válasza proli007 hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Lehetséges, hogy a 34063-as IC figyeli a "túlterhelést"?
(#) proli007 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Nem igazán az egy kapcsolóüzemű táp, ami figyeli az áramot de csak "magának". Inkább a nagy kondi baloldalán látható R010 ellenálláson figyeli valaki. De akár a mikrokontroller is lehet az, ha onnan a vezeték oda megy. Mert az ellenállálás másik lába szinte biztos hogy a táp negatívjára (nagy kondi) megy.
(#) SVFeri válasza proli007 hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Így néz ki a panel két oldala. Sajnos a piros takarja a zöld panelt, a zöld a lényeg.
Van még valami ötleted?
Melyik két pontra csatlakozzak méréshez?
(#) proli007 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Nekem sok ötletem nem lehet. De látható a három Fet ami kapcsolja (gondolom PWM) a motort, és az R010 meg a forrásba lesz, a feszültségesését meg gondolom a soklábúba vitték vissza. Az ellenálláson mérhetsz feszültséget, De sokra nem mehetsz vele ha a túláramra tilt le a vezérlő..
(#) SVFeri válasza proli007 hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Nem baj ha letilt a vezérlő.
Nekem csak egy jel kellene, amiből tudom, hogy megállt, letiltott. Elég esélytelen megtalálni ezen az áramkörön ezt a pontot.
Vagy valahol mérni a túláramot.
(#) niedziela válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Az a jel, hogy megállt.
Idézet:
„Vagy valahol mérni a túláramot.”

Ott tudnád mérni ahol maga a táp méri magának.

engedd el, ez nem az a súlycsoport amiben te játszol még.
(#) SVFeri válasza niedziela hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Nem tehetem meg, hogy elengedem. mindenképp meg kell oldanom a problémát.
(#) proli007 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Én egyáltalán nem ismerem ezt a gépet. De gondolkodjunk logikusan, vagy csak én "hangosan"..
- Ha valamiben kontroller van, abban nem találsz köztes jeleket. Mert csak bemeneti információk vannak és kimeneti vezérlőjelek.
- Ha a kontroller azt érzékeli hogy megszorult a motor, az számára üzemzavarnak minősül. Logikus hogy nem indítja el a következő folyamatot. És nem is tudod rákényszeríteni, mert fogalma sincs miért ált le és épp hol van az akármi útközben.
- Ha valami elektromosan működik, akkor vélhetően mechanikai gond van, nem az elektronika csinál néha ezt, néha azt. Ilyennek a valószínűsége még az egy ezreléket sem éri el.
- Mi van ha tovább romlik a helyzet?
(#) SVFeri válasza proli007 hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Leegyszerűsítve.
Az elektronikai rendszer nem rossz. Jól működik. A motor túlterhelésnél leáll, majd újra indítható.
De nekem kell egy jel, ami azt jelzi, hogy a motor túlterheléssel megállt. (esetleg csak egyszerűen megállt, nem forog) Ezzel a jellel kell vezérelnem egy másik egységet.
A panelen van egy nagy méretű, kis ellenállású ellenállás, rá van kötve a motor egyik tekercsére. Lehetséges, hogy itt figyeli a motoráramot?
Következő: »»   71 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem