Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Időzítő
 
Témaindító: Mekkmester, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   72 / 75
(#) proli007 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Már vagy kétszer leírtam, hogy a képen látom a Fet forrásában az R010 jelölésű ellenállást. 99% hogy Ő az.
(#) niedziela válasza proli007 hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Ő az és a DC-DC regulátor Ips szabályzása.
Kontrollernek nincs köze hozzá.
(#) SVFeri válasza proli007 hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Bocs. Mondtam, hogy amatőr vagyok, ezért kértem segítséget.
Melyik két ponton mérjek, hogy kiderüljön, tényleg az R010 ellenállás az, amit keresek?
És hogy lesz ebből használható jel?
(#) proli007 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Az látszik, hogy a forrásra megy. A másik pontja vélhetően a táp negatív pontjára. A forrásra menő oldali pontot kellene összemérni, hova adja tovább az információt. Niedziela azt mondja valami kapcsolóüzemű szabályzó áramfigyelése lesz. De hogy az melyik Ic és kideról-e hogy annak van-e típusa-adatlapja, azt kellene kideríteni. Valamint azt, hogy a kontroller ezt hogy vezérli. De maximum csak az összekötést fogod megtalálni, mert hogy mi van a programba írva és miért, azt csak a gyártó tudja.
Nem egyszerű és időigényes dolog az ilyesmi. Ráadásul nem tudható, hogy lesz-e hozadéka a felderítésnek vagy sem. De nem egy kezdőnek való feladat, ahogy írták. De ugyan így nem tudható, hogy az az út amin elindultál, vezet-e valahova is. És az sem, hogy mennyi energiát érdemes beleölni. Általánosságban nem térül meg a dolog, maximum a tapasztalat megszerzése a pozitívum benne.
Valami jelet biztos le lehet venni a söntről, de hogy ez mire jó nem tudni. Mert még egy működő készülék sincs, ami alapján tudnád, hogy ez a felvett motoráram természetes, vagy rendellenes,
Ez van! Legalább is én így látom..
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2021
(#) niedziela válasza proli007 hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Első képen ott van a dc-dc konverter az stm alatt MC34063
(#) SVFeri válasza niedziela hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
OK.
Mint mondtam, megoldást kell találnom.
Van valaki aki vállalja, hogy kiszed az áramkörből egy jelet (segédáramkörrel vagy nélküle) ami azt jelzi, megállt a csavarhúzó? Elviszem a készüléket neki, lehet rajta kísérletezni (Egy 20x30x30cm-es csavaradagoló és egy elektromos csavarhúzó). Természetesen nem ingyen kérem.
(#) jenki hozzászólása Nov 8, 2021 /
 
Sziasztok!

Remélem, jó helyre írok. A segítségeteket kérném. Adott egy "T1 Akvárium világítás fényerőszabályzós, időzítő" (Made in China).
Szét kellett szednem, mert már nem tartotta a pontos időt, gondoltam megnézem mi lehet vele. Egy három voltos elem volt benne, mivel lemerült cseréltem.
Közben észrevettem egy pár hiányosságot. A LED visszajelző hiánya, és kihagytak belőle egy kondenzátort , ami fogalmam sincs milyen értékekkel bír (qF). Mondjuk alaphelyzetben lehet állítani a fényerőt, viszont ha már időzítve van nem tartja meg a bekapcsolás után, hanem max. fényerőre állítja a világítást.
Szerintetek milyen kondenzátort, és milyen led ellenállást kell beleraknom. Illetve miért nem tartja meg a beállított fényerőt?
A szerkezet 12 voltról működik.
Egy pár kép a szerkezetről, illetve egy video, ahogy orosz "kolléga" már korrigálta a hiányosságokat.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2021
(#) Inhouse válasza jenki hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Biztos, hogy nem akku volt az az elem? Valószínűleg ő a felelős azért, hogy megőrizze a beállítást. Legközelebb valami értelmes méretű képeket rakj már fel.
A LED ha fontos csak be kell forrasztani. A kondenzátor, ha eddig nem hiányzott, ezután sem kell.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2021
(#) jenki válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
Az eredeti elemre CR 1220 volt írva, ebből következtettem, hogy ez egy hagyományos 3 voltos elem. Ha esetleg megnézted a videót, ott is látszik, hogy egy CR2032-es elemre cserélte a fickó az eredetit.
(#) Inhouse válasza jenki hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
A videón valami ilyesmi, beforrasztható akkunak kinéző dolog van.
A képeid továbbra is használhatatlanul aprók valamiért.
(#) jenki válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Igen, az eredeti tényleg így nézett ki. Akkor valamit rosszul láttam, mondjuk az első betű elég olvashatatlan volt, ahogy leszedtem róla a lábat. Nagyon köszönöm az infót.
Ez eddig megfejtve. Esetleg ez orvosolhatja majd a beállított időnél a fényerő megtartását is?
A képeket megpróbálom nagyobba feltenni (telefonos képek).
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2021
(#) zolika60 hozzászólása Nov 22, 2021 /
 
Sziasztok!
Létezik-e olyan időzítő relé, ami mondjuk 10perc üzem után 10 percre kikapcsol és aztán 10 percre újra be, és ezt ismételgeti végtelen ciklusban.
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Fejből tudok egyet: Finder 80.01.0.240.0000. Legalább jó drága, ha nem akarsz/tudsz építeni. 11-260 V AC/DC között üzemképes.
(#) proli007 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Hello! Persze..
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
Köszönöm neked és Proli007nek is.
(#) zoly15 hozzászólása Dec 4, 2021 /
 
Sziasztok,

Szeretnék kérni kis segítséget, én olyan kapcsolási rajzot szeretnék (lehetőleg ne mikroprocesszorral) ami egy időzítő, de nagyon rövid impulzusokat produkál.
A cél ahová készülne: akkumulátor ponthegesztő.
Az sem lenne hátrány, ha esetleg a hálózati 50Hz-hez szinkronizál esetleg.
Pontosan sajnos nem tudom hány mS-os impulzusokra lenne szükségem, de videók alapján kb 20mS-tól tölfelé (ez ha jól tudom 1 szinusz hullám) de állítható lenne az optimális.
Az már csak hab lenne a tortán, ha esetleg lehetne egymás után 2 vagy 3 impluzus is.
Egy szilárdtest relét vezérelnék vele, az indítást lábkapcsolóról végezném.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Hello! Készült már ilyen, de egy impulzust ad. Olvasd el az előtte lévő részeket is!
P-welder
(#) zoly15 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Köszönöm szépen!
Ha jól tudom az 556 ban 2db 555 van igaz?
Tehát 4Db 555-el is megépíthető ez a kapcsolás?
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
(#) MATA válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Meg csak sokkal bonyolultabban anno ha jól tudom az én kérésemre rajzolta Proli007 én megépítettem és tökéletesen dolgozik!
(#) zoly15 válasza MATA hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Annyira sokkal nem bonyolultabb, 2 GND és 2 V+ lábat kell pluszban bekötni
Csak azért kérdeztem mert 556-om nincs itthon... 555 viszont van dögivel.
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Azt tudnod kell, hogy nem nullátmenetnél kapcsoló SSR kell bele. (Mert a legtöbb nullpont kapcsolós.)
(#) zoly15 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Igen, olvastam, de koszonom hogy felhivtad ra a figyelmememet. Olyan szilardtest relem nincs, de nem nullatmenet kapcsolos, triakos kimenetu optocsatolom van, onnan triakkal megoldhato gondolom..
(#) zoly15 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 10, 2021 / 2
 
Szia,
Szepen lassacskan haladok az idozitovel
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Elkészült a hegesztő időzítő, kiválóan müködik!
Először a trafó helyett izzót kötöttem be, mikor bekapcsol rendesen pattan.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2021
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Trafóval is kivalo!
(#) uniman válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
(#) zoly15 válasza uniman hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Az lehet... jövőre pedig a youtube-on is
(#) lóri hozzászólása Jan 1, 2022 /
 
Sziasztok! (B.Ú.É.K.)
Van valami meglévő kapcsolás, kvarcpontosságú 1 perces időzítőhöz?
Régebben, mintha láttam volna, de most nem találom.
A lenti kapcsolásomhoz mi kell még, hogy 1 perc legyen.
Gondolom valami felfelé számláló. De lehet 32.768KHz is a quartz.
(#) Massawa válasza lóri hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Egy 60-s oszto, ha közben a politika nem változtatta meg a másodperc meg a perc arányát..
(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
60+ÁFA
Következő: »»   72 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem