Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   84 / 94
(#) Imi68 hozzászólása Júl 28, 2022 /
 
Sziasztok Mesterek! Szeretném megjavítani egy Fisher Summer Fsoai-su-92ae2 kültéri klíma paneljét. Zárlatos rajta Q601 számú Igbt k30h603 típusú, és C659 számú kék kondenzátor ami az Igbt kollektor és a duál dióda katódja között van.(Fotón bekarikázva). Kérem aki találkozott már vele segítsen. A kompresszort hajtja egy Ic-én keresztül,ha jól sejtem. Szemre más hibát nem látok,bár ez nem jelent semmit. Mi okozhatta a hibát és mi lehet még rossz ezeken kívül. Köszönöm előre is!
(#) antiktelefon válasza Imi68 hozzászólására (») Júl 29, 2022 / 1
 
Nem látom jól meg elég kicsi a tapasztalatom, de ha 3 lábú igbt van, akkor az PFC gyanús, nem maga a kompresszor meghajtója, de barmi lehet még
Gate fele átütött?
(#) Imi68 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 29, 2022 /
 
Szia! Köszönöm a válaszod! Közben kiderült hogy zárlatos az Igbt melletti duál dióda is.Igen az Igbt gate felé is át ütött, de vissza felé nem látok ill. nem mérek zárlatot ( attól még lehet ott is baj). Az inverter Igbt-je ez, a fotón Ic601 az Igbt meghajtó 8lábú smd. Az alatt az inverter Ic látható. Érdekes egyébként hogy szinte senki nem javít ilyen dolgokat. Tudom hogy a klímás nem műszerész,de(én sem vagyok az) Ha tudnád hány mikró ,tv,mosógép,erősítő,monitor,co-hegesztő stb javult meg a kezem alatt.
(#) proba válasza Imi68 hozzászólására (») Júl 29, 2022 / 1
 
Én is javítottam... IGBT és a diódát cseréltem, az igbt zenerét ( talán az még zárlatos lett) meg a meghajtó IC-t, bár szerintem az már nem volt rossz, de biztos ami biztos alapon rendeltem, ha már ott volt ki is cseréltem...Azóta nem panaszkodtak rá. Valamiért bogár költözött az IGBT lábai közé azért ment tönkre.
(#) antiktelefon válasza Imi68 hozzászólására (») Júl 29, 2022 / 1
 
Amikor én szenvedtem vele, az enyémhez találtam pontos kapcsolási rajzot. Amit inverter icnek hívsz, az egy 3 fázisú igbt és a külön igbt a dupladiódával a pfc áramkörhöz tartozhat. valahol a pfc után szétválasztanám a dc buszt és kimérném a nagy igbt oldalán van-e bármi zárlat illetve amennyire a gate kivezetése nélkül lehet az igbtket is a blokkban.
Bővebben: Link
Van blokkvázlat és sok rajz is, valószínűleg a topológia azonos.
Q601 3 lábú igbtnek direktben nincs köze a kompresszorhoz, kérdés mitől halt meg.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2022
(#) Imi68 válasza proba hozzászólására (») Júl 29, 2022 /
 
Szia! Köszönöm a válaszod! Most látok először ilyet ,sőt(még inverteres készüléket se javítottam).A Sop-8 tokos meghajtó Ic és az Igbt között 2db dióda van egy 1N4148-as és egy pj745k nevű dióda(lehet hogy ő a zéner) van még egy Sot-23 tokos tranzisztor + 3 ellenállás mindenki jónak tűnik. Én is csak az elrobbant kondenzátort az Igbt-t és a diódát gondoltam cserélni, azután majd kiír valami hiba kódot remélem. Viszont kompresszort ki kell mérni.
(#) Imi68 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 29, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget! Értem! Na ezt se tudtam!! Köszönöm még egyszer!
(#) hepe válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 30, 2022 /
 
Bekötöttem az univerzális panelt elindul a kompresszor a kültéri motor és szépen lehül a rendszer de a beltéri motor és a légterelő nem indul.Tudnátok segíteni a bekötésben?Köszönöm.
(#) kaqkk válasza hepe hozzászólására (») Júl 30, 2022 /
 
Az első rajzon ott a bekötés , ennél többet mit segítsünk ?
(#) habazutty válasza hepe hozzászólására (») Júl 30, 2022 /
 
A ventidnek csak egy fordulata van, mert az eredeti szabályzás triakkal szabályozta a feszültséget.
A kényeg, hogy mist a 3-as csatira nincs szükséged (az a hall forgás jeladó), a motor három vezetéke közül az egyik a közös, ez megy a nullára, a főfázis a panel max speed kimenetére, a segédfázis pedig kondenzátorin keresztül a főfázisra. Ez a kondi eddig a panelon volt, most külön kell rátenned. Értéke rajta van a motoron illetve lenézheted az eredeti panelról is. CN1 csatlakozóról beszélünk és a CR1 kondenzátorról.
A swing motor csak rosszul van bekötve. Ki kell méregetni meg próbálkozni, higy meg legyen a helyes sorrend…
(#) Imi68 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Szia! Nagy tiszteletem neked!! Igen igazad van ,ez a PFC áramkör. Indokolt a kérdésed is[mitől halt meg.] Én pedig azt szeretném tudni, milyen kapcitású és feszültség tűrésű kondezátort tegyek a diódával párhuzamosan. A többi alkatrészt cserélem a vezérlő Ic-vel együtt(IX4427N).Megvan a kompresszor vezérlő neve is (FNA41560) szerintem az jó.Köszönöm még egyszer értékes segítségedet!
(#) proba válasza Imi68 hozzászólására (») Júl 31, 2022 / 1
 
Azt szerintem az a nagy soklábú kocka vezérli, ami a sot8-as Ic mellett van. Ha gyanúsítod a kompresszort is, annak a három lábát a földhöz és a táphoz is nézd meg, ha az zárlatos, akkor a vezérlő is cserés. ( bár olyat még nem hoztak. )
(#) Imi68 válasza proba hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Köszönöm a válaszod! Igen a kompresszora is rámérek. A kék kondenzátor értékére nincs tipped? Gondolom legalább 1kV-os de hány pF-os lehetett? A FNA41560-ban még az Igbt-k védő diódáit is kitudtam mérni szerintem jó(bár lehet hogy ki lesz cserélve).
(#) proba válasza Imi68 hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Fényképem van róla ha az segít, ( nálam sárga volt) de sajna csak a hátuljáról....( viszont az részletes.
(#) Imi68 válasza proba hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Szia! Küld el(mi bajunk lehet).
(#) StMiklos válasza Imi68 hozzászólására (») Aug 2, 2022 / 1
 
Szevasz!

Az nem kondenzátor, hanem túlfeszültség (tüske) levezető.
Van névleges feszültsége (12V-250V, és áramlevezető képesség (olykor kA nagyságú) x időre mikrosec..

https://www.hestore.hu/prod_10020704.html
Itt is, hogy legalább hányféle van: https://www.hqelektronika.hu/hu/varisztor-100v-400a-800ap-max-20us-...05d101

Neten megtalálhatod > oxidvarisztor néven
Eddig kék és homokszínben láttam..

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2022
(#) antiktelefon válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
A silkscreenen neki C van írva míg a mellette lévőn ZR van, én kondira szavaznék, kapcsolásilag mit tudna a PFC diódáján a varisztor?
(#) StMiklos válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Szevasz!

Jó a kérdés, egyet én is feltennék Neked: mit keres a "kondin" a 400 A felirat?
Szerintem (ha maradhatnék az oxidvarisztornál)akkor 250AC rendszerben 400A levezetésére (elnyelésére) használható..
A ZR felirat utalhat ZinkOxid varisztorra

Üdv: StMiklos
(#) antiktelefon válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 2, 2022 / 1
 
Hol látsz te bármit is, a képen két láb van.
És pont ezt mondom mellette a varisztor jelölve van, tehát a C kondi lesz.
A kék kondis kép meg kondi lesz, mert varisztoron nincs x1 y2 kategória értelmezve.
Pl: Bővebben: Link
Amúgy kell valami konkrét rajzot keresni ilyen topológiájú PFC-vel és megnézni a kondi értéket.
Vagy ha van itt légkondis egy kéznel lévő panelen ránézhetne.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2022
(#) proba válasza Imi68 hozzászólására (») Aug 2, 2022 / 1
 
Hamár kérted...

IMG_1035.JPG
    
(#) StMiklos válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Lehet, akkor benéztem valamit..

Üdv: StMiklos
(#) Imi68 válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Köszönöm szépen mindenki segítő szándékát. Igen, ha valaki megtudná nézni az lenne a legjobb! Én erre tippelek, és szerintem StMiklós is valami ilyesmire gondol. Ha nem tudunk meg közelebbit akkor ezt fogom beletenni.
(#) sniper hozzászólása Aug 22, 2022 /
 
Helló
Problémám akadt egy vestel bio régebbi típusu klímával, kb 2 napja keztde el azt csinálni, hogy csippan egyet és magából bekapcsol, majd valamikor 2másodperc nem tellik el és ki is kapcsol, valamikor pedig megy percekig. vestel 02-c vezérlő van benne, esetleg valami ötlet mit lenne érdemes megnéznem? am maga a klíma ezen kívül normálisan üzemel, hűt ha bekapcsolom.. esetleg elég az elkókat kicserélni, vagy esetleg mást is érdemes?
(#) elactrofan hozzászólása Aug 22, 2022 /
 
Üdv!
Első sorban klíma szerelőket kérdezném
Adott két egymásba nyíló szoba melyik szobába célszerű a beltéri egységet elhelyezni?
Kisebb szoba kb 12m2 "hálószoba" másik nagyobb kb17m2 általános szoba.
Köszönöm
(#) proba válasza elactrofan hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Szerintem erre nincs válasz távolról. Sok összetevős. Alapból a nagyobb szobába tenném, de lehet ott nem lehet az ajtóval szembe tenni, hogy a szomszédot jobban fűtse.. Ha fűteni akarsz vele, oda tenném ahol a hidegebb van, vagy a bejárat...( és minél alacsonyabban) Hűtésnél úgy néztem kevésbé fontos az elhelyezés.. Amúgy a kültéri miatt nem is olyan bő a lehetőségek tárháza.
Az is fontos, ne rád fújja a levegőt, ne alatta legyél, mert ott is extra légáramlás van. Zajos is, ahol szeretsz csendben lenni, oda megint nem ajánlott...
Olyanokat kérdezz akinek van klímája otthon. A szerelő felteszi, azt elment, hol érdekli hogy komfortos e az elhelyezés, műszakilag esetlegesen valamennyire korrekt, akkor már boldog....
(#) boxtif válasza sniper hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Cseréld ki a vészkapcsolóját, a nyomógombot. Az szokott ilyet csinálni.
(#) boxtif válasza elactrofan hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Proba szépen leírta, mire kell figyelni.
De mire is kell? Hűtés, fűtés?
Hol vagy többet, mi a fontosabb: fűtésben hálóba tenném, hűtésben másikba.
De mellé látni kellene. (És persze tudomásul venni, ezek egy helységre vannak kitalálva. )
(#) ati790731 hozzászólása Aug 23, 2022 /
 
Sziasztok!
Adott egy mindea inverteres klíma. Beltéri ventillátor hibát jelzett, kivettem a motort, lepróbáltam, működik a hall elemes jeladó, jó a motor stb, a motort egy AQH2223 vezérli, mivel a motor meg sem moccant indítás után az AQH2223 6/8-as lábát össze zártam egy pillanatra, azóta működik rendesen, kikapcsolás áramtalanítás után is elindul, szabályozható a fordulat stb. A probléma az, hogy nem derült ki mi volt a probléma, mitől javult meg. Valakinek ötlet?
(#) sniper válasza boxtif hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
A vészkapcsoló és a nyomógomb az 2 külön alkatrész? A nyomógomb gondolom a panelon ami van kis mikrokapcsoló ugye?
(#) elactrofan válasza ati790731 hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Szia!
valószínűnek tartóm "leragadt" az egyik triak, sokszor jártam már így panel javítás közben.
Pl ha kívülről adtam "vizsgáló feszültséget a megfelelő pinre akkor beindult a vizsgálandó áramkör és utána akármit csináltam nem jelentkezett a hiba.
Következő: »»   84 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem