Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   88 / 94
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Az hogy a tekercsek mérése közben ugrál az érték az lehet attól hogy nem tökéletes a csatlakozás a mérővezeték és a komp csatlakozója közt .
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2022
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
20MOhm-os méréshatárban szakadást mutat a multi a tekercsek és a ház között.
A kompresszor 3 pólusú csatlakozója fémtiszta.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2022
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Legalább testzárlat nincs ... A kültéri ventillátor működik ?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2022
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Igen, könnyedén forog.
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 21, 2022 / 1
 
Nem ezt kérdeztem ! Működik ? Amikor megy a kompresszor forog a ventillátor ? Jártam már úgy hogy a ventillátor hibája miatt ált ki túláram hibára a gép .
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2022
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Igen, először indul a ventillátor, majd kis idő elteltével a kompresszor is.
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Akkor valószínűleg kültéri elektronika hiba lesz .
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Ettől félek én is. Azt még ellenőrzöm, hogy a beltériben lévő két szenzor mit csinál.
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Ha szenzor hiba lenne akkor más volna a hibakód
(#) ati790731 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Elektronika, vagy jó vagy nem. Nem? Egy darabig működik,aztán hiba. Pl mi történik a hibakód előtti pillanatokban Kellene még ott méregetni sz.tem.
(#) kaqkk válasza ati790731 hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Ha minden jó de mégis hiba van akkor valami csak nem jó .... Méregetni lehet csak nem biztos hogy megéri fél napot a létrán ülni csak azért hogy kiderüljön pontosan az elektronika hibája .
(#) levaitamas hozzászólása Dec 23, 2022 /
 
A szenzorokat nem volt még időm megmérni, de a beltéri N és az 1-es pontja között mérhető a 230V, az N és a 2-es pont között 80-140V között folyamatosan változó a feszültség. A műszer AC-ben mér, DC állásban nem mérhető semmi.
A kültéri ventillátor kb 2 percre elindul, majd le is áll. A kompresszor már nem indul.
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Nem tudom számíthat-e, összefügg-e, de az eredeti távirányítón a kijelző nem mutat semmit. Hiába az új elem. Gombnyomásra csippan, de nem tudom mit csinál.
Kapott egy univerzális távirányítót. Nem lehet, hogy ez szívat?
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Előfordulhat hogy te látatlanban valamit állítasz de az nem az amit szeretnél . Az univerzálissal csinál valami értelemes dolgot ? Egyébként már megint ott tartunk ahol általában .... Van valami hiba valakit hibáztatunk de csak vaktában lövöldözünk mert nem ismerjük az egész történetet ...
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Már kezd megtelni a mamuszom a csöpögtetett infókkal ...

mamusz.jpg
    
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Tegnap megmértem a beltéri szenzorokat. Az elpárologtatón lévő 5C fokon 18kOhm, ha megfogom lecsökken 8kOhm-ra az értéke. A szoba érzékelője, ami az elpár előtt van, viszont fixen 18kOhm, bármit is csinálok vele.
A kültérit nem bontottam még nagyon szét, de a hőcserélőn nem találtam érzékelőt.
A távirányítóval látszólag tudom állítani a funkciókat. Csak most jutott eszembe, mint körülmény, hogy hátha.
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Szeretnénk egy páran ilyen mamuszt, én biztosan
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 28, 2022 / 1
 
Az órából van eladó a mamuszt a jézuska hozta de ha nagyon kell megpróbálok tenni valamit az érdekedben (szerzek linket )
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) elactrofan hozzászólása Jan 5, 2023 /
 
Sziasztok!

Van olyan aki XIX. ker. (kispest) klima vákuumolásában tudna segíteni?
(#) bitmixer hozzászólása Jan 9, 2023 /
 
Sziasztok!
Hoztak nekem egy MIDEA beltéri vezérlőpanelt javításra. Nagyjából kibogoztam a kapcsolást, de van egy számomra rejtélyes dolog a panelen. Egy kapcsiüzemű táp szekunder oldalán 12 VDC-ből egy ismert TO220 tok csinál(na) 5Voltot. A stab IC neve CW7805. Ebből az ember azt mondaná, hogy ez egy mezei 7805, amit a zöldségesnél is lehet kapni. Hát nem. Egyrészt a közepe a bemenet (ilyennel már találkoztam), de 5V helyett 7,3 V-ot csinál. A talpa nincs megemelve, ezért csak arra tudok gondolni, hogy megmakkant. Létezik ilyen szerintetek? Vagy megint hülyít bennünket valamelyik gyártó és tényleg 7 Voltosnak kell lennie? Ezt nem tartom valószínűnek, mert a panel szélén több perifériához is kimegy ez a fesz, ami sztem nem kóser...
(#) sany válasza bitmixer hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Létezik, persze. Azok is elhalálozhatnak. A lábkiosztása valóban fordított a többi társához képest.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2023
(#) vargaf válasza sany hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
A lábkiosztása a megszokott!
CW7805
Amit linkeltél rajz az egy állandó áramforrás áramkör, amely CW7805-ből áll.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2023
(#) sany válasza vargaf hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Hoppá! Elnézést kérek, hibáztam.
(#) pipi válasza vargaf hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Guglival lefordíttattad? a linkeden az első kép a mezei 7805, a második kép meg a CW a Sany képpel egyezik.... az hogy áramgencsi meg tök mindegy, a bekötés látszik...
bár Bitmixer szerint : "Egyrészt a közepe a bemenet" ami egyikkel sem egyezik...
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2023
(#) boxtif válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Persze, ha nem is azonnal, de megoldható.
Aksis vagy 220-as?
(#) lelkes amatőr hozzászólása Jan 15, 2023 /
 
Sziasztok,
Van egy, a képen látható klímám ami 18 éve teszi a dolgát (szerelő még nem látta azóta, de tisztítva van rendszeresen a kültéri-beltéri). Mostanában mintha csökkent volna a teljesítménye, feltehetően a kültéri kondenzátor fáradt el.
Cserélném, ha valaki biztosan meg tudná mondani milyen értékű kell bele (kettős kondi).
Tudom, egyszerűen meg lehetne nézni, csak nem szeretnék kétszer kimászni a kültérihez, elég bonyolult már az én koromban.

Delton.jpg
    
(#) kaqkk válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Sajnos nem tudod elkerülni a kimászást , de miből gondolod hogy "elfáradt " a kondi ? Azt olyankor kell cserélni ha nem indul el a kompresszor vagy a kültéri ventillátor .
(#) lelkes amatőr válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Csak a 18 év használatból gondoltam. Bár lehet, hogy tényleg csak bemesélem magamnak a teljesítmény vesztést.
(#) kaqkk válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Ha a teljesítmény csökkent az két okból lehet . 1: szökik a gáz (ez 18 év után elég valószínűtlen)
2: csökkent a kompresszor szállítóteljesítménye (ez kompcserével javítható ami szinte reménytelen ) Az üzemi kondenzátornak semmi beleszólása sincs a dologba , de ha szeretnéd kicserélheted bajt nem csinálsz vele.
(#) lelkes amatőr válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Maradjunk annyiban, hogy meggyőztél, akkor nem piszkálom, használom tovább így.
Köszönöm.
Következő: »»   88 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem