Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   124 / 137
(#) majkimester válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Ennél azért ügyesebben van megírva a preprocesszort, csak teljes szavakat cserél.
Olvasd el hogyan működik: Bővebben: Link 1.3 Tokenization fejezet

Természetesen van veszélye a (rosszul megírt) macro-k használatának, de az ilyen paraméter nélküliekkel nincs probléma.
(#) luluzulu hozzászólása Jan 17, 2023 /
 
Egyenlőre úgy áll hogy valószínűleg nem a program a hunyó. Kb egy napot működött hogy csak a vezérlés működöt, nem kapcsoltam rá a feszültséget és csak úgy elkatogtata magában a reléket. Azonban ha rá kapcsolom a 230v-at pár órán belül meghal, még akkor is ha csak a ventilátorok+szelepek vannak rá kötve, kb 200W. Úgynézki neki kell futni becsületesen a NYÁK-nak. Mire kell ilyenkor nagyon figyelni?
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2023
(#) Bakman válasza luluzulu hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Kb. ezer oka lehet a hibának. Ha tutira akarsz menni, galavanikusan kell leválasztani optocsatolókkal a ki- és bemeneteket.

Pl. 12 V-os tápegység a reléknek, nagy áramú kapcsolóeszözöknek. Szigetelt DC-DC konverter, ami a kontrollernek és a kontroller oldali részeknek biztosít tápfeszültséget. Konverterből kínálat van bőven, cserébe drágák.
(#) jefflynn válasza luluzulu hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Idézet:
„Egyenlőre úgy áll hogy valószínűleg nem a program a hunyó.”

A watchdog-nak újra kéne indítania a kontrollert ilyen esetben, ha a program rendesen meg van írva. Nyilván a legjobb a probléma okát megszűntetni, rendes táppal, nyáktervvel, de ennek működnie kellene úgy is, hogy fagyáskor újraindul.
(#) proba válasza luluzulu hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Az 5V 1A tápot is körbe járnám, volt akit a benne lévő kondenzátor vezetett meg. A relék érintőin sincs szikraoltás, lehet valamelyik induktív fogyasztó kicsit teszteli a hézagot.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 21, 2023 /
 
Szép jó reggelt kívánok mindenkinek!

ESP- vel szeretnék egy 8 as feszültségmérést végezni! A cél egy 7S akkupak mérése.. a 7 cella és a összkimenő...

Facebook-on már rákérdeztem több megoldást is kaptam ( Analóg multiplexer adc konverter illetve minden cellára külön esp)... de szeretnék itt is érdeklődni.. fölöslegesen a wifi-met nem terhelném meg plusz 8 eszközzel helyesebben 24-el, mert 3 akkupakkom van amit figyelni szeretnék!

Köszönöm a segítő hozzászólásokat!
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Analóg kapcsolóval kapcsolhatnád egy mérő bemenetre az összes mérendő dolgot.Fóliaházaknál alkalmaztam ezt a módszert (egy hőkapcsoló figyelte 16 sátor hőmérsékletét és kapcsolta a keringetőszivattyúkat) Nem egyszerre hanem egymás után történtek a mérések-kapcsolások És egy 16f877 pic vezérelte le az egészet egy "futófény" progammal ...
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2023
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Én pont erre gondoltam, hogy a bemenetre másodpercenként másik másik cellát teszek ( viszont ha jol gondolom a akkor a negatív oldalt is kapcsolnom kell) és mindig másik változóba iratom az adott cella értékét..

mondjuk itt az elektronikai része is érdekes.. mert az egyik mérésnél a minusz, az már a következő mérésnél a mellette lévő cella plusz ága lesz.. tehát gondolom akkor érdemesebb "cellánkként leválasztani", és cellánként a pozitív és negatív ágat is megszaggatni, plusz védődiódázni
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Vagy egy ilyen is megoldás lehetne....
ADC external
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Talán Valami ilyennel kapcsolnám az adatot a kontroller ADC bemenetére maga a kontroller vezérelheti az analóg kapcsolókat .
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2023
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Miért kell minden cellát külön mérni ? Miért nem elég az akkupack teljes feszültségét ?
(#) asch válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Elfoglalt NYÁK felületre és még talán árra vetítve is lehet, hogy a legolcsóbb egy kis segéd mikrovezérlőt betenni, aminek eleve van ennyi analóg lába. Például a mostani kedvencem az ATTiny1624, ennek 9 ADC bemenete van, belső 1V referenciája és 1 EUR környéki az ára. Az összes szükséges kiegészítő áramkör egy kondenzátor a VCC és GND közé, kvarc sem kell neki. Választott órajel függvényében 1mA alá is le lehet szorítani a fogyasztását. Lehet rá írni olyan programot, hogy UART-on folyamatosan tolja ki a mért értékeket, vagy egyetlen half-duplex UART vonalon megszólongatva lehet kiolvasni az értékeket. Az utóbbi esetben egyetlen lábra fel lehet fűzni akárhány ugyanilyet és így a végtelenségig bővíthető a bemenetek száma. (Vagy lehet SPI vagy I2C slave is, ha az jobban tetszik)
Nyilván ugyanezt PIC alapon is meg lehet csinálni.
(#) sdrlab válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Nem kell túl bonyolítani! A közös pont legyen mondjuk az akkupak negatívja. Ezután minden leágazási pontra egy olyan osztót kötsz, ami az ott lévő feszültség szintet leosztja az ADC tartományára! Ezeket a leosztott jeleket egy analóg multiplexerrel(HC4051) kapcsolgatod majd az ADC konkrét bemenetére. Így leméred az összes pontot, amiből simán kivonással kiszámolhatod a konkrét cellák feszültségét is...
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Megcsinálhatod azt is hogy mivel sorban vannak a cellák mindegyiknek a + lábán mérsz és kivonod egymásból (programban) a mért értékeket (az adc lábon természetesen feszültségosztóval hogy a bemenet max megengedett szintjét ne léphesd át a mért értékkel)
(#) asch válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Ha balancingot is akarsz utána csinálni, akkor szerintem szükséges lesz úgyis minden cellához szintilleszteni egy tranzisztort legalább. Akkor már csinálhatod úgy, hogy mindegyikhez oda teszel egy pici mikrovezérlőt az adott celláról direktben táplálva, ami méri a feszültséget és túlfeszültség esetén egy ellenálláson keresztül kisüti az adott cellát. Kis órajelen járatva és a mérések között sokat alva ezek elhanyagolhatóan fogyasztanának. Ezek a vezérlők egy UART buszra csatlakozhatnak optikai csatolóval illesztve, és ezen keresztül kommunikálhatnak a főnökkel. Ennek a megoldásnak előnye, hogy akármennyi cellára is skálázódik, akár 1000V-os pakkot is lehet építeni belőle.
(#) neogeo2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Ha jól emlékszem, akkor az ESP32 9db analóg bemenettel rendelkezik...
(#) Firefighter1 válasza neogeo2 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
HA ez valós kép akkor 19?!?!?

esp.PNG
    
(#) icserny válasza neogeo2 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Két ÁDC van, de nincs minden analóg bemenet kivezetve, vagy foglaltak.
Az ADC1 6 db analóg bemeneti csatornája érhető el.
Az ADC2 további 9 bemenetet nyújt, viszont ez az ADC csak a WiFi letiltott állapotában használható.

Lásd itt a 2021/2022. évad 1. és 4. előadás vázlatát
(#) luluzulu válasza luluzulu hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Át dolgoztam a NYÁK tervet, remélem így már nem nagyon megy vissza semmi a proceszorhoz.
Kell-e még rajta valamit átt alakítani?í
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2023

pcbUJ.png
    
(#) Travolta hozzászólása Jan 30, 2023 /
 
Sziasztok!

ESP-07-es modullal ismerkedem, de nem nagyon akar barátság kötteni.
Az alábbi kapcsolás alapján programozom az eszközt, több féle programmal is próbálkoztam, de a várt működés elmarad.
A program sikeresen bekerül az eszközbe, majd újraindítás után hiába próbálnék
hozzá csatlakozni, nem kapcsol AP módba.
Jelenleg a WLED és a TASMOTA alkalmazásokat töltöttem fel rá, de egyikkel sem
működik. Valakinek lenne ötlete a hiba okára, esetleg a kiínai modulok lennének
hibásak?
Segítséget előre is köszönöm.
(#) Elektro.on válasza Travolta hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Szia!
Az általad írt WLED és TASMOTA -val sosem foglalkoztam.
Viszont ha jó a minimum konfigurációd a akkor akár Arduino IDE vel is firkanthatsz magadnak valami kos programot, vagy INNEN keresel egy ESP8266 ra írt mintát.
(#) Travolta válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Idézet:
„Arduino IDE vel is firkanthatsz magadnak...”

Ez még várat magára, mert a programozás távol áll tőlem. Inkább olyan után építgető vagyok ebben a műfajban.
Próbáltam IDE-vel is feltölteni programot, de ott is hasonló eredményt értem el.
Hazaértem megnézek párat a javasolt oldalról.
(#) Travolta válasza Travolta hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Na, közben érdekesség történt. A modulokat hétvégén labortápról programoztam 3V3-as stabon keresztül, az FT232 meg USB-ről kapta a tápot. Mivel tegnap már nem volt időm mélyebben foglalkozni vele, gondoltam ráteszek egy kettévágott USB kábelt, és majd bent a melóban folytatom powerbankról táplálva. Erre valami csoda folytán életre keltek a modulok. Amint lesz időm bővebben foglalkozni a témával, utána járok, mi lehetett a probléma.
(#) gyerek67 hozzászólása Feb 1, 2023 /
 
Sziasztok!
Segítsetek légyszíves:
Korábban LUA-ban programoztam Wemos D1-et (8266-ot) és most szeretném kiolvasni a tartalmát.
A kommunikációhoz Esplorert használnék, de mivel van a Wemosban init.lua fájl, ez azonnal elindul, amikor tápot kap és emiatt nem tudom felvenni a modullal a kapcsolatot USB-n keresztül.
Hogyan lehet lebeszélni a modult az init.lua futtatásáról?
Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2023
(#) icserny válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Ebben a topikban nézd meg az utolsó bejegyzést. Vagy működik, vagy nem...
(#) gyerek67 válasza icserny hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Rober_4 hozzászólása Feb 4, 2023 /
 
Sziasztok! Nagy tömbökkel dolgozok, de folyton heap problémába ütközök. Meg kellene növelnem a heap-et valamilyen módon, akár fordítási opcióval. Ebben kérném a segítségeteket! Köszönöm!
(#) pipi válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Én áttértem esp32-re, a 8266-nál állandó memóriahiányom volt
(#) Rober_4 válasza pipi hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Esp32-vel csinálok most egy samplert. Minden nagyon jó, de a hanghullámokat egy tömbökben tárolom. A méretük 5k-12k-bájtig. 3db tömbbel nagyon jó minden. Beteszem a 4.et és lefordíthatatlan lesz a projekt. Memóriám még rengeteg lenne, de szegmens hibám lesz. Ha csak kicsit feljebb tudnám vinni a heap-et már örülnék a dolognak!
Idézet:
„region `dram0_0_seg' overflowed by 1632 bytes
collect2.exe: error: ld returned 1 exit status
exit status 1
Következő: »»   124 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem