Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1059 / 1165
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Valóban. Az autós térképek csak 2 dimenziósak. A repülőgépekbe 3 dimenziós kell hogy jelezze hogy ne ütközzön hegyekbe dombokba.
Mekkora a Garmin topo térkép csak magyarországra? 30MB ? Az több tucatnyi floppy.
(#) veroka válasza bbb hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Ez marhaság. Az email szabvány szerint a címzés: felhasználó@host.domain. A hostnév ugyanúgy tartalmazhat (de nem kötelező) pontot mint a felhasználó neve. Ha X.Y a definiált felhasználónév egy gépen (host), ami legyen mondjuk szerver_A.egyetem.budapest.hu akkor a protokol szerint az email címe X.Y@szerver_A.egyetem.budapest.hu lesz. Ezek case sensitive paraméterek, mind a név, mind a szerver domain neve. Hogy ne kelljen ennyit gépelned, a mailcímek aliast használnak, de az is elfogadja a pontot.
(#) veroka válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
A repülős térkép sem 3 dimenziós. A hegyek magassága egyetlen szám, aminél magasabban kell repülni. Ugyanígy jelölik a magasabb épületeket és a tiltott zónákat (mondjuk katonai területek vagy pl atomerőműveg felett).
A repülős térképeken nincsenek feltüntetve az utak és az utcanevek, ellenben a rádióadók frekvenciái és a navigációs irányok igen. Ezek viszont számok, vektorok, és ezeket prímán lehet tömöríteni is. ITT van pl Budapest Ferihegy összes térképe, 1.4 Mb.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
(#) Doky586 válasza veroka hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Nem akarom kétségbe vonni mit látott. Ha hiszi hogy Floppy-t látott hát legyen.
De szerintem inkább Zip-drieot (750MB) láthatott, nem 1,44MB floppyt ami megbízhatatlanságáról volt hírhedt. Könnyű összetéveszteni. Esetleg pcmcia ssd is lehetett felmatricázva (akár 100GB), azt is dugni kell hasonló lukba.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
(#) veroka válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
"Nem akarom kétségbe vonni mit látott."
"De szerintem inkább Zip-drieot (750MB) láthatott, nem 1,44MB floppyt "

Akkor most kétségbe vonod, amit látott. Egyébként jól látta. Ám ha nem hiszed, google (esetleg youtube is) a barátod.
(#) proba válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Nekem ha a szolgáltató reklamál, hogy ezen a címen már regisztráltam, simán arrébb teszem a pontot, és már kész is az új email cím. A GMAIL postázó kisasszonya meg pont vakságban szenved. Neki oly mindegy van benne pont és hol van, avagy nincs, a jó rublikába dobja. Ezen "szolgáltatását" sajnálnám ha eltörölné.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
(#) Doky586 válasza veroka hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Linkelj 1et.
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Mégis kétségbe vonod, pedig meg is kérdeztem a gyárlátogatás alkalmával. Szerinted mennyi idősek a gépek, amik fent repkednek? Nem nagyon szokták kidobálni őket 30-40 éves koruk előtt...

De tessék linkelek neked egyet: youtube
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
(#) bbb válasza veroka hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Tudom, hogy marhaság, de ez gugli by design: Bővebben: Link
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Abban nemis kételkedett senki hogy 20-40 éve még használták.
Az meg nem bizonyíték ha egy youtuber egy videóban mutogat floppyt és repülőgépet felváltva...
Sőt a 40 éves repülőgépen sem 40 éves minden műszer.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Menj látogass el te is hozzájuk aztán meglátod. Én nem fogom itt feleslegesen tépni a szám, hogy neked bizonygassam az igazam.
(#) Skori válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Most jutottam oda, hogy kipróbáljam a programot, amit ajánlottál. A frekvencia listát ebben is kicsit faragni kellett - de ebben már rutinos vagyok , a szoftver egyébként remekül működik, jobb mint a fizetős programok, és jobb mint amit gyárilag adnak a cucchoz. Az külön tetszik , hogy hordozható program, nem kér extra jogokat, és nem szemeteli tele a gép mappáit. Köszönöm a tippet!
(#) lelkes amatőr válasza Skori hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Örülök, hogy hasznos volt a tipp.
Több évi használat után egyetlen hibát találtam a programban, az időzitett felvétel nem akar működni. De ez lehet, hogy az én gépem szoftverkörnyezete okozza.
(#) Skori válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Vannak benne kisebb hibák, de egyik sem vészes. Pl. bizonyos beállításokat nem ment el. Az USB-s tuneremet pedig kizárólag mint DVB-T tunert ismeri fel (nem engedi a DVB-C frekilistát kiválasztani), de megoldottam mert a DVB-T csatornalista fájlt átszerkesztettem, és beleírtam a DiGi kábeltv frekvencialistát.
Minden más tekintetben, és összességében is, sokkal jobb, mint az összes többi, általam kipróbált program. Megy vele a kép-a-képben funkció is azaz egyszerre két műsort is meg tud jeleníteni (mondjuk semmi szükség rá, de amúgy ügyes dolog). Muterom is gyorsan megtanulta a program kezelését. Be lehetett állítani azt is, hogy a többnyelvű csatornáknál magyar legyen az alapértelmezett hangcsatorna (ez a gyárilag kapott programban csak némi hekkeléssel ment:- országkód átírása kézzel az egyik konfig fájlban). Egyszóval bevált, köszönöm mégegyszer!
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2023
(#) Pethical válasza Massawa hozzászólására (») Márc 15, 2023 / 1
 
Idézet:
„külföldröl nem tudtak egy ö betüt elövarázsolni a gépen”

Én szoftverfejlesztő vagyok. A teljes szakma nevében elnézést szeretnék tőled kérni, amiért nincs minden billentyűzeten minden betű, indítványozni fogom, hogy az összes ékezetes karakter, alul és felül vonásos karakter, kínai, koreai, vietnámi, indiai, héber, arab, maláj és japán (elnézést, ha bármit kihagytam) szimbolum kerüljön rá minden billentyűzetre, hogy ne okozzon problémát az embereknek a saját nyelvi sajátosságuk alkalmazása a kommunikációs csatornákon amikor külföldi ügyfelekkel szeretnének kapcsolatba lépni. Amíg ezt nem sikerül elérnem, addig ilyen esetekben érdemes az érkezteket kerülni, ha elkerülhetetlen, akkor az ALT+numpad segítségét igénybe vetetni, vagy végső esetben küldeni egy ö betűt a másik oldalnak, amit ő ki tud másolni és be tud illeszteni.

Idézet:
„A világ szinte valamennyi szoftware kiakad a nem ASCII karaktereken. Ez nem ujdonság”
Ez tényleg nem újdonság, hanem ordas nagy butaság.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2023
(#) Doky586 válasza Pethical hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Egyetértek. Nem illik ékezetes karaktereket, kínai karaktereket, emoji karaktereket választani email címbe.
Egy titkárnő v könyvelő nem fogja ismerni (se előkeresni) az ALT+numpad karaktereket.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2023
(#) Massawa válasza Pethical hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Tudod néha nagyon nem ártana, ha a hozzád hasonlo szoftwarefejlesztöknek is lenne némi matematikai tudása, mert a gépek a mai napig csak a számokat tudják értelmezni, s nem a számok mögött rejtözö betüket, karaktereket.
És a gépek tulnyomo többsége nem kisregények irásával foglalkozik, hanem a bevitt adatok rendezésével, osztályozásával, sorrendbe rakásával stb. Ide meg nagyon nem illenek be a különcök.
S milyen alapon gondolod, hogy te egy idegen gépen dolgozo embert, idegen környezetben rá tudsz kényszeriteni arra, hogy percekig turkáljon a gép lelkében, hogyan varázsoljon egy müködö idegen karaktert egy párbetüs emailcimbe, hogy a cimzés ténylegesen müködjön?

Visszatérve az eredeti problémára, ahol nem is az ember követi el a hibát, hanem két gép. Az egyik az ado oldalon szemmel láthatoan elfogadja az magyar ABC minden betüjét, amivel Skori vevöje nem tud mit kezdeni, és olvashattad mi mindent kellett Skorinak modositania, hogy a két gép által kreált problémàt kijavitsa. S mindezt csupán azért, mert sokan ugy gondolkodnak mint te, amikor a szolgáltato oldalon bepötyögnek valamilyen, a gép/rendszer számára hieroglifának számito karaktert.
Erre a legjobb példa az egyik uj onlines amerikai CAD program. Ebben ki tudja miért a fejlesztök, csak a tizedes vesszöt fogadják el, s nem a tizedes pontot. ( csinálhatsz a gépededen bármit, de a méreteket csak tizedes vesszövel lehet beirni). .
A „szegény“ tengerentuliaknak ez a mai napig komoly gondot okoz, nekünk meg kényelmes, mert a mi gépeink ezt automatikusan igy támogatják. S most képzeld el ha kapsz egy végtelen excel stb listát a méretekkel, ahol természetesen tizedes pontok vsnnak.
(#) bbb válasza Massawa hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Idézet:
„S most képzeld el ha kapsz egy végtelen excel stb listát a méretekkel, ahol természetesen tizedes pontok vsnnak.”
Akkor nem esel kétségbe, hanem megmondod az excelnek, hogy tizedes pontokkal dolgozzon: Bővebben: Link

tizedes.jpg
    
(#) david87 hozzászólása Márc 15, 2023 /
 
Sziasztok!
Szeretnék le tölteni Windows ce op rendszert de sehol nem találok.
Hol kell ezt le tölteni?
De ha be írom hogy Windows ce akkor nekem mért fordítja meg a két betűt ec re
(#) Doky586 válasza david87 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Windows ce (windows mobile 6) körülbelül 20 éve volt PDA és GPS eszközökön..
Nem PC processzorokon futott.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2023
(#) SzilCsong hozzászólása Márc 15, 2023 /
 
Sziasztok
Dropbox-nál a default szinkonizálós könyvtár a C meghajtón van, ha ezt meg akarom változtatni, akkor mellékelt képen látható módon kellene, tehát a Preferences/sync menüpontnál a Move paraccsal kitallózom az új helyet és át kellene helyezni, vagy csak oda nyom egy másolatot?
Már csak azért kérdem, mert nem fut le hibamentesen, de , hogy egyáltalán jó helyen próbálkozok?

drop.png
    
(#) david87 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Akkor keresek olyan oprendszert ami VIa éden proceszor alat el fut 1ghz proceszor 133mhz ora jelel 256 mb ramal windows xp futot hajdanán rajta linuxból sokat ki próbáltam van ami nem bootolt volt olyan ami el se indult.
(#) Doky586 válasza david87 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Ez még a P3-nál is jóval gyengébb proci volt. Tedd vissza az XP-t azt jólvan.
(#) david87 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Ha lehetne mert xp nem bootol pendrájvról meg nincs is xp telepitőm.
(#) Régi motoros válasza david87 hozzászólására (») Márc 15, 2023 / 1
 
A CE oprendszert nem tudod csak úgy telepíteni mint egy Xp-t vagy hetest.
Először is kell hozzá a hardver specifikus konfigurációs fájl. Ez alapján "build" -elik az oprendszert az adott hardverre, a Windows CE fejlesztő környezetben. És nem véletlen mondom, hogy fejlesztő környezet, mert ez bizony az. Tehát ezt feltelepíted a W7-es masinádra, indítod a fejlesztő környezetet, betöltöd a konfigurációs fájlt, és még ezen túl beállítasz kismillió funkciót amire az adott hardvernek és a rákerülő rendszernek szüksége van, természetesen a függőségek figyelembe vételével. Ha mindez megvan, létrejön a telepítő média, de az nem egy indítható vagy telepíthető fájl lesz, csak egy bináris állomány, amit a hardvered FLAS tárolójába kell tölteni. Tehát ez sem úgy megy, hogy fájlkezelővel átmásolod a géped HDD/SSD -jéről a hardvered háttértárolójába.

Sokkal inkább úgy működik, mint ahogy android tableteken firmwaret cserélnek.

Szóval, ha te csak egy végfelhasználó vagy, felejtős a WinCE használata.

Ui.: Ha a hardver konfigurációs fájl nincs meg a vasadhoz, gyakorlatilag lehetetlen elkészíteni a WinCE rendszert ahhoz a hardverhez. Közben szembe jutott ezt a konfigurációt BSP -nek hívják.
(#) Pethical válasza Massawa hozzászólására (») Márc 15, 2023 / 1
 
Kétféle problémát vetettél fel, az egyik az ékezetes és egyéb angol ABC karakterek, a másik a tizedesvessző, azaz a számok formázásának a kérdése, de ide tartozik még egyébként a dátumformátum és sok más hasonló dolog is.

Az ékezetes és "különleges" karakterek
Ahogy nagyon helyesen le is írtad, a számítógép önmagában nem tesz különbséget karakter és szám között, minden karakter egy szám és az értelmezéstől függ, hogy ez egy szám, egy utasítás, egy bármilyen adat, vagy egy betű, amit meg kell jeleníteni a képernyőn, vagy bármi más, ez a szoftvertől függ, ami feldolgozza ezt. A probléma akkor kezdődött el, amikor kiderült, hogy az emberek nem csak A-Z,0-9 karaktereket akarnak használni, hanem olyanokat is, mint az ékezetes karakterek, vagy a 中国人 karakterek. Mivel az alap ASCII 7 bites, ezért 127 karaktert tudunk beletuszkolni, ez elég is volt eddig, hiszen az ASCII teljes nevén American Standard Code for Information Interchange, szóval angol nyelvterületre szánták. Jött a 8 bites ASCII kiterjesztés, de ezzel is csak 255 szimbólum van, ez nem elég. A unicode lett a megoldás, itt már maximum 4 bájton (régi szabvány szerint 6) tudunk karaktereket kódolni, azaz több, mint egy millió szimbólum és különböző karakter érhető el és ezen belül többféle kódolás is van (pl. utf-8, utf-7, utf-16, utf-32). Azt írtad:
Idézet:
„S ugyanez van modern digitális videojelekben. Az informácio fejlécben ( header ) csak 8 bit áll a rendelkezésre, abba csak az ASCII fér bele.”
Ami valóság, amennyiben csak 8 bitet küldhetünk, azaz csak 1 bájtot, de összesen. Ha viszont többet, akkor a unicode is belefér(het), mert az is 8 bites bájtok sorozata, semmi több. Tudod, ahogy írtad is nagyon helyesen, csak számok:
Idézet:
„a gépek a mai napig csak a számokat tudják értelmezni, s nem a számok mögött rejtözö betüket, karaktereket”
Az egyetlen baj vele, hogy ezt a programoknak tudni kell kezelni. Amíg egy bájt volt egy karakter, addig tök egyszerű volt a dolog, most viszont lehet 1,2,3, vagy 4, mert a hossz is változik. Amikor egy program erre nincs felkészítve, akkor bájtonként próbálja átfordítani a szöveget, ezért amikor azt látja, hogy 0x5C91 akkor nem egy ő betűt fog kitenni neked a képernyőre, hanem egy \ jelet és valami nem megjeleníthető karaktert. Pár éve, mondjuk olyan 8-10 még nem volt alapértelmezetten minden fordítóprogramban unicode támogatás és alapból ANSI programok fordultak, a Windowsnak is a legtöbb API hívásából kettő létezett, az ANSI és a unicode. Mára ez már változott, ma már a unicode támogatáshoz nem kell sokat tenni, alapértelmezett a legtöbb fejlesztőkörnyezetben és az operációs rendszerekben is, a Windowsban kb. az XP óta. Viszont, így, ha régebbi programmal hoz össze a sors és olyannal, amit nem feltétlen szántak angol terüleken kívülre, vagy nem foglalkoztak ezzel, akkor nyűgös lesz az ékezetek használata.
Az email és egyéb szervereken ez manapság már nem okoz egyébként gondot (kb. 10 éve van érvényben az RFC 6532 és az RFC 6531 amik ezt lehetővé teszik), azonban a bevitele igen, ha nem magyar billentyűzete van a másik oldalon az emberkének. Neked lehet az az email címed, hogy menőcsávószámtechzseni@gmail.com, ez már nem tilos, miért is lenne, ha ez neked jó. Hogy külföldön ezt nehezen fogják beírni, az már más kérdés. Ha ez egy szempont, hát akkor ne legyen ékezetes karakter az email címedbe.

Itt kitérnék pár dologra, amit kérdeztél, vagy felvetettél ebben a témakörben:
Idézet:
„S milyen alapon gondolod, hogy te egy idegen gépen dolgozo embert, idegen környezetben rá tudsz kényszeriteni arra, hogy percekig turkáljon a gép lelkében, hogyan varázsoljon egy müködö idegen karaktert egy párbetüs emailcimbe, hogy a cimzés ténylegesen müködjön?”
És megválaszolnám egy másik idézettel, Tőled:
Idézet:
„A barátom a mult héten volt kénytelen megváltoztatni a gmailos email cimét, mert a nevében volt egy ö betü is. A még ugyanazon szolgáltaton belül sem ment rendesen a kommunikácio, arrol nem is beszélve, hogy külföldröl nem tudtak egy ö betüt elövarázsolni a gépen”
Szóval ezt a kérdést magadnak és a barátodnak tedd fel, nem nekem van ékezetes karakter az e-mail címemben így én nem is kényszerítek senkit semmire.

Idézet:
„A világ szinte valamennyi szoftware kiakad a nem ASCII karaktereken. Ez nem ujdonság. Egyszerüen nem lehet elvárni a fejlesztöktöl Shanghaitol San Franciscoig, hogy ismerjék a világ minden országának a betüit és ezeket kezelni is tudják. És ez teljesen mindegy, hogy egy ingyenes kütyüben gond vagy egy több tiz millios autoban. Sajnos ez van.”
Az autóm központi egysége egy ARM alapú számítógép, nem több, nem kevesebb, viszont nem is európai, hanem USA piacra készült autóról van szó. Ennek ellenére nagyon szépen kezeli az ékezeteket a kijelzőn is, a navin is. Vezetés közben, ha üzenetem jön a telefonom felolvassa magyarul. Szóban válaszolok rá amit legépel a telefon. Magyarul, ékezetekkel. Hol itt a pobléma a nem ASCII karakterekkel?
Nem kell a fejlesztőnek ismernie, egyátalán nem, ez nem az ő dolga. Ezért vannak szabványok, keretrendszerek, operációs rendszer, stb. amik segítik ebben. Ha nem akarsz saját megoldást fejleszteni, mert nem ismered a sztenderd megoldást, akkor simán írsz olyan programot, ami Kínában ugyanúgy működik, mint Dél-Afrikában.

Idézet:
„És nézd meg a Windowst, hogy mit kezd egy alfabetikus listával, ahol nem ASCII betük vannak. Pedig ugye már évtizedek ota közismert a probléma. Pl keresd meg az országok között Ausztriát ha németül van a listán, mint Österreich. Ahány SW annyi helyen lesz.”
Ez valóban a szoftverfejlesztő hanyagságára vezethető vissza. Mivel nyelvesítve van, azaz fordítva. Bizonyos szoftverek ezt tök jól kezelik, másol először rendeznek, majd fordítanak. Ekkor keveredik össze. Ennek viszont semmi köze a Windowshoz, a Widowsnak nincs rendezz_kérlek_országneveket_abc_sorrendbe() API hívása.

Idézet:
„Akkor szerintetek a légiforgalomtoi kezdve az e-mail szolgáltatokig mindenki a legocskább szoftwareket veszi és a leghülyébb fejlesztöket alkalmazza, mert ott is csak többnyire az ASCII karakterek müködnek..”
Részben igaz ez a feltevés. A légiforgalom azért használ floppy lemezeket, mert nem éri meg ezeket lecserélni. Egyébként legtöbbször "régebbi" repülőgépek kapnak így szoftverfrissíést. Működik, amíg ki nem fut a típus addig meg eldöcög, kár lenne ezért szétkapni. Tehát igen, az első része igaz, ócska szoftvereket és megoldásokat használnak néhol, de amikor megvették és bevezették akkor az még modern volt és nem hülyék fejlesztették. Csak eljárt felette az idő. Sok ilyen régi dolog van használatban, nem mindig érdemes egy rendszert lecserélni újabbra.

Kis kitérő: Felmerült a Gmail és a pontok problématere. Ez egy szándékos dolog a Googletól. Ha az én e-mail címem nemethpeter@, akkor ne regisztrálhasson valaki egy nemeth.peter@ címet, mert megtévesztő lenne. Ez a pontos dolog egyébként csak a "lakossági" szolgáltatásban működik, a Google üzleti email szolgáltatásban már számít, hogy van-e pont és hol.

Számok formázása
Minden régióban ez más és más lehet, nálunk a vessző a tizedesvessző, a szóköz az ezres elválasztó, a dátumot így írjuk: 2023.03.15. Az USA-ban a pont a tizedes (decimal point), vessző az ezres tagoló és a dátum 03/15/23. Egy programnak ezt elég necces lekezelni, éppen ezért minden operációs rendszer tárolja ezeket a beállításokat (Windowssal Vezérlőpult->Régió). A legtöbb szoftver innen kéri el az adatokat és ezeket a formátumokat használja. Pontosan ahogy írtad, a karakter csak szám. Az Excel amikor egy végtelen listányi méretet ment, akkor (ha nem volt kretén aki bevitte és nem szövegként adta meg) azt számként tárolja, megjelenítéskor pedig az aktuális regionális beállítások alapján fogja szöveggé alakítani, majd megjeleníteni. Ugyanez igaz visszafelé is, a legtöbb oda-vissza szám-szöveg konvertáló függvény (mert nem, nem tudja a gép, semmit se tud magától) elfogad ilyen paramétereket, vagy kontrét regionális beállítás azonosítót. A C nyelvben például az atof az LC_CTYPE és az LC_NUMERIC értéke alapján fogja keresni a tizedesvesszőt és ez alapján állapítja meg, hogy mi az, de például .NET-ben is lehet ezzel játszani.
Ez igaz az "onlineos" dolgokra is. Javascriptben alapból a böngésző határozza meg ezeket amit a saját nyelvi beállításai és az operációs rendszer beállításai alapján tesz meg. Amennyiben szükséges, akkor felül lehet írni, ahogy a többi programnyelvben, a javascriptben is lehetőség van felülírni az alap beállításokat. Az is igaz, hogy ez nem volt mindig így, jópár éve még nem foglalkoztak ezzel és egyébként sokszor ma sem.
A legtöbb RAD eszköz és komponens alapú keretrendszer (pl. Qt) olyan elemeket és mezőket tartalmaz, amely ezeket automatikusan kezeli, így a fejlesztőnek nincs is vele igazán dolga. Kiteszi az ablakra a szám beviteli komponenst és az magyar regionális beállításokkal futó oprendszeren vesszővel fogja megjeleníteni és bekérni a tört számokat, míg az USA-ban ponttal. Értéknek meg számként adja vissza és úgy is várja. Ez a webes világban is elérhető és már nem is kell hozzá messzire menni. Régebben is kezelték ezeket a különböző keretrendszerek, pl. Angular, de ma már a HTML5 number inputja natív módon megoldja (és nagyon ügyesen).

Nem mondom, hogy időnként nincsenek hanyag kivitelezések és hibák, természetesen ez itt is, ahogy minden más szakmában előfordul és mivel rengeteg szoftverrel lehet találkozni így értelemszerűen több hibás megoldással is.


De most megyek és tanulok egy kis matekot és beíratkozom valami számtech szakkörre, hogy kikerüljek a "hozzám hasonló szoftwarefejlesztö" kategóriából és igazán mély szakmai és matek tudással rendelkező szakember válhasson belőlem, valódi szoftverfejlesztő, akiről már Te is úgy fogod vélni, hogy megfelelő szakmai háttérrel rendelkezik. Igyekszem megfelelni és megugorni nálad a lécet, addig meg lezártam ez a témát.
(#) Doky586 válasza david87 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Az XP telepítőt itt találod Link és írd ki CD-re..
(#) david87 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Sajnos a gépbe nincs cd mehajtó csak egy csatlakozó ami 4 lábu
A gép MV 823A névre halgat képen a panel maga
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2023
(#) Régi motoros válasza david87 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
A függőleges fehér csatlakozó az egy IDE port nemde? Oda tudsz tenni két eszközt.
Az alatta lévő meg egy CF csatlakozó. A 4 pines CD_IN az az audio bemenet lesz.

A CF kártyáról is tudsz telepíteni, de akár rendszert is telepíthetsz rá, ha gyors CF kártyát teszel bele.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2023
(#) Pethical válasza david87 hozzászólására (») Márc 15, 2023 / 1
 
Találtam egy ilyet. Lehet megér egy próbát.
Következő: »»   1059 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem