Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szubláda
 
Témaindító: Inhouse, idő: Jún 28, 2005
Lapozás: OK   7 / 9
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Árban nem igazán jön ki jobban és a méreteknek sem kedvez, de lehet még dupla láda, 2db 4ohmos hangszóróval.

Üdv
Inhouse
(#) galzotya hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy sal srp 3040-es mélynyomónak szeretnék mélyládát készíteni.
Próbáltam már több programmal is de nekem bonyolultak ezek.
Azt szeretném kérni hogy adjátok meg a láda ajánlott méreteit literben vagy cm-ben.
Előre is köszönöm!
Galzotya
(#) Babita hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Sziasztok.

Egy kérdésem lenne,mégpedig az,hogy megmaradt egy régebbi hifimből egy passzív mélyládám,és ezt szeretném a mostani hifimre kötni,de sajnos ezen csak egy rca kimenet található.Gondolom ide aktív láda köthető.Hogyan tudnám a mostani hifivel összehozni a régi ládát?Esetleg egy autós erősítővel+táppal?
Illetve ennél a megoldásnál mindkét oldalon szólni fog a mély?
Köszi.
(#) bihari laci hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Sziasztok ,kaptam egy Jamo sw400e mélyládát ,de a végfokpanelről ,hiányosak az alkatrészek,ha van valakinek,egy hasonlo othon ,lehetne egy fotot,késziteni ,hogy milyen értékű alkatrészeket kell fölhasználni,köszi.
(#) tibi1219 hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Sziasztok! egy mélyláda tervet szeretnék kérni tőletek 20 négyzetméter alapterületű üres terem hangosítására adva van hozzá két db mélysugárzóm.mutatom őket alább.ugyszeretném összehozni meghát csak ugy érdemes szerintem ha sorbakötném a kettőt mivel az impedanciaértéket nem egyeznek.
sunsetsunflower
Előre is köszi.
(#) Lord85 hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Sziasztok

Jó az oldal
Csak én vagyok nagyon kezdő.A kérdésem a következő lenne.Meg építhető-e a Sxa 3050 nek az alábbi képen látható doboz?
Ha nem akkor milyet ajánlotok neki?
(#) 1984white válasza Lord85 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Szia!
Ezt nem ajánlom neked. Én megépítettem ezt a ládát és 3 hangszóró közül egyik sem szolt rendesen benne!! Próbáltam az alja nélkül, kívül belül szigetelni, de semmi sem segített. Egyszerűen 38hz alatt nem volt jó a hangerősség.
Végül zárt ládánál maradtam, amit meg vettem készen gyárit, de használtan.
(#) 1984white válasza Lord85 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Ja és az autómban ilyen hangszóró van nekem is, az előbb említett 20literes zárt ládában.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) Lord85 hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Egyszerűen 38hz alatt nem volt jó a hangerősség. Ezen mit kell érteni ?
Max 25 50 75 w amivel hajtva lesz,nem kell neki hangosnak lenni.Szobába akarom házi mozi mélynek?
(#) Gafly válasza Lord85 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Idézet:
„Szobába akarom házi mozi mélynek?”

Okos kérdés. Ha sikerült eldönteni, szóljál
(#) 1984white válasza Lord85 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Teszt programmal (hanggenerátor) és mikrofonos műszerrel is néztem és 38hz frekvencia alatt a doboz erősen levágja a mély hangokat, mintha felül áteresztő szűrőt tennék az erősítő elé. (a 38hz erősen szól alatta pedig hirtelen halkul a mély és veszít az erejéből elég sokat.)
A hangszórók amiket beletettem:
SXA3050
Accoustic DLD limited ed. 600W
Accoustic DLD 500+

Egyikkel sem volt jó a láda!!!
(#) 1984white válasza Gafly hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szobába subnak zárt láda kell. Könyebb méretezni és ha magadnak építeted nehezebb elrontani nem pontos méretekkel is. Belül zajcsillapítás mindenképpen legyen 1-2cm minimum.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) Lord85 hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Köszike a gyors válaszokat!
Bár ez az erősitő ami az első képen látható,aligha megy le 38hz-re
Ami a második képen van az már esélyesebb,de nem hiszem
Miért jobb szobába a zárt sub?
Minden gatyi rendszeresen amit lehet venni van reflex nyílás.
(#) 1984white válasza Lord85 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Azért mert a méretezésre kevésbé érzékeny és nagyobb lehet a sikerélményed, ha nem pontos a méreted. Sajnos zárt ládához, nagyobb erősítő teljesítmény kell. Javaslom, hogy építs egy tda7294 100w ic-s erősítőt is a láda mellé és az elég lesz neked.
(#) Lord85 hozzászólása Feb 19, 2015 /
 
Hát a méretezéssel nincs gond,mert a rajz adott.
Asztalos műhelyben vágatom le a lapokat hozzá,tanulva a multkori esetből.(Mikor a körök kivágására került a sor kicsit nagy lett a vágó ív )
Vattát használok hozzá gazdagon.
Sajna anyira nem értek az ilyenekhez hogy építsek neki egy erősítőt.
(#) 1984white válasza Lord85 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Akkor szerintem ne is kezdj neki, mert kell egy normális erősítő. Vegyél egyet készen, vagy kitben a hestore -ban. Ezeket a kiteket csak összeforrasztod és megy.
Ja és a válaszgombot is használd a válaszokhoz.
(#) Inhouse hozzászólása Dec 23, 2019 /
 
Elmaradtam a frissítéssel. Persze közben elkészül a "mű". Azóta is használatban van, csak a helye változik a helyiségen belül...ezért jutott eszembe.
A Kenwood házimozi erősítő kapcsolt kimenete nem terhelhető annyira, mint kellene, ezért egy adaptert hajt csak, és annak a feszültsége egy relén keresztül a láda tápját kapcsolja.
A freeweb megszűnése miatt, átkerült anno az ultrawebre. Ugyanaz a felépítése az oldalnak, az új link ennek megfelelően: Szobai aktív szubláda.
Az utolsó két kép mutatja a hátuljába szerelt egységet, az eleje persze ugyanaz.
(#) Fidel hozzászólása Márc 17, 2023 /
 
5.1 Erősítőn lévő sub kimenetre milyen mélynyomót érdemes építeni, mi kell bele, szűrő, milyen erősítőt kellene bele csinálni?
És egy nagy átmérő, vagy több kisebb a célravezetőbb párhuzamosan?
Az erősítő 70W/csatorna.
(#) Inhouse válasza Fidel hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Nagyon ritkán van teljesítmény erősítő egy 5.1 erősítő szub kimenetén, általában csak vonal kimenet, így aktív szub kell. Általában van már szub szűrő benne, ennél többet konkrét adatok nélkül nehéz mondani.
(#) Fidel válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Úgy gondoltam én is, hogy kell egy erősítő a sub-ba, erre irányult volna a kérdésem, hogy milyet érdemes csinálni, venni?
(#) Inhouse válasza Fidel hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Ha írnál típust, raknál fel képet az 5.1 erősítődről (a hátuljáról is), talán előrébb lehetnénk.
(#) Fidel válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Bár nem tudom, mivel vagyunk előrébb ettől, mert nem gondolnám, hogy az erősítőn lévő SUB WOOFER vonalkimenet nagyon speciális lenne, egy RCA kimenet? Meg lehet, hogy a másik erősítővel is szeretném majd használni a mélynyomót, azon meg nincs kimenet.
Egyenlőre az érdekelne, hogy van e valami ajánlott erősítő erre a célra?
Meg kéne hangszórót is nézni hozzá.
És a másik erősítőre is kéne valami illesztési megoldás.
Egyenlőre nem tudom, hogy merre induljak neki!?

Ilyen:
(#) dB_Thunder válasza Fidel hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Idézet:
„Egyenlőre nem tudom, hogy merre induljak neki!?”

Ennyi kérdéssel inkább vegyél egy használt aktív szubot készen!
Aztán az idő válaszol pár kérdésedre, tovább tudsz menni ha szükséges!
(#) Inhouse válasza Fidel hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Eddig ezt sem tudtuk biztosra, hogy vonal kimeneted van-e a szubhoz. Vannak házimozi erősítők, ahol RCA aljzat a hangszóró kimenet. Továbbra sem értem az olyan kérdezőket, akikből harapófogóval kell kihúzni azokat az alap infókat, ami alapján segíteni lehetne...
Nekem 5070-em van.
Ha abból indulunk ki, hogy a különbség csak a teljesítményben van, akkor igen, ezen vonal kimenet van, ami alapból szűrt. Viszont nem értem én sem mi lehetett az elgondolás, de valamiért zaj az jön ki rajta rendesen. Így ha nincs szűrő az aktív szubon, és a hangszóró ad némit vissza a magasabb frekvenciákból, akkor susogni fog, amikor éppen nem némít...így jártam én. Ettől függetlenül a hasznos jel, az csak az alacsony frekvenciájú jelet tartalmaz.
A szub akkor fog élni, ha a frontokat large-ról, kisebbre veszed.
Nem tudok neked konkrét aktív szubot ajánlani, nehéz lesz olyat szerezni kipróbálási lehetőség nélkül, ami ár/érték arányban illeszkedik hozzá és még neked is tetszik a hangja.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) Inhouse válasza Fidel hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Talán ez az ami ránézésre illeszkedhet hozzá..., bár sehol nem találtam ajánlást, hogy márkán belül mivel javasolják használni...
(#) Fidel válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Úgy gondoltam, hogy a kérdésem már tartalmazza az alap információkat!
Nem kérdezgetném, hogy milyen erősítőt lenne érdemes építeni, ha csak annyi lenne a feladat, hogy rá kell dugni egy dobozt egy hangszóróval.
Nem venni akartam eredetileg, hanem csinálni valamit. A jófogáson linkelt mélynyomó viszont meg is oldaná ezt a kérdést, de nem sok bizodalmam van már az oldal iránt, és messze van!
(#) dB_Thunder válasza Fidel hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Idézet:
„hanem csinálni valamit”

A valami nem lesz jó! Kellene egy épkézláb elképzelés!
Ezért is írtam vegyél egyet használtan, kb 20e Ft-ért. Azt kipróbálva, használva elég sok kérdésre választ fogsz kapni, még olyanra is ami még fel sem merült benned! Aztán ha már megérett benned a gondolat, építhetünk is...de az sem lesz olcsó...
FB marketplace is tele szokott lenni ilyenekkel.
(#) Inhouse válasza Fidel hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Na, postcovid...tényleg...pedig valamikor még tudtam olvasni...végig a vásárlás lebegett a szemem előtt, nem az építés. Ez esetben az első hozzászólásod előtt van az én építésemről szó az 5070D-hez...meg egy link, ami már nem él. mivel az UW is megszűnt, de az új helyen egy ideig még elérhető.
TDA7294 alapkapcsolás és egy hangerő potméter. A Kenwood 90W-ot tud kapcsolni, a biztonság kedvéért én egy adapterrel egy relét hajtok meg és az kapcsolja a 230V-ot a szubnak. A Philips mélyet MacAudio Absolute 300-ra cserélve sokkal jobb hangja lett és a sisegés sem annyira zavaró a szünetekben.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2023
(#) Fidel válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Igazából az volt a tervem, hogy van egy ilyen Házimozi szet:LG
Nem nagyon használom semmire, mert nem tudom mi az oka, de nekem túl éles steril a hangja.
Ennek van a mélynyomoja, amire az van írva, hogy 100W 8Ohm.
Ehhez gondoltam első kőrben csinálni valami kis erősítőt. Elég kicsi benne a hangszóró 100mm lehet nagyjából.
Aztán eszembe jutott, hogy a használaton kívüli erősítővel összekötöm, hogy mit lehet tőle várni!?
Lehet, hogy elég lenne ezt meghajtani. Van még itthon egy nagyon régi elképzelésből egy dobozom, amit minden tudás nélkül kezdtem el, abból nem lesz már szerintem semmi, de van benne egy monó quad405, meg egy tda-s előerősítő.
Ezek jártak a fejembe, hogy van e ezekből értelme valamit összerakni!?
Van még két ilyen hangszóróm, amit annó vettem a projekthez, gumi szélűek, már megkaptam, hogy ránézésre szarok!
Lehet, elég lenne egy dobozt csinálni, de még csak a lehetőségeket veszem számba!
(#) Inhouse válasza Fidel hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Én nem hinném el a 100W-ot egy ilyen 10cm-es hangszórónak. Amit még tudnod kell, hogy ezeknél a kisebb szuboknál csalnak a felharmonikusokkal, nem mennek igazán mélyre.
De ha már meg van az erősítőd, előerősítőd, meg doboz is, egy próbát megér. Valószínűleg a zárt doboz nem lesz jó, a reflex-nél meg kéne komolyabban méretezni a dobozt és a csövet is.
Ha van belőle 2, akkor lehetne egy dupla hangszórós doboz, párhuzamosan kötve 4ohm-on.
Következő: »»   7 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem