Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   182 / 195
(#) SALáta válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
Elég sűrű olaj. Vg100, kifejezetten lánckenő olajként. Ebbe ugye adalék is van. Szóval 100 as vagy nyáron 120 as lánckenő. Én a Husqvarna prémium olajat használom, ilyen kis gépekhez nem muszáj nincs láncsebesség. Viszont nekem a carving laphoz muszáj jó olajat használni, a többihez meg mást nem fogok, nem akarok 2 félét tartani. Nem azon az 5l/1000 Ft n múlik. Ha még használom és egynél több ember is ott van ne azon az ezresen múljon a láncszakadás. Ha a lap meg elég az eléggé ciki. Ezeknek az orrával kell dolgozni.
(#) btamas81 válasza uniman hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
Na ettől féltem, ezért nem vettem ilyet. Tudtam, hogy alul lesz tervezve valami. Inkább vettem egy benzines felsőmarkolatost. Mekkora átmérőjű fát vágtál vele?
(#) btamas81 válasza SALáta hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
Faszobrászkodsz?
(#) SALáta válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
Próbálkozok. Holnap 3/4 év után újra.... Már kipróbálom a sägenspezi lapot ha megvan, meg a dominicus mod. (Oregon) láncot. Illetve még nem is volt próbálva az új 50 ées vezető szett... Sok a lemaradás . Szerintem jó buli lesz.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2023
(#) uniman válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
Egy egész fát totál legallyaztan vele. Puha hársfa, azzal nem volt semmi gond. Csak a száraz (vékony) kemény tüzifát már nem bírták a fogak...kuplung nélkül gyakran megakadt.
A vételára megtérült - a munkadíj több lett volna, ha "szakikra" bízom a szomszéd tetőjét "sepregető" lombkorona levágását.
(#) bbb válasza uniman hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
Ezek a kis elektromos "játékok" amúgy is csak arra valóak, hogy azokat az ágakat vagdald vele, amit a teleszkópos ágvágó már nem visz. Nekem bevált ez a lépésköz:
~1cm-ig metszőolló -> ~5cm-ig teleszkópos ágvágó -> ~15cm-ig ez a kis 6"-os akkus láncfűrész -> felette a benzines láncfűrész
A kertimunkához így remekül működik, gyorsan lehet haladni. A méretek körülbelüli értékek, amelyiknél nem viszi az előző szerszám, vagy küzdelmes, ott jön a nagyobb Ez a kis akkus 6"-os a normális lánckenő olajjal elvan, pár cseppet kap csak a lánc, aztán érzéssel újracseppentem. Nem kér sokat! A benzinesnél kb. két tankonként fogy egy tartálynyi az olajból, ennél a jószágnál nincs szükség olyan sokra, nem pörög a lánc akkora fordulaton. Egyedül a láncfeszességre kell figyelni, meg arra, nehogy túlmelegedjen, mert akkor kiold a hőbizti és az sok pihenőt jelent Az enyémet lassan másfél éve nyüstölöm, egyedül a melegedésével van gond, nem szabad sokat egyhuzamban használni, hagyni kell neki pihenőt.
(#) morgo hozzászólása Márc 31, 2023 /
 
Sziasztok!
Nemrég végleg tönkrement az akkus csavarhúzóm, ezért vettem Aliról egy olcsó játékcsavarhúzót.
A beépített akku nagyon rövid ideig bírta, ezért belenéztem. TP4056 töltő van benne, és AA ceruzaelem méretű lítium akku. Gondolom abból is a leggagyibb. Némi méregetés után a töltő és a kapcsoló nyákját tartó bakokat és az akku helyén lévő műanyag bordákat kifaragva, éppen belefér egy 18650 lítium cella.
A két kis nyákot melegtakonnyal rögzítettem. Így már egész használható lett a csavarhúzó.
Fotók kedvéért most nem szedem szét, de a képen látható típusról van szó. Ha valakinek van ilyen, érdemes belefeccölni azt a 15 percet és rendes cellát beépíteni.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2023
(#) sany hozzászólása Ápr 17, 2023 / 1
 
DMost nem tudom jól tettem-e, de vettem egy ilyen krimpelő készlet. Szent Istvánból 9-et kértek, illetve adtam érte. Most sikerült odaérnem, még volt a L*dl-ben. Tudom nem ipari.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2023
(#) Alkotó válasza sany hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Ha használsz ilyesmit, akkor jó vétel volt. Kb. a fogó ér ennyit, és a hüvelyek is nagyjából ennyibe lennének ha külön megvennéd. Tehát valamelyik ajándék volt.
Nekem is van hasonló hüvelykészletem, és nálam a fogyás nem egyenletes. Van amiből már többször pótolnom kellett, és van amiből még nem is használtam egyáltalán (ez a készletek velejárója).
(#) sany válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Saruzóm eddig nem volt ilyen márka. A 10mm2-ig nem nagyon szoktam én sem ennyiért ilyen fogót látni. Nem lehrt tudni mire lesz, jó és mikor.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2023
(#) SzilCsong válasza sany hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Én aliexpresszest használok és tökéletes, nyilván a villanyszerelők azt mondanák, ez nem jó mert nem felel meg az ISO9001-hez és nem került legalább 10x-be
De ezzel ne foglalkozzál, használd egészséggel!
(#) sany válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Pedig ezzel mindig gondban vagyok. Ha itthon vagy máshol csinálok valamit, akkor azzal "bűnt" követek-e el? Ha nem 10x-es szerszámmal csinálom. Van villanyszerelő szakképesítésem, de nem gyakorlom mindennap. Villanyszerelő vizsgára elvittem a saját blankoló szerszámomat, mert lehetett vinni, ami szintén P*rkside volt. Sokkal gyorsabban meg tudtam vele csupaszítani a vezetéket, mint a többiek azokkal a csupaszító szerszámokkal amik rendelkezésre álltak. Az akkori iparkamara által küldött szúrós szemű vizsgabiztos megdicsért, mert állítólag ő is ezt a márkát szerette. Még akkor legalább is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2023
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Ápr 17, 2023 / 1
 
Ha ez számít valamit, én is elrobogtam venni belőle.
És köszönöm a figyelem felhívást.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Nem fizetett reklám. De szívesen.
(#) KBal76 válasza sany hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Reggel én is vettem, most d.u. villanyász haver feljött és összevetettük a melós-sajátjával, amit nem ennyiért vett a munkáltatója. Milliméterre megegyezik a kettô, csak más felirattal, meg az fényes (meg ahhoz nem volt tartozékos doboz), és amiket krimpeltek, azok is. Van egy nem automata (klassikus áttételes) is itthon, ha hirtelen toldani kell két vezetéket, arra az a jobb.
(#) sany válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 

Anyag minőségbe biztos van különbség.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2023
(#) KBal76 válasza sany hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Nem biztos az, nem sokér vették, átlagos tizenpárezres. Nem ûrtech cégnél tmk-s .
(#) mex válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 17, 2023 / 1
 
Vettem én is a szóbanforgó készletből, és azonnyomban kipróbáltam a fogót.
Szerintem elég lazán nyom, állítottam rajta, úgy egy fokkal jobb lett, de a tizenvalahány éves haupával nincs versenyben.
(#) sany válasza mex hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Azért maradjunk a kategóriájában.
Szerintem jó nyom.
(#) mex válasza sany hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Idézet:
„Szerintem jó nyom”

Szerintem meg nem nyom kifogástalanul, amiből meg lehet bajság is.
Mindenesetre sorkapocsba kötésekor rápréselődik a laza rész is..
(#) zosza18 válasza mex hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Szia!
Bocsi, hogy beleszólok, de mint gyakorlati ember már bánt amit látok...
Az érvéghüvely csak a sok ér összefogását biztosítja! Az hogy sok 10eFt-os szerszámmal krimpeled az érvégetvagy egy "gagyi lxdl-ös Szxxral, az semmit nem befolyásol. Ahogy mondtad is, a sorkapocsban úgy is össze préselődik. Az érvéghüvelynek csak ennyi a gyakorlati szerepe, semmi más. (Kivéve az esztétika, ha csavaros kötés kell...)
Összességében bármilyen krimpelő szerszám megteszi, ami rászorítja a vezetékre a hüvelyt. Régen kombinált fogóval nyomkodtuk oszt még is ipari minőség volt a végeredmény! Krimpeljen Bárki is egy 80eFt-os szerszámmal, majd húzza meg egy sorkapocsba. Ezután vegye ki és hasonlítsa össze... semmi különbség.
Vannak szerszámok amik igen jobbak és drágábbak, de azért nem árt megérteni a valóságot se! Nekem is vannak drága cuccaim és olcsóbbak is, pont ezért, mert nem mindig indokolt!
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2023
(#) sany válasza mex hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Idézet:
„meg nem nyom kifogástalanul”

Ez hogy állapítható meg? Nekem a mesterem, úgy tanította, hogy nem lötyöghet, nem lehet kézzel sem lehúzni. Akkor jó.
(#) mex válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Szia!

Gyakorlati embernek tartom én is magam, azért is írtam a krimpelő kapcsán az előzőeket...
Az meg megintcsak nem igaz, hogy az érvéghüvely feladata az egyes elemi szálak összefogása.
Egy jól megprésel hüvely átmeneti ellenállása biztosan kisebb, mint egy lazán "egybentartott" végződésé.
Alu-réz csatlakozásakor érvéghüvelyt kell alkalmazni, ott sem árt a megfelelő présminőség.
Azért vettem én is, mert kényelmetlen mindig hurcolásznom a szerszámaimat, ezt ott hagytam volna a rokonnál, ott mindig van tennivaló villamos téren, hát majd meglátom...
Mindenesetre van egy jó szortimentem a hüvelyek számára.
(#) mex válasza sany hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Idézet:
„úgy tanította, hogy nem lötyöghet”


Pontosan!
Márpedig ez lötyögött hosszirányban, pedig ügyeltem a megfelelő méretre.
Állítás után már a lötyögés megszűnt, de a pofák általi benyomódások kisebbek mint a régi krimpelőmmel készítettek.
(#) sany válasza mex hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Na mindegy, azért nem viszem vissza.
Lehet a főnökömtől én is kérek majd egy normálisat. Hátha ad...
(Ami kizárt, mert szerintem nem ismeri mi is ez. )
(#) sany válasza mex hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
1 mm2 néztem, szépen ráment. Nagyobbal nem néztem.
(#) KBal76 válasza mex hozzászólására (») Ápr 17, 2023 / 1
 
Mi eljátszottunk a szerzeménnyel, rányomtunk 5 méretet, (összesen 3 féle fogóval, nagyon megfontolt a srác szerszámok terén) , megfelelô vezetékekre, és masszívan tartotta, kombifogóval nem tudtuk letépni, egy vékonyabb (talán 0.5mm2) vezetékeket eltéptük de nem jött le egy se. Szerencsére a többi fogó ugyanúgy jó volt, illetve a hagyományossal (klasszikus de kb. bóvli az is) voltak legkisebb méreteknél gondok, beszorultak a pofák közé a hüvelyek.
(#) mex válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
OK, én nem mentem el idáig, fogóval nem próbáltam lehúzni egyet sem..
A lötyögést megszüntettem, és annyiban hagytam a dolgot. Nyilván nem dobom el, de másodszerszám lesz azt már látom..
(#) Ge Lee válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Ezt nagyon rosszul tudod. Ugyanis, a krimpelésnek éppen azt hozzák fel előnyének, hogy akkora nyomást biztosít az anyagokra ami azokat a folyáshatárig préseli! Nem csak csavaros kötés létezik! Mi van a kábelvég sarukkal? Az vajon mi nyomja a krimpelés után még össze? Semmi! De ugyanez igaz egy kötőelemre is, mondjuk wago. A wago nem nyomja akkora erővel az érvéghüvelyt mint amit egy csavaros kötésnél kifejtesz ha meghúzod a csavart. A képen pirossal jelöltem az élek nyomását, és ott bizony nem csak akkora erővel kell megnyomnia a szerszámnak a hüvelyt hogy ne csússzon ki belőle a sodort ér, hanem akkorával, hogy az anyagok gyakorlatilag folyjanak össze! És hogy miért? Azért, mert ha nem így tesz, azaz csak éppen hogy érintkezik belül a hüvely és a sodrat, akkor annak az lesz a vége pár év után amit a szomszédban is láttam, lefolyt wago a kábelvégről. És éppen azért, mert az érintkezési felület el fog oxidálódni, ezzel együtt az átmeneti ellenállása jócskán megnő.
(#) zosza18 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Nem is vitatkozok, mert igazad is van... én csak arrafel mondtam, hogy amikor kiveszed ezt a 2 fajta szerszámmal nyomott érvéget a csavaros, vagy lemezes, vagy kengyeles csatlakozóból, semmi különbség nem látható. (Ha rendesen megvan húzva.) A saruk és a többiek más téma, nem is arra gondoltam. A rugós szorítású csatlakozókba pedig nem igazán illik érvéghüvelyt használni, mert az elemi szálakat a rugós feszítés szépen kitölti a csatlakozó keresztmetszetében, míg érvéggel csak alsó és felső élen fog kontaktus lenni a présellt érvég oldalának a méretében és ezt sok ipari megvalósításokban is látható. Ezzel be is fejeztem, tényleg nem vitatkozni szeretnék, vagy bármi vitát generálni! Elmondtam a saját véleményem és annyi.
Következő: »»   182 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem