Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   25 / 189
(#) mex válasza uli hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Q3-Q4 igy nem alkot darlingtont.
(#) uli válasza mex hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
De az elképzelés amúgy jó lenne? Hogyan kellene akkor megcsinálni?
Most rákerestem gugliba az 555-tel megvalósított inverterre, ott kicsit másképp vannak a végtranyók. De elméletileg ez is jó lehet nem? Egy egyszerűbb UPS trafóját hajtanám vele.
uli
(#) proli007 válasza uli hozzászólására (») Márc 1, 2009 / 1
 
Hello!
Csodálkozol, hogy ilyen kapcsolás nincs, Én nem!
A Q1-Q2 emitterkövetőként működik, A Q3-Q4 meg sehogy. Nem vetted elég komolyan Mex hozzászólását.(Pontosabban a Q3 tönkremegy, a Q4 meg nem csinál semmit.)
- Amúgy a darlingtonoknak olyan nagy lenne a vesztesége, hogy füstölne minden.
- Az NE555 vesztesége plusz oldalon tetemes.
- D1-D2 diódáknak semmi értelme, így is összenyitnának a tranyók.
(A szimulátor, olyan mint a papír mindent kibír, csak éppen nem gondolkodik helyetted)
üdv! proli007
(#) uli válasza proli007 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Értem én, hogy hülye vagyok ehhez, de akkor mégis hogyan?
Vagy felejtsem el az 555-öt?
uli
(#) proli007 válasza uli hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Hello!
Egy TL494-ben szinte minden benne van. Talán még hajlandó is működni 50Hz-en. (ha ugyan ezt tűzted ki célul)
üdv! proli007
(#) MChris válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Szia Jani.ekészült az áramkör,nagyon ott van! Köszönöm szépen mégegyszer!

DSC05033.JPG
    
(#) BlackStar hozzászólása Márc 13, 2009 /
 
Sziasztok.
Egy relé be-ki kapcsolását 555 IC-vel szeretném megoldani. A kapcsolásnak a tápfeszültség megjelenésével a relét (5-10 sec) behúzva kellene tartani majd az idő elteltével el kell engednie. Ehhez keresek kapcsolási rajzot. Előre is köszönöm.
(#) _JANI_ válasza BlackStar hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
(#) proli007 válasza BlackStar hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Hello!
Erős a gyanúm, hogy félrevezetted Janit. Nem így hangzott volna helyesen a kérés?
Idézet:
„A kapcsolásnak a tápfeszültség megjelenésével a relét (.... ) behúzva kellene tartani,
majd az idő (5-10 sec) elteltével el kell engednie.”

Mert ez így egy kicsit mást jelent. Az, az érzésem, hogy ez megint egy izzítás késleltető lesz.
Mert amit a Jani feltett az egy meghúzás késleltető.
üdv! proli007

Timer12V.jpg
    
(#) BlackStar válasza proli007 hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Elnézést!
Lehet hogy nem a legjobb megfogalmazás volt és tényleg félrevezettem a Janit. Köszönöm a segítőkészségeteket.
(#) _JANI_ válasza BlackStar hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Nincs férreértés. Az általam belinkelt kapcsolásban a PNP tranzisztor helyett egy NPN-nt kell beépíteni és a relét a +UT-re kötni. Igy a kimenet invertálódik, s a relé ellentétesen fog kapcsolni a szkópon feltüntetetthez képest...


[off]Mint írtam:
Idézet:
„Jó kiindulási alap lehet ez az áramkör.

(#) Kovidivi hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy olyan kapcsoláshoz, amely kiad magából egymás után 10-20db. jelet (terhelhetőség nem számít, az illesztést majd megoldom) azonos időközönként (ezért gondoltam az 555-ös topicra), amivel kapcsolnék egy tranzisztort, majd kellene ugyanennyi jel, csak ekkor egy másik tranzisztort kellene kapcsolnom. DS IC vezérléséhez van erre szükségem.
Kérni szeretnék egy kis segítséget, merre induljak el? Számláló IC-vel? Mert akkor a folyamatosságot meg tudnám oldani, az órajelet pedig adná az 555, olyan 20mp-enként. Köszönöm szépen! Néhány ötlet, milyen alkatrészt használjak, pár szóban, hogyan kössem be, ötletek. Köszönöm szépen!
szerkesztettem...
(#) _JANI_ válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
A DS_ IC adatlapjában kellene lenni példáknak a vételi és lejátszási idő bővítésre ( szorosítására ) is...
Mi a tároló IC tipusa?
(#) Kovidivi válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Hello!
Igazából már kezd összeállni a kép. A DS1669 egy nyomógombos változtatható értékű ellenállás, ami vezérelni fogja a PWM jelet előállító kapcsolást, a DS1669-et pedig 555 fogja vezérelni, és egy számláló pedig számolja az "órajelet", és kb. 10-20 jelig a DS "növelő" bemenetére adja jelet, utána pedig a "csökkentőre". Így a PWM szabályzónak a kitöltési tényezője növekszik a maximumig, majd csökken, és kezdődik elölről na ezen a szón kiakadtam elölről, vagy előről. Google szerint mindkettő majdnem ugyanannyira sűrűn fordul elő . Kérhetnék pár számláló IC típust, és hogy kb. mit tud? Utána adatlapból kiderítek mindent! -> Inkább elolvasom a topicját Köszönöm!
(#) proli007 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 24, 2009 / 1
 
Hello!
Hát ez elég róka fogta csuka lesz!
A DS-ben is van számláló, amit számlált impulzussal vezérelünk. Az meg a PWM-et szabályozza, mint poti?
Valami itt nagyon félrecsúszott! Lehet a céltábla már rég a hátad mögött van..


Idézet:
„elölről, vagy előről”

Írd, hogy "újból" abban nincs ő betű! (szerintem egyébként az első a jó, mert a szótő az "elől".)

Régen, ez nem volt gond...
"Párttitkár: Kisasszony! Írja ki, hogy kedden párttaggyűlés lesz.
- Főnök! A keddet egy d-vel, vagy két d-vel kell írni?
- Írja, hogy szerdán lesz!"

üdv! proli007
(#) _JANI_ válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
:wow1: JA ok! Azt gondoltam hogy a hangtárolós chiphez lesz időbővítés...
De ez egy teljesen más projekt...

Számlálónak a 4029-es szerintem jó lenne.
(#) Pareck hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Sziasztok! Valami ötletetek nincsne arra hogy hogyan lehetne megoldani azt, hogyha én tekerek egy potit akkor minden pl:100mV változásnál adjon egy jelet(feszültségosztó), de csak egy rövidke impulzust ami elég egy kapcsolótranzisztornak. Ha pedig wisszafelé tekerem akkor meg egy másik kimeneten adjon egy ugyanilyen jelet. Remélem érthetö voltam
jah és szerintetek megéri vele bajlódni analóg áramkörrel wagy marad a PIC?
(#) Pareck hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Csak azért ide tettem fel a kérdést mert szerintem a 555ös ic nem fog hiányozni belöle...
(#) Dudus válasza proli007 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
(#) proli007 válasza Pareck hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Hello!
Valami ilyesmire gondolsz?
üdv! proli007

POTI-DIF.png
    
(#) Pareck válasza proli007 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
ez csak akkor ad jelet amikor elérem azt a bizonyos változást?
mert nekem olyan kell hogyha gyorsan megtekerem a potit akkor egy negszögjelszerüt adjon ki a kimenetén, tehát a lényeg a szaggatottság
(#) Pareck válasza Pareck hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
mert ez csak amint látom csak azt jelzi hogy én most növeltem vagy csökkentettem a feszültséget
(#) proli007 válasza Pareck hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Hello!
Ha nem tudod mit csinál, egy differenciáló tag, akkor elég nehezen fogod megmondani mit tesz az áramkör.
De nem lett volna egyszerűbb a kérdést úgy feltenni mit szeretnél csinálni?
(Mert a kérdés úgy hangzik, hogy "na mi van a zsebemben?" Aztán kiderül, hogy a kezed.)
üdv! proli007
(#) Pareck válasza proli007 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
na bocsi akkor inkább hagylak érvényesülni...
(#) proli007 válasza Pareck hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Hello!
Szóval nem árulod el!
Na mindegy. Ha a potit úgy tekered, hogy 0,5sec alatt meghaladja a 100mV-ot (vagy ennél gyorsabb) a feszültség emelkedés, akkor ad jelet a komparátor. (Addig az ideig, míg a kondi fel nem töltődik az osztó és a poti közötti feszültségkülönbségre)
"Jah", és ha lehet használj írásjeleket, nagybetűket, légy oly kedves!
üdv! proli007
(#) _JANI_ válasza Pareck hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Enkóderrell nem lenne egyszerűbb??? "Csak" ki kellene kapuzni a kívánt jel alakot...
S egy ötlet a célod realizálására...
(#) Pareck válasza proli007 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
oké, ezen még elgondolkodok egy kicsit. Most megyek elteszem magamat holnapra mert nagyon korán kelek...ha holnap is fennt leszel akkor folytatjuk az elmélkedést és talán valaki más is beletesz egy-két okosságot mert ez a konfiguráció túl egyszerű hogy nagyszerű legyen a számomra.
(#) Kovidivi válasza proli007 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Hello!
Jól értelmezted a válaszom. Ez egy lézershowba kellene, az egyik motor sebességét szabályozni automatikusan, a kitöltési tényezőt szabályoznám a minimumtól a maximumig, majd újra () . Túl van szerinted bonyolítva? Elég összetett, de ez számomra egy kihívás. Ha tudsz egyszerűbb megoldást, akkor szívesen fogadom (PIC-kel azért nem akarom megoldani, mert akkor egyéni programot írnék, de mivel programozni nem tudok, ezért inkább lemondok erről.) Köszi szépen!
(#) Kovidivi válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Köszönöm, tanulmányozom az adatlapot!
(#) proli007 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Hello!
Csak közelítően értem a feladatot.
a.) Feszültséggel szeretnéd változtatni a PWM-et. Akkor egy háromszögjelet és a vezérlő feszültséget kell egy komparátor két bemenetére kötni, és kész is a PWM jel. (számtalan kapcsolás volt már)
b.) Két háromszögjel generátor kell, melynek azonosak a kimenő feszültségeik amplitúdói (lassú és egy gyors), és ezt kell a komparátor két bemenetére kötni. Így olyan PWM jel képződik, amelynek frekvenciáját a gyors generátor, kitöltés vezérlését, pedig a lassú fogja ellátni.

Ezek közül, valamelyik közel van az elképzelésedhez?
üdv! proli007
Következő: »»   25 / 189
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem