Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép kondi
 
Témaindító: Dav_id, idő: Márc 13, 2007
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Dav_id hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Hello
Éppen most füstölt el a mosógépemben a kondenzátor. A típusa MP 33/16/380 16µF-os. Azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet ilyent kapni, kb mennyiért, és ha kicserélem akkor jó lesz e? Ugy értem hogy nem tudom hogy miért ment tönkre, csak simán elfüstölt, vagy valamelyik másik alkatrész miatt ment tönkre, esetleg túl volt terhelve a mosógép?
Előre is köszönöm a segítséget
(#) zoz11 válasza Dav_id hozzászólására (») Márc 13, 2007 / 4
 
hello
ezek a kondik egy idő után elrobbanak nem kell tulterhelni a gépet!!! ilyen kondit szinte minden mőszaki boltba kapsz!
(#) zoz11 hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
az ára itt felénk 600-700 Ft
(#) Dav_id válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
köszönöm a gyors választ!
(#) Joci77 hozzászólása Márc 14, 2007 /
 
Esetleg 4csöves neon armatúra....
(#) zoz11 válasza Joci77 hozzászólására (») Márc 14, 2007 /
 
azt felejtsd el az nem jó hozzá!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tapasztalat!!!!!!!!!!!!!!! de most ha egy mosogépről bészülnk az a 700Ft nme sok.
(#) Joci77 hozzászólása Márc 14, 2007 /
 
Miért nem? már 4éve megy. még 2002 tavaszán tettem bele az a romo tipus vagymi, azöreg muter nempanaszkodott .
a másik meg a kis aztali kőrfűrészem motorja avtomata mosógépből van oda is 16yF osat tettem Játszik....
(#) antekirt hozzászólása Aug 20, 2007 1 /
 
A mosógép kondi jobb szigetelésű mint a fénycső armaturáé.Műgyantába van öntve.ojat kéne beledobni legalább400v -at. a fémházas a lökésszerű terhelésre át üthet.Akko a mutert megrázza mint süsü a vadkörte fát!
(#) peppino hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Hello.Nem tudom,hogy mi lehet a baja ,egy automata mosogép. Mindig leverte a biztit.Programkapcsolo és léptetömotor is söt vezetékestül majdnem mindent kicseréltem,csak a motor,a fütöszál+kondi maradt benne érintetlenül.Lehet ,hogy itt kell a hibát keresni.
(#) dzso80 hozzászólása Máj 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Elpukkant a mosógépemben egy kondi, és sajna a felirat elég hiányosan látszik rajta.

A mosógép adatai:
Hajdú Minimat 65
Tip.:730.7
No.:047238
220V 3150/2200W
Motor szivattyú 130W
mosó 300W
centrifuga 700W
Fűtés 2850/1900W
Fogy ár 12150 Ft
A kondenzátoron csak néhány számot tudok kivenni a felső felén: MP... (M)......380..... 480V .... SD 120min.... 25°/70°C egy nagy 16-os (16 mikrós lenne???) és egy nagy számsor: 645 031 860
az alsó felén: 530....... SD 120min és szintén egy nagyobb számsor néhány betűvel: 308 7013 AAO
Ennyiből lehet-e tudni, hogy pontosan milyen kondi kell bele?
Ha veszek kondit, érdemes-e azt simán csak bekötnöm, vagy van valami amit még előtte nem árt megnézni, megmérni? Nehogy csak egy tűzijáték legyen a szerelés eredménye...
(Nem szorult meg, és ránézésre minden más oké.)
Köszi.
(#) kadarist válasza dzso80 hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Szia!
16 µF-os a kondenzátor. Keresési eredmény, ebben volt az érték megadva.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
(#) side1111 hozzászólása Feb 27, 2018 /
 
sziasztok nem tudom jó helyre írok e van egy indesít automata mosógép ami néha bekapcsol néha nem ha be kapcsol akkor működik is csak le áll valami ötlet
(#) lelkes amatőr hozzászólása Nov 17, 2019 / 1
 
Csak kis érdekességképp.
Ma délután hatalmas csattanással akkora zárlatot csinált a Minimat gépem, hogy (szerintem Paksig) elment a villany. Ruha benne, már épp centrifugálás jött volna.
Kicsit ideges lettem, nemsokára kezdődik a Forma1, én meg kezdhetek gépet javítani.
Hátsó lap levétel után az első képen látható látvány fogadott. A zavarszűrő kondenzátor megadta magát. Itthon nincs, most nélküle fejezte be a mosást.
Azért *felháboritó*, hogy 46 évet bírt csak ki.
Mióta megvan már több mint 2500 Ft.-ot kellett ráköltenem (szivattyúcsere kb. 25 éve, progkapcsoló érintkező csere 15 éve).
(#) Gafly válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Ennyit a tervezett elavulásról.
Akkor még mások voltak a szempontok...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem