Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC programozás
 
Témaindító: G-Lex, idő: Okt 24, 2005
Lapozás: OK   26 / 66
(#) Bell válasza trudnai hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Mivel főként egyirányú a kommunikáció, kevés az adat, nem nagy a sebesség, kézenfekvőnek tűnt az a lehetőség, hogy csak a kontroll bitekkel tartsam kézben a dolgokat.
(#) trudnai válasza Bell hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Hogy erted, hogy a "kontroll bitekkel tartsam kézben a dolgokat"?
(#) Bell válasza trudnai hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
A soros port TX / RX állapotbitjeire gondoltam.
(#) trudnai válasza Bell hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Ja, akkor megsem az USB-vel szeretnel kommunikalni a PC fele?
(#) icserny válasza Bell hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Idézet:
„Ha az USB csak megszakításból menne, nem lenne szükség másra, csak meghívni a config rutinját és ketyegne a háttérben.”
De nem így van megírva! Ha interrupton fut a kiszolgálása, akkor is van dolga a főprogramnak is.

S azt is elárulom, hogy nem a bootloaderben levő USB kezelést használják az alkalmazások, hanem egy attól független USB kezelés van benne minden minta alkalmazásban - mert a Microchip fejlesztői így írták meg, ehhez kell alkalmazkodni. Ennek is van előnye, mert a bootloader HID eszközként kapcsolódik, az alkalmazás viszont - független lévén - lehet HID, CDC, Mass storage vagy egyedi eszközosztályú. A PICCOLO projektben pl. a CDC eszközosztályt használom, mert az közvetlenül, PC oldali programfejlesztés nélkül kommunikálhat a meglevő kommunikációs programokkal (Hyperterm, Putty.exe, CDC Terminal).
Idézet:
„le is töltöttem, kiszedtem a sorszámokat”
Milyen sorszámokat? Nem a dokumentációt kell letölteni, hanem a code_examples.zip állományt.
Idézet:
„de valamit elrontottam, így nem fut.”
Elsősorban az MPLAB IDE és az MCC18 telepítése és konfigurálása legyen rendben. Nálam az utóbbi a C:/Program Files/Microchip/MCC18 mappába van telepítve. Ha te is ugyanide telepíted, akkor kevesebbet kell állítgatni. A kibontott code_examples.zip pedig a C:/PIC18-ban "lakik" nálam, ez nem annyira kritikus...
(#) rognork hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Sziasztok,

van egy olyan áramköröm, ami egy adott eszköz áramfelvételének idejét méri. Illetve a hardver van kész egy pic16f (azt hiszem) kontrollerrel. Az a bajom, hogy a jelenlegi program nem felel meg a céljainkra, ezért újat kellene írni. Csak annyi lenne a feladat, hogy az 1 - 10A között változó áram indulásától kellene egy számlálót elindítani, és amint megszűnik az áram, leállítani. A számláló egy ledes kijelzőn jelenik meg, reset után mehet az új mérés.
Ha van köztetek valaki, aki számlaképesen elvállalná, küldjön egy üzenetet privátba, és egy árat nagyjából. Ha kell, akkor küldök egy pontos IC típust, és lerajzolom a komplett hardvert.

előre is köszi
rognork
(#) Bell válasza trudnai hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
USB-n szeretnék, de úgy, hogy az ottani adatforgalommal ne kelljen sokat foglalkozni. Hasonlóan mint a soros portnál. Persze bonyolultságában, lehetőségeiben nem összemérhető a kettő.
(#) Bell válasza icserny hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Köszönöm az útbaigazítást! Érdekes az anyag, nekiállok újra az elejétől kezdve.
(#) icserny válasza Bell hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Idézet:
„USB-n szeretnék, de úgy, hogy az ottani adatforgalommal ne kelljen sokat foglalkozni.”
Pont ezért vannak a gyári demók meg támogatói könyvtárak, hogy ne kelljen sokat foglalkoznod vele. Csak le kell nyelni azt a békát, hogy C-ben írták...

De van választási lehetőség, mert PIC18F14K50-hez JAL nyelvű demókat is találsz. Az USB CDC (virtuális soros portként látszik) "Helló világ" szintű demó például itt olvasható.
(#) trudnai válasza Bell hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Akkor felejtsd el a "kontroll biteket", ilyenek nincsenek az USB specifikacioban. Mielott kitalalod hogyan szeretned, elobb tanuldd meg a lehetosegeket, es akkor azokbol ki fogod tudni valasztani a megfelelot.
(#) Bell válasza icserny hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Jó pár éve használok Perl-t, PHP-t, Pascal-t, néhány assembly-t, shellt, így nem arról van szó hogy nem vagyok képes eligazodni a C-ben.
Egyszerűen nincs gyakorlatom abban, hogy a netről levadásszam azokat az állományokat, ami szükséges egy adott helyen ismertetett program elindításához.
Mint ahogyan a javasolt demó is egy feneketlen tónak tűnik. Nagyon egyszerű, említi mi szükséges hozzá, azt is, hogy hol található, de ott nincs olyan néven semmi.
(#) Bell válasza Bell hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Lefagyott a gépem közben, nem igazán ezt az üzenetet akartam elküldeni.
Egyértelmű, hogy az alapoknál kell kezdeni, nincsennek kész megoldások semmire.
Ha van, azt meg kell venni.
(#) icserny válasza Bell hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Idézet:
„Mint ahogyan a javasolt demó is egy feneketlen tónak tűnik. Nagyon egyszerű, említi mi szükséges hozzá, azt is, hogy hol található, de ott nincs olyan néven semmi.”
Most a JAL demóról beszélsz? Ehhez itt vannak a linkek:

-JALLIB parancssori fordító, könyvtárak és mintaprogramok.
- JALEDIT IDE környezet a JALLIB csomaghoz

vagy mindez egyben:
- JALPACK (JAELEDIT + JALLIB)
(#) Bell válasza icserny hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Igen, ezt a mondatot szerettem volna kitörölni, mert közben rájöttem, hogy miről van szó.
Köszönöm a türelmet és a segítséget!
(#) unicorn válasza icserny hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Köszi! Kiderült, hogy ez volt a probléma: nem rossz a gomb, hanem a MCLR -t kellet elemgedtetni vele. Azt nem tudom, hogy hogyan lehet ezt megcsinálni az MPLAB-ban (csak a "PICKit 2 Programmer" -ben tudtam). Az MPLAB-ban van egy olyan menüpont, hogy "Programmer/Release from reset". Na ez nem csinál semmit, pedig reménykedtem benne.
(#) Norberto válasza unicorn hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Idézet:
„Programmer/Release from reset”


Pontosan ez a menüpont az, aminek hatására a Reset állapotból fel kelljen éledjen a PIC.
(#) icserny válasza unicorn hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Idézet:
„Az MPLAB-ban van egy olyan menüpont, hogy "Programmer/Release from reset". Na ez nem csinál semmit”
A PICkit2 kiválasztása (Programmer/Select Programmer -> PICkit2) után meg kell látogatni a Programmer/Settings menüpontot és pipát kell tenni a 3-State on "Release from Reset" opció elé.

Ennek hatására a "Release from Reset" ezentúl ténylegesen elengedi (nem pedig magas szintre húzza) az MCLR bemenetet, így működni fog a nyomógomb.
(#) icserny válasza Norberto hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Idézet:
„Pontosan ez a menüpont az, aminek hatására a Reset állapotból fel kelljen éledjen a PIC.”
A PIC feléledésével eddig sem volt gond, de ha nincs tri-state állapotba kapcsolva a PICkit2 VPP kimenete, akkor az RA3 bemenetet az 1 kohm-on keresztül rákötött SW1 nyomógomb nem tudja lehúzni alacsony szintre (a PICkit2 szerencséjére!!!).
(#) Buhalla hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Sziasztok!
Nagyon érdekel a PIC programozás.
Van programozói tapasztalatom, de microcontroller programozással még nem foglalkoztam.
Van egy konkrét (szerintem egyszerű) probléma, amit meg szeretnék oldani:
zsebtelepről szeretnék egy zárat üzemeltetni, ami egy dobozt zár. Van 5-6 vezeték, ha a 2 megfelelő két vágom el, akkor a zár nyit.
Ha bármelyiket elvágom a maradék 4 közül, akkor már nem nyit. Hiába vágom már el a másik két jó vezetéket.

A segítségeteket szeretném kérni:
- mi minden kell a kezdéshez és mennyibe kerül
- tudtok -e vmi jó anyagot, amiből tanulhatok
- van -e vmi konkrét ötletetek a feladattal kapcsolatban

Nagyon köszi!
Buhi
(#) vilmosd válasza Buhalla hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Hali
A PIC kezdeshez eloszor is kell egy kis elektromos ismeret (na jo, sok), valamint sok turelem. Kellene csinalni egy probapanelt, amiben ki tudod probalni a projekteket. Kell melle meg valamilyen egeto, pl PK2. Lehet keszen megvenni, de itt a forumon talasz sok leirast az utanepitesrol. Lehetoleg NE 16F84-et vasarolj! 16F628, 16F690, 16F887 kezdoknek megfeleloes nem is draga. A programozast ajanlott az alapoktol elkezdeni. ASM mintapeldakat talalsz a neten milliot. Kesobbiekben at lehet terni a C nyelvre. Van esetleg BASIC fordito is, ha ismered a BASIC alapjait. A PIC leirasat a gyarto honlapjarol letoltheto adatlap tartalmazza. Persze kell hozza angol (esetleg kinai) nyelvtudas. Vannak jo magyar oldalak is, rogton itt van ez a forum, de T es T-n nagyon jo leirast talasz. Mellekelek egy 18 labas PIC-ekhez valo probapanel doksijat. Ezen el lehet kezdeni a jatekot. Ebbe lehet probalni a 18 labas PIC-eket. Tartalmaz LED-eket, kapcsolokat, 7 szegmenses kijelzot es termeszetesen tapegyseget. Csinaltam persze 20 labas es 40 labas panelt is, de indulasnak ez is megteszi. Ja meg egy tanacs: lehetoleg tartozkodj az egyszeru 50 Ft-os programozoktol, mert altalaban elsore nem sikerul az egetes, es el veszi az ember kedvet a tovabbi kiserletezestol.
Udv Vili
(#) potyo válasza Buhalla hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
(#) gydanee válasza Buhalla hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Néhány link: Bővebben: Link
(#) vilmosd válasza Buhalla hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Hali
Itt a 20 labas probapanel doksija. Ebben probalhatsz 8, 14, es termeszetesen 20 labas PIC-et.
Udv Vili

20pdemo.pdf
    
(#) kaqkk válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Vagy itt az enyém 40-és28 lábú piceket kezel egyenlőre és rajta van a pickit2 is és most tervezem a 18 lábú
picekhez a kiegészétő panelt

picdem.rar
    
(#) vilmosd válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Szep, de ez egy kezdonek egy kisse bonyolult.
Udv Vili
(#) kaqkk válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
http://mickey5.fw.hu/leirasok.htm Itt van egy projekt
a demópanelok elkészítése- és használata , programozási segédletek , mindez ASM-ben (igazad van amit az előbb tettem fel tényleg első projektnek egy kissé bonya)
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Egyébbként a Szilva féle pickit2 szerintem anyira kiforrott
dolog hogy egy kezdő is nyugodtan belevághat az elkészítésébe .
(#) HeZ válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
A legrövidebb, legegyszerűbb, legprofibb és legdrágább megoldás: PicKit2 Debug Express (DV164121) fejlesztő (részletek: Bővebben: Link), ami tartalmazza a PicKit2 programozót, a 44 lábú 16F887-tel próbapanelt és mintaprogramokat. Megvehető 11600 ft+25% ÁFA pl a Chipcad-nél (www.chipcad.hu).
Vannak más programozók és fejlesztőpanelek is más cégeknél is (ajánlom pl. www.mikroe.com).
Vagy rengeteget görcsölsz, kínlódsz, szívsz a magad taposta úton, ami a leghosszabb, legbonyolultabb, legdrágább, legamatőrebb, de kétségkívül a legszebb út a tudásig, HA van elég türelmed végigjárni.
Jah, konkrét ötletek az ismerkedéshez (a szokásos lépésről-lépésre):
a 10 mintaprogram "végigjátszása", kezdve a LED villogtatástól a nyomógombos ledfüzér-vezérlésen át az űrhajó építésig .
Szerénytelenségem elkövette ezeken túl: EEPROM használat, okos LCD kijelző meghajtás-programozás, multiplex 7 szegmenses LED kijelző meghajtás, I2C buszos hőmérő olvasás-írás, soros port vezérlés. Jövő tervek: USB, wireless adatgyűjtés-távvezérlés, SD kártya használat, ethernet.....
(#) icserny válasza HeZ hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Én praktikusabbnak tartom az olyan fejlesztői kártyákat, amelyekben foglalatban van a PIC. Több, különböző típust ki lehet benne próbálni, s ha kihervad a PIC akkor egyszerűen ki lehet cserélni.
(#) trudnai válasza HeZ hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Valojaban a PICkit2 filleres cucc, es nem is tartozik a profi kategoriaba. Profi kategoria pl a Real ICE vagy meg inkabb az ICE 2000. Ez utobbi egy igazi aramkor emulacio (ellentetben a Real ICE-al ami neve ellenere csak egy debugger).

PICkit2 azonban hobbisok szamara is megfizetheto es elegendo funkciot biztosit, ezenkivul kielegito meghizhatosaggal dolgozik.
Következő: »»   26 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem