Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC programozás
 
Témaindító: G-Lex, idő: Okt 24, 2005
Lapozás: OK   27 / 66
(#) Bell válasza Buhalla hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
A felvetés lefed egy pokolgép elektronikát. A zárakat nem így nyitják.
(#) Hp41C válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Szia!

Egyre több nagytudású, nagyon olcsó pic jelenik meg 3.3V-os, vagy még kisebb tápfeszültséggel...
(#) kaqkk válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Egy kezdőnek (egykét évig) bőven elég a tanuláshoz
3-4 féle 5v os pic , aztán kédőbb ha már nem kezdő és nagyobb projektbe fog ráér megvenni a gyári pickit2-t
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Vagy addigra talán tud építeni is egyet...
(#) kaqkk válasza watt hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Ha az oldal elejét is elolvastad volna.......
(#) Búgócsiga hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Sziasztok !

(Kezdő vagyok a témában ezért bocsi ,ha hülyeséget kérdezek.)

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ezt a Pic et fel lehet programozni úgy h pl 1 Led-et vagy egy kisebb relét működtessen, kisebb áramkört szeretnék vele vezérelni 12V on. Fontos lenne h be tudjam állítani mikor melyik lábára adjon le pl 12 V-ot, meghatározott időtartamokra.

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) watt válasza Búgócsiga hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Lehet, de ha nem haragszol meg, neked ez nem fog menni. (A fogalmazásodból ez tisztán kiderül, ami nem szégyen, csak állapot.)
(#) El_Pinyo válasza Búgócsiga hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Természetesen, azt hogy milyen feladat elvégzésére lehet felhasználni egyrészt a PIC típusa, másrészt a firmware, amely a mikrovezérlőn fut és a köré épített áramkör határozza meg. A feladat amelyet említettél szinte bármely mikrovezérlővel megoldható, de akár mikrovezérlő nélkül sem lehetetlen.
(#) Búgócsiga válasza El_Pinyo hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Szia El_Pinyo !

Tulajdonképp az áramköröm már készen van, ami egy mobilos lakásriasztó. Egyszerűen a mobil telefon össze van kötve egy mozgásérzékelővel ami felhív ha betörés van. Ezt szeretném továbbfejleszteni, hogy pl ha tűz van akkor is értesítsen, csakhogy akkor már sms-t kéne küldenie. Pl írok bele sablon sms-t és akkor a mikrovezérlő lenne az aki eldönti a jel alapján ,hogy melyik lábára érkezett jelzés és ennek alapján lépeget a telefon menüjében kiválasztva a jelhez tartozó sablon üzenetet. Tulajdonképp manuálisan előre beállított érintkezőket kéne csak összezárnia a mobilon másodpercekre amivel lépkedne a menüben kiválasztva a megfelelő funkciót.

Tudnál nekem javasolni olyan mikrovezérlőt amivel, meg tudnám oldani az említett feladatot !? Jó volna valami link vagy olyan előre megírt progit pl C be amibe már van egy tesztprogram !? A lényeg, h gyenge áramot vezérelnék vele 12V vagy az alattit és legyen
benne időzítés is.


Köszi.
(#) icserny válasza Búgócsiga hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Az Olimex PIC-GSM fejlesztői kártyája állítólag mindezt tudja és kapcsolási rajz, illetve szoftver is van hozzá, nézd meg. Ebben PIC18F67J60 van (helyenként 67J50-et írnak, az valószínű elgépelés) és egy beépített GSM modul.
Idézet:
„Jó volna valami link vagy olyan előre megírt progit pl C be amibe már van egy tesztprogram !? A lényeg, h gyenge áramot vezérelnék vele 12V vagy az alattit és legyen benne időzítés is.”
Te érted, hogy mit kérdeztél? Mert én, sajnos, nem...
(#) El_Pinyo válasza Búgócsiga hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Konkrétan ilyen projektet nem tudok mutatni, de a Google biztosan segít. Viszonylag egyszerű a feladat, szinte bármely 8 bites mikrovezérlő típus megfelel (pic16FXXX, pic18FXXX) a feladatra. Általában a GSM-t használó projektek a telefon vagy modul modemjével kommunikálnak soros porton (UART) AT parancsok segítségével. GSM-es vezérlésre, illetve AT parancsok használatára van itt az oldalon is több topic, célszerű átböngészni őket.
Watt fórumtárssal egyetértésben azt tudom javasolni, ha érdekel a téma, akkor állj neki a PIC programozásának tanulásához, mert nagyon ritka az, hogy mások helyett írjuk meg a programot. Erre ott van az apróhirdetések rovat, Keres szekciója. Viszont ha már nekiálltál és valahol elakadtál, nem értesz valamit, abban szívesen segítünk.
(#) Búgócsiga válasza icserny hozzászólására (») Júl 2, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat ez a PIC-GSM kártya jó kis kütyü
(#) hayes987 hozzászólása Júl 5, 2010 /
 
Helló mindenki!

Lenne egy-két kérdésem a pic-ekkel kapcsolatban. Első kérdésem az lenne hogy mi az az alap felszerelés ami a kezdéshez kell? Aminek utánaolvastam: egy pic mikrokontroller + hozzá való programozó, meg mplab, vagy valami más fejlesztői környezet. Ehhez kapcsolódóan lenne olyan kérdésem hogy ez minden, vagy esetleg szükségem van-e más eszközre? Másik kérdés hogy érdemes-e ezt a programozót készen venni, vagy egyszerű-e megépíteni, és még annyi hogy melyik pic-el érdemes kezdeni?
Másik téma: Ha elég jól ismerem a pic-ek programozását, akkor később szeretnék összedobni valami járműféleséget. Azt szeretném tudni hogy melyik pic-et érdemes használni, ha a következőket szeretném beletenni: 4-5 motor, 2-3 szenzor (sonar, stb.), esetleg később kamera, vagy valami látóeszköz, és távirányítású lenne. Ehhez a feladathoz melyik pic lenne alkalmas, vagy melyik az amelyik biztosan többet tud mint amire nekem szükségem van?

Ezekre lennék kíváncsi, bocs hogyha egy kicsit sok kérdést tettem fel egyszerre! Ha csak egy-egy kérdésre válaszoltok, annak is örülnék!

Előre is kösz: Hayes!
(#) potyo válasza hayes987 hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
(#) vilmosd válasza hayes987 hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Hali Kezdve a legfontosabbal : az egeto lehetoleg PK2 legyen (klon vagy eredeti). Lehetoleg messzire keruld a sorosportos, paralelportos egetoket. Itt a forumon olvashatsz sok kudarcrol ezekkel kapcsolatba. Masodszor: lehetoleg csinalj egy univerzalis probapanelt. Eloszor a 20 labas probapanelt ajanlanam. Visszakeresve talakozhatsz az altalam felrakott doksival. Harmadszor: ha az eddigiekkel meg vagy rogton adodik a hasznalhato PIC-ek kore. 12F675, 683 8 labasok, 16F676, 684 14 labasok, es 16F690 20 labas. Szerintem kezdonek jo valasztas. Ha vasarolsz PK2-t akkor lehet hozza vasarolni valami PIC-el kis panelt (16F690, 887).
Most jon a neheze. Nem tudom mennyi gyakorlatod van, de induloban az ASM a kivanatos. MPLAB alatt van nagyon hasznos debugger. Sokat konnyit az ember eleten. Lehet esetleg (ha mar nagyon ismered az ASM-et), probalkozni C nyelvvel. Lehetoleg olyat kell valasztani ami a MPLAB ala beepul. Azert szajkozom ezt a MPLAB-ot, mert amig van PIC gyartas, addig fejlesztik is. Mas cegektol is van C fordito, de nem epul be a MPLAB ala, es az uj csipekhez nem mindig jon ki gyorsan az update. Ha esetleg kersz doksit a probapanelhez irj. szivesen felteszem megegyszer.
Udv Vili
(#) hayes987 hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
@potyo: Köszi, ezt biztos hasznos lesz!

@vilmosd: Egyenlőre még csak az elején tartok a dolognak, még csak most határoztam el hogy ezzel akarok foglalkozni. Egyik régi ismerősömet akarom ezzel kapcsolatban felkeresni, mert ő jobban vágja ezeket az elektronikai dolgokat. Valószínűleg rábízom majd a próbapanel megépítését, meg a forrasztgatásokat, legalábbis még az elején. Annak viszont kicsit örülök hogy a programozást írtad nehézségnek, mert igazából én ezzel foglalkozok. ASM-ben alapokat ismerem, egy kicsit régen volt, de nem hiszem hogy sokból tartana feleleveníteni a tudást. Majd még ide írok ha van valami fejlemény, vagy valami problémám lesz. Neked is kösz a választ!
(#) icserny válasza hayes987 hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Mielőtt neiugranál, érdemes számításba venni, hogy nagyjából mennyi erőforrást igényel az elképzelt projekted. Könnyen lehet, hogy a kezdőknek ajánlott PIC12 vagy PIC16 sorozatú mikrovezérlők sem annyi programmemóriával, sem annyi RAM-mal nem rendelkeznek, mint amennyire szükséged lehet. Érdemes tehát az adatlapok olvasgatásával, és a paraméterek összehasonlításával kezdeni (a Microchip honlapja segít ebben). Addig kell olvasgatni, amíg a fejedben össze nem áll a kép, hogy melyik mikrovezérlő családnál hol szorít majd a cipő, melyek a korlátok. Nehogy utólag derüljön ki, hogy eleve a PIC24 vagy PIC32 családdal kellett volna kezdeni!

További fontos szempont, hogy 5V-os tápfesszel és logikai szinttel akarsz dolgozni, vagy 3,3 V-ossal.
(#) potyo válasza icserny hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Hát azért szerintem aki még nem foglalkozott ilyennel, az meg sem tudja saccolni, hogy mégis milyen erőforrást kíván a dolog, amit akar építeni vele. Persze elhangzott itt képfelismerés, de ez azért nem holnap lesz. Tudom, amikor én kezdtem a 16F877-el, hiába láttam, hogy abban van 8k utasítás számára hely, vagy 368bájt memória van benne, vagy az, hogy max. 4MHz-en futtatható, lövésem se volt róla, hogy ez most mire elég vagy mire nem. Megvettem "talán elég lesz" alapon az első projektemhez, aztán az egész igényelt vagy 4-500 utasítást, mire mindent tudott, amit megálmodtam. PC időzített bekapcsolására épült az áramkör, RTC-vel, hétszegmensű kijelzőkkel, soros porton feltölthető bekapcsolási időpontokkal, hogy a Knight Rider részeket a gép otthon a hét folyamán felvegye a tévéből, amíg én az egyetemen vagyok
(#) icserny válasza potyo hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Idézet:
„Hát azért szerintem aki még nem foglalkozott ilyennel, az meg sem tudja saccolni, hogy mégis milyen erőforrást kíván a dolog, amit akar építeni vele.”
Ez igaz, de pont arra biztattam, hogy foglalkozzon vele. De szerintem a foglalkozást az adatlap olvasásánál, meg az az MPLAB fejlesztői környezettel való ismerkedéssel kell(ene) kezdeni. A PICCOLO vagy a PIC-kwik projekteknél az első 4-5 fejezet kifejezetten az MPLAB szimulátorának használatát feltételezi.

Meg, persze, célszerű a netet is feltúrni, s a tervezetthez hasonló projekteket áttanulmányozni, megérteni.

Előnye, hogy ez a tanulás nem kerül semmibe, s a közben a forrasztópákával sem égeti meg az ember a kezét...
(#) _JANI_ válasza icserny hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Idézet:
„Előnye, hogy ez a tanulás nem kerül semmibe, s a közben a forrasztópákával sem égeti meg az ember a kezét...”

De a hardvernek a fejlesztése jó ha együtt fut a szoftver fejlesztéséve. Igaz nem kell feltétlen forrasztó páka hozzá. [off] De a páka használatának ismerete nem hátrány.
(#) icserny válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Hát az elég érdekes volna, ha a fejlesztés megelőzné az általam ajánlott tájékozódást, a lehetőségek megismerését! Igaz, láttunk már rá néhány elrettentő példát...
(#) guliver83 hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Sziasztok
Egy kezdőnek aki most akar foglalkozni a PIC programozással, melyik nyel lenne a legegyszerűbb.
(#) trudnai válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
A PIC-et erdemes megismerni Assembly nyekven keresztul. Ha mar a PIC0et ismered, akkor gondolkodhatsz rajta, hogy milyen nyelven szeretned programozni.
(#) guliver83 válasza trudnai hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Most olvasgatom (tanulmányozom)
PIC_Mikrovezerlok_Alkalmazastechnikaja_(Konya-Kopjak)_3.kiadás könyvét.
Mire a végére érek remélem megtudom,mi lenne az egyszerűbb, ha annak lehet nevezni.
(#) icserny válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
PIC18 vagy PIC24 esetén az assembly és a C párhuzamosan tanulható (lásd PICCOLO projekt és PIC-kwik projekt).
PIC32 esetén csak a C32 fordítót tudom ajánlani.
PIC16-tal szerintem nem érdemes egy kezdőnek szenvedni a memórialapozás nyűgjei miatt.
(#) dinokal válasza icserny hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Szia! Az én "elrettentő!" példám: amit eddig csináltam: egy pic-et égettem be az icd2-höz. Nagyon sok tervem van, amit szeretnék megvalósítani. Mivel egyik programozási nyelvhez sem értek, csak az anyaggyűjtésig jutottam el, ebből viszont hatalmas mennyiség jött össze. Mivel kissé feledékeny vagyok, el is mentettem mindet.Nektek hála, már van konkrét elképzelésem arról, mit hogyan kéne megcsinálnom. Kezdésnek assemblerrel fogok próbálkozni, és ha az megy, akkor áttérek majd C-re. Ami tetszik, C-ben lehet az assemblert is használni.
(#) partytones hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
hello. Esetleg akadna valaki aki felprogramozna nekem egy pic-et?
Ha igen akkor mennyi hogy működik és mennyi idő?!

Ja egy PIC18F1320-ről van szó.
(#) Norberto válasza partytones hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Hello!

Én felprogramozom szívesen, ha elhozod. Bár én budapesti vagyok.

Időben kb. fél perc egy PIC felprogramozása.
(#) Csabi_x hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Sziasztok! Sikrült beszereznem egy: Parallax PIC16CXX-PGM égetőt.Állítólag őskövület (nem értek hozzá, ez első PIC-es próbálkozásom). Arra lennék kíváncsi, hogy milyen szoftvert töltsek le hozzá, és hogy C-ben lehet-e programozni?
(#) watt válasza Csabi_x hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Google találat
Mit akarsz C-ben programozni? Az égetőt?
Következő: »»   27 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem