Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp készítése házilag képcsőből, TV-szkóp
Lapozás: OK   1 / 16
(#) SD hozzászólása Aug 31, 2006 /
 
Nemtudom mennyire lehetséges ez de van egy kis pár colos működőképes képcsövem (egy ős régi defibrillátoré volt) tudnátok valami kapcsolást ajánlani amejel egy egyszerübb oszcilloszkópot lehetne belölle készíteni? A legegyszerübb talán valami microkontrollerel lenne van égetőm az se lenne probléma.
(#) huba válasza SD hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
szeintem a mikrokontrolert felejtsd el egy analog oscilloszkophoz analog áramkörök kellenek tranzisztorok stb. egyébként nem érdemes ijesmivel foglalkozni. nem lesz pontos és nagyon sokat torzit. én is goldolkodtam hasonlon, szereztem egy katodsugárcsövet, de lemondtam a dologrol a részletek miatt...
(#) patexati válasza huba hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
Nekem van egy régi orvosi hordozható oszciloszkópom nem tudom mire lehetne használni vagy kuka??
(#) MaSTeRFoXX válasza SD hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
Ha a képcső mágneses (tekercses) eltérítésű (mint a tv képcső) akkor ez felejtős. Csak az elektrosztatikus eltérítésű képcsővel lehet kezdeni valamit.
(#) Sebi válasza SD hozzászólására (») Szept 1, 2006 /
 
Az oszcilloszkóp elnevezéssel ma már csak a több10(100)Mhz-ig működőképes jelmegjelenítőket illetik.
Néhányszor 10kHz sávszélesség elérhető a mágneses eltérítésű csövekkel is (többnyire az eredetileg vízszintes eltérítőtekercs függőleges térítésre való használatával). Igen elterjedten használták orvosi berendezésekben, valamint wobblergenerátorok display-eként.
Nekem is lapul vagy két komplett 6 csatornásom a műhelyben...
(#) tszaboo válasza Sebi hozzászólására (») Szept 1, 2006 /
 
Régi rádiótechnikában láttam ilyen kapcsolást, ami pont ide illik. 1970-85 környékén volt asszem. Majd holnap megnézem neked pontossan melyik.
(#) szabi_o hozzászólása Jan 14, 2007 /
 
RFT gyártmányú B7 S4-01 típusú oszcillószkóp csőhöz keresek leírást, adatlapot, vele kapcsolatos rajzot. (esetleg valamelyik RT-ben?)
Tudna valaki segíteni?
(#) hangyaszsun hozzászólása Jan 14, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!
Kicsit nehéz téma. Imádom a szkópokat, javítottam is egy csomót. Normális szkópot csak gyárban lehet készíteni, de lehet egyszerűbb amatőr készüléket is alkotni, de sok műszer kell, hogy tényleg lehessen vele mérni. Sajna. Mostanában amúgy EKG-t keresek.
(#) isamisa válasza hangyaszsun hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
Nekem van ehgy HP. Szép nagy képcsöve van. Szuper megépítés... Full minőség. Főleg a tápja. A belseje meg egy IC temetű.
(#) sturbi hozzászólása Márc 6, 2007 /
 
Szerintem érdemes házilag szkópot építeni. Én csináltam csöveset is, tranzisztorosat is. Csöveset sokkal könnyebb. Ha az ember rászánja magát, kellő előtanulmányokat végez és elég fanatizmusra tesz szert, nyugodtan nekiláthat. Persze kell szerezni egy jól működő gyári szkópot is kölcsönbe, meg néhány műszernek azértlenni kell. 1-5 Mhz ig nagy gondok nem lehetnek. Ha az éles pontot létrehoztuk a KS-cső közepén, az már fél siker.
(#) Programmer hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
Van egy mini tv ből kiszerelt képcsövem. 12 V os fűtése van. Elektromágnesek az eltérítők. A csőnek 7 lába van, kép csatolva. Nem oszcilloszkópot szeretnék, csak egy hanggörbe rajzolót, olyasmit ami van a WinAmpba. A két tekercsnek két-két kivezetése. Az eredeti nagyfesz trafó megvan.
Csatoltam egy leírást egy tranyóról, ez van a nagyfesztrafó közelében.
Nem kell pontos legyen, csak vegye fel a hang alakját.
(#) Sebi válasza Programmer hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Két helyen tetted fel a kérdést... Válasz a kis tv hangolása témánál.
(#) Programmer válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Köszönöm a választ. Ezt bövebben:
Idézet:
„Először azt kel megpróbálni, hajlandó-e lekötött vízszintes eltérítőtekercs nélkül is előállítani a nagyfeszt. Ezt egészen levett fényerővel próbáld ki, majd lassan add rá, hogy az ernyőt kíméld. Ha a függőleges vonal megjelenik, akkor nyerő.”

Hogyan élesszem? Ez a kis TV nem működik. De a képcső és a nagyfesz trafó biztos jó. A táp része teljesen el van füstölve.
(#) Sebi válasza Programmer hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
A tápra mindenképp szükség van, meg kell javítani. Minden egyéb csak ezután következhet.
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Máj 31, 2007 /
 
Van egy rajzom elkeszitese minden, csak oroszul van .Szerintem ne foglalkozz az elkeszitesevel
(#) Medve hozzászólása Jún 1, 2007 /
 
Én biztatnálak...én egy wobbler-displaybe fogtam bele, "kis TV" képcsővel, a cső feszültségeit az eredeti áramkörök látják el, az eltéritést TDA2030-cal (vagy egyéb teljesítmény OPA val) lehet megoldani. Hasonlóan lehet egy régi PC-s monitort felhasználni erre a célra, ha nagyobb méretet akarnál...Sokat lehet tanulni egy ilyen munkával!!!
(#) novarobot hozzászólása Jún 1, 2007 /
 
Oszcilloszkópot tv-ből hogyan lehet csinálni?
vagy nemérdemes szenvedni vele?

novarobot
(#) Medve válasza novarobot hozzászólására (») Jún 1, 2007 /
 
röviden úgy valahogy, hogy fogsz egy képcsövet, megadod neki azt ami kell, fűtés, fókuszfesz, anódfesz, fényerő, az X-Y jeleket pedig ráadod az eltérítő tekercsekre, egy 1-2-3 A leadására képes erősítőn keresztül...a többi mint egy hagyományos szkópban, de nagy frekikre ne számíts!
(#) novarobot válasza Medve hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
nemlehetne valamit a tv bemenetére kötni szétszedés nélkűl, mindenképen szét kel szedni?

novarobot
(#) MaSTeRFoXX válasza novarobot hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Csinálsz egy áramkört ami gyakorlatilag egy oszcilloszkóp csak videó kimenete van, erre meg kötöd a tévét. DE ilyet összehozni bonyolult, drága, és értelmetlen. Egyszerűbb ha átalakítod a TV-t vagy veszel vaterán vagy itt az apróhirdeésekből egy szkópot. (Esetleg épitesz digitális szkópot, de ez a legnehezebb....)
(#) novarobot válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
és milyen ártól indulnak

novarobot
(#) Medve válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Itt lehet az amire gondoltál, de elég béna lehet...

Nova! Egy régi szkópot, kezdésnek, pár ezer forintért megkaphatsz
(#) KTobi válasza Medve hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Egyszerűbb egy szkópot venni, az biztos.
Szerintem viszont kezdetnek (megnézni az 50HZ a konektorban, trafón keresztül persze, az egyenirányító jeleit, és egyébb apróságok) NEM PRECÍZ mérésekre használnató.
Az ember meglássa mire is jó egy szkóp, és utánna nyugottam vehet egyet.
Különben valószínüleg kipróbálom, azért, mert most fejeztem egy TV izzekre szedésével, de van még egy, ami egészben van. Jó kellene, hogy legyen az is. Egy jót szedtem szét. Régi fehér-feketék. :eek2:
(#) levi18 hozzászólása Jún 2, 2007 /
 
Sziasztok! Én szeretnék meglévő egycsatornás szkópomhoz egy egyszerű elektronkapcsolót készíteni, de a neten nem találok sehol rajzot róla. Én csak choppered üzemmódban használnám, alacsony frekvenciákon (max. 20kHz-ig). Tud valaki segíteni egy rajzzal?
Köszi.
(#) oldman válasza SD hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Valamelyik régi RT évkönvben van szkóp építésről.
Sípos Gyula a szerző ha jól emlékszm. Itt lehet 2 azaz kettő tranzisztoros szkóp kapcsolást találni és szuper de luxe 8 tranzisztorral is van.
Annak idején kipróbáltam deszkamodellen és működtek!
A cikk egyébként elég részletesen foglalkozik az építés fortélyaival buktatóival, ajánlom mindenkinek.
(#) MaSTeRFoXX válasza oldman hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Nekem ezek megvannak beszkennelve... nem tom hogy érdekel e valakit?
(#) Müszi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Engem érdkel, légyszi töltsd föé! köszi
(#) kerteszsasa válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Csak TV-vel lehet megoldani, vagy van kapcsolás crt monitorra is?
(#) MaSTeRFoXX válasza Müszi hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Nem tom feltölteni ide, mert 7 mega. Nem tudom felrakni a honlapom fórumjára mert lehajigálja az FW szervere...
(#) levi18 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Akkor megtudod mondani h. melyikben volt?
Következő: »»   1 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem