Fórum témák
» Több friss téma |
Azért 30 A-re, 10 m-en, D=~1 mm kissé karcsúnak tűnik.
Bocs tényleg keresztmetszetés nem átmérő, hibásan írtam...
"A vezetékek melegedésre való ellenőrzése A melegedésre történő ellenőrzésnél azonban mindig a teljes (látszólagos) áramot kell figyelembe venni. A gyakorlatban a vezetékek melegedésre való méretezése nem számítással, hanem terhelési táblázatokkal történik." Na így már világos! A kisördög csupán azért motoszkált fejemben, és azért hoztam a számítást is, mert 10 m vezeték ellenállása és 100m ellenállása között csupán 10x különbség van. Az én meglátásom szerint - bár lehet hibás - kis távolságon egy vékonyabb vezető is képes azt a teljesítményt hibátlanul szolgáltatni mint egy vastagabb nagy távolságon. De akkor igazándiból, a szabály ilyen formában nem tesz különbséget, hanem így elfogadott és kész. A hozzászólás módosítva: Hé, 16:34
Azt kell kiszámolni, hogy az egységnyi hosszú vezetéken keletkezó hő mekkora. Az pedig teljesen mindegy, hogy 1m-en, vagy 100m-en nézed, ugyanúgy le tud olvadni a szigetelés róla végig, vagy ha jól méreteztél, akkor csak langyos lesz picit. Az más kérdés, hogy a kábel végén lesz-e 230V, vagy csak 200V.
Itt találsz online segítséget. Fővezetéken 1% feszültségesés a megengedett. Óra után 1,5%. A lépcsőket is megtalálod a linkelt helyen.
A hozzászólás módosítva: Hé, 17:39
Lehet, hogy érthetetlenül fogalmaztam, de ez a feszültségesés számítás volt, arra meg ez elegendő lenne. Hogy a 30 A-ra nem, arról szól a hozzászólásom második mondata.
Nem volt azzal semmi baj; jól értettem. Nem Neked írtam, hanem akiknek ez nem tűnik fel.
![]()
...mert 10 m vezeték ellenállása és 100m ellenállása között csupán 10x különbség van...
Ezt 101%-ra nem értem, miért feltűnő, hiszen a 10 m és a 100 m között is csupán 10x különbség van... az ellenállás meg a hosszal egyenese arányos. Azonos anyag és vastagság mellett értve. |
Bejelentkezés
Hirdetés |