Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   254 / 259
(#) Gafly hozzászólása Jún 29, 2023 /
 
Sziasztok,
mostanában sokszor előfordul, hogy a mosogató tablettát nem használja el a gép, csak az alján találjuk meg félig/kissé feloldva. Mondjuk ez a mostanában divatos "nem kell/nem is lehet kicsomagolni" tabletta szerintem elég hülye innováció...
Szerintem a vizet melegíti, és elég vizet is használ.
Ettől függetlenül eléggé felületesen mosogat, mostanában a felső tálcán.
Az alsó tálca mosogatásánal az volt az probléma, hogy az evőeszköz tartó kosár kilyukadt, és volt pár evőeszköz, ami hajlamos volt alul kicsúszni, és így az alsó mosókar beleakadt, és nem tudott forogni.
Most a felső tálcánál arra gyanakszom, hogy a sok forgástól elkopott a mosókar csatlakozása. Szerintem nagyon lötyög, és már az üres tálcába is bele tud akadni, nemhogy még ha a tányérok még lentebb is lógnak. Ha én víz lennék, biztosan jelentős részben ott csobognék ki, és nem a fúvókákon...
Kérdések:
- Hogyan lehet szétszedni/leszedni a mosókart? Az a fehér gyűrű ránézésre két részből áll, azt kell szétpattintani (és ha igen hogyan)? Utána leesik a mosókar is?
- Nem sikerült beazonosítanom a szükséges alkatrészt az Orczy-nál. Bár ugye csak akkor venném meg, ha tényleg ez a baja...
- A tabletta fel nem használását okozhatja egyáltalán ez a lötyögés/tömörtelenség, vagy teljesen hibás az elképzelésem?
- Mi mást érdemes még ellenőrizni (amihez nem kell szétszedni a gépet)?
Előre is köszönöm,
Gábor
(#) Macsek71 hozzászólása Júl 5, 2023 /
 
Sziasztok !

Megkezdődött a befőzési szezon, a befőttes üvegek mosogatását ismét a mosogatógépre bíznám...
De ! A régi gépünkön volt programválasztás - pontosabban hőfok - a befőttes üvegek és fedeleik a legmelegebb programmal tisztultak ...
A új gépünk - "quick select"es electrolux mosogatógép nem árulja el melyik a legmelegebb programja ( lásd a melléklet )

Szerintetek melyik programmal kellene átmosni (csírátlanítani) a relatíve tiszta üvegeket ?

Köszi M.
(#) proli007 válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 5, 2023 / 1
 
Hello! Ez a mesterséges unintelligencia.
Megoldás sütő.
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Júl 5, 2023 / 1
 
Tudod volnának tippjeim azokkal kapcsolatban, akik a mosogatógép ajtajára teszik a kezelő szerveket, azon belül is a felső felére (szerinted becsukott allapotban ki fene látja hol tart ), ráadásul érintőset.
(#) Dino71 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 6, 2023 / 1
 
Szia!
Az összes tömítést kellene ellenőrizni. És elleőrizni kellene az egész keringő víz útját. Kezdve a ker. szivattyú eltömődésétől a szórókarokig. Igen gond lehet a nagy lötyögés, kopás is és a tömítések szakadása, csövek törése. A felső szórókar igen nehezen jön le. Nem menetes csak pattintós. Megfogod a szórókart és jó erősen megcsavarod és mikor azt hiszed mindjárt törik na akkor lepattan.
Lehet abban is szemét magok, fólia, papír maradványok. De lehet a ker.szivattyú kondinak az elöregedése is gond.
Legjellemzőbb ezeknél a 125A-B, 130A tömítések elkopása és 145ös cső menetnél,127B anyánál a törés,repedés. Ha megtalálod a hibás alkatrész számát a rajzon mondok cikkszámot az orczyiban
vagy sininél. Egyébként a sininél fent van a pnc szám utáni rajz és alkatrész lista.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2023

3051766.pdf
    
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Júl 6, 2023 /
 
Ha a típust is leírta volna a kérdező, akkor tudhatnánk, hogy ez egy beépíthető gép, melynek elejére rászögelnek majd beépítéskor egy a konyhafronttal megegyező ajtólap burkolatot...ezért nincs rajta elöl semmi.
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Júl 6, 2023 /
 
Igazán nem minden úgy van ám beépítve, ahogyan az Ikea katalógusban látszik.
De az Ikea számítógépes tervező ezt dobta ki annó...
(#) Macsek71 hozzászólása Júl 6, 2023 /
 
Srácok !

"Imádom" amikor egy kérdés (oké nem fullosan, minden részletet dokumentálva lett feltéve) megvitatása közben teljesen más irányba kanyarodtok

Nekem is furcsa ( klasszik mire gondolt a tervező) az ajtó élén lévő kezelőpanel, de ugyanígy furcsa volt az előző (~15 évvel ezelőtt vett) gépen az ajtón levő gombozat-ledsor, mikor volt az ajtó felett egy fix felület

Kérdésem: hogyan lehet átk*ni a QuickSelect gép búráját, hogy a legmelegebb vízzel mossa át az üvegeket ...
A sütős, vízforralós technikákat egyenlőre hanyagolnám, maradnék -ha sikerül megoldani - a jól bvált technológiánál...
(#) Hutty válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 6, 2023 /
 
Mivel konkrét típust nem írtál, tippelek:
B,C,D programok 60 fokosak, ezek hőmérsékletét lehetne az <Extra Power> kiegészítő funkcióval emelni.

mosog.jpg
    
(#) BRobi1979 hozzászólása Júl 6, 2023 /
 
Sziasztok!

Találkozott már valaki a következő problémával?

Bosch mosogatógép ereszti a vizet az oldalán. Először azt hittem, hogy az ajtó alsó tömítés. ki is cseréltem, mert összerakott állapotban az ajtó sarkainál jelentkezett a folyás. De csere után kipróbáltam még összerakás előtt is kiderült, hogy nem az ajtónál, hanem a pirossal bekarikázzott részen ömlik a víz. Nem találok ezen a részen semmi cserélhető tömítést.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Dino71 válasza BRobi1979 hozzászólására (») Júl 6, 2023 / 1
 
Szia!
Ezt csak F.B.S el tudod körbetömíteni. Nem lesz szép de legalább ronda lesz. Úgy se látszik.
Nincs oda semmi cserélhető tömítés.
(#) Macsek71 válasza Hutty hozzászólására (») Júl 6, 2023 /
 
Köszi!

A leírásban azt állítja ( tudom a papír mindent is elbír), hogy a szennyezettségtől függően állít hőfokot, és intenzitást

Én is a "fazékkal" jelzett extra power funkcióra gondoltam, vagy esetleg a géptisztító kb 1 órás programra - amivel a leírás szerint fertőtleníti, illetve extrán kitakarítja magát a gép ...
(#) Hutty válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 7, 2023 /
 
Idézet:
„A leírásban azt állítja ( tudom a papír mindent is elbír), hogy a szennyezettségtől függően állít hőfokot, és intenzitást”


Az az Auto sense funkció. Ne kapcsold be.
(#) uniman válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 7, 2023 /
 
Rövidebb lenne, ha a legfontosabbat "a típust is leírhatta volna a kérdező"-re válaszolsz!
(#) vyky válasza apaxx hozzászólására (») Júl 15, 2023 /
 
Szia!
Nekem is ilyen gépem van,hogy lehet szerviz programot indítani?
Reset, az hogy lehet?
(#) Budafok hozzászólása Júl 16, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy whirlpool mosogatógép hibájával kapcsolatban kérem a segítségeteket.

A gépen bármelyik program elindítása után először a szivattyút indítja el - gondolom az esetleges maradék víz kiszivattyúzására. Ezek után az öblítővíz beengedése következik, ez a programrész rendben le is megy, majd ezt a vizet is kinyomja a szivattyú. Ekkor beengedi a második adag vizet. A probléma ekkor jelentkezik. Amikor a megfelelő mennyiségű vizet beengedte a gépbe, akkor a program előreugrik... (A kijelzőn a hátralévő idő lecsökken) Ekkor nem is fűt fel (fűtőszál pedig oké)


A gép semmilyen hibakódot nem ír ki. Szerintetek azt ki tudom mérni valahogy, hogy a vezérlő elektronika hibásodott-e meg?

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv,
Péter
(#) Dino71 válasza Budafok hozzászólására (») Júl 17, 2023 / 1
 
Szia! A keringető szivattyú kopását kellene ellenőrizni és az alternátor kapcsolóját.
(#) Budafok válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Szia,

Köszönöm, megnézem.
Az elektronika ki- majd visszaszerelése után lefuttattam a tesztprogramot. Nem adott hibát, a gép most egy programot rendben végigvitt.

Köszönöm még egyszer az ötletet!

Üdv,
Péter
(#) Dino71 válasza Budafok hozzászólására (») Júl 17, 2023 / 1
 
Igen, a ker.szivattyú kopására pont ez a jellemző. Az elején néha néha megy aztán egyre sűrűbben megáll majd végleg.
(#) Budafok válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Szia,
Köszönöm, észben tartom. Egyelőre megy, addig nem piszkálom.

Köszönöm szépen!

Szia,
Péter
(#) Kovidivi válasza Budafok hozzászólására (») Júl 18, 2023 / 1
 
Lehet azért nem fűt, mert az érzékelő hibás, és mindig tűzforrót jelez vissza? Ekkor kimarad a fűtés, és hibakód sem lesz...
(#) Budafok válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Szia,
Erre nem gondoltam; következő hibánál ezt is megnézem.

Köszönöm szépen!

Üdv,
Péter
(#) Action2K hozzászólása Aug 2, 2023 /
 
Sziasztok!
A hiba megvan, a keringető szivattyú perselyei szétkoptak, a lapát belevert a házba, azok is megkoptak, sőt a lapát is elforog a tengelyen. Az egész csereérett lett. A kérdésem, honnal lehet nem horror áron (100 EUR/35000 HUF) beszerezni? Túrtam a netet, barátibb 50 EUR körül is találtam, de lengyeleknél van, magyarba nem szállít. Link
Adatai:
Askoll márkájú olasz gyártmány, de rengeteg mosogatógépbe szerelik. Mod: M97 Art: 295103
Tudtok jó áron, elérhető beszerzési forrást?
Köszi!
(#) Dino71 válasza Action2K hozzászólására (») Aug 2, 2023 /
 
Szia! A gép tipusa jobb lenne. Biztos menthetetlen?
(#) gzoli01 hozzászólása Aug 14, 2023 /
 
Sziasztok. Lenne kérdésem, hogy van egy hirlpool adp 500 mosogatógépünk. Kijelzi, hogy az öblítő kifogyott de van benne, ha teljesen feltöltöm és elindítok egy programot utánna megint kijelzi hogy kifogyott. Kiszedtem a tartályt kitisztítottam de nnem változott semmi.Milyen elven figyeli hogy kifogyott az öblítő? Mert szintjelzőt nem találtam rajta.hogyan lehetorvosolni a hibát?
(#) molnarne hozzászólása Aug 18, 2023 /
 
Sziasztok!
Indesit DFG 15B1 mosogatógép egy ideje nem ereszt be elég vizet. Van benne víz, de nem elég, ha utántöltöm, akkor mosogat, amúgy vízbeeresztés után hibára fut és csak a szivattyú megy végeláthatatlanul a hibakód alatt. Hibakódként a mosogatás, end (1. - 3. led) világít zölden, a só led pirosan villog, a hiba szerint nincs vízellátás, de ez nem igaz ugye, mert amúgy víz lenne. Víztartályt, sótartályt vettük eddig ki, ezeket áttakarítottuk, de nem oldotta meg a problémát. Merre induljunk el? Köszi a segítséget.
(#) asferi hozzászólása Aug 18, 2023 /
 
sziasztok! teka dw744s mosogatógép indításkor kiengedi a régi vizet, felszívja az újat, kattan egyet és nem
történik semmi, nem indul a szivattyú. nincs semmi hibajelzés. mi lehet a baj? előre is kösz, ha valaki tud segíteni.
(#) Dino71 válasza asferi hozzászólására (») Aug 18, 2023 / 1
 
Szia! Hát most írtad le mi nem megy. A ker.szivattyút kellene megnézni. Lehet a segéd kondi, vagy meg van szorulva a motor. Ha az jó akkor az elektronikát kellene megnézni.
(#) asferi válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Köszönöm, a kondit meg is rendeltem mert azt a legkönnyebb cserélni. Mivel kattan egyet a víz felszívása után, remélem ez valami relé hangja, úgyhogy remélem a vezérlés működik. Ha esetleg motor csere kell szerinted ez
kb milyen költség lehet?
(#) palko0125 válasza molnarne hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Szia!
Nem néztem meg, hogy mit is jelent a visszajelzés alapján a hiba, de így hirtelen azt gyanítanám, hogy az áramlásmérő (vízbeeresztésen) problémás. Cseréld a reed patront benne.
Üdv, Palkó.
Következő: »»   254 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem