Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vattacukor gép házilag
 
Témaindító: marci91, idő: Máj 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 17
(#) andras99 hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Én szeretnék egy elektromos melegítésű vattacukorgépet építeni. Van egy otthoni vattacukorgépem, a melegítése elektromos. A forgófej tengelyén van egy propeller és fölötte a fűtőszálak.
Előre is köszi!
(#) Bell válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Egy tükör olcsóbb lenne. Az egyiket használja, a másikat meg úgyis elég csak nézegetni.
Gond lehet néha, mert feletehetően egyszerre fognak elromlani. De a javítás így egyszerű, mert le lehet nézni a másikról -
(#) Inhouse válasza Bell hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Remélem még nem volt:
szerintem a legegyszerűbb vattacukor gép

Üdv
Inhouse
(#) Wepeti válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Szia Zsolt a Fajlokat nem tudom már letölteni megtennéd hogy újra felteszed . Üdv: Wepeti
(#) D_Zsolt válasza Wepeti hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Szia!
Készül a domain bejegyzés meg az új tárhely! Ott is fenn lesznek, kb 2 hét múlva!
Üdv
Zsolt
(#) Wepeti válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 11, 2010 / 1
 
Nagyon köszönöm kérlek értesíts ha fent lesznek Üdv: Péter
(#) puli122 hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Kis OFF történet ide:
Haver szerzett vattacukor gépet lomtalanításnál. Motorhibás volt, megcsináltuk. Gondoltuk kigurulunk vele a Margitszigetre árulni. (tudom tudom nem szabad mert engedély meg minden ) . Nem vett senki, csak mi ettük pár órát délelőtt. Aztán jött a 300m-re lévő vattacukros, hogy húzzunk a pi****-ba mert ez az ő területe. Kiröhögtük. 20 perc múlva nagy fekete merci, satufék előttünk ( a sziget belsejében, ahova be sem lehet jönni ) 3-4 kopasz kiugrik és közli hogy menjünk mert bevágnak minket a Dunába, cuccostul. Eljöttünk. Azóta csak mi esszük itthon. Úgyhogy gyerekek óvatosan mert virágzik a vattacukor-maffia.

Üdv
(#) Wepeti válasza puli122 hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Szia puli122,köszönjük hogy megosztottad velünk a történetet. Ha képekkel és méretekkel tudsz szolgálni szerintem sokan örülnének neki. Természetesen családi összejöveteleknél használva saját magunk és a gyerekek szórakoztatására.Tekerd magad a vattacukrod!!!
Üdv:WPeti
(#) andras99 válasza puli122 hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Szia! Képeket tudsz felrakni? Egyébként hol lehet ilyet lomizni?
üdv.: andras99
(#) Wepeti válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Szia Zsolt, ha fent lesznek a képek értesíts az esztergályos vívó állásban várja hátszélben a méreteket.
Üdvéter :yes:
(#) andras99 válasza Wepeti hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Szia!
Nem tudom hogy jó-e, de azért rajzoltam egy vattacukorgép-fejet. (remélem el lehet olvasni a filctolltól) üdv.:andras99
(#) Wepeti válasza andras99 hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Nem tudom hogy jó-e, Szia andras99 ez egy használatban lévő fej rajza? Alul mekkora szoknyarész van rajta és a furatok méretére lennék kíváncsi?
Üdvéter
(#) D_Zsolt válasza Wepeti hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Szia!
A doksikban szabadalmi leírások voltak, és csak némelyik tartalmazott méreteket, de remélem hasznát tudod venni majd. Sajna még mindig nincsen regisztrálva a cím Elszúrtam az adatközlést, de már pótoltam
(#) Wepeti válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Köszönöm a képeket mindenkinek jó barkácsolást kívánok!
(#) Zsolt12 hozzászólása Júl 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Új vagyok itt, s szeretnék családomnak /lévén sok gyerek/, egy vattacukor gépet csinálni. Utalt valaki régebben olyan fejre, melyre nem szükséges lyukakat fúrni. Ez érdekelne működésileg, és ha lehet rajzban méretezve is. Ha tudna valaki segíteni, nagyon megköszönném. Üdv.
(#) Zsolt12 hozzászólása Júl 19, 2010 /
 
Szia! Az itt látható fejek mindegyike, ha jól látom lyukakat vagy befűrészelt réseket mutat. Kérdésem: Van-e olyan fej, amelyen nincsenek így kialakított nyílások? Előzmény: Láttam egy jól működő gépet, sajnos csak futólag, de amennyire megfigyelhettem, a kialakítása más rendszerű volt, s igen szépen és hatékonyan dolgozott. Ha lehet, hasonlót szeretnék csinálni, de nincs információm. S nem tudom azt sem, hogy az idő rövidsége miatt, nem-e elnéztem valamit. Nekem teljesen új ez a terület, de olvastam, hogy az apró lyukak eltömődhetnek. Itt ilyen hibalehetőség nincs. Ezért is és a meglepően jó hatásfok miatt is érdekelne, ha van ilyen. Köszönöm segítségedet.
(#) d4ng3r996 hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
hello
Lenne egy kérdésem. A pb gázos melegítés hogyan történik ? esetleg egy képet rakhatna fel valaki a melegítésről .. köszi
(#) d4ng3r996 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
köszi a segítségedet: segített rajtam
eléggé új vagyok a dologban de próbálkoztam már vattacukorgép építésével és egy kevés cukrot dobott is ki a gépem de aztán mindig megszilárdúlt a cukor a fejben az alacsony hőfok miatt

remélem pár napon belül tökéletesíteni tudom
ha sikerül rakok fel képet


üdv
(#) d4ng3r996 hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
szia!!
Melyik módszert alkalmazzam a fej készítésénél?
lyukak legyenek rajta vagy fűrészeljek körbe kis vonalkákat
(#) édeség55 hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
Na sziasztok.
Én építettem egy vattacukor gépet.A probléma az,hogy nem működik.(nem adja a vattát).A kérésem annyi lenne ha valaki tudna valami megoldást,vagy ötlete van rá azt szívesen fogadom.Itt egy pár kép a fejről.

Előre is köszönöm.
(#) édeség55 hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
Itt a többi.
(#) édeség55 hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
Itt a többi.
(#) édeség55 hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
Na itt a többi.
(#) Hanks válasza édeség55 hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Szia!

A lyukak amik a bevágások végén vannak, azok hány mm-esek? Nem dobálja ki a cukorszemeket rajta? Nem ez a probléma? Ha nem, akkor mi a konkrét probléma?
(#) édeség55 válasza Hanks hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
A lyukak amik a bevágások végén vannak, azok 1,5mm-esek.A bevágások pedig 10mm hosszúak és 0,6mm szélesek.Hogy mi konkrétan a probléma azt nem tudom.A cukor a fejbe marad,vagy szemcse formájában vagy karamell állapotában.Csak kevés cukor csapódik ki a palást oldalára.Vagy a hőfokkal vagy a fordulatszámmal van a probléma.VAGY A FEJ KIALAKÍTÁSA NEM LENNE JÓ?(méretek vagy furatok elhelyezkedése?)
(#) talpaii válasza édeség55 hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Szia!

Ha karamell álapotában akkor a fordulatszámmal, pontosabban a kerületi sebesség kicsi.
Ha cukor formájában marad a fejben akkor meg a hőfokkal van baj vagyis kevés.
De még az is érdekes lehet, hogy hol helyezkedik el a cukor ami nem jön ki, ha a bevágásokon akkor jó, ha alattuk és nem kúpos az edény, akkor az is lehet gond, hogy nem tud "felkúszni" a bevágásokig.

üdv: Pisti
(#) Hanks válasza talpaii hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Pontosan így gondolom én is, ezek lehetnek a problémák!
(#) édeség55 válasza talpaii hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Akkor nem értem.A fejnek belül kúposnak kell lenni?
(#) édeség55 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
SZIA!

Nem tudom nézted a képeket a fejről.Hogy egyáltalán jó ez így?Az én motorom 6000f/p de ráépítettem egy potmétert amivel tudom a fordulatszámot változtatni. A fűtést egy fúvókával és nyomáscsökkentővel oldottam meg.
(#) édeség55 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Mit látol rajta bonyolultnak?Lehet,hogy az a baj.
Következő: »»   6 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem