Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vattacukor gép házilag
 
Témaindító: marci91, idő: Máj 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 17
(#) Moderátor hozzászólása Davyd14 hozzászólására (») Júl 31, 2009
 
Idézet:
„Segíts magadon”
címszóval akkor először is olvasd végig ezt a témát, nézd meg a képeket, linkeket - ebben a tíz oldalban gyakorlatilag mindent megtalálsz, amit mások már össze tudtak hozni. Ha konkrét kérdésed van, természetesen kapsz segítséget, csak igyekezz egy hozzászólásban, érthetően leírni, hol akadtál el.
Idézet:
„Izét”
ne fokozzuk, alapból is ronda szó,
Idézet:
„ujj”
pedig az, amivel figyelmesebben kellene nyomkodnod a billentyűzetet, helyesírásod javításának érdekében.
(#) Davyd14 válasza roland507 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
tényleg?
(#) HorváthDániel válasza Davyd14 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Sziasztok!

Újabb fejlemény!
(Bár lehet, hogy csak megint a spanyolviaszt találtam fel).
Végül is nem csináltam újabb fejet, hagytam a régit (d=60mm; bemetszések, furatok= kb 1mm). A buli Szolnokon nagyon jó volt, mindenkinek tetszett a vattacukorgép!
Megfigyelések:
- Fej fordulatszáma fontos, minimum 2000 1/min szükséges, de inkább nagyobb legyen.
- A hőmérséklet megint egy olyan dolog, amit jól el kell találni. Nekem pl takarékon nem jött vatta, csak ha felfűtöttem, és utána levettem. Majd ismételtem újra!
- A bolero ízesítővel kevert cukor nehezebben vattásodik (gondolom, az olvadáspontja így magasabb), mint a natúr.
- sok kaparékot (az oldalfalról) nem szabad enni éh gyomorra, vagy másnaposan, mert megfájdul a hasad!
(#) HorváthDániel válasza HorváthDániel hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Csak hogy visszakanyarodjak az elektronikai tartalomhoz:
Érdemes csinálni egy PWM-es fordulatszám szabályzót, ami mondjuk kombinálva van egy lágyindítóval. Én a fordulatszám növelését mechanikusan oldottam meg (áttétellel), így indításkor kicsit nyekergett a motor.
Illetve lehetne még egy akkutöltőt is rászerelni, valami intelligenset, hogy néha töltögesse az akksit, ne csak merítse. Hővédelem a motornak, stb.
Üdv.
(#) moncsi84 válasza HorváthDániel hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Szia!
A fordulat szám fontos minél több legyen!
Hőmérséklet ugy állitsd be a gépet,hogy annyira égjen a fej ne tudja elfujni!
Lassan apránként öntsd bele a cukrot és akkor adja vattásan, folyamatosan! A cukor minél nagyobb fejű legyen és akkor a gép falán nem lesz sok kaparék! A belsejében felmemegszik és a levegőn szilárdul, vattásodik, mig az apró szemű cukor egyből ki jö, nincs "ideje" felolvadni!
(#) moncsi84 válasza marcell05 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Szia!
A bolerohoz mi nem adunk ételszinezőt! Amikor bekevered egy kicsit spriccel rá vizes kézzel, jól keverd el és van szine mikor kikevered és mikor feltekered készre akkor megvan!
(#) HorváthDániel válasza moncsi84 hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Köszönöm Moncsi!


Nem tudod, honnan szerezhetnék nagyszemű cukrot?
Ilyet lehet kapni? Vagy rostáljak? Esetleg ki lehet kristályosítani valami vizes oldatból?
Az biztos, hogy ha kicsi a szemcseméret, az csak úgy repül ki a lyukakon, hogy öröm nézni. (Kávéba jó, ha nincs ízesítve)

Egy nagy kísérlet előtt állok: Rum aroma vizes oldatát keverem el cukorral, majd kikristályosítom. Sajnos a legtöbb (alkohol)aroma folyadék formában kapható. A haverok meg (naná) szerették volna, ha bővül a választék...

(#) D_Zsolt hozzászólása Aug 26, 2009 /
 


Nem vagyunk egyedül úgy látom Csatolok néhány patentet, legyen min törni a kobakokat Van még több is, ha kell valakinek.
Pontos méretezett fej rajzom viszont nincs, pedig jó lenne
(#) Wepeti válasza D_Zsolt hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Köszi D_Zsolt !

Ha lehel én még kíváncsi lennék pár képre még nem találtam meg a nekem szimpatikusat Csak képen összeállítva de a méretek is fontosak ha egy esztergályoshoz viszem a rajzot és az a méreteket kéri.
(#) Wepeti válasza roland507 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szia roland507!


Magáról a fejről esetleg méretpontos rajzod van? Üdv:Wepeti
(#) HorváthDániel válasza Wepeti hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Az én fejem (azaz a wattagépé) 60mm-átmérőjű, szerintem kicsi lett, nagyobb átmérőnél nagyobb a kerületi sebesség, nagyobb sebességgel távozik a fejből a cukor (ez így jó).
Tehát én kb 100mm-es fejjel kísérleteznék.
Valamikor lefényképezem a berendezést, de lehet, hogy megkérem a haverokat, hogy ássák elő nekem a Szolnokfesztes képek közül...

Sziasztok.
(#) Wepeti válasza HorváthDániel hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia Dániel!

A képeket megköszönném.
Ha pedig metszetben van valakinek rajza azt is várom -juk. Köszi:
(#) HorváthDániel válasza Wepeti hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Szia Wepeti!

Nemsokára (remélem hétvégén) összerakom, és akkor lefényképezem. Valamikor lerajzoltam (a fejet) metszetben is, még fejlesztési fázisban, előkerítem, és beszkennelem.
Meglesznek a képek, rakom is fel.

Sziasztok!
(#) D_Zsolt válasza Wepeti hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Szia!

Elég sok patent van, feltolom a weblapomra és belinkelem, remélhetőleg még a héten! Közben készül a saját kreálmányom, amihez minden alkatrész megvásárolható a kereskedelemben, illetve otthon elkészíthető. Legalábbis remélem, hogy minden! Képek készültek, és azokkal, kommentálva fogom feltölteni!

Üdv
Zsolt
(#) D_Zsolt válasza Wepeti hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 


Megkésve bár, de törve nem itt vannak a fájlok:
http://d_zsolt.extra.hu/download.php?dir=cotton-candy/
Összesen kb 11 mega

Üdv
Zsolt
(#) édeség55 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
szia szeretnék csinálni egy gépet,de nem igazán tudom,hogy a fejet hogyan kell megcsinálni.Ha tudnál valami rajzot vagy valami okosságot mondani azt nagyon megköszönném.
(#) édeség55 hozzászólása Nov 5, 2009 /
 
Sziasztok megtudná valaki mondani ,hogy kb milyen fordulatszám kell és milyen furat hol hejeszkedjen el pontosan(a fej alján közepén vagy a tetején.
(#) édeség55 hozzászólása Nov 5, 2009 /
 
Olvastam a fórumon,hogy valaki próbálkozott különbféle méretű furatokkal,de nem lehetett kivenni belőle,hogy melyik volt a jó.(minél kisebb vagy minél nagyobb)
A másik dolog,hogy milyen sűrűn kell a furat.
(#) yeti1965 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Még új vagyok itt, ma regisztráltam.
Nekem is gyengém a vattacukor, ezért az egyik multiban vettem egy vattacukor készítő gépet.
Tapasztalat: A fórum elején írjátok, hogy elektromos fűtést nem lehet megvalósítani. Ezzel szemben az enyém elektromos fűtésű. Két kis "kvar cső" fűti a forgó tányérkát alulról. Ezzel a sugárzó hővel meg van olva az érintkezésmentes, bronzkefementes fűtés.
Szabályozás nincs rajta, mert a cukor előbb olvad, és azután karamellizálódik, tehát olvadás után azonnal kirepül a lyukakon.
Ha valakit érdekel, szombat estére képeket is tudok feltölteni.
A géppel az a baj, hogy nagyon kis teljesítményű!
Felfűtés után 3 perc szöszmötölés, 1 falat vattacukor.
Ha valaki szeretné tuningolni a masinát, akkor akár tovább is adom.
Üdv: mindenkinek
(#) édeség55 hozzászólása Nov 7, 2009 /
 
Sziasztok Egy kérdés. A fej mélységének mekkorának kell lenni.Én 2cm mélybe gondolkodom.Vagy a mélysége nem számít.

fff.jpg
    
(#) andras99 válasza yeti1965 hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Raksz fel képet?
(#) andras99 hozzászólása Jan 1, 2010 /
 
Kitaláltam egy jó(szerintem) ötletet, hogy egyszerűen lehessen elkészíteni a fejet.
(#) Atesz10 hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
Saválló bögréböl készült vattacukorgépfej.Kiválloan müködik.
(#) Atesz10 hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Ismét egy szerkezeti rajz,ami nekem bevált

Kép 138.jpg
    
(#) FLEXTER hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Sziasztok gáz helyett nem lehetne indukciosra megcsinalni a fütését--van olyan rozsdamentes anyag amiben keletkeznek örvényáramok.
(#) andras99 válasza FLEXTER hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Majd rakok fel videót vagy képeket az én otthoni vattacukorgépemről, a melegítéséről. :smoke:
(#) andras99 hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Sziasztok! Nem tud valaki segíteni nekem hogy az én otthoni vattacukorgépemhez hogyan tudom színezni és ízesíteni a cukrot?
(#) édeség55 hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
SZIASZTOK!
MEG TUDJA VALAKI MONDANI, MILYEN TÁVOLSÁGRA KELL TENNI A FEJ MAGASSÁGÁT A PALÁST ALJÁHOZ?

B.JPG
    
(#) andras99 hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
sziasztok! nem tudna valaki ötletet adni a gépem melegítéséhez? (pl.disznóperzselő, gázforrasztó,esetleg valami más)
előre is köszi!
(#) HorváthDániel válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Én annak idején bolero italporral szineztem és ízesítettem (ezen a fórumon ajánlották). Sok kísérletezést kíván, mert ha sokat teszel bele, keserű lesz, illetve változik az olvadáspont (megnő). Kísérleteim voltak folyadék kikristályosításával, és úgy bekeverve a cukorba, de a pozitív eredmény még várat magára! (Nem adom fel. A cél, a sör ízű vattacukor )

Sziasztok.
Következő: »»   5 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem