Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LED-ek fényerőszabályzása
Sziasztok!
Érdekelne, hogy ki hogyan oldana meg egy 100 fehér ledből álló világítás fényerőszabályozását. A ledek számítógép tápról üzemelnének (3,3 V 20 A), és egyenlőre csak a fényerejüket kellene szabályozni.
Üdv.!
Én egy astabil 555-el, valami olyan tranyóval amin kicsi fesz marad és egy potival, ami az astabil kitöltési tényezőjét állítja. Persze mindez megfelelően nagy frekvencián. Üdv.: Attila
Legegyszerűbb a poti után...
...bele kéne túrkálni abba a tápegységbe...és megkeresni azt az árambeállító tagot, amivel a kimeneti áram szépen szabályozható... ...én így csinálnám!
hi
a ledek hogy vannak kötve? az összes párhuzamosan és csak a +/- kivezetés van? PWM generátor + FET másik topicban van miden a PWM ről keress rá, kapcsolások is vannak üdv
Én a skori féle kapcsolóüzemű áramgenerátorral:
Szerk: Nagyobb áramra erősebb fet, nagyobb áramű induktivítás és kisebb sönt kell. (Nekem eszi az 555-ket, de biztos én rontottam el valamit)
Nah ne szórakozz
Fehér LED-ek nyitófeszültségéből adódóan nyilvánvaló (legalábbis sokak számára), hogy minden LED párhuzamos kapcsolásban van jelen felállás szerint...
Biztos,hogy minden LED-en ugyanakkora áram fog folyni? Hacsak ez nem egy gyárilag párhuzamosra készített valami.
Szerintem is az a legegyszerűbb ( Norberto) és jó is... 100 db meg talán egy gyártásból ered és kicsi a szórás, 1-2 mA.
Inkább az a kérdés, a 3,3-at nem kell-é piszkálni párszáz mV-tal ide-oda... persze mindegy, ha 100 x I-LED-re be lesz állítva.
Igazad van, párhuzamosan vannak/lesznek kötve a ledek.
Még nem túrkáltam bele a tápegységbe, de szerintem nem is tudnám mit hol keressek. Azért választottam ezt a tápot, hogy legyen stabil feszültségem a fehér ledekhez, és a mennyiségük miatt megfelelő áramerősség is rendelkezésre álljon. Annyira nem értek hozzá. hogy beletúrkáljak. Én egy triakos (BT137)megoldáson gondolkodtam, mivel az van itthon.
Triakot az esetek 99%-ában váltóáramú hálózatokban szoktak alkalmazni...egy jó példa erre a fényorgona, ahol a 230V-os izzók felvillantását szokták vele megoldnani...
Mert nagyon nem ide való. Ennyi erővel egy grízgombócot is használhatsz, az is kb annyit ér.
Leginkább azért, mert a triak váltóáramon használható. Hiszen őt csak bekapcsolni lehet, ki a vezérlendő áram kapcsolja, hogy utána újra bekapcsolhassuk. Márpedig a tápod gondolom a 3,3V-ot egyenben adja ki. De még ha váltóban adná, akkor sem lehetne itt triakot használni.
Bizony!
Vagy a forrasztóállomásom, abban is a triak 24V váltót vezérel. Vagy a fényerő/fűtés/teljesítmény szabályzók...
Igen, ez igaz, először 220 V-os működtetésben gondolkodtam, de a számítógép tápegység jobban bejön, viszont nem tudom, hogy egy egyszerű poti kibír-e 2-3 ampert, és mivel amúgy is van itthon egy csomó triakom ez egy biztosabb megoldás.
"számítógép tápról üzemelnének" "tápod gondolom a 3,3V-ot egyenben adja ki" számítógép tápon van még 5V , 12V , -5V , -12V
Sziasztok... nekem is lenne egy hasonló kérdésem... nekem 1ledet kéne vezérelni, vagyis optokaput... azt szeretném megoldani, hogy egy potméterrel tudjam vezérelni a "fényerőt" ha tudna valaki valami kapcsolást azt megköszönném. amúgy ha elkészül akkor egy fényvezérlés lenne 1000W-os refiket szabályoznaa dolog. (optokapu---->triac---->refi) az optokapus rész már megy ha 3v-ot kap az optokapu akkor világít a refim
van ott 3,3V is.
hiszen logikai feszültség. jah és ne a sárga-fekete-fekete-piros kábelen keresd a 3,3V-ot. Bővebben: Link
Sziasztok!
A LED fényerejét hogyan lehet szabályozni? Szeretnék építeni egy olyan kapcsolást, ami több különböző színű led fényerejét növeli, csökkenti, úgy, ahogy a wellness hotelekben működik a fényterápiás fal a szaunában. Persze nem falat akarok építeni, csak egy kisméretű fényjátékot.
hello!
lenne 63 db ledem (uv) hármasával sorba kötve, ezeknek hogyan lehetne a fényerejüket szabályozni?
Hello!
LEdes megvilágítást szeretnék 25-50db LEDdel és kb 2ceruzaelemes vagy 9V-elemes táppal, szabályozható fényerővel. A kérdésem az lenne ha fogom a LEDeket és párhuzamosan kötöm őket majd az elemnél teszek egy megfelelő méretü ellenállást az áramkorlát végett akkor mennyire lesz tartós megoldás? Ideális eset az lenne ugye hogy 1 led 1 ellenállás és ezek paralel, de igy viszonylag többet kell babrálni, a fő körbe szintén ellenállással változtatható az összfényerő. Ledek: nagyfényerő, HB5-439AWF Köszi, Zs
A két ceruza elem kiesett,az csak 3V ,a ledeknek 3,5V kell,a 9V elem jó választásnak tűnik egy stroboszkóphoz.Ha rákötsz mondjuk sorosan 2 ledet egy ellenállással és ebből 10 db-ot párhuzamosan (200mA) akkor igen igen sűrűn cserélheted az elemeket.
Az eredeti kérdésedre válaszolva,2-3 párhuzamos led(füzér) -hez próbálkoznék egy ellenállással. (bár igazából led(füzér)-enként kellene egy.
Hello!
A 2 LED sorba és egy ellenálllás az szimpatikus és ezeket párhuzamosítanam. Igaz a 2ceruza kevés, marad a 9V. Igy már stabil megoldásnak tűnik, nem? Az egész hurok fényerejét egy potival szabályozni lehet majd. Strobira kell.
Viccnek írtam a stroboszkópot,a 20 ledes változat max 10-15 percet ha működik ,egy jó minőségű 9V elemmel.Ez inkább csak elempazarlás.
A legegyszerűbben egy forgó többállásos kapcoslaóval, ahogy külömböző értékű teljesítmény ellenásokat kapcsolsz a LEDekkel sorba.
Fotóra kell, strobonak tekinthető, sőt nem is fog annyit villogni csak ritkábban.
Találtam kinait a neten ők 3.4V-os külső táppal meg 2 ceruzaellemről megy nekik. A 2 cerka elemes módban nem tudom hogy megy nekik. Nem használnak előtét ellenállást? Azon gondolkodom, hogy menjen 3 cerkaról és akkor az lehet aksis is, meg van is, szemben a 9V elemmel. Mindegyik led kap előtétR-t és párhuzamosodnának a tápra?
Sziasztok !
Van két sima LED -em párhuzamba kötve azoknak szeretném szabályozni a fényerejét . A tápfesz : 3V DC Fel tudnátok dobni valami jó kis kapcsolást ?
Ha megfelel
De szerintem a recéset is vinné ;D |
Bejelentkezés
Hirdetés |