Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   756 / 1675
(#) Alkotó válasza gaboca323f hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
A nélkül, hogy átlátnám az elrendezést, talán célszerű lenne a hátoldalon megcserélni a "ki" és a "be" csatlakozókat, mert akkor az érzékenyebb bemenetek nem közvetlen a trafó mögött lennénk.
(#) CIROKL válasza gaboca323f hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Jó lesz ez még egy pár darab és egészen tökéletes lesz .

A belső elrendezés alapos átgondolásával a vezetékek hosszát és az elrendezését nagyon meglehet könnyíteni , elhiheted egy alaposan átgondolt és kivitelezett elrendezés sok bosszúságtól megmenekít.
(#) promise válasza gaboca323f hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
De ismerős gombok!
(#) gaboca323f hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Üdv!

Köszönöm a kritikákat, igyekszem megfogadni a hasznos tanácsokat.

Klemo86! Nincs melege, hátul szív, alul fúj egy kis 4cm-es ventilátor.

vikipapa! A TA7666 nálam rendesen megy, bár a bemenetnél a 8,2kohm kevésnek bizonyult, még 47kohm kellett rá. A háttérben látható reloop keverő és pio 100 volt a bemérósegéd Bss elektronika oldalon lévő cikkből csináltam, nem bonyolult hozzá nyákot csinálni, de ha gondolod előkereshetem.

Alkotó! A trafót még lehet lecserélem egy teljesen zárt dobozos kapcsolóüzeműre, szólt már vele, eredetileg azt akartam hozzá, csak közben beépült máshová, de lehet visszakerül ide.

Promise! Tekernek rendesen
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Sziasztok,ma készültem el az első pickit2 vel,némelyik alkatrész kicsit nagyobb méretre mint kellene,de működik
Amennyit szívtam a maradék tn120 magyar lakkal,csoda hogy sikerült

pickit2.jpg
    
(#) zenetom válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Jó lett!
Másik oldaláról kapunk fényképet?
(#) Sanyesz5 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Köszi,a másik oldal már nem ennyire jó,köszönet a lakknak,a forrasztóm is valamiért taknyolt kissé.

picalul.jpg
    
(#) zenetom válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Nem is olyan vészes. Én annó kézzel rajzoltam meg.
(#) Zoli_bácsi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
A vezetősávok között elég kicsi a szigetelőtávolság. Nem volt zárlat? Egyébként jól fel van felépítve.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Maratás után kellett kicsit javítgatni,de nem volt vészes.
(#) Srajmund hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Sziasztok,
Múlt hétvégén végre öszeraktam véglegesen a labortápegységem.
A bal oldali Attila86 analóg labortápja, a jobb oldali az Elektor PIC-es digitális. A jobb oldalon alul helyet kapott egy Weller táp is. Néhány kép.....
(#) janikukac válasza Srajmund hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Szép kivitelezés! Ötös!
(#) Srajmund válasza janikukac hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) Dániel X válasza Srajmund hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Szép kivitelezés. Ha szabad lenne 2 kérésesem: a trafók nem melegítik/zavarják egymást? A weller táp kimenetének mért nem egy csatlakozót építettél be?
(#) Laciveszp hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Sziasztok. Én a ma délutánomat egy közlekedési lámpa szimulációjára áldoztam. Próbapanelon már működik. A program saját, külön köszönet Zoz11-nek a segítségért.
A program egy lámpás kereszteződést valósít meg. A zöld lámpák kiegészültek sárga villogókkal a gyalogosforgalomra való figyelmeztetéshez. Külön funkció, hogy egy kapcsolóval á lehet állítani, hogy sárgán villogjon a kereszteződés.
A folyamat:
S-S, P-P, PS-P, Z-P (zöld mellett kiegészítő sárga villog), S-P, P-P, P-PS, P-Z (zöld mellett kiegészítő sárga villog), P-S, P-P (ezután PS-P-tól újraindul a program, ha K1 kapcsoló nincs bekapcsolva. Ha igen a két S villog. K1 nyitásával a program S-S-tól újraindul). A videóban a kapcsoló még nincs benne.

MOV04304.3GP
    
(#) zolee1209 válasza Srajmund hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Egész jól sikerült, egy kérdésem lenne:
Az 5W-os ellenállás körül lévő hűtőborda (?!) csak rögzítési célt szolgál, vagy hűt is valamit? Ha pedig pont az 5W-os ellenállás hűtése a cél, akkor miért így lett megoldva? Számomra a műanyag gyorskötöző alkalmazása a legcsúnyább ezen a ponton.
(#) Srajmund válasza Dániel X hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Köszi,
Egyáltalán nem melegszenek a trafók, jóval nagyobb teljesítményűek, mint amekkorák kellenének a tápegységekhez.
Az egy csatlakozót nem értem. Hacsak nem olyanra gondolsz ami a két csatlakozást egy "házon" belül megoldja.....
Olyat a HEStoreban nem találtam, meg a Wellerem végén gyárilag rajta a lengő banán dugó
(#) Srajmund válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Köszi, Az 5W-os ellenállás ereditleg a panelon foglalna helyet. Megmértem 2A-terhelés esetén 60 fokos volt. Nagyon nem vagyok híve az ilyen típusú hőforrásoknak főleg nem a panelen. Ezért tettem ki a panelről erre az alu sínre.
A gyorskötözőt még átgondolom, de úgy tudom lehet ebből alumíniumból készültet is kapni, de amíg nem tudok venni marad a műanyag. Egyébként egyetértek, hogy nem valami szép.....
(#) Dániel X válasza Srajmund hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Igen arra gondoltam csak nem tudtam értelmesen megfogalmazni. És így már értem mért banándugó aljzat van beépítve. Még egyszer gratulálok.
(#) Moderátor hozzászólása fogya hozzászólására (») Jún 20, 2011
 
(#) Laciveszp válasza Laciveszp hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Sziasztok! Ma elkészült a kapcsolás nyákterve, gyorsan össze is lapátoltam, elsőre működik. A kapcsolót bármikor be lehet kapcsolni, a két lámpa végigfut sorban és azután áll át villogóra. Ha a kapcsolót kikapcsoljuk, a folyamat előröl indul két sárgával, amit két piros követ, és így indul el a lámpaciklus. Az előtétellenállásokon még variálni kell, látható, hogy némelyik nagyon erősen világít. Az első PIC-es kapcsolásom, nagyon örülök neki, hogy működik. De beszéljenek a képek és a videó.
(#) Laciveszp válasza Laciveszp hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
És íme a videó.

MOV04306.3GP
    
(#) mraulajos válasza Laciveszp hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Ez nagyon pipec!
Az időket tudod rajta változtatni? Mennyi ideig piros, mennyi ideig zöld stb. Továbbá, ha két áramkörből csinálod meg a két lámpát, és beállításkor a kettőt egymás mellé rakva, vezetékkel összekötve programozod be, majd leválasztod egymástól, és bizonyos távolságra helyezed el őket, mint ha valóban forgalmat irányítanának, és a programozás alapján ezt hosszú ideig tudják tartani. Már mint a megfelelő lámpa váltást.
Nekem ez nagyon tetszik!
(#) janikukac válasza Laciveszp hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Igazán dicséretre méltó! Én is kezdő PIC-es vagyok, de még idáig nem jutottam el ! Sok sikert a továbbiakban!

A nyák is szép. Mivel csináltad?
(#) Laciveszp válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Hali. Köszi szépen. Az időket csak programban tudom átállítani, arra még nem jöttem rá, hogy potméterrel hogyan kéne. 5s két sárga, 6s két piros, 2s piros-sárga, 6s zöld(mellette villog a sárga), 2s sárga, 6s piros...
Én ezt terepasztalra készítettem, egy félpályás útlezárásnál lesz felhasználva.
(#) Laciveszp válasza janikukac hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Hali, köszi szépen. A nyákterv sprint layouttal készült, a panel sósav+peroxid keverékével lett kimarva.
(#) janikukac válasza Laciveszp hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Aha, de foto vagy vasalás?
(#) vagnerjazon hozzászólása Jún 20, 2011 / 1
 
Ez igazából nem építmény, hanem NYÁK(részlet), de gondoltam, megmutatom, mert szerintem elég jó lett ahhoz képest, hogy vasaltam(illetve lamináltam, de mivel annak nem elég nagy a hőmérséklete, így a vasalóval kezdem, aztán laminálom). Látható, hogy kb. 3,5mm-es sávban megy egymás mellet nyolc vezetősáv.

kicsi.jpg
    
(#) zsoltee0001 válasza vagnerjazon hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
:eek2: nem gyenge!
(#) t0bi válasza vagnerjazon hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Most már minden eszköz adva van, hogy a vicsys féle gyönyörűséges nyákokat le tudjam utánozni. Ez is 3 vonal mm-enként. Már csak egy kis művészi érzékre kell szert tennem. Bővebben: Link
Következő: »»   756 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem